poster

Blade

 • USA

  Blade

 • Slovensko

  Blade

Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 115 min (Director's cut: 110 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Krucifixem zatopte v kamnech, svěcenou vodu vylijte do dřezu - přichází nová éra v odvětví vampýrobijců, v které Abraham Van Helsing míří do zasloužené penze a jeho místo zaujímá nová krev - poloviční upír Blade. Jezdí si v Dodge Charger 1968 a v podání Snipese je ostrý jako levý špičák hraběte Draculy po přebrusu (jistou dávku Wesleyho herecké prkennosti přičítám tomu meči na zádech).. Škoda jen, že scénárista byl vysán o veškerou invenci a výkon hlavního záporáka S.Dorffa je poněkud anémického charakteru. Závěrem poučka o prospěšnosti některých druhů zeleniny: „Kde se jí cibule, tam nechodí lékař. Kde se jí česnek, tam nechodí nikdo. Tudíž ani upíři..(2.10.2008)

 • kingik
  ***

  Blade je sice dobrá postava, napůl člověk a napůl upír, ale na rozjezd to asi potřebovalo větší rozpočet. Triky jsou velmi slabé, zvláště likvidace upíra slunečním světlem je šíleně nepovedená. Vyžilý Stephen Dorff je herec, kterému záporné role jdou. Akční horor, který je zbytečně posazován jako král upírských filmů. Nemyslím, že toho dosáhl, když sám se ocitnul na hranici sebe parodie. Veskrze se na to dá dívat, ale pět na to ódy taky nemusím. Hlavně akce vázla a napětí skoro žádné. Originalita měla své zastoupení a film z ní dobře těžil. 60%(8.1.2012)

 • Gemini
  *****

  Bez váhání dávám pět hvězdiček...comicsová předloha geniálně převedená do filmu, hrdina s temnou minulostí, hledající klid pro svou napůl vampýrskou duši. Svět upírů, kteří ve stínu noci osnují své temné plány, noční kluby na jatkách, krásné upírky lovící své oběti, dalo by se tomu i docela věřit:) Stephen Dorff je klasický příslušník zlaté upíří mládeže, jeho nohsledi jsou jaxepatří zákeřní a odporní nebo komičtí, přesně podle potřeby. Souboje jsou správně akčně upravené, aby odpovídaly nadlidským schopnostem hrdinů, máte-li rádi dlouhé pláště a souboje na meče, přijdete si na své. Jediné co kazí dojem, jsou špatné až příšerné digitální efekty, speciálně si toho všimnete v závěru filmu. Nicméně dnes už kultovní skladba Confusion od New Order vyváží všechno...(22.1.2003)

 • MM_Ramone
  **

  Pre mňa, ako veľkého fanúšika horrorových filmov, je Blade takmer až urážajúcou záležitosťou. Pretože takto vypočítavo sprzniť vampírsku tématiku je niečo otrasné. Negroidný polovampír loviaci upírov. V hlavnej úlohe s príšerným Wesley Snipesom, ktorý dokáže presvedčivo zahrať jedine Wesleyho Snipesa. Jednu hviezdičku dávam tomuto braku za dobre natočené akčné scény a druhú za odvahu touto formou podať vamp-horror. **(31.1.2008)

 • teutates
  ****

  Tematika upírov je hrozne zaujímavá,škoda len,že sa ešte nenašiel nikto,kto by tento fenomén predviedol vo veľkom štýle na filmových plátnach!Blade je rozhodne slušným snímkom plným akcie,skvelej hudby a neporaziteľného Wesleyho Snipesa,ktorý je pre túto rolu ako stvorený,ALE ide len o bezduchú vyvražďovaciu akciu!Stephen Norrington sa predviedol-škoda len,že je to jeho jediný snímok na ktorý sa dá pozerať!Rozhodne ide o skvelú ságu..,ale ja čakám na viac!(chcem vidieť viac)(22.12.2007)

 • - DVD obsahuje i alternativni konec, kde se na chvíli objeví Stephen Norrington, jako muž v černém kabátu na střeše domu. (TomikZlesa)

 • - Film měl po prvním promítání velmi špatné ohlasy a bylo nutno sestříhat několik scén, čímž se o půl roku prodloužila premiéra. Největší úpravou bylo přidání finálního zápasu s meči mezi Bladem a Frostem, který v původním scénáři vůbec nebyl zakomponován. (TomikZlesa)

 • - Ve scéně, kdy Blade (Wesley Snipes) bojuje proti popálenému vampírovi Quinnovi (Donal Logue), Quinn sundá hasící přístroj ze zdi a Blade mu usekne ruku. V tu chvíli je však vidět, že Quinn už nemá hasicí přístroj v ruce. (Pepy)