SamanthaM.M

Robko Patizón si to ukradol celé pre seba, Ludwig Göransson robí ppci soundtracky a vôbec, bola to mega zábavná, akčná, originálna jazda ()

Biopler

Nolan dokáže zakrútiť s filmovou formou ako nik iný, aj preto ho považujem za najlepšieho režišéra súčasnosti, novátora, ktorý sa neuspokojí s vychodenými cestičkami. Je to tvorca, ktorý si pred seba kladie výzvy, zdoláva ich a posúva limity filmového vyjadrovania. Neopozeraný námet s dvoma plynúci dejmi naraz v jednej scéne, kde jeden sledujete tak ako sme zvyknutí, no druhý sa valí obrátene nazad, rozhodne podčiarkuje, že nad týmto dielom sedel Nolan poriadne dlho. Na scénach je poznať, že sú vypiplané do posledných detailov a bol som posadnutý dokonalou filmárčinou. Režisér zapracoval konečne na emóciách a postavy nepôsobili chladne. Výdatne mu pomohol fajnový casting skvelého Branagha, ktorý si rusáka užil s veľkou chuťou a v scénach hnevu, trpkosti pôsobil znamenite hrozivo. Washington a Pattinson pôsobili ako zohratá akčná dvojka a nie som sám, kto si myslí, že z Pattinsona nám rastie druhý DiCaprio. Washington sa s prehľadom zhostil hlavnej roly a musím uznať, že ma prekvapil, nakoľko som o jeho herectve predtým veľmi nepočul, vlastne ani o ňom, len to, že je synátorom slávnejšieho otca. Slabinou snímky je fakt, že diváka má v zozname na posledných miestach. Nie, že by snímka nezvládla vtiahnuť do deja či pobaviť, ale množstvo informácií, zvratov a bleskových rozhodnutí protagonistov je podávaných v zbesilom tempe kde nedoznejú detaily a ani si ich veľakrát divák neuvedomí. Iste, dá sa to vidieť viackrát a objavovať, ale vychutnávanie diela ako pri poctivom pive to skrátka nebude. Súkanie poznatkov, riešení problému, v ktorom sa ocitnú protagonisti, je vždy naivne presné - vždy vedia čo majú urobiť, ako sa na miesto dostať a aké prostriedky použiť, tie, samozrejme, vedia mať bez problémov po ruke. A keď teda už Nolan dá uveriteľný rozmer snímke, v ktorej máme inverzie a vieme sa vrátiť v čase cez "turnikety", tak by som čakal, že postavy nebudú len infanteristami v zapeklitom svete, v ktorom prednášajú fyzikálne hlášky na počkanie, ale budú mať aj motivácie, ktoré mne najviac chýbali. ()

JBMAVERICK

TENET je masakr! ani s odstupem času pořádně nevim, co k tomu napsat. Děj filmu je celkem banální a jako celek pochopitelnej. Jenomže genialita Christophera Nolana tady překračuje všechno. Nikdy sem nic podobnýho neviděl a asi i dlouho neuvidim. Počátek sem chroupal poněkolikátý... ale proti tomuhle to byl odvárek... TENET je masakr! ()

Tomo

Nolan pro mě není TEN režisér, jeden z těch velkých, jeden z těch, co mění svět. Má plusové body za tah na bránu a snahu být originální, je to "hračička". Opakovaně ale vytváří pravidla, která pak sám porušuje. Začal s tím už u Mementa, které od něj mám nejraději, ale u Tenetu je to vidět nejvíc. Nedokáže jako James Cameron vymyslet kolem filmu příběh, který by jeho vizi ustál. Naopak narozdíl od něj staví film kolem této vize, která muže být zábavná, ale při historickém srovnání neobstojí. Tady je vidět zatím nejvíc, že si ukousl příliš velké sousto a jak je čím dál víc fascinovaný sám sebou. 45% ()

dalziel

150 minút exkrementov v nákupnej taške od Cartiera. To je ako  z toho starého vtipu za socíka. Príde tajný agent CIA do krčmi v Rusku, sadne za bar a objedná si 2dcl vodky. Kopne to do sebe a mužík vedľa neho vraví ty nerusky ty nerusky. Agent skočí na parket zakrepčí kazačok a vráti sa na stoličku. Mužík mu zase vraví ty nerusky, ty nerusky. Agent naštvane do seba hodí ďalšie 2dcl vodky a pýta sa. Pačimu ty dumáješ , že ja nerusky? Mužík na to :  Nu patamu, že ty čórny. Jebať aj taký film keď  musím dávať väčší bacha ako po opici na prednáške z fyziky aby som ako tak stíhal. Ja pozerám filmy kvôli zábave a pobavenieu nie kvôli tomu aby ma bolela hlava. Z Nolana je už totálne jetej Mimoň. ()

Vabr odpad!

