Fantasy Island

• USA Fantasy Island (více)

Ve filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život. (Falcon)

ANTYCHRYST

A takovej pěknej ostrov to byl.. :) oceán.. barvy.. Zeleň.. No a pak tu byl maximálně zmatený a nemotorny pokus natočit film.. Myšlenka dobrá.. ale realizace bídna.. Těžko se v tom dalo orientovat co je skutečnost co minulost.. Velkej zmatek a chaoz.. 25% škoda.. Další zabitej film ()

Mamlas

Na začátku přichází fakt zajímavý námět a krásné prostředí ostrova. Následně se začnou rozvíjet 4 dějové linky. Vypadá to zajímavě. Pak ty linky postupně ztrácí šmrnc, vkrádá se režijní chaos. Pak ten děj už začne vcelku otravovat. Pak se film začne měnit ve spatlanou nedívatelnou hovadinu a v tom gardu to pokračuje až do konce s nějakými pitomými neživými, kapající tekutinou a spletencem samých hovadin. (24%) ()

Pitryx

Tak u mne je to hned minimálně dvacítka za nápad. Konečně něco "neohleděného". Jen tedy škoda, že je tu sem tam hlucho. Ale jinak ještě přidám prostředí jako plusovou hodnotu a to že jsem se vcelku bavil. Takže tak. ()

Mr.Ward

Původně jsem na to měl jít do kina. Studio Blumhouse sleduji, bohužel po opravdu strašným remaku Černých Vánoc sem byl ostražitý. Když se zveřejnily první reakce na Fantasy Island, který měl na starosti stejný člověk, jako katastrofální shit Vadí nevadí, bylo to jasný. Do kina se nešlo. No a teď přišla ta chvíle, kdy jsem to na vlastní oči viděl, a udělal si vlastní názor. A víte co? Mě to bavilo 😂 V rámci možností samozřejmě, ale jako jednoduchá bezmozková zábava to funguje 👍 ()

DoubleJack

Režisér chce, aby film byl vším a tak není ničím. Tak by se tento film dal jednou větou popsat. Chce to být horor, ale na to je tu příliš odfkláknutá atmosféra. Chce to být fantasy, ale postrádá to často logiku. Chce to být revoluční, a tak se snaží zapomoci hlobokomyslných, často až filozofických míst, hledat smysl tam, kde zkrátka není. To nás přivádí asi k největší bolesti snímku - storytelling je tak zmatečný, že bych radši hledal logiku v čínském návodu na kuřecí polévku, než v ději. Po pátém zvratu zjistíte, že vlastně už nevíte čí je co za fantazii a zruinuje to i ten zbytek naděje, co v sobě chováte. Nakonec jsem si to ale nějakým (asi) zvráceným způsobem užil. Očekával jsem tuctové béčko a dostal jsem....no asi béčko. ()

George8

Proč se natáčí takové ptákoviny jako je Fantasy Island, prosím pěkně ? Hvězdičku dám za Merla z walking dead :-) ()

Tominni

Na jednu stranu zajímavý nápad o ostrově, kde se dají plnit přání, ale hodně nedotažený námět. Nakonec jsem se v těch fantaziích trochu ztrácel a tak jsem neocenil ani závěrečnou pointu. Slabé 2* ()

