Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

Hadža

Nekdy i Tom Hanks udela ten krucek vedle a vybere si roli,ktera neni pro nej moc vhodna.Od bratru Coenu,taky vetsinou ocekavam vetsi porci zabavy.nuda...... ()

Damiel

73 % - Utáhl to Tom Hanks, bez něj by to byl pouhý průměr. Některé vtípky povedené, ale celkově mi to přišlo jako takoví slabší Dannyho parťáci. ()

Sigurd

Joel a Ethan se opět vydali na blízko jim mnohokráte navštívených vod. Lupiči paní domácí, ač nevlastní dítko, svým námětem jistě i předešlé kousky bratrského dua připomínají. Ne však ve všem. Hravá, černo-humorná atmosféra stylově vybroušené krimikomedie naráží na těžkopádnost scénáře. Starosvětský humor vyšumí do ztracena v místy až nezáživném příběhu. Jako by se tvůrci drželi na ně nezvykle, příliš při zemi. Když už se zdá, že se něco začíná konečně dít, film shodou okolností končí. Velkou výhrou tak zůstává především obsazení Toma Hankse, jehož Profesor, na sebe zcela zaslouženě strhává největší pozornost. Stručně: Coeni na půl plynu. ()

MATADOR

Lupiči paní domácí je klasická černá komedie s vtipným průběhem a vynikajícím Tomem Hanksem. Neotřelé zpracování a nenáročné sledování jsem si užil, když k tomu přidáte pár slušných vtípků, je z toho něco, co zabaví, ale nikterak nevytrhne. Asi největší sranda je s uklízením mrtvol :-). Nakonec se jedná o slušnou podívanou, které vévodí banda ujetejch "zločinců". Černá komedie s inteligentně ukecanym Hanksem. ()

Aiax

Tohle není snadné hodnotit. Tom Hanks je prostě božský jako vždy, paní Hall mu perfektně sekunduje a některým scénkám rozhodně nelze upřít neodolatelný šmrnc. Ale co je to všechno platné, když scénář (překvapivě) stojí za prd a snímek je celkově spíš taková podivná slátanina, jedna z těch, u nichž si nelze nepoložit otázku - proč to ksakru ti Coenovi točili? Původní námět The Ladykillers sice neznám, ale z tohohle filmu mám tak nějak pocit, že to musí být kouzelný a osobitý román, což se ovšem Coenům ne tak docela povedlo přenést na plátno. Škoda. Ale už jen kvůli Tomu Hanksovi stojí za vidění. ()

Skip

Dost dobrá černohumorná komedie, u které jsem se výborně bavil. Ale přiznávám, že až na druhý pokus. Poprvé mě to nějak nebralo. Ovšem jak po nějaké době nazrál čas, užíval jsem si jednotlivé figurky tohoto šíleného podniku. Coenové prostě nezklamali. ()

Aleee89

Od tohoto filmu jsem čekala rozhodně více, než se mi po zhlédnutí dostalo. Tom Hanks je můj oblíbenec a kromě toho, že bych ho skoro nepoznala, se tedy moc neblýsknul. Celkově to bylo docela nudné, vtipné mi ve filmu nepřišlo skoro nic. Bezmála dvě hodiny délky jsou docela dost, herci (kromě Hankse) nijak nezaujmou, konec je dost absurdní. Tohle se mi zkrátka moc nelíbilo a znovu se někdy podívám asi jen těžko... ()