Strašný! Už po první scéně film začal být neuvěřitelně prostříhanej. Na to se vůbec nedá dívat, do filmu se nelze vžít a abych čekal až do konce filmu, kde bych pochopil celý příběh, tak to fakt ne. Dost bych se nudil a stejně bych dal nakonec maximálně 2*. Nesnáším tyto rádoby áčkové filmy, která jsou ,,povzneseny'' do kosmické úrovně mimo lidské chápání člověka, kterej si chce film normálně užít, a musí automaticky obdržet červené hodnocení. Ještě se film doladí pár známými herci a je kritiky milovaný poklad na světě :). To by jinak nešlo! Tyto filmy jednoduše pro mě nejsou. Dokonce jsem si zezačátku říkal, že to vydržím 45 minut, pak po chvíli jsem si řekl, že 30 minut, no a nakonec jsem to vypnul po 26 minutách. VYHODNOCENÍ: TO SE PROSTĚ NEDÁ🥱😪! ()

DAPDO

Nolan s pár vyjímkama asi neumí točit nic jednoduchýho. Zajímalo by mě, jestli tomu nakonec rozumněl on sám. Je potřeba udržet celých 150 minut koncentraci a dávat pozor i při každé konverzaci, jinak se ztratíte. Klasicky v jeho filmech všechno promyšlený do detailu s bezchybnýma akčníma scénama. Ale k tomu, abych film pořádně pochopil, potřebuju minimálně ještě jednu reprízu. ()

KUFI

Memento jsem jeste chapal, ale tady sem to vzdal nekde ve ctvrtce filmu. Vubec netusim co mel vsechen ten bordel na obrazovce znamenat. ()

ozeki

Nolane, díky za nic, nevědomost je opravdu tvoje munice... 2,5 hodiny života v hajzlu, 90 % dialogů jsem vůbec nepobral, protože mistr si zase honí svoje časoprostorový péro, druhou půlku jsem častěji koukal na hodinky než na obrazovku, ultranesympatická šubrtka v hlavní roli (jinej casting), po skončení celkem silný bolesti hlavy --- to je jen hodně decentní výčet negativ. Opravdu na Nolana začínám mít dosti silnou alergii a kdybych mu chtěl ještě někdy dát s něčím šanci, kdokoliv, kdo bude poblíž, mě může proplesknout. ()

Razzor_82

Techno-thriller z jiného světa. Tak zamotané veledílo, že jsem se při neustálé cestě pozpátku cítil jako krab. 4/10 ()

Fionor

Vzato kolem a kolem, Insomnie zůstává jediným dobrým Nolanovým filmem. _____3. Děj nedává smysl a snaží se nacpat příliš mnoho do příliš krátkého času. Umím si představit, že by se stejnou základní premisou mohla fungovat minisérie nebo rovnou celý seriál, ale ve 150 minutách není čas cokoliv vysvětlit a ještě být konzistentní. Mám rád velké expozice a práci s charaktery, ale tady bylo obojího příliš málo a bývalo by bylo užitečnější věnovat jejich čas objasnění toho, co se vlastně děje. _____2. Střih je zmatečný. Do té míry, že jsou některé scény matoucí i ve chvíli, kdy jsem je viděl podruhé z jiné perspektivy. U filmu, který pracuje s komplikovanou tematikou plynutí času by dávalo smysl pokusit se divákovi usnadnit orientaci v tom, co se děje, ale z nějakého důvodu Nolan postupoval obráceně. ______1. změny formátu jsou úplně zbytečné (když jsem je zaznamenal - prakticky hned - doufal jsem, že budou mít narativní význam, ale opak byl pravdou - je to jen technicky relikt a neochota cropovat obraz). Tohle mě, jako člověka, kterého živí mimo jiné i kontrola technické kvality filmů, velice bolelo. _____Zkusil jsem si užít Tenet, i když mám k Nolanovým filmům výhrady, ale... jsem hrozně zklamaný. ________ A záměrně jsem svoje hodnocení napsal tak, aby z hlediska posloupnosti a srozumitelnosti dávalo stejný smysl jako tenhle film. ()

cogi

Velkým mínusem herecký výkon hlavního herce a hlavní herečky... fakt se mj chtělo plakat, když jsem je viděla spolu na scéně :-).. naopak velkým plusem Cedric z Harryho Pottera. Poslední dobou hraje parádně! A ta Indka měla taky charisma. P.s. nebavime mě, že vždy je padouch Rusák a záchrance CIA/Američan atd.... trochu fantazie. Na světě je víc národů. Třeba soubor Peruánec vs. Mongol nebo Švýcar proti Egypťanovi... proste neco trochu jiného než to, co je ten šílený stereotyp.Nebo Eskymák versus Laponec :-D ()

papaguy

Už od prvního záběru jsem měl pocit, že se koukám na "jiný" film. Onen pocit jinakosti vydržel až do konce. Skutečnost, že jsem měl při sledování čas přemýšlet, jestli to všechno "sedí", nebo mě Nolan tahá na vařenou nudli, však naznačuje jisté rezervy (na rozdíl od x-krát zmiňovaného Inception fungujícího o level lépe). Například pokud by se místo časové inverze vše přeměnilo, řekněme, na hovno. V zásadě by se na filmu nic nezměnilo. Hlavní hrdina by i v tomto případě potřeboval kyslík. A atomový shitstorm si jistě umí představit každý. Na obdobné epické vyvrcholení naštěstí nakonec nedošlo a jsem tomu rád. ()

FilipStinef

Chtělo to tři zhlédnutí. Tři zhlédnutí, abych zcela docenil tu nekonečnou genialitu tohohle filmu. Tenet není jen skvělý akční film, je to spektákl epické šíře s nejvíc mindfuck scénářem, který snad kdy vznikl, propracovaný do nejmenšího detailu a napsaný s naprosto titěrnou precizností. Je doplněn hrubou, ale vtahující prací s kamerou a řízným soundtrackem, který realistickou formu úžasně podtrhuje. Přestože je Tenet, uznávám, o charakterový a emocionální rozvoj postav možná ochuzen, domnívám se, že v tomto případě je to jedině k dobru. Protože Tenet je teprve začátek všeho. ;) P. S.: Opravdu jedinou vadou tohohle filmu pro mě zůstává fakt, že pokud se v průběhu filmu zaseknete, přestanete dávat pozor nebo něco přehlédnete, celé to pro vás ztrácí váhu a přestane vám to dávat smysl. P. S. č. 2: I po třetím zhlédnutí jsem strávil dvě hodiny kreslením časových i prostorových os a domýšlením souvislostí. Tenet je nedoceněná kinematografická revoluce, change my mind. ()

Dienzenhofer

Zklámání, chaos a nejhorší téma. J.D. Washington ač ze začátku vypadá že je herecký dřevo, tak v pozdější části filmu se projeví, že umí hrát obstojně. Pattinson se ukázal v dobrém světle a dle mého názoru je nejlepší herec v celém filmu, někoho to možná překvapí, ale v posledních letech ukazuje svůj herecký talent a že by mohl jednou vyhrát Oscara. Elizabeth Debicki předvádí asi nejslabší výkon, který jsem u ní viděl, ve většině filmech co jsem s ní viděl se mi líbila, ale tady předvádí slabý výkon, ale je to hlavně zapříčený tou její postavou, která je taková nesympatická. Kenneth Branagh se nemůže projevit, jelikož hraje postavu, která je asi nejmíň sympatická ze všech Nolanovích postav ze všech filmů, prostě takový zmrd, kterého nikdy nebudete mít rádi. Aaron Taylor-Johnson tu má velmi malý prostor a je tam hlavně do počtu. Kamera a výprava jsou klasicky na jedničku, jak je u Nolana obvyklé. Hudba není nijak zvlášť přelomová, ale asi si to najde své fanoušky. Nolan se utrhl příliš ze řetězu a je tu několik nesmyslů, přijde mi že to režijně nezvládá, tak dobře jako dříve. Scénář je taky slabší a připadá mi že děj filmu je docela nezajímavý. Film zachraňuje konec, který některé překvapí, ale asi jste to tak trochu očekávali. Také nesnáším téma hraní si s časem a upřímně přiznávám, že některé události s časem jsem nepochopil. Nejhorší Nolanovo film a první film od Nolana, který ode mě by dostal 7/10. Samozřejmě není to špatný film, ale čekal jsem trochu víc. Stále asi nejlepší blockbuster léta. UPDATE po druhém zhlédnutí: Hudba se mi velmi libí a nechápu, jak jsem mohl po prvním zhlednutí takhle Ludwiga podceňovat. Postav jsou chladné a ne moc sympatické, snad kromě Pattinsona. Stále úplně děj filmu a události v něm nechápu. Záporák má dle mého docela stupidní motivaci a některé věci které udělá, tak nedávali moc smysl. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana