Epizody(6)

V úvodnej časti desiatej série legendárneho seriálu posádka Červeného trpaslíka objaví opustenú a prázdnu vesmírnu loď Trójan a použije ju, aby sa dostala k lodi Kolumbus III, ktorá vyslala núdzové volanie o pomoc. Na palube tejto lode je aj Rimmerov (Chris Barrie) brat Howard (Mark Dexter), ktorý ho v detstve tyranizoval. Rimmer je však príliš pyšný na to, než aby bratovi pomohol predtým, než sa mu vyrovná a stane sa dôstojníkom. Má preto pätnásť hodín na to, aby zložil dôstojnícke skúšky, v ktorých už desaťkrát zlyhal. Ostatní zistia, že Rimmerova hlava je príliš plná zatrpknutých spomienok z minulosti a nedokáže sa sústrediť na vedomosti potrebné na skúšku. Keď však Trójan konečne vyrazí na záchrannú výpravu, Rimmer zistí, že Howard nie je tým, za koho sa vydáva.

Zoznam epizód: 1. Trójan
2. Otcovia a slnká
3. Citróny
4. Zamotaní
5. Milý Dave
6. Začiatok. (Incantator)

Ledkodlaq

Hurá!! Konečně aspoň trochu adekvátní pokračování ČT, pomilu-li ty předchozí pokusy. Trpaslíkem jsem odkojen a původních 8 sérií znám nazpaměť, a tohle odpovídá duchem i podáním. Jen tak dál, těším se na další! ()

Bohemák

Příběh se sice nijak dál nerozvinul, ale koneckonců - pro mě to byl hlavně sitcom. A jeho fóry pořád nevyčpěly. Ty záchvaty smíchu, které jsem měl u druhého dílu (Otocové a synové), ten bych přál každému, kdo si chce posílit břišní svaly. ()

Junglista

UF! U prvního dílu sem řval smíchy, pak už to bylo trošku slabší, ale duch Trpaslíka se vrátil. Ne v takový míře, jako v původních osmi sériích, ale stejně jako Rimmerovi, k vrcholu scházel pouhý ždibíček. ()

SHit4U

Nejradši bych to napálil už teď po 1. dílu,který pro mě byl neuvěřitelně příjemným překvapením, ale ještě si to nechám...zatím tedy za 4* Po 6 dílech: Nakonec přeci jen zůstanu u 4*. Pro mě 10. řada překonává 8. a 9. (možná i 7.) sérii, a tak můžu prohlásit, že kdykoliv se k ní vrátím. Nebudu chtít vynechat ani jeden díl...a že se k ní určitě a brzo vrátím! ()

Ixbalanke

1. díl mě tolik nevzal, ale druhý se mi zdál mnohem lepší. Ten už bych si pustila třeba i několikrát během budoucího života:) Ale je fakt, že český dabing by byl bezva. Snad se do toho někdo pustí. Zato 2., 3. a 4. díl už je mnohem lepší! A už mi ani nepřipadá divné, že jsou starší a vlastně mi přijdou pořád stejní. Vždyť přece aji v jejich realitě museli stárnout, takže na zestárnutí herců nevidím nic špatného. A co se týká scénáře, je to pořád trpajzlík jak má být. Ale chtělo by to český dabing... 5. díl se ale fakt povedl!! Čím dál lépe! ()

Arach.No

Rozhodně důstojné pokračování. První díl dokonce bez výhrad rád zařadím mezi ty opravdu, opravdu povedené díly původních řad. Bohužel ani jedna z dalších pěti epizod už tak dobrá nebyla (i když třeba Fathers and Suns pořád nadprůměrně kvalitní). Hodnotit po prvním Trojanu, byl by to jednoznačně plný počet. Na konci řady musím uznat, že byla povedená, ale na tu nejvyšší laťku nedosáhla. Na další řadu se moc těším. ()

Dyas

Vskutku důstojné pokračování, které jsem absolutně nečekal. Stará parta se vrací do starých dobrých kolejí a vy se narozdíl od minulé série výborně pobavíte :) ()

Schuldiner

Zub času se na nich podepsal, ale vtip naštěstí neztratili. A nápady taky ne. Takže jsem rád za těchto šest dílů, které mě zase vrátily do budoucnosti na palubu Červeného Trpaslíka! ()

ondrula

Já si vážně jednou budu muset nechat od nějakýho fanouška vysvětlit, cože je na tom vtipnýho a jak je možný, že někdo dobrovolně kouká na "komedii", která je proložená tím stupidním předtočeným smíchem. ()

Mikeel

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D ()

Ukko

Červený trpaslík není jenom seriál, ale prostě a jednoduše životní styl. Takže i kdyby se mi desátá serie nelíbila, nemohl bych na ni bý zlý. Dobrou zprávou je, že desátý serie opravdu není špatná. Sice! ji nepovažuji za "megaultrasuprimbaskvělou" jako předchozí serie, ale rozhodně nezklamala. Měl bych pár výhrad co se týče posunutí děje, ale nechci spoilovat, tkže se zde k tomu nebudu vyjadřovat. Mým favoritem z celé serie zůstává druhý díl, takže nelenit, uvelebit se s kuřetem vindaloo do postele a sledovat!, ()