Fantasy Island

• USA Fantasy Island (více)

Ve filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život. (Falcon)

helraiser

Tak tohle byla extrémně dlouhá hovadina ve které jediné co za něco stálo tak bylo prostředí ostrova, jinak tragédie. Absolutní ztráta času. ()

Vabr

Upřímně si myslím, že je to trochu podhodnocené. Ano, je to kravina, která docela dost nedává smysl a je sakra hodně teenagerovská, ale stejně si to podle mě můžete užít doslova jako pohodovou oddychovku, u které se místy pousmějete. Vždy, když se někde píše, že se film musí brát s nadsázkou, abyste si ho užili, tak je to ptákovina, protože bych si doslova musel vyndat mozek, aby se na to dalo dívat normálně. Nikdy to neplatí, ale tady ano. Ani nemusíte svůj mozek nijak přesvědčovat, protože, jak jsem už jednou řekl, je to perfektní oddychovej film. Postavy jsou šíleně předvídatelné a průběh jakbysmet, což se mi líbí, protože jsem už fakt dlouho takovejhle film neviděl. Upřímně fakt nechápu, proč by měla vadit té více šikmooké její fantazie. Opravdu vážně, za celou tu dobu se jí absolutně nic nestalo. Ta fantazie byla tak nesmírně bezpečná a family-friendly, že ve výsledku o srandu, kterou měli ostatní, chudák, přišla. Týpek s fantazií o armádě je hrozně trapnej a jeho chování k vlastnímu tátovi je fakt nelogický. Pokoušel se ho snad zabít? Snažil se být tak strašně spravedlivej a správnej, až ta trapnost bila do očí. To, co udělá na konci tu trapnost opravdu zvyšuje 🤦‍♀️. Dva pařmeni mají typickou teenagerovskou představu, která nedává samozřejmě také smysl (Co všichni ti pařící lidi? Jsou součástí fantazie nebo ne?). Upřímně se zdá, že je dost jasné, jaké postavy zemřou jako první, ale překvapivě tomu není tak. Přeživší na ostrově taky nedává smysl (To ho ta fantazie opravdu nedostala?) a k tomu byl dost k ničemu. Fungování ostrova je taky padlý na hlavu. Zvrat na konci je fakt nečekaná sra*ka. Upřímně mě to rozesmálo, protože to podtrhlo hloupost tohohle filmu. Konec je ve výsledku happy-ending. Je tu kupa a kupa dalších nelogických chyb, ale jsem hodně rád za to, že mě film neotravoval, ba naopak tu byla vtipně nesmyslná hloupost, která neštve a jen si říkáte, že je to přece sra*ka, takže nejsem otrávenej, spíš pobavenej. VYHODNOCENÍ: U TOHOHLE FILMU JSEM TO MUSEL TOLIKRÁT STOPOVAT, ŽE JSEM SI UŽ SNAD PO 30. STOPNUTÍ ŘEKL S BRÁCHOU, ŽE TOHO MUSÍME NECHAT A PŘESTAT TU HLOUPOST KOMENTOVAT 😂 ()

John80

Ak očakávate napätie, horor tak toho je vo filme minimálne, samotný film je akousi zvlaštnosťou o plnení si Fantaziíí túžob,vracanie sa hlavných hrdinov do minulosti prišlo mi to skôr ako nejaká hra, Film nestojí za veľa max. za 1 vzhliadnutie,preto Max.2* ()

Maximilianus

Podľa mňa zaujímavý nápad a bavilo ma to. Nečakal som od toho žiadny horor, takže v tomto ohľade som nebol sklamaný. Samozrejme to malo viacero dier v príbehu a najmä celá dejová línia Melanie bola zámerne zamlžená, aby bolo to prekvapenie na konci čo najväčšie, ale pre mňa práve toto zráža hodnotenie dole. Mali si s tým tvorcovia poradiť lepšie. A aj ten záver odflákli. Inak sa mi páčilo prepojenie, spájanie a prekvapovanie postáv. 6,6/10. ()

Hashirama

Překombinovaná pičovina, která se ztrácí ve svém vlastním námětu, ale jako jednoduchý film pro teenagery se sexy Lucy Hale, atraktivními kulisami a spoustou sluníčka adekvátní produkt blumhousovské stáje, který každý dokáže označit za debilní, ale nikdo s kapkou nadhledu ho nemůže odsoudit coby nezábavný. A přesně tak to mám rád. Na place u strejdy Jasona musí bejt hrozná prdel. ()

kukkik

Film, který se tváří, že v něm je cosi hlubšího ale v průběhu nešikovně prozrazuje, že to "něco hlubšího", co v něm mělo být, nakonec tvůrci tak překomponovali, že se v tom sami ztratili. Nakonec tedy zůstává na divákovi, aby si sám domyslel, o co ve filmu vlastně jde a co to "něco hlubšího" tedy vlastně vůbec je. To by byla celkem normální a přijatelná věc, kdyby ovšem tvůrci poskytli dostatek indicií, což ovšem udělat nemohli, jelikož pro dávání indicií musí tvůrce znát odpověď a ne si lámat hlavu, jak to všechno pospojovat - nepřijít na to a nechat to na nic netušícím nebohém divákovi. Ta jediná hvězda, kterou si tenhle film ode mě odnáší, je za velmi pěkné prostředí a dobrou základní myšlenku, která by mohla být snad ještě někdy uchopena někým jiným a učiněna funkční. PS: nejlepší moment je scéna v samotném závěru, která mi připomněla cimrmanovskou scénku: Otec: "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.”Tomáš: "A maminka?" Otec: "To je babička z otcovy strany.” . To mě alespoň docela pobavilo, kdoví, zda se inspirovali nebo šlo o šťastnou náhodu :) 1/5 ()

RypavaDvojka

Opět půjdu proti proudu a musím nesouhlasit. 42% jako vážně?? Předem uvádím, že původní seriál (1977) ani nic podobného s tímto tématem jsem dosud neviděl (Snad Ostrov Dr. Dlahy jako parodie v Simpsonových, hehe). A musím říct, že mě to nezklamalo. Pěkná výprava, efekty nic moc a zamotaný scénář, který je však na konci rozuzlen a divák dojat může opustit kino. (Teď mi dochází, že v tom vidím i souvis s Prokletým ostrovem (Hlavní role Kapřík)). Nemůžu říct, že by film nezaujal a po blafech, jež jsem poslední dobou viděl uděluji příjemných 75% ()

Likan7

Ono by mi ani nevadilo, že to je hloupý, tuctový a i většinou nudný horror, ale on v drtivý většině vůbec nebaví. Prvních 30 minut ještě ujde, ale pak to zvrtne v totální slátaninu, která nejen, že nedává sebemenší smysl, ale neobsahuje absolutně nic, co by mě alespoň trochu pobavilo. Většinu času jsem chtěl ať to skončí a tu jednu * dávám vlastně ani nevím proč. Možná ze zbytku úcty k Michaelu Peňovi. ()

alienemo

Napriek všetkým negatívam som tomu chcel nechať ešte tak v 2/3 filmu 3*. Bohužiaľ zaverčne twisty boli natoľko pritiahnute za vlasy (v ramci kritérii nastavených filmom), že som musel dať menej, Dá sa to pozrieť bez trvalej ujmy na zdravi. Ale len raz. ()

Pavel82

Celou dobu jsem si říkal, že stejně dám tři hvězdy už jen za to prostředí a krásný holky. Panebože, ale ty dialogy. Ty dialogy, kde hlavní postavy tahají nesmysly z klobouku kouzelníka Pokustóna a ty nesmysly jsou brány jako nezpochybnitelné dogma, jsou na ránu. Nic tu nedává smysl, tisíc bezhlavých zvratů, nic není vysvětleno, žádné vyvrcholení, katarze, cokoliv... Nic. Mišmašuje se tu pátý přes devátý... Napadlo mě asi 10 různých filmů, seriálů, ze kterých si tvůrci kousek půjčili a uvařili takový dort pejska a kočičky, který je velmi těžce stravitelný. ()

Acrobat odpad!

Znacne ohranicenu fantaziu treba mat, aby sa nejako dopozeral tento fantazmagoricky film na peknom mieste. "Zakladal som si ohen. Zarasteny tak na brade ako aj okolo penisu, v prepotenych a deravych satach v jaskynnom ukryte, v ktoreho strede bol pramen. Vtom nevedno ako vstupila do jaskyne mlada slecna. Dvihla ruku a nieco znacila. Snazila sa ma presvedcit, ze som jej milenec. Ja som ju odmietal. Je to vidina. Nieee... Zahlasila, ze ne zranena a chytila si bok. Padla na kolena. Pribehol som. Vyliecil a bola moja. Lara... " uff prepac, ten ostrov funguje aj na dialku. Dementny film s klasicky vycastingovanymi protivnymi osobami pocnuc blondin, vychrtlin, aziata a ano pride aj na cernocha. Osudy nezmyselne a presah na zivot mimo ostrov nulovy. Ak mozem poradit. Shutter ostrov, ktoreho spravcom je Martin S. je ina fantazia. (Videne 5.11.2020, Bdrip) ()

DarthFailord

Asi jsem oproti mistnim skarohlidum videl jiny film. Za me dost zajimave zpracovany. Premisa skvela. Ke konci trosku zmatene ale jinak tam dava vse smysl. Solidne to odsypa. Za me solidnich 70% ()

Hellknight12

WTF ?! Čo som to pravé videl ? Kde mám začať ? Túto recenziu rozdelím na niekoľko častí. Na úvod si dáme menšie info. Film má 109 min. Produkcia USA. Rozpočet 7 miliónov USD. Natáčalo sa na Fidži. Aktuálne na ČSFD má 45% a na IMBD 4,6 / 10. V hlavnej úlohe M. Peňa. Na ČSFD má žánre horor, thriler. Na IMBD má žánre Adventure, Comedy, Fantasy, Horor, Mystery a Thriller. Film ide v kinách s ratingom 15+. Najprv dám pozitíva. Film má docela zaujímavý odkaz ak ho pochopíte. M. Peňa je v svojej úlohe ako doma. Zvyšné herecké výkony sa dajú nie je to žiaden trapas ale zas ani vynikajúce. Je tu pár vtipných hlášok. Je to to Fantasy Movie ? Áno. Teraz negatíva. Je to horor ? Snímok žáner horor videl možno z Mesiaca. Su tu jumpscary ? Áno ale sú úplne lacné, ktoré vydesia možno malé deti. Čo sa týka ratingu ja by som mu dal 7+ maximálne 12+. Prečo ? Strašidelnejšie sú aj niektoré časti Scooby Doo. Režisér sa rozhodol z možného skvelého fantasy hororu spraviť Fantasy, Comedy Thriler. Poviem to takto myšlienka je dobrá ale úplne blbé spracovanie. Dĺžka 109 min je veľa, kebyže film mal 90 min nepoviem ani slovo. Posledných 19 min nemuselo byť. Oplatí sa ísť na to do kina ? Ak chcete ísť na docela fajn fantasy film fajn. Na horor ? Vôbec. Mystery thriler ? 50/50. Je to síce mystery ale thriler podkopáva Comedy zložka. Moje hodnotenie ? 50%. Je to film, ktorý si pustite, keď už vážne nemáte čo pozerať. Tak 1X za rok. ()

gemi

Krásný příklad toho, jak se dá zprasit docela dobrý námět. To se vezme solidní výprava prošpikuje se papundeklovými kulisami (jeskyně), CGI jako vystřiženým z devadesátek, okoření se to debilním chováním postav a jako bonus se přihodí twist, který nikdo nepochopí. ()

rublik05 odpad!

Otřesný laciný horor, který selhává i v těch základních atributech, které tyhle typy filmů většinou zachraňují, a sice sympatické postavy, humor, absurdnost a zábavnost. Ani jedno z toho se bohužel nepovedlo. Herci jsou nesympatičtí, jejich výkony tragické, logiku nemá smysl hledat, žádná totiž není, příběh je zbytečně překombinovaný, nepřehledný a nezajímavý, navíc šíleně nudí, tempo je přímo tragické. Modlil jsem se, ať už ta blbost konečně skončí. Tohle je jen pro otrlé a na vlastní nebezpečí. 0/10. ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021