Blade by chtěl být strašně cool filmem plným cool hlášek, cool akce a... a vůbec vším strašně cool. Jenomže jím není. Je to jen průměrné béčko, které si to však nechce přiznat a hraje si na něco více než na co má. Na druhou stranu to příjemně odsýpá a je tu pár výborných scén. Prostě snesitelné béčko jak vyšité.(29.6.2007)

S velkou spolehlivostí se dá konstatovat, že Snipes stojí za hovno. S jistotou však říkám, že se to netýká upírobijce Bladea a hláškujícího vrahouna Simona Phoenixe. Blade je poprávu dnes už bez mála 20 let starou kultovní peckou, které nějaký Underworld nesahá ani po ráfek kára. Pro spešl srdcovka díky ústřednímu songu, kterej jsme za mlada slýchávali na nejedné diskotéce a stojí jako jeden z mála za mou láskou k electronic music. Plná pro klasiku!(15.11.2015)

Desítky těl tančí v opojné extázi, reprobedny drtí dunivá Confusion, šílený Dj zvedá hlavu ke stropu, odkud se z připevněných trysek začíná valit krev... je čas tuhle ďábelskou upíří diskárnu ukončit... přichází Blade... "Urvu Ti Tvou posranou hlavu.." i tak může znít poslední věta před smrtí, zde v podání jedné upíří tanečnice, kterou půl vteřiny na to pošle Blade nejrychlejší otočkou, co jsem kdy ve filmu viděl, na věčnost... Právě doznívá Dealing with the Rose a dílo je dokonáno, diskotéka utichla, po zemi se válí prázdné nábojnice a prach z mrtvých upírů... tahle scéna je brutálně dokonalá, docela dost zavánějící kultem. Film má dobrý příběh, Blade má dobrého protivníka - Stephen Dorff v roli upírského arcilotra Frosta je výborný, správně padoušský a vyšinutý na jednu stranu, křehký a bezbranný na druhou stranu... tempo filmu je rychlé, dynamické až zběsilé, akční scény velmi slušné, choreograficky skvělé, většinou doplněné naprosto perfektní písní - bladeovský soundtrack je našlapaný tou nejlepší hudbou... všechny tři filmy mají jedinečný hudební doprovod! A konečně představitel Bladea - Wesley Snipes... ten se snad pro tu roli narodil! 131 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(7.6.2006)

Blade je úžasná postava, která vychází zejména z komixu a je to na něm znát. Snipes je naprosto perfektní. Příběh na pozadí "úpírské ságy", legend, "tradic" a videoher není natolik důležitý, spíše velice dobře ztvárňuje prostor a pole pro úžasnou akční jízdu, která oplývá za prvé na svoji dobu úžasnými speciálními efekty (digiefekty velice dobře spojeny se starou dobrou maskérskou školou) a zejména megaakcí, kdy Snipes seká, řeže, bodá, láme, drtí, kope, mlátí, střílí a "nafukuje" své nepřátele v tak excelentně dinamickém temtu, že se mu v této rovině akčního filmu za posledních 10 let málo který film vyrovnal. A o to tady jde, příběh tuctový, herecké výkony velice střídmé, od velmi dobrých po vyloženě mrzuté (např. hlavní černošská hrdinka). Celé upírské pozadí v mnoha ohledech navíc někdy zaniká pod minimálně sestříhanými souboji opravdových mistrů martial arts (Blade je opravdu jejich přehlídkou) a člověk má spíš pocit, že sleduje nějaký klasický japonský karate masakr. Přesně takové filmy mám rád. Blade jednička je prostě ... jednička a pecka dohromady ...(7.12.2007)

Proč jsem to tak dlouho opomíjel, to nechápu. Marveláky mám rád hodně rád takřka všechny, ale dřív jsem se v tom tak nějak neorientoval. Wesley Snipes je naprosto dokonalý Blade!. Film je velice akční, nenudí a na plátno dokázal přinést konečně pravého marvelovéského superhrdinu...90%(27.12.2013)

• - Upíří bible je ve filmu pojmenována jako "Book of Erebus". Erebus je v řecké mytologii bůh temnot. (pUnck)

• - Ve scéně, kdy Blade (Wesley Snipes) ve dne potká Frosta (Stephen Dorff) a následně na něj střílí, je možné vidět, jak kulky naráží a jiskří. V jednu chvíli však "zajiskří" i o strom. (Andy.222)

• - La Magra je španělský výraz pro „The Thin One“. (TomikZlesa)