Mishqo

75-80% ... Ďalší režisérsky debut, tentokrát v podaní Christophera Nolana. Výborne vystavaný dej, prelínanie časových udalostí, pomalá gradácia. Príbeh jednoducho zaujal, ale chýbala mi atmosféra ktorá by ma do filmu vtiahla. ... V tohto týždňovom debutantskom súboji mal o kúsok navrch Aronofsky vďaka nesmierne pohlcujúcej atmosfére a celkovému vizuálu. ()

VanTom

Taková levná, poloamatérská jakoby "rozcvička na Memento" přeskakováním mezi časově posunutými rovinami skládá dohromady skvěle vypointovanou zlodějsko-mafiánskou historku. Ke sledovaným, svérázně "knoflíkářským" figurkám ovšem nevytváří žádné emoce (ony samy také žádné negenerují), o což se chladně přesný Nolan ani nesnaží. 7/10 ()

svobik

Debut hodný mistra. Snad jediná postava mi přišla zbytečná, jinak ale po celou dobu co do vyprávění velmi dynamické a nezpomalující; každá scéna má pevně své místo. Už tady Nolan ukázal, že bude jednou největším filmařem nového století. ()

Gallagher

Christopher Nolan nemůže být normální člověk. K tomu, aby vymyslel takovou zápletku a rozzuzlení, musí mít minimálně pět mozků. Bravo! ()

RumbleFish

Mimořádný debut dnes již spíše blockbusterového (to však nic nemění na nepochybných schoponostech) režiséra. Zajímavé je srovnání s Aranofského prvotinou π. Velmi podobné snímky jejichž režiséři se následně vybrali rozdílnými cestami, které si však ve kvalitě nezadají. ()

vyfuk

Příběh jednoho muže, jednoho lupiče a jedné ženy. Příběh zmatenosti, geniality a smrti. Zajímavá ironie, že jediný film, který jsem zatím od Nolana neviděl je právě ten prví. Nyní ho mám za sebou a rozhodně nelituji za zhlédnutí. Silná podoba Mementa, akorát po anglicku. Nolan nám opět ukazuje, jak je geniální a dokazujete pouhými 69 minutami nabytími tajemností, strachem a skrytou genialitou. Cobb. Příběh Sledování je další Nolanův film, který by měl být klenot jako ostatní. Je fakt, že Memento je takové příjemnější a jasnější, ale zamotanější a proto si radši možná sáhnu po Sledování. Každým coulem svého těla uděluji plno pro tvůrcovu genialitu a dokonalost. ()

Autogram

Výzorom amatérsky noirovský film ako Nolanova nedlhá filmová prvotina, ale zdanie klame. Tak z toho mám zatiaľ v hlave pekný guláš, určite väčší ako z Mementa, kde som jasne vedel, na čom som. Snáď to televízia čoskoro zopakuje v nejakom normálnom čase a ujasním si, kto za koho kope a kto bol vo filme nadbytočný. (23.2.2014) Druhé pozretie bolo nevyhnutné a mám vo veci jasnejšie. Stále nie celkom dokonale, ale aspoň tak, že dokážem viac doceniť kvalitu filmu a to, že na malom priestore prináša dostatočne výživnú zápletku a záverečný twist. (27.8.2014) ()

Mr.KarlAdler

Co se může vyklubat z nevinného pozorování lidí? Co vás může potkat, když se nudíte a naivně posouváte svoje hranice? Nolanova černobílá smyčka, která se utahuje kolem krku s nebezpečnou přesvědčivostí. A přitom to celé nestálo víc než dnešní filmová kamera. ()

blackJag

Musíte přímo šíleně věřit na náhody, aby vás ta pointa rozpárala, ale jinak nemám námitek. Celovečerní prvotina, asi pořádně levná a přitom lepší než libovolný (téměř) počin české porevoluční kinematografie. 80% ()

Jaro.Krafcik

Keďže sa zajtra chystáme na novinku od režiséra Nolana, musel som si pozrieť jeden z jeho prvých filmov. Teda, prvý celovečerný, ktorý som ale ešte nevidel. Našiel som ho iba v pôvodnom znení a tak sa mi celkom pozdával. Fajn nápad, ktorý je tak trochu aj strašidelný, lebo sú na svete určite takýto ľudia. Čiernobielosť a pochmurná atmosféra urobili svoje. 4* ()

dragon94

Zajímavý nápad a ještě lepší závěrečná pointa, která se mi líbila o dost více, než třeba u Nolanova Prestige. Bohužel ale i na ploše takhle krátkého snímku to bylo zbytečně dlouhé, neboť film nepřináší krom samotného závěru nic moc zajímavého. Postavy jsou všechny nesympatické, povrchně vykreslené. A i ten samotný závěr má při hlubším zamyšlení v sobě pár much a nepravděpodobností. I přesto všechno si to u mě ty 4* hvězdičky uhájilo, ale jen tak tak. Filmu by více slušela stopáž okolo 45 minut. Slabé 4* 68% ()

Styxos

Cesta do hlubin zlodějovi duše s podrazáckým podtextem - přesně to je Following, první černobílý a vlastně první celovečerní thrilerový nářez režisérského mága Christophera Nolana, který už na počátku své kariéry uměl točit velmi dobře a snad věděl, že jednou natočí toho nejlepšího Batmana - při pohledu na symbol netopýřího muže na dveřích jsem se musel usmívat, stejně jako při pohledu na plakát k filmu Osvícení. Inu, krást se nevyplácí a slídit už vůbec ne. Mladý spisovatel Bill by mohl vyprávět :-) ()

rudess

Malá partia ľudí dokázala bez rozpočtu po víkendoch natočiť hustý, atmosferický, premyslený, inteligentný film s fascinujúcim nápadom, ktorý, myslím, v 90.rokoch ešte nebol v takom hojnom počte tematizovaný ako dnes. Nie je síce ešte taký dokonalý ako Memento, ale je jeho mladším bratom. V podstate nemám čo vytknúť, znovu musím kričať: bravó! P.S. Už v tomto filme vidno, že Nolan mal rád Batmana - ktovie, či už vtedy plánoval nakrútiť o ňom dva vynikajúce filmy. A ešte čosi - bol to skutočne príjemný pocit, keď sa vo filme objavili (Nolanovým fanúšikom istotne známe) stolné hodiny. ()

Pecival

Sice jednoduchý, ale docela zajímavý příběh. Nolan si prostě na časové hrátky potrpěl, takže se i tady dočkáme několika časových rovin a chvilku trvá, než si všechno sedne. Solidní atmosféra a kraťoučká stopáž, takže to uteče jako voda. ()

iantomasik

Nepravidelná chronologie je tu tedy čistě jako laciný trik.. Ale noirovka je to velice solidní, i když moc nesebevědomě doslovná.. ()

P1tr

Christopher Nolan dokazuje své nadání a ambice již ve svém celovečerním debutu. Ačkoliv v tmavších kulisách černobílé zobrazení způsobuje nepřehledost, je to jen jedna z mála věci, které lze Followingu vytknout. Following je jakýmsi předvojem následující režisérovy tvorby. Hrátky s časem a několika rovinami se následně v promakanější formě objeví v Mementu či Inception. Většině režisérských nováčků by se tento koncept rozpadl pod rukama, ale Nolan je velice šikovný a dokázal zaujmout již napoprvé. Bravo. ()

latvar

Bill jenž má hordy volného času se snaží spestřit si život sledováním jistých osob na ulici, vše se změní, když narazí na toho nesprávného muže jménem Cobb. Povedený film s dobrým námětem, který je rozdělen na víc časových stop a tím upoutá oko diváka. 88% ()

sellsakul

3,5* a to iba kvôli tomu, že som Following videl ako posledný film od Nolana, takže už ma nejako extra neprekvapil, ale určite sa jedná o veľmi kvalitný film. ()