Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

Kivis

Originální zápletka, neokoukaní a přitom skvělí herci, špetka černého humoru,... všechno si to tak příjemně a celkem v poklidu běží, až se najednou objeví černobílá vsuvka (, která je sama o sobě snad i na pět hvězdiček) a hlavní protagonisté se objeví v naprosto nečekané situaci, která dospěje k velmi překvapivému rozuzlení. Almodóvarův film Mluv s ní se nestal mojí srdcovkou, ale bavil mě, i když jsem ho po pár letech (sakra to to běží - ono už to bude minimálně sedm let) viděl podruhé. ()

datel13

Jediný dobrý film od nejvíce přeceňovaného evropského režiséra. Opět příliš zjemnělé, zženštilé a první půl hodinu hrozně nudné. I přes nižší uvěřitelnost děje a ne moc sympatické postavy (hl. Lydia) je to nakonec krásný příběh, který se zničehonic rozjede a divák si nemůže být ničím jistý. Nehledejte poselství ani uzavřenost děje - není důvod. Surová filmařina a opravdové emoce. Nemám rád corridu ani tanec (a nelíbil se mi ani „groteskní“ minifilm), ale celkově se mi tento snímek opravdu líbil. ()

90125

Vzdávam to. Už asi nebudem skúšať daľšie filmy Pedra Almodovara. Nic proti úchyláckym postávam v jeho filmoch, ale jeho príbehy sú pre mňa nezaujmavé a nudné, alebo im proste nerozumiem. Síce kvalitne spracovaná, ale stále len telenovela. 40 % ()

juluch

neviem presne, kolkokrat som film videla, ale vzdy sa mu podari dojat ma.fantasticky vykonstruovany prepletenec spojeny krasnymi obrazmi a symbolikou ()

sibskyn

Sice příběhy o lásce, nepatří mezi mé oblíbené a konečné vyřešení problémů jedné z hlavních postav, povauji za hloupé, ale přesto se mi to líbilo a je to krásný emociální film. A černobílí, němý snímek, který slouží jako vskuvka, je docela drsný. Další filmy ze Španělska už na mě čekají. ()

sherpa

Pedro Almodóvar je pro mne záruka kvality a potvrdil to i tímto snímkem. Asi to bude tím, že v jeho filmech se neobjevují žádné bezduché mlátičky, žádní nesmrtelní američtí hrdinové, žádní špatní Rusové ani Číňani, ale obyčejní lidé z masa a kostí. Mistře, děkuji! ()

Ruslan

Film o chudakovi co je posuk a o dalším něco menším chudakovi co posuk není. Čekal jsem silnej příběh co ze mě vymacka nějaký emoce, ale dostavila se jen nuda a nepochopení nad jednáním postav. 55%. ()

Koral11

Nuže.. nemohu film hodnotit jen na základě sobeckého, psychicky vyšinutého jedince. Kdykoli se objevil na scéně, cítila jsem nechuť. Obrovský odpor. A přeci když přivřu oči, tak tou péčí, pozorností a citem se dá mnohé změnit.. pak oči zase otevřu a vidím ho, ale necítím to co by film ode mě asi očekával - pakliže to očekával. Druhý příběh o toreadorce mi byl sympatičtější. Krásná hudba, spolu s krásnou španělštinou. Jo a jeden podivný černobílý příběh s obří.. kulisou. Někdy později se na film budu muset podívat znovu. ()

vinducha

1 slovem mazec , jestli chcete vidět jediného Almodovara , tak tohle je úplně jasná volba , všechny jeho ostatní filmy vám pak přijdou už skoro normální. ()

hanca.uh

Na tohoto Almodóvara jsem se koukla znovu po 10 letech. Vím, že tehdy se mi film líbil, ale úplně jsem neskákala. Teď po promítání na velkém plátně jsem musela bodík přidat, takže za plno:-). Je to fakt zážitek a rozhodně to táhnou všichni herci (byť si tu pro změnu nezahráli Almodovarovi oblíbenci A. Banderas a P. Cruz:-)). A kamera, ta je boží. Mám v plánu se podívat i na jiné filmy tohoto zvláštního španěla, myslím ty starší pod r. 1999, které jsem ještě neviděla. ()

Mezerník

Nejslabší z novějších Almodóvarových filmů. Nějak chladnější, předvídatelnější, komornější. Přesto nadprůměr, nejen díky té animované vložce :-) ()

Konvička

Film se mi líbil o něco míň než Vše o mé matce. První polovina super, ale po pravdě... To, co naznačil černobílý snímek, jsem vytušila už během první půlhodiny. Fakt, že hlavní hrdina musí být po zásluze potrestán, mi přišel tak nasnadě, že jsem doufala, že Almodóvar se k němu neuchýlí. Ale uchýlil. Přesto jsem ronila krokodýlí slzy. Nádhera. ()

Umělec

Úžasný vypravěč příběhů Pedro Almodóvar. Je v tom všechno, co má film mít. Těším se, až se na něj kouknu ještě jednou... Je zbytečné o tomto díle něco psát, stačí si jen sednout a sledovat bez dechu to, co nám je na plátně servírováno. Filmová lahůdka ... 100% ()

jobina

Měla jsem z něho strach. Strach z psychologického nátlaku. Jenže nezamžily se mi oči, ano, určité smutno z Beniga, ale přesto mi někde prostě zústal úsměv - i s tou něžností. ()

Epikuro

Zdlouhavé, nudné, hluboké, lidské a krásné. Je to jako ona pověstná lokomotiva, která se dlouze rozjíždí, ale když se rozjede, tak proráží všechny překážky. Dejte tomuto filmu šanci a pochopíte, proč je krásné být člověkem. ()

brano921

Hovor s ňou, počuje ťa. Nepočuje ma, jej mozog je mŕtvy. Ženská myseľ je nevyspytateľná a záhadná. Vždy počuje. Musíš hovoriť. Počuje.” Na scéne sú dve ženy. Majú zatvorené oči. Tancujú, žijú, cítia. Unášajú sa hudbou. Narážajú do prekážok. Zvíjajú svoje telá do najrôznejších polôch. Pricháza muž. Odhadzuje stoličky a stoly, ktoré im stoja v ceste. Sugestívne predstavenie naberá na sile. V hľadisku sedí Marco, plače. Nedokáže potlačiť, to čo práve prežíva, to čo cíti. Nevšíma si spýtavý pohľad mladého Benigna. Dve ženy, dva rôzne životy, dva rôzne osudy. Alicia je mladá, nadaná tanečnica. Miluje staré nemé filmy, divadlo, tanečné predstavenia. Lýdia – toreádorka. Kráča v otcových šľapajách. Žije na hrane, nebojí sa prijať výzvu. Jediné z čoho má starch sú hady. Čo majú spoločné? Na prvý pohľad nič. Na druhý? Obe sú “mŕtve”, ich mozog nepracuje, ich telá nežijú – sú v kóme. Nikdy sa nestretli, no ich “životy” áno. Nepoznali sa, a predsa ich niečo spájalo. Boli to oni – Marco a Benigno. Muži, ktorí ostali, keď ony odišli. Ich nečakaný odchod ich zblížil, vytvoril medzi nimi puto, puto priateľstva. Príbeh, ktorý vás upúta, zaujme, šokuje. Príbeh o láske, živote, smrti. “Búra“ konvenciu a otvára dvere témam, ktoré boli donedávna tabu. Pedro Almodóvar sa vyžíva vo svojom remesle, vie ako “poštekliť“ ranu ostrím noža, pokropiť ju slzami. Buď si vás získa, alebo ho zatratíte. Jeho filmy sú plné vášne, poskladané z jednotlivých detailov, ktoré držia po hromade, vytvárajú celok, dojem, ktorý sa vám zaryje pod kožu a dlho ostane... ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)