Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

luka4615

Snímek Vlastníci režiséra Jiřího Havelky se opírá o komplexní scénář zaplněný velmi specifickým vzorkem populace, v němž si každý najdeme někoho, na koho jeho povaha sedí až mrazivě dokonale. Vlastníci rovněž zaujmou i překvapivou mírou sarkasmu, komedie a čiré absurdity, což je třaskavým etanolem vyhrocených situací, u nichž budete nevěřícně kroutit hlavou, abyste si ale vzápětí řekli, že něco takového by se vlastně mohlo opravdu stát. Snad jedinou "výtkou" tedy zůstává fakt, že byl tento počin zjevně projektován pro divadelní prkna, což je občas až bolestně znát. Avšak až na tento detail se jedná o svěží tuzemskou tvorbu, která svým uchopením aspiruje na jednu z nejoriginálnějších v tomto roce. Skvělá práce! ()

Morholt

Ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem skoro brečel smíchy a zároveň mě mrazilo v zádech. Na jednu stranu se jedná o jednu z nejvtipnějších konverzaček, jakou jsem kdy viděl, přičemž nejde jen o vymazlené dialogy podpořené vtipnými detaily, které jsou často schované v rohu záběru, ale přesto působí nepřehlédnutelně. A to mě hodně bavilo. Na tu druhoujsou charaktery postav vystřižené natolik věrně, že z nich je člověku fyzicky špatně (Lábus), nebo je chce na místě zabít (Melíšková). Je to o to horší, když víte, že takových lidí je u nás pořád dost. Za mě naprosto úžasná záležitost a zároveň debut z říše snů. 100% ()

Lucasion

Velmi uvěřitelná, hořká, karikatura ukazující život v naší malé zemičce. Je to neuvěřitelně zábavné, protože to je pravda. Je to až obludně děsivé, protože to je prostě pravda. Mě osobně stačila schůzce nájemníků, která probíhala naprosto totožně a okrádala mě o čas hrát svojí oblíbenou videohru. Tenhle film je zábavné sledovat a odsýpá velmi rychle. Ačkoli je to o několika postavách v jedné místnosti, tak to neztrácí šťávu, ale naopak to graduje. Herecky, je to ale obsazeno výborně. Děsivá ukázka myšlení lidí, které potkáváte okolo sebe každý den. S tím se ale holt nic dělat nedá. (70 %) ()

Handle

Když jsem četl obsah filmu, herecké obsazení a všechny ty nadšené recenze, věřil jsem, že to bude fakt dobrý. Ale další ČSFD fail v hodnocení je tady. Fakt jsem trpěl. Jestli je tohle povedená komedie, tak se distancuju od jakéhokoli smyslu pro humor, jelikož mi bylo v kině vyloženě trapně a nepřišlo mi vtipné lautr nic. Zoufalá ukázka toho, jak nejsme schopni ukočírovat film, přestože MÁME výborné herce i dobré náměty. Pravda, občas byla opravdu ve snímku vidět filmová invence (např. střih) a herci hráli bezesporu jak o život, ale všechno je to prd platné, jelikož zde bylo všechno tak moc přehnané, že každý dialog či vtip je vlastně předem zabitý. Originalitu i herecké výkony bych tedy sice mohl pochválit, ale vzhledem k tomu, že se vše milionkrát zopakuje a totálně přepískne, to je z toho tak jako tak prvoplánová trapárna, která má k nějaké chytré konverzačce na míle daleko. Pardón, ale v první řadě mi přijde, že Češi se teda pořád dokola smějí stejným stereotypům o gayích (stačí vlastně, když je tam nějakej dement, co řekne slovo "buzerant" a už je to evidentně velká švanda), cizincích (aneb říkáme Číňanka i když to je Japonka, taky neotřelej a velice chytrej vtípek), buranech (burani rozhodně nesmějí chybět v žádné právě české komedii, to by teprv nebyla ta pravá bžunda) a už tenhle fakt mě osobně dost neba. Když se zde ale jeden a ten samý "vtip" zopakuje za pouhých pár minut snad milionkrát, tak opravdu nechápu, o čem všichni tak básní. Stokrát se totiž musí zvednout ruka, že jako nechápe hlasování, stokrát se musí dát vizitka, že má na tohle a tamto firmičku a stokrát se řekne, že to je střet zájmů... teda právě neřekne, abychom dostatečně viděli, že daná postava je naprosto dementní, že jo. Prý by nám také měli některé postavy připomínat lidi z našeho okolí, ale upřímně nechápu, jak by to mohlo být možné, když je chování každé postavy totálně nereálné a do extrému hnané. Jakože jo, například mám ve svém okolí nějakou tu "chytrolínku", ale rozhodně není tak blbá, aby opravovala úplně každou větu jako Melíšková. Proto jsem se s žádnou postavou nedokázal ztotožnit (přesto nejreálnější i nejlépe napsaná byla asi Voříšková). Potenciál filmu slušný, ona myšlenka s domovskou schůzí je víc než slibná, ale z tohodle výsledku mi bylo fakt ouzko. Hvězdička jen a jen za snahu, zábava by za mě jinak byla totiž opravdu na odpad - všechno bylo extrémně křečovité a nepřirozené. ()

RelaxMan

Moc jsem se na to těšil a přišlo zklamání. Herci odvádějí všichni skvělou práci, ale někdy to prostě nestačí. Po třetině filmu jsem se začal nudit a stále odpočítaval čas, kolik ještě zbývá do konce. Sice ke konci filmu to trošku graduje, ale velké finále se také nekoná. Ono sledovat celý film, jak se hádají lidi v jedný místnosti, není příjemný filmový zážitek. Možná byla i chyba, že jsem také vlastník a film jsem bral, až moc osobně. Realita může být i o dost horší než je zde, apoň tedy v mém případě. Co říci na závěr: Raději si 10x pustím Staříky než ještě 1x Vlastníky. ()

ScarPoul

Raz za čas sa dostanem k českému filmu a dúfam, že nebudem znechutený. Vlastníci ma ale potešil. Havelka nie lenže krásne zadefinuje charaktery ale zároveň veľmi organicky a prirodzene prechádza z vypätých situácií do tých vtipných a robí to uveriteľne a s ľahkosťou. Koniec mi príde trošku polopatistický a zbytočne moralistický - každá hlúposť potrestaná - pretože by sa mi žiadala viacej absurdné zakončenie. Ale to je moja jediná výtka. Nepôsobí to divadelne a má to skvelé tempo a množstvo wtf momentov. Postavy dokážu nasrať aj znechutiť. Celú show si pre seba kradne Andrej Polák, ktorého postava má aj nejaký presah a je vo svojej podstate morálne e EQ inteligentná. Spokojnosť. A zase mám na rok od českého filmu pokoj. ()

Gwaihir

Kdo se někdy účastnil shromáždění vlastníků, může určitě potvrdit, že většinou je to spíš drama než komedie, což bohužel platí také o tomto filmu, který ve své snaze ukázat absurdnost panující dnes často sousedským vztahům zachází až příliš do krajnosti, čímž ztrácí jak na humoru, tak i na uvěřitelnosti jednání postav. 65 % ()

Lacike

Po dlhšej dobe som sa tešil na nejaký CZ film a po sľubnom trailery som skôr sklamaný. Asi najväčší problém je, že to poriadne nefunguje ako súdržný celok, ale len miestami sú niektoré hádky tak absurdné až sú zábavné. Väčšinu filmu som si hovoril: ach bože, to sú ale kokoti. Polovicu z nich som mal chuť zabiť a tú druhú prefackať. Absolútne ma bavil len David Novotný ako nie dvakrát bystrý mamičkin maznáčik. Z ostatných postáv ešte dobre fungovali Jiří Lábus ako starý komunista a Vojtěch Kotek ako zakríknutý poslušný manžel. Ostatní boli uveriteľní len miestami alebo vôbec. Hlavne Tereza Voříšková vôbec nezvládla tú prísnu megeru a jej hysterické záchvaty pôsobili skôr WTF. Celkovo viaceré hádky pôsobili ako narýchlo vycucané z prstu namiesto toho, aby nejak zmysluplne vyplývali z deja. Napriek tomu všetkému je to jeden z tých lepších CZ filmov a za jedno pozretie stojí. Hlavne ak ste vlastník bytu a podobné husté schôdze ste už zažili. 6/10. ()

BoPo

Divadelná hra premenená na film. A vyšlo to skoro na výbornú. Začnem tým, čo mi vadilo. Vadil mi pán Švec (David Novotný). Zastupoval nikdy nechýbajúceho vlastníka, teda totálneho blba. Ale jeho blbosť bola až zbytočne retardovaná. A pan Novák (Ondřej Malý), ktorý otravoval opakovaným vtipom. Naopak najviac ma bavila pani Zahrádková (Tereza Voříšková) a jej angažovaná matka plná zadržiavaných emócií, ktoré jednoducho museli von. Užil som si toto zoskupenie rôznorodých vlastníkov, ktorí riešili pič*viny, osobné "sympatie" a hlavne chrlili prehnané stereotypy. Najlepší český film za posledných cca 20 rokov? Ty vole, asi jo. Síce jednooký kráľ medzi slepými, ale napriek tomu vydarená komédia. ()

argenson

Zatímco jiné filmy roku 2019 předvedly, jak se dá zprasit luxusní předloha do nicneříkajícího díla (Poslední aristokratka), Vlastníci jsou naopak dokonalou ukázkou, že z poměrně banálního tématu se dá vykřesat nadstandardní zážitek. ()

Hwaelos

Coby svědectví o maloměšťáctví a stereotypech přežívajících v myslích lidí v téhle upatlané české kotlině neuvěřitelně trefné. Dokonce i závěrečné rýpnutí do Babišstánu ("budeme to řídit jako firmu") z toho netrčí a sedne perfektně. Herecky je to taky dobře zorchestrované. Problém vidím jenom v repetetivnosti dialogů, která má fungovat jako spouštěč humoru (pars pro toto: "moje firmička..." Ondřeje Malého). V těchto pasážích to spíš připomíná levnou divadelní komedii. A co tam vlastně dělá ten česko-japonský mladý pár, doteď netuším. ()

Agatha

Tak vám nevim, zrcadlo to nastavilo nepěkné, ale že jsme národ debilů a vychcánků to už vim dávno. Nevim proč bych na to měl koukat ještě ve filmu. Ale kvůli Jihlaváku Havelkovi jsem tomu chtěl dát šanci. Herci samozřejmě výborní, technicky bez námitek, ale už ten samotný námět mě nebaví, ačkoliv se konečně snaží jít jiným směrem. Pár úsměvných a hodně absurdně pravdivých okamžiků to mělo, ale nic z toho mě nepřiměje se na to podívat ještě jednou. Snad jen v divadle, tam by se mi to líbilo víc. A jen tak na okraj - lituji každého "normálního" vlastníka, který musí obdobnou schůzi absolvovat. ()

Hismael

Vlastníci se odehrávají většinu času v jedné místnosti a spíše než film, připomínají divadelní hru. Některé postavy mají extrémně přehnané reakce a jiné jsou naopak v každé situaci klidný. Celý film je postavený na konverzacích o stanovách společenství vlastníků jednotek a o tom, jak se postarat o chátrající dům. To sice nezní jako nějaká velká zábava, ale nakonec jsou konverzace a především herecké výkony poměrně povedené. ()

JohnCZ

Ta jedna rudohvězda je možná navíc, ale po dlouhé době jsem se u české komedie místy vyloženě řehtal a to zejména proto, jak reálné to je. Alespoň po určitou dobu. Ke konci se už začne moc tlačit na pilu ve snaze situaci ještě víc vyhrotit a gradačně to od té doby trochu hapruje. Jinak ale super dialogovka po česku s parádními hereckými výkony. ()

Padme_Anakin

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy viděla film (jestli vůbec), u kterého bych se tak hojně od srdce zasmála a přitom mi běhal mráz po zádech (ať už vykreslením lidských povah či jako obraz současnosti). Tvůrci zaslouží pochvalu i poděkování, herecký ansámbl komplet úžasný. Upřímně jsem se bavila, mimo jiné asi i díky tomu, že už nemusím na schůze SVJ. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Hodně jsem se na film těšil, jelikož prognózy byly nad očekávání dobré a navíc jsem také vlastník, takže vím, jak probíhají domovní schůze. Prvních 20 minut bylo na pohodu, člověk se bavil a postupně se seznamoval se všemi postavami. Ale po cca půl hodině ou ha...Humor se už vytrácel a začalo to nudit. Snad jen David Novotný mě bavil po celou dobu. Čekal jsem tedy mnohem více. Dám tomu určitě šanci ještě jednou, třeba mě to na podruhé přesvědčí a já se s momentálními 82 % budu ztotožňovat. Za mě zatím 65%. // (20.2.2021) NETFLIX - No vids, napodruhé doma na tabletu mě to bavilo více. Repliky byly zahraný velmi dobře, závěrečné vyústění vtipně paradoxní. Zvedám na 4*. 80% (J) ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)