Akční / Fantasy / Horor

USA, 1998, 115 min (Director's cut: 110 min)

Zajímavý novodobý pohled na upíry, který je již nepředstavuje jako samotáře žijící někde na opuštěném zámku, ale jako dobře organizovanou skupinu, která začíná čím dál víc asimilovat s lidmi. K tomu se přidá solidní akce, béčkový námět o probuzení boha krve, trochu úsměvné počítačové triky a trocha mojí nostalgie a čtyři hvězdičky jsou na světě.(5.9.2009)

Žízniví upíři se svými dlouhými řezáky útočí, samozvaný spasitel Wesley Snipes se tak musí zatraceně rychle otáčet mečem. Je napůl člověk, napůl upír, ale nepatří ani do jednoho tábora. David S. Goyer napsal poměrně originální kousek, ve kterém jde kromě hektolitrů krve a drsných hlášek i o docela zajímavé motivy a překvapivé cesty. Potěší kvalitní řemeslo (kamera, výprava), naopak triků je tolik, že se asi některé úplně nemohly zaplatit a je to na nich znát. Herecky je to fajn, ať už mluvíme o tvrďákovi Wesleym nebo sebejistém Stephenu Dorffovi. Dynamické béčko.(7.3.2018)

Bez váhání dávám pět hvězdiček...comicsová předloha geniálně převedená do filmu, hrdina s temnou minulostí, hledající klid pro svou napůl vampýrskou duši. Svět upírů, kteří ve stínu noci osnují své temné plány, noční kluby na jatkách, krásné upírky lovící své oběti, dalo by se tomu i docela věřit:) Stephen Dorff je klasický příslušník zlaté upíří mládeže, jeho nohsledi jsou jaxepatří zákeřní a odporní nebo komičtí, přesně podle potřeby. Souboje jsou správně akčně upravené, aby odpovídaly nadlidským schopnostem hrdinů, máte-li rádi dlouhé pláště a souboje na meče, přijdete si na své. Jediné co kazí dojem, jsou špatné až příšerné digitální efekty, speciálně si toho všimnete v závěru filmu. Nicméně dnes už kultovní skladba Confusion od New Order vyváží všechno...(22.1.2003)

Výbornej akčňák podle comicsu. Od té doby, co jsem tento filmek viděl poprvé v kině, tak jsem ho viděl nespočetněkrát. Film má parádní příběh, skvělé akční scény a hlavně luxusní hlášky. Upírská discoška se skladbou Confusion je pecková a tu píseň miluju. Obsazení Wesleyho do role Bladea byla skvělá volba. Ostatní postavy taky skvěle obsazené. Jediný co by se dalo filmu vytknout je počítačová animace některých scén, ale pro mě už je to zvyk, kterej bych nechtěl vidět jinak. Za mě prostě pecka film a dávám 100% :)(26.5.2013)

Na rozdíl od "kovanejch zastánců" klasik-upířin, beru "Blade", jako razantně, až na drť namakanou, akčně krvavou comicsovou záležitost.. Wesley Snipes(tvrdej jako skála,ale neoprostěnej od lidskejch citů).. je prostě W. S. a Kris Kristofferson, jako ten ochranitelskej "taťka od ponku", kterej je vždycky ve správnou dobu na správným místě na umravnění rozparáděně žížnivý zlatý upíří omladiny... probůh jsem asi ulítlá, ale pro mě to v žádným případku, nebyly dvě nevyužitý hodiny...třeba čirou náhodou natrefím na tmavýho sexy fešáka v černých brýlích..(26.10.2009)

• - Jet Li dostal nabídku na roli Deacona Frosta, přijmul však nabídku na roli ve filmu Lethal Weapon 4. (TomikZlesa)

• - Ke správnému průběhu rituálu La Mgra je zapotřebí 12 dobrovolníků, ti se postaví na podstavce. V jednom ze záběrů ale blonďatá upírka mečem od Bladea zabije jednoho upíra. Tím pádem jich je 11 a rituál by neměl proběhnout . Ten se přesto uskuteční. (jurama525)

• - Když Blade (Wesley Snipes) zabije svou matku, utíká s vestou v rukách. Poté ji má však na sobe rozepnutou, načež seskakuje a vesta je zapnutá. (Pepy)