Fantasy Island

• USA Fantasy Island (více)

Ve filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život. (Falcon)

blazma

Musím uznat že je to zajímavý mysteriózní horror. kombinace postav je docela v pohodě, Michael Peňa je pro mě snad v každé roli skvělej, dá se říct že máme překvapení na konci filmu. Prostě jo, bylo to v pohodě. Není to nic extra, ale nemůžu ani říct že by to byla naprostá hloupost. ()

honzic

Je divné, že překladatel nepřeložil název na Ostrov fantazie nebo spíše přání. Je to hodně divný thriller, s hororem to nemá moc společného. Postavy jsou tak nezajímavé, že je člověku celkem jedno, zda je někdo zamorduje. Je to škoda, neb to mohl být zajímavý námět, ale naprosto špatně nafilmovaný. Hodnocení: 35 % ()

Nikolas__

V roce 2020 vyšly dost dobré filmy. Fantasy Island mezi ně nepatří. Teenage horory jsou hrozné, a tohle je přesně ten případ kdy to dopadne katastrofálně. Dobrá kamera a v pohodě řemeslo. Jedna snesitelná postava a vydařená hudba. To je vše. Ostatní věci co bych zde mohl napsat by byly jenom nadávky a výtky. Ten film si nic jiného ani nezaslouží. Neskutečná trapárna. ()

blondboss

Nakoľko som mal celkom rád aj pôvodný seriál, tešil som sa aj na túto hororovú prerábku. Musím ale povedať, že až na pár odkazov (napr. notoricky známa hláška "Smiles, everyone, smiles) to má s pôvodným seriálom len málo podobného. Každopádne ako thriller to celkom funguje, ale väčšina scén mi prišla dosť prvoplánová a nedotiahnutá a navyše Michael Peňa mi do roly Rourka akosi vôbec nesedel, asi je to tým, že z pôvodného Montalbána sršala o niečo väčšia charizma. 55 % ()

Mates_

Film byl naprostá kravina. Do kina jsem šel bez očekávání s partou kamarádů, ale i tak to prostě nešlo. Nic nefungovalo. Scénář by I můj hloupý bratr napsal líp. Mělo to poměrně dobrý potencial a začátek vypadal docela zajímavě. Postupně velice rychle upadlo veškeré napětí a z filmu se stala naprostá pitomina. 1 hvězdička za začátek a za poměrně hezké holky. ()

andrewXx

Jediná svetlá vec v tomto filme je Maggie Q a jej dejová linka, na ktorej to pokojne mohlo stáť aj celé. Blumhouse ide so svojimi filmami kvalitatívne veľmi slušne dole. Ak to takto pôjde ďalej, budúce tituly stroskotajú ešte skôr než vôbec dorazia do kín, kde už po pravde fakt nemajú čo hľadať. Žánrovo skôr slabučký 10x vyluhovaný thriller, ktorý by sa možno uplatnil v treťoradej televízii preslávenej programom ako Sharkando a ďalsie skvosty. Od hororu to má neskutočne ďaleko a to fakt niekedy nepotrebujem veľa. Jeff Wadlov, ktorý svojho času natočil fenomenálne a štýlové Never Back Down by to s réžiou vzhľadom na jeho posledné filmy mal zrejme zabaliť. Každý, kto zvažuje, že do toho pôjde by mal zobrať do úvahy najmä fakt, že tých 109 minút mu už nikto nikdy nevráti. ()

Heywood

Nějak všem uniklo, že je to předevší sci-fi. Poté je to skorohloupost s detektivní zápletkou, ve které hlavní padouch - organizátor- odchází s úsměvem středem. Tak to i záporně naladěného diváka otráví. ()