Dejvecd

Na začiatok musím len vypichnúť to, čo povedala jedna z postáv. Bolo to niečo v zmysle: "That is why we go on horror movies. To make ourselves feel something." Pri tejto scéne som sa musel zasmiať, pretože film si tu krásne serie do huby (s prepáčením), pretože doslova nudnejšiu hororovku, pri ktorej som absolútne nič necítil (okrem nenávisti voči hlavným postavám) som ešte nevidel. // Zo začiatku tu dostaneme skupinu postáv z ktorých už od úplne prvého momentu cítite to, že ich nebudete mať radi a ono sa to počas filmu ešte prehlbuje a vo finále už by ste im najradšej odstrelili hlavy... vlastne to im chcete spraviť už od zhruba konca prvej tretiny. Hovorím od konca prvej tretiny, pretože ona tá prvá tretina sa aj navzdory extrémne zlým postavám a celkovej hlúposti filmu dá docela dobre zvládnuť a ja musím priznať, že pre mňa išlo miestami o také guilty pleasure. Avšak s nástupom druhej tretiny, kedy sa väčšina prianí začne zvrhávať som sa dosť často chytal za hlavu. Nešlo len o tak strašnú dementnosť, ktorá sa v postavách začala prehlbovať ešte viac, alebo o ich hlúpych rozhodnutí z ktorých som mal chuť vstať a... odísť a nebolo to ani o tom, že by to celkovo pôsobilo strašne hlúpo a low budget, ale aj preto, že som začínal mať ten pocit, že tieto postavy a hlavne ich priania sú strašne mimo a vlastne ma ani nezaujímalo kam to povedie... vlastne som to ani nechcel vedieť. Tiež by sa hodilo zmieniť, že herci nemuseli byť nutne zlí, ale hlúpy scenár im proste nedovoľoval HRAŤ. To sa odzrkadlilo hlavne na Rookerovi a Peňovi, ktorých je pre takýto film proste škoda. S nástupom poslednej tretiny, kedy už mal tento film u mňa naklonené ku 3-4/10 prišlo rozuzlenie a potom ďalšie a ďalšie a ja už som fakt nevedel o čo sa tu tvorcovia snažia. Akonáhle sa pustili do vysvetľovania, začali najavo vychádzať dementnejšie a dementnejšie vysvetlenia až prakticky film vyznieval ešte dementnejšie ako dementne. Zrazu prichádzali retardovanejšie a retardovanejšie zvraty a film začínal dávať o dosť menšiu logiku a to pri tom už od začiatku žiadnu nedával. Zrazu z postáv, ktoré som zozačiatku nenávidel najviac, sa stávali celkom pohoďáci oproti tým, ktorých som ešte ako tak znášal a ku koncu som mal pocit, že len tie najprehnitejšie, najsebeckejšie a najhnusnejšie z nich vo filme "vyhrali" a úplný koniec my zasadil asi tú najväčšiu kudlu do zad akú mohol, pretože aj z postavy JD-ho, ktorý sa mi do tej doby zdal najviac vpoho a najlepšie spravený zo všetkých, sa stal totálny sebec, ktorého charakter totálne podryli, tým pádom to vyzeralo tak, že v podstate Ostrov tu vyhral nad hlavnými postavami, aj keď to tak asi určite vyznieť nemalo. Dokonalý príklad toho, ako vygradovať celkom stráviteľný film tak, aby ste sa nakoniec zgrcali z odporu a znenávideli aj tú poslednú kvapku, ktorú ste mali na filme radi. Film, z ktorého by mi postupne a systematicky prichádzalo zle, som dlho nevidel a ani nepotreboval vidieť. Premárnené... prakticky všetko a ani človek, ktorý očakáva minimálne trošku hororových aspektov bude sklamaný na plnej čiare. Ať je to ktokoľvek, čo nazval tento film hororom, tak asi jediné čo v živote pozeral sú (dokonalé) animáky ako Tractor Tom, alebo Červený Traktúrek, pretože ja osobne som sa viac bál pri scéne z ufónmi z Tractora Toma, než tejto rádoby zliepaniny všemožného odpadu. 2/10 Len kvôli tomu, že tu boli tak dve scény (na začiatku), pri ktorých som sa aj usmieval a nie len plakal. () (méně) (více)

zdenzo

Docela překvapení. Moderní pojetí Džina z lahve. Pokud to bereme z pohledu béčka, tak velmi slušné. Baví bratrská dvojice i příběh do doby než se začne vysvětlovat důvod fungování ostrova a směřuje se k předvídatelnému konci. Je to netradiční vybíječka velmi dobře obsazená. Konec zákonitě musí jít z kopce, jinak to u béček nejde. 3,7* ()

Agonie odpad!

Tři začátečnické rady pro tvorbu hororového filmu (či jakékoliv žánru, kde má být napětí): 1.) neobsazujte Peñu jako hlavní postavu; 2.) neobsazujte Peñu jako kohokoliv; 3.) mějte nápad, co chcete točit - klišé nejsou nápad. Okay? ()

waltosin

Překrásný ostrov a holky to se musí nechat a i dobrý nápad na příběh. To je ale vše co můžu pochválit herci jsou amatéři že skolky, kde jím nevěříte vůbec nic, hrozně napínavý horor se nám nikam ztratil v záplavě nudných scének, které nejsou nějak zajímavé. Překvápko sice bylo, ale že bych byl v šoku to se nedá říct, trošku mi to postrádalo smysl, že blbá blondýna by to takhle promyslela, když v hlavě měla od začátku nasráno a pak sice hrála důležitou, ale pořád byla bez mozku:D 35% ()

jokino

Úplne zlý nápad to nebol, vôbec nie, naopak, pre mňa zaujímavý, ale podľa mňa velmi nešťastné, nepodarené a nezáživné prevedenie zvolili tvorcovia.. Škoda, potenciál bol, ale tj asi všetko. ()

LindaVa

No... Tohle bylo fakt divný. Divný ve smyslu špatný. Až tak špatný, že se to téměř nedá hodnotit. Nerozumím pointě filmu ani záměru režie. Portia, která například v Carrie hrála jako paní herečka, tady působí amatérsky a hloupě. Je vidět, že samotní herci moc nezmůžou, když nefunguje režie, scénář, příběh..atd... Korunu tomu dává postava "pána ostrova" - zaprdlý uťáplý chlápek se strachem v očích, postrádajíc jakoukoliv autoritu a respekt. ()

J.Mayen

Pro me osobne se take zadna hitparada nekonala, spis dlouha, tahla nuda podkreslena velmi levnym humorem. Opravdu mi to velmi casto pripominalo Sagu s Banderasem Spy Kids, takovy divny detsky, nemastny, neslany, nicim nevycnivajici. Diamant nebo kament zobrazujici vzpominky a prani pusobil velmi amatersky az smesne. Ztrata casu. ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021