kinderman

Po vcelku zábavném úvodu, v němž jsou nám představeni všichni budoucí aktéři příběhu, se děj zastaví v kostele a divák je nucen přetrpět první černošský gospel. Vysvětlím: zatímco W. Allen v Mocné Afroditě použil "řecký" chór ke komentování a posunování děje, bylo to účelné a k věci. Coenovi se pokoušejí o totéž, ale daří se jim film pouze brzdit. Další problém jsem měl s hlavním hrdinou-někteří kritici se rozplývali nad přesně uchopenou postavou, ale já se nemohl zbavit dojmu, že Hanks tentokrát hrubě přestřelil a na plátně docela normálně debilkuje. O hodně vtipnější mi přišel uklízeč v kasinu M. Wayans nebo neúspěšný hráč amerického fotbalu R. Hurst, který se profesorského šéfa zoufale pokouší oslovovat "Trenére". A očekávaný coenovský závěr, kdy se zlo vymkne z rukou a změní se v masakr, je v Lupičích trochu scénáristicky chtěný, než logicky vyplývající. Kdyby se film jmenoval výstižněji, třeba Pět tupců a stará pobožnůstkářka, bylo by to trefnější a hlavně bych s ním neztratil 104 minuty svého času. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2004 - Cena poroty (pre herečku Irma P. Hall) ◘◘◘◘ ?? tak toto tu je pre mňa mierne povedané šok... myslím tie vlažné hodnotenia.... nechápem a nerozumiem im..... pre mňa jeden z najlepších Coenových filmov, resp. určite zábavnejšie ako ospevovaný Barton Fink, Bratříčku kde jsi, alebo ich nedávny "trhák" Tahle země není pro starý.... tento film bol podľa mňa jednoducho LEPŠÍ!! a že nemal takú myšlienku ako nejaké Fargo (inak samozrejme ich najgeniálnejší film), alebo "Tahle země..."?? no a čo? Big Lebowski, Bratříšku kde jsi, Po přečtení spalte snáď mali nejakú "wow myšlienku" ?? alebo mali "Lupiči" príliš jednoduchý, priamy scenár? NO A ČO? z mojej topky jedine Oskar pochopil, že je to proste "prča" :) a just tam dám ešte aj tú piatu hviezdu, ktorú som pôvodne nezamýšlal.... proste na just všetkým tým čo sa nedokážu zasmiať na tom, keď distingvovaný zlodej dokáže krasomluvou a "trošku upravenými" argumentami presvedčiť morálne rigidnú, kresťanky silno založenú staručkú "pani domácí", že v podstate ukradnúť milióny je to isté, ako ukradnúť hlúpy cent :))) no a keď by sa z tých peňazí ešte aj zafinancovala nejaká tá kresťanská "charitka", tak vykradnúť kasíno musí byť predsa doslova šlachetný čin :DD ()

Petroff

Nenáročná komediální krimi pohoda pro nedělní odpoledne. Hanks tu je trochu jinej, než ve svý obvyklý poloze a dost mu to sedne, a celej film má - a nebo se mi to jen zdálo? - takovou prima odlehčenou atmosféru. ()

Carlossss

Já těm bratrům Coenovým nějak nemůžu přijít na chuť. Viděl jsem zatím jenom dva filmy, ale oba byly těžký podpůměr. Po nudném Fargu jsem zkusil Ladykillers a bylo to to samé v bledě modrém. Jediní dva, kdo si hrají to svoje jsou Hanks a Wayans. Ta stará, otravná afroamerická babička byla vážně na kulku a já se modlil, ať jí někdo ten květák už konečně ustřelí. Obyčejná komedie... ()

maverick10

Skvele zahrane persony jejichz charakterove vlastnosti byly odlisnejsi nez dalsi novy operacni system Microsoftu. Tom Hanks jenom dokazuje ze je schopen zahrat cokoliv od nelitostneho mafiana az po retardovaneho Forresta a ve vsem je proste dokonalej. Film nehyri vtipem (ten je k memu zklamani utopen ve scenari mirumilovstvi), zato hyri takovou pohodou a nadlejcenejsi atmosferou, ktera se tahne celym filmem. Film vhodny k salku kavy po obede!!! ()

Martin741

Celkom slusna komedia, ktoru sice tocili Coenovci, ale v ramci ich filmografie je to dost slaby, matny a priemerny kusok. Big Lebowski je Big Lebowski. 63 % ()

Figu

Tomáš Hanksů je originální a suverenní jako vždy, navíc je i díky svému kostýmu, masce a způsobu básnickému vyjadřování i nekompromisní štramák, ale to opravdu nestačí na tažení tohoto filmu. Nápad sice je, ale je velice laciný! Nebýt Marlona Wayanse, asi tři hvězdy ani nedám, ale za jeho hlášky a nádherně sprostý zásobník slov si je film zaslouží. 55% ()

dezorz

Ladykillers sice chyba smrnc najlepsich filmov bratov Coenovcov, ale keby aspon kazdy druhy bezsmrncovy US film s komplikovanejsou detektivnou zapletkou bol takto sikovne spraveny, to by sa narocnejsiemu filmovemu divakovi zilo. :) ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky