Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

fantoci

Po velkém očekávání přišlo velké zklamání. Stupidní scénář, křečovitý humor i dialogy. Nikdy více. Budu se snažit této "báječné" komedii příště vyhnout. ()

Redswif

Nejdříc jsem si řikal že je to hrozná ptákovina, ale nakonec se to vyvrbilo docela dobře a v závěru jsem se hodně nasmál. ()

T-pack

Jak tak koukám, je to další remake. No mě to přišlo takové remakeovaté už od začátku, ale nechtěl jsem si kazit náladu, ve které jsem na film koukal. No je to perfektní komedie o několika lidech v Mississippi jejichž charaktery jsou dohnány až do extrémů. A protože umocněná absurdita byl zjevný záměr, nemám co vytknout (snad až na tu remakeovatost...). ()

LadyDevil

Skvělá a originální zábava s ještě originálnějšími postavami...Tom Hanks přesně podle očekávání exceloval - jeho intelektuální průpovídky prokládané specifickým uchechtáváním jsou zkrátka k sežrání :-) Celý film na mě zapůsobil stylově - už od počátečního gospelu přes barvitý děj až po gradující konec. Moc ráda se podívám někdy znovu :-) ()

lennyd

Profesor G.H. Dorr (Tom Hanks) má dokonalý plán. Za pomoci svých čtyř kolegů se chce prokopat ze sklepa domu jedné staré dámy do sejfu blízkého kasína, tento vybílit a zase bez povšimnutí zmizet. Jenže i dokonalý plán může mít své mouchy - jednak je to inteligenční kvocient jeho zločineckých kolegů (dohromady by možná dosáhl průměrného IQ), a také zvídavost oné dámy, jejíž dům si Dorr zvolil jako základnu... Tento film má jeden jediný problém - natočili jej bratři Coenovi. Teda - to samotné sice není problém, ale tak nějak jsem si zvykl od bratrů Coenových dostávat víc, než - sice nadprůměrnou - leč vcelku obyčejnou krimi komedii. Nemůžu se zbavit pocitu, že si tento film střihli Coenovi jen tak mimo pořadí, aby se nenudili mezi svými filmovými klenoty - jinak si to nedovedu představit. Nebýt ale film od Coenů, tak bych asi jen chválil - vcelku vtipná zápletka (takovou bandu břídilů by jeden fakt pohledal), skvělý Tom Hanks (zprvu jsem si na jeho podivínského profesora nemohl zvyknout, ale pak mi najednou do té role zapadl, a užíval jsem si každou jeho hlášku) a netradiční vyvrcholení.... 3.5* ()

Hnedoocko

Asi nejslabší film, který jsem s Tomem Hanksem viděla. Žádná akce, vtipu málo, děj děsně zdlouhavý. Co Vám budu povídat, usnula jsem u toho. ()

ybuko

Skoro bych rekl ze nejveselejsi na tomhle filmu jsou falesne zuby Toma Hankse, ktere Coeni navic prevzali z puvodni verze z roku 1955. ()

JohnSmith

Troufnu si říct,že to byl asi nejhorší film,co jsem s Tomem Hanksem viděl. Nevtipné,hloupé,trapné a hlavně bez nápaditosti. ()

Compadre

Coenům "Bratříček" evidentně nestačil a místo bluesový komedie dostali chuť udělat gospelovou komedii a hodit to celý na jih, aby se to celý cejtilo jako doma a jeden z bráchů zrovna dostal do ruky knížku od Poea, tak ho tam dali taky...je to teda takovej docela sympatickej komediální slepenec, ale Coeni byli už i v lepší formě..Lupiči neurazej, chvílema dost pobavěj, ale úplná pecka to neni. ()

H.Gordon

Musím se přiznat, že se mi to docela líbilo. U filmu jsem se nenudila, ale je fakt, že jsem od Coenu čekala víc. Přemýšlela jsem mezi 3 a 2 hvězdičkami, ale po uvážení, když jsem se dívala, jakým filmům jsem dala dvě, tak jsem se rozhodla pro jednu navíc. Film nebyl moc dobrý, ale Coenovská atmosféra tam byla. Co mě ovšem vadilo, byl velice špatný herecký výkon Toma Hankse...šíleně přehrával a vůbec se mi do té role nehodil. Celkově příběh byl docela jednoduchý, ale furt se na to dalo dívat, i když tam bylo mnoho viditelných chyb, ale hudba byla perfektní. Prostě průměrný, možná trochu slabší snímek. O to smutnější je, že je to od mých oblíbených Coenů. ()

zdenny

Tuto komedii jsem si pustil po několika letech znovu a sám jsem byl překvapen, že mě tak nerozesmála jako dřív. Nevím, čím si to mám vysvětlit. Snad hvězdičku přidám, až se znovu po letech podívám. ()

Právnička

Zezačátku děsná nuda, v poslední třetině jsem se i docela pobavila. Film sice měl své kouzlo, ale na víc jak 60% to nevidím. A Tom Hanks - nevím proč, ale mně do téhle role moc neseděl. ()

corbeau

Film, na kterém se podílejí Bratři Coenové, Tom Hanks a E. A. Poe nemůže dopadnout špatně. Skvělý sountrack je u coenovek samozřejmost, ale tentokrát je snad ještě lepší, než obvykle. Postavy se mi vesměs líbily, snad jen Simmons mi tam moc neseděl. V lavině klipovitě pojatých gagů občas nějaký nevyšel, ale to zas tak moc nevadí. Celkové hodnocení: "Most irregular" (silné 4*) ()

silent cut

Tak aby bylo jasno... nesdílím onu coenovskou fascinaci buranským jihem, ale nemůžu neocenit pestrost kterou do skupinka vnesl herec, kterého v titulcích budete hledat marně, přestože tady hrál vlastně hlavní roli. JAZYK. fascinující mišmaš nejbohatšího jazyka světa tu vlastně obstaral pointu většiny vtipů... Pokud si tohle uvědomíte, jsou lupiči paní domácí zajímavým filmem i po těch osmdesát minut, kdy se praktickynic neděje...no a pak ten třeskutý a hromadný seskok...ale to bych spoiloval... Můj kamarád po tomto filmu s coeny končí...já jsem si coeny nikdy moc k tělu nepustil, takže zklamání se rozhodně nekoná... Sledovat to dabované musí být peklo... ()

P1tr

Rozporuplná záležitost, která střídá slabší momenty s lepšími, tempo také značně kolísá. Dobrý úmysl a odlehčenost je ze snímku cítit při každém záběru, což jen potvrzují herci. ()

solskjaer

Mě se to hodně líbilo, mělo to šťávu a vtip a hlavně je to velmi zábavné a udrží tě to koukat se v jednom kuse. Škoda jen že Tom Hanks je stále " stejný " a začínám mít na něj alergii. Ve filmu ale není ani tak kvůli hraní (jeho postavu by zahrál kdokoliv a možná i lépe), ale spíš jako komerční poutač a to mě u Coenů štve, neboť právě oni bývali dlouhou dobu imuní vůči hollywoodskému populismu. Škoda. Není to sice mistrovský kousek na který jsem od Coenů zvyklý, ale stále jde o nadprůměrný film z nadprůměrnými ambicemi! a ještě něco! J.K. Simmons je nebezpečně dobrej !!! ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky