Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

CiPR

Nepovedený snímek, který se snažil o comeback Červeného trpaslíka, bohužel, moc se to nepovedlo a já byl trochu zklamán, že tak úspěšný seriál dokáže vydat něco podobného a jen trochu se přiblížil k těm časům dávno minulým. Dnes už ale vím, že nešlo o závěrečné díly a já se dočkal kvalitního pokračování se kterým jsem byl moc spokojen, to už ale jindy. Je to škoda. // 30%. ()

gumbo

WTF ... došli peníze a tak se natočilo pár dílů, akorát aby to vyšlo na DVD? Takhle mi to připadá, bohužel. PART1: Trochu trvá než to člověk vezme, stáří, jiné prostředí atd, v tom problém není. Problém je, že za celý díl byl jeden pořádný vtip a žádná vygradovaná kulervoucí průpovídka na kterých tenhle seriál stál. Navíc ten twist asi v polovině dílu, kdy přibude nová postava?? Spousta do očí bijící oslích můstků. No děs běs a těsné **. PART2: Tohle je tragédie na entou. Vtipnost zmizela do ztracena. Příběhově ve stylu reality show.Tragédie a to nejhorší co jsem ve vesmíru R D kdy viděl "odpad" PART3: Oproti druhé části posun dopředu...aspoň to trochu dává smysl. Dokonce se objevuje i pár celkem vtipných situací. Blade Runner posáž na konci prapodivně podivná (podobně jako onen film), ale do tohohle seriálu nazapadající. Podobné hodnocení jako první část, ikdyž možná o něco lepší, takže **. Celkově: Hrůza děs, obrovské zklamaní a podívaná srovnatelná s přednáškou o historii telegrafních sloupů v Evropě... 25% P.S. To jak jsem kritizoval 7. serii, že pokazila seriálu jméno beru zpět. Proti tomuto pasqvilu, to bylo dílo světového formátu. Vzkaz autorům: Prosím už neprzněte můj oblíbený seriál!!! ()

S.Dedalus

Ach ach jo, zklamání a to veliké. Red Dwarf pro mě vždycky byl a taky vždycky bude komediální seriál s neuvěřitelně chytlavým smyslem pro humor. Jenže pokud se někdo rozhodne natočit nostalgickou nastavovanou kaši, nikomu to nemůže prospět. Back to Earth prostě není vtipný, místy je pouze úsměvný a to je zatraceně málo. Celá zápletka je na první pohled zajímava a nápadita, jenže když se na konci provalí, že už to tady jednou vlastně bylo, je mi z toho smutno. Red Dwarf přece stavěl na originalitě, tak proč najednou takové vykrádání sebe sama? Celý nezmar podtrhují Kocourovy hlášky s oblečením a účesem, kterým jsem se smál po celých osm sérií, ale tady působily tak křečovitě a nuceně, jako celý Back to Earth. ()

bangee

Jsem nadšen! Teda, přistupoval jsem k těmto dílům poněkud skepticky, ale nakonec se ukázalo, že zbytečně. Nakonec to byl starej dobrej trpaslík. I když pravda, v novém hávu, na který jsem si musel zvykat první dva díly. Škoda jen, že už nejspíš nikdy nezažiju ten pocit zvědavosti a překvapení z dalších dílů.... ()

Prolog

Byl jsem hodně zklamaný. Co se to s tím starým dobrým Trpaslíkem stalo? Ano, některé vtipy stály za to, ale nedosahovaly ani zdaleka kvalit původních sérií. Tímto pro mě bohužel Červený Trpaslík zemřel. A to jsem se na pokračování série těšil jako na málo co. Veliké zklamání... ()

Ukubumbahoo

Jako správný Červeno-trpasličák jsem cítil povinnost shlédnout pokračování. Zatímco první série si pouštím opakovaně dodnes, sérii (dají-li se tak 3 díly nazvat) Back to Earth, jsem víc jak dvakrát nepustil. Co naplat, dalo se asi očekávat, že to nebude taková bomba jako to byla před... no tehdy, když Červený Trpaslík začínal . ()

Toka

Nulová návaznost, pár vtipných momentů tam sice bylo, ale nemělo to moc hlavu ani patu.. -> Tak po druhém shlédnutí tentokrát v CZ dabingu zvedám o 2*. Nevěřil bych, že tomu tak neskutečně pomůže. A už jaksi i chápu tu "recesi" bez návaznosti. Bylo to fajn zpestření. ()

Aldebaran

Pro mě zklamání. Přijde mi, že to mohla být zábava především pro tvůrce a pro hlavní protagonisty. Chtěl jsem dát aspoň 3* z nostalgie, ale nemůžu ... třeba to časem přehodnotím :) ()

Vakomlok

Je z toho hodně cítit nostalgie. Stesk po starých dílech, touha po celovečerním filmu a taky únava posádky z nekonečného cestování vesmírem. Téměř po deseti letech vznikly tři nové značně melancholické díly, které pravověrného fanouška Červeného trpaslíka nejspíše zklamou a ti, kteří neviděli Blade Runner, se nechytnou. Tento rok by měla vzniknout nová série, jsem zvědavý, jestli bude pokračovat v atmosféře Back To Earth, nebo se přiblíží původním sériím. ()

John8

čirou náhodou jsem se těsně před tím koukal na Blade-runera :D takže o o hvězdu nahoru, ale příběh postav seriálu které hledají herce kteří hrají v seriálu ve kterém žijou aby je natočili jinak protože seriál je skutečnost... (ano tak to opravdu je) ... je šílená a neuspokojivá... *** ()

Clu

První díl mě těžce zklamal (trapnost), ale druhý chytil takovou chytřejší vlnu, vtipy začali fungovat a třetí už byl geniální. Splnilo to můj základní požadavek, že tento seriál (ve svých nejlepších časech) ačkoli obalený vtipy, míval vlastně velmi hluboký, filozofický až depresivní podtext. A závěrečných několik slov mě pak dorazilo. Jsou to stále naši kluci z Trpaslíka. ()

Olík

Mé srdce Red Dwarf fanouška se tetelilo nedočkavostí a teď mé srdce Red Dwarf fanouška puká želem :( Po prvních záběrech máte pocit, že kluci z Trpaslíka nikdy úplně nesešli ze své meziplanetární cesty a jenom několik osledních let v poklidu nádražní kavárny čekali na další přípoj. Časem Vám však začne docházet, že už vrásčitému Rimmerovy nevěříte jeho úzkoprsost, taťkovskému Listerovy jeho rebelství nebo šedivějícímu kocourovy jeho sebestřednost, že vtípky a hlášky začínají vyznívat někam do ztracena, že chybí reprodukovaný smích (to nemyslím sarkasticky), který dokáže zvednout i hluché místo, že už zkrátka nejste na palubě Červeného trpaslíka roku 1989, ale v nejspodnějším podpalubí roku 2009……….a to se prosím bavíme o prvním díle, který se jakš-takš pokouší kráčet ve vyšlapaných stopách. ()

Wolvie

Hooodně slaboučký vývar i z těch nejslabších epizod kultovního britského sitcomu.Zklamání a jsem rád,že to není poslední kapitola,protože to by se Red Dwarf vskutku neloučil důstojně. ()

7ynek

Rozhořčení nad podobou nového „Trpaslíka“ jsem ze všech stran slyšel hodně. Na shlédnutí těchto tří dílů jsem se velmi těšil. A srdce bušilo očekáváním. Sám se považuji za člověka odchovaného trpaslíkem a tento styl humoru je mi velmi blízký a díky trpaslíku je i součástí mého života. Jsem samozřejmě znalý filmu Blade runner, ze kterého se tady hodně vychází, což může být první věc, která spousta lidem unikla. Čeho jsem si při nedávném shlédnutí všiml, tak si myslím, že spoustě lidem by tam mohl chybět přidaný smích jako ve všech ostatních řadách seriálu. Možná proto zkrátka nevěděli, kdy se mají smát... =) Ale brali to, jakože tam něco chybí, při tom vlastně nevěděli co. Já vnímám Zpátky na Zemi jako takovou vsuvku mezi ostatními řadami Trpaslíka. Kde se samy postavy dostanou do konfrontace s myšlenkou, že nejsou skuteční. Celé jejich putování je odysea za přežitím, boj o existenci. Hodnotím maximálním počtem bodů a díky za Zpátky na Zemi! ()

merigieren

první díl ušel, pak to šlo směrem sme na zemi, boží a pak parodie na Blade runnera, dokonce se i přiznali, problém je v tom, že já parodie nesnáším, protože mi nikdy nepřipadají vtipné, o hlášky byla nouze, tak nějak mi to připadalo vynucené a nepřirozené o proti starému trpaslíku ()

GOREGASM

Zas takový fail to není, ale ke kultovním sériím se krom zajímavého scenáristického nápadu nepřiblíží. "Zpátky na Zemi" mě bavilo především proto, že navedl kluky z Trpaslíka do současnosti. Bohužel se z toho tak trochu vytratil humor, který sice úplně neabsentuje, ale je ho jako šafránu. Holt ty léta se na směřování tvůrčího týmu vždy podepíší, to je pochopitelné. Red Dwarf působí vážněji, i díky absenci úžasných papundeklových kulis, všichni nám prostě vyrostli, ale ti teenageři, kteří jsou stále v nás, divácích, pamatují odvázanější taškařici. Ale nevadí, bylo fajn ty kluky zas po letech vidět a utvrdit se v tom, že Rimmer byl, je a bude vždycky pěkný žid. 60% ()