Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

Kushina

Příběh se stále více vrývá pod kůži, když sledujeme jednotlivé utrpení lidí. V nemocnicích to vypadá spíše na horor zombie movie, než na reálnou nemoc z ozáření, až tak šílené to je. Spousta lidí vědělo, co je čeká a stejně měli tu odvahu jít do Černobylu a zastavit to za cenu svého života, o po tolika letech si zaslouží největší respekt. Ďatlov je v celé téhle kauze ten největší zmrd, už od prvního dílu byl a jen se to potvrzuje. Většina lidí má soudnost a umí přiznat chyby, on ne, arogance sama. 95% ()

Razz

Samozrejme ďalších 5 hviezd. Trošku ma dráždia komentáre typu "toto nie je úplne presne", "tento človek neexistoval" atď. Ak by som chcel vidieť fakty, pozrel by som si niektorý z dokumentárnych filmov o tejto katastrofe. Tento seriál je dramatizácia na motívy skutočných udalostí a je pochopiteľné, že nie všetko je úplne presné. Podstatné fakty sú však zachované a ukazujú nielen na hrôzu samotnej katastrofy, ale aj systém, ktorý fungoval v ZSSR a ktorý v niektorých detailoch funguje dodnes v dnešnom Rusku. ()

bender111

tak toto bola zatial asi najtazsia epizoda. neskutocne hnusna tazka atmosfera, kde nam ukazali bezmocnost ludi, ktori absolutne nevedeli co sa deje a ze sance na prezitie su takmer nulove. nechcem ani pomysliet, co museli prezivat ti hasici v poslednych hodinach zivota. tazky hudobny podmaz je uz len ceresnickou na torte, ktora nadherne doplnuje atmosferu bezmocnosti ()

elEStet

Je zaujimave pozerat sa na rozkladajuce sa tela, nerozumnu Lyudmillu a nahych banikov (ktorych ale nebolo 100 ale pozor 10 000!). Zase historicke omyly, potapaci vraj nasli uzavery len skoro poslepu, podla rury, lebo im zlyhavala bateria az zlyhala, nie ten supatkovy system cinskej baterky co tam mali, fiktivna vedkyna.......brrrr. Zacina to byt dokonca akesi polovtipne alebo ako to nazvat. Neviem, je to putave, ano, ale aj rozporuplne pre mna. Polopravda mystifikacia no nieco ako AktyX.... V podstate ide o absolutne bludy :) https://www.irozhlas.cz/kultura/televize/serial-cernobyl-chernobyl-cernobylska-havarie-hbo-vybuch-v-cernobylu-dana_1905170755_ogo ()

the_weaver

Veru, tu sa nám začína kaliť oceľ (či taviť reaktor?) a v tomto žiari sa formuje obetavý ruský mužik - hrdina, ktorému tento diel vzdáva silnú poctu. A nie, nemyslí sa tým dáke koliesko v mašinérii KGB, ktorej podstata je tu po lopate odhalená za jednu minútu. ()

boss123

Táto epizóda je pre mňa emocionálne najsilnejšia z celého seriálu. A to hlavne, preto, lebo ukazuje dôsledky vysokej radiácie na ľudské telo. Hlavne príbehová línia s Lyudmillov Ignatenko a Vasilym ignatenkom je po stránke pocitov a emócií až neskutočne silná a vrcholí v závere. V tejto epizóde musím vyzdvihnúť hlavne prácu maskérov to, čo sa im podarilo to sa len tak nevidí. Legasov, Shcherbina aj Ulana Khomyuková postupne zisťujú, čo ich pobyt v meste Pripiať bude stáť a aké následky na nich zanechá. Táto epizóda bola veľmi silná. Dávam jej 5z5 a 90%. ()

pichta

Neuveriteľné ako je silná ta nezmyselná skvietska tvrdohlavosť ,sovietskych pohlavarov. Ako ťažko nieco presadiť...niečo mi to pripomína z nedávnej histórie a nejde o jadrovú katastrofu ()

mid99

Pravděpodobně nejtěžší hodina jakou jsem na obrazovce zatím viděl. Naturalisticky ukazuje nelidskost a monumentálnost této katastrofy. Jsem povoláním fyzik a autentičnost tohoto seriálu je dechberoucí. ()

Hookiuko

kym pri prvej casti som bol rozhodnuty dat 5*, pri druhej som bol na mensich pochybnostiach, pri tretej casti som uz na velmi vaznych pochybostiach... nejde o samotny film, ktory je mimochodom natoceny fakt skvele, o hereckych vykonoch ale aj detailoch, ako je oblecenie lekarov, ukazanie skutocnych efektov radiacie na ludske telo ani nehovorim, tie su vyslovene dokonale... ide skor o sposob, akym je film podany. O temu Cernobylskej havarie ale aj samotnej jadrovej fyziky sa zaujimam uz zhruba 8 rokov (diky Stalker...) a sceny, ako narukovanie banikov, neustale spehovanie, zatknutie doktorky (ktora mimochodom ani realne neexistovala) mi tu maximalne mozne nesedia, ba naopak, posobia mi ako utok na podvedomie divaka a ako nasilu dodane prvky, len aby sa opat mohlo poukazat na to, aki su ti komunisti vlastne zli, namysleni a neviem co vsetko... je to az prilis gycove. uz vidim, kolko sa zas najde po dopozerani serialu odbornikov na politiku v danom obdobi... Snad bude 4. cast v tomto ohlade lepsia Filmova stranka: 10/10 Pibehova stranka: 7/10 Historicka stranka: 2/10 (aj to, co bolo presne, bolo upravene aby vyhovovalo urcitej korektnosti) ()

planetta

Komfortne, v teple domova sa na tento seriál pozeráme. A ja myslím na tých, ktorí tam a vtedy boli. Takýto silný pocit vo mne vyvoláva táto miniséria, ktorá už teraz je pre mňa seriálom roka. ()