DJMaroko

Sto lidí sto názorů mě se to líbilo od začátku až do konce pořád jsem tam hledal ty negativa o kterých se tu píše a nic. Bylo to pěkně zamotané dobře natočené a mělo to slušný spád. Na rozdíl od filmů, které nemůžete ani dokoukat do konce a modlíte se ať už to proboha skončí. ()

moriero

Jo aha, já si to pustil na blind, takže jsem vůbec netušil, proč mi to tak strašně moc připomíná mdlý teenage horůrrek Vadí nevadí...a on to má na svědomý stejný fušer. Jak už jsem psal u jeho předchozího snímku, Wadlow má pech, že se dnešnímu publiku snaží servírovat něco, co by jakž takž fungovalo kolem roku 2000. Tady bylo hodně věcí špatně. Nejisté uchopení mystéria, nulové zákonitosti, až na vojáka nezajímavé dějové linie...a takto bych mohl pokračovat ještě zítra. Ostrov byl teda peckovní. O tom žádná. Havajská Maggie byla taky k nakousnutí. Problém jsem měl se samotnou "šokující" pointou na konci, kterou jsem teda fakt nečekal, ale spíš mě nasrala. Ona postava - taková the Puppet Master - se od začátku nejenže chovala vyjeveně a překvapeně (proč by to hrála, když ji nikdo neviděl, že?), ale její pozdější jednání bylo v naprostém rozporu s onou pointou. Takže za mě něco mezi třemi a dvěma hvězdičkami. ()

Saxos

Po prostudování hodnocení jsem kino vypustil a následně nechtěl ani pustit doma. Tak velký průšvih se ale nekonal. Nějakou hlavu a patu lze najít, pár dobrých herců k tomu, hezký ostrov, slušná music. Závěr: stejně nedoporučuji. ()

SmajdalfCZ1

Tak dokoukáno. Jediný pocit co z toho mám je, že jsem rád, že jsem na tom nebyl v kině. Nápad o plnění přání byl celkem fajn. Začátek filmu jakože asi se dalo, ale ten konec, ten se očividně nepovedl. Nevím ani co si o tom myslet. Ten konec byl takový překombinovaný. Na yelpu dají hotelu jednu hvězdičku. Já za ten začátek a nápad dám dvě. Co bychom si asi přáli, kdybychom si mohli přát jedno jakékoliv přání .... ()

Pan.Antonin

Zajímavý nápad pohřbený nenápaditým zpracováním -> režijně, scénáristicky i herecky hodně velký podprůměr. Hlavně Michael Peňa se do té role vůbec nehodí. Film naštěstí aspoň částečně zachránili zajímavé dva dějové zvraty ke konci - díky nim dám druhou hvězdičku, ale pochvalu si tento snímek vůbec nezaslouží. ()

Slack

Fantasy Island nie je horor. A nie je to ani thriller. Je to fantasy film. A vo fantasy filme nie je potrebné aby bolo všetky dokonale vysvetlené. Aby všetko logicky sedelo. Bohužiaľ, nebolo potrebné ani to, aby hlavná záporáčka na konci filmu začala vysvetľovať prečo, ako, kedy... Preto tá jedna hviezda dolu. ()

Accuphose

V podstatě to není špatné, nýbrž velice originální, a do poloviny či do dvou třetin, to má poněkud přesahující ambice. Tedy nabízí to divákovi více, než samotní tvůrci očekávali (a plánovali). Co doopravdy chceme a jaké by to mělo opravdu následky? Pak se cesta filmu rozdvojí a tvůrci se rozhodnou jít primitivní "velkofilmovou" cestou. Nicméně dovedu si představit, že Aronofsky by z toho udělal snímek, u kterého bych vrněl blahem. I tak to vypadalo na 3 hvězdičky, nicméně konec to srazil na 2. ()

Jarv

Film rozhodně má řadu chyb a nedomyšlený děj, ale který hollywoodský snímek nemá, že? Zde příběh nefunguje zcela, ale to neznamená, že vůbec. Zdá se mi však, že zdejší kritičtí uživatelé místy přehánějí, protože leckterá vysvětlení skutečně vyřknuta byla. Navíc, finální zvrat rozhodně není na takové béčko k zahození. Horor je špatné označení, nicméně thriller, a to s velmi mírnými prvky komedie, je mnohem přesnější. Nejlépe brát vše s komickým nadhledem (což se v tomto případě celkem nabízí), asi jako většinu americké produkce. 60% ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021