Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blade je statný černoch, napůl člověk a napůl upír, který s pomocí starého a nemocného učitele Whistlera bojuje proti upírům. Vtrhne na obrovskou upíří diskotéku, všechna monstra zlikviduje a zmizí dřív, než se objeví policie. Mezi oběťmi je také zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který však na patologii obživne, vysaje patologa a poraní jeho kolegyni. Potom uteče před Bladem a policií do opuštěné továrny, kde má základnu. Mezitím dochází ve společenství upírů ke sporu. Mladý ctižádostivý Frost lidmi pohrdá, protože je považuje pouze za potravu, a chce neomezenou moc. Karen je napadena policistou, který upírům slouží. Podaří se jí ubránit a Blade se jeho sledováním dostane na stopu další upírské komunity. Blade s Karen proniknou do archívu, kde zabijí zrůdného strážce a zjistí, že Frost chystá rituál, kterým chce oživit boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Frost pronikne do továrny, kde se zmocní Karen a smrtelně zraní Whistlera. Blade se vydá za Frostem a likviduje všechny upíry, kteří se mu postaví do cesty. Je poražen, když se před ním objeví jeho matka. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (626)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Proč jsem to tak dlouho opomíjel, to nechápu. Marveláky mám rád hodně rád takřka všechny, ale dřív jsem se v tom tak nějak neorientoval. Wesley Snipes je naprosto dokonalý Blade, ačkoliv malinko namachrovaný!. Film je typicky devadesátkově akční, nenudí a do popředí dokázal přinést konečně prvního marvelovského černého superhrdinu. A na plátně to po letech jen vynikne...80% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V roce 1998 vznikly DVĚ legendy. Co se filmové branže týče, tak to nemá cenu dál pitvat. Blade je legenda o tom žádná nejen ve světě upírů a že se dokáže ohánět to mu nemůže nikdo odepřít. Wesley Snipes si nejspíš podepsal smlouvu se životní rolí, protože v záplavě béček, se kterými v poslední době přichází na trh nedokáže ani zaujmout, natož zkultovnět. Tak a nyní k té druhé legendě. Druhá legenda vznikla čistokrevně náhodou patrná hned ze začátku filmu, kdy DJ protočí kotouče na diskošce, krev teče proudem, ale co to hraje ze sluchátek DJe a hlavně z beden, které přivádějí posluchače do extáze? Zřejmě nejznámější sample, který kdy v taneční muzice byl upravován, přilepšován, inovován a bůhví co ještě. Tento track původně od New Order s názvem Confusion dokázal rozpumpovat davy tak dokonale jako to tenkrát dokázal ve tomto filmu. Až na to, že je starý téměř deset let. Jedno mají společné. Stejně jako Blade je legenda, na kterou se nezapomíná, můžu s klidem říci, že skladba, která právě Bladea udělala tak slavného zkultovněla tak rychle a zázračně, že se pod pojmem taneční muzika může zapsat zlatým písmem. --- Smrdí to, jak kdyby si s tím upír vytřel prdel. ()

Reklama

Faustka 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od "kovanejch zastánců" klasik-upířin beru "Blade" jako razantně, až na drť namakanou, akčně krvavou comicsovou záležitost. Wesley Snipes (tvrdej jako skála, ale neoprostěnej od lidskejch citů).. je prostě W. S. a Kris Kristofferson, jako ten ochranitelskej "taťka od ponku", kterej je vždycky ve správnou dobu na správným místě na umravnění rozparáděně žížnivý zlatý upíří omladiny... probůh jsem asi ulítlá, ale pro mě to v žádným případku nebyly dvě nevyužitý hodiny... třeba čirou náhodou natrefím na tmavýho sexy fešáka v černých brýlích. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Východ slunce i česnek mám raději než upíry. To ovšem neznamená, že bych se s Wesley Bladem s nadšením nevydal na podrobný rozbor upířích tkání. Jenže abych si to skutečně užil, tak by muselo vzduchem létat o něco méně červené tekutiny a ty zveřejněné údaje z oblasti lékařské chemie by musely více odpovídat výsledkům mých experimentů s laboratorními upíry. ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Já moc nemusím tyhle ultra cool drsný hrdiny v černých brýlích (jediný, kde jsem to fakt žral byl Matrix) a stejně tak nemusím tupounský projev Wesleyho Snipese (jediný film, kde mi nepřijde jako posluhovač Knížete Ignora je Demolition man)! Přesto jde o slušnou akční zabavu u které jsem se ani moc nenudil. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (63)

  • Jeden nejmenovaný představitel studia New Line Cinema se v ranější fázi vývoje zcela vážně zeptal, zda by Blade (Wesley Snipes) nemohl být běloch. (NIRO)
  • Film měl po prvním promítání velmi špatné ohlasy a bylo nutno sestříhat několik scén, čímž se o půl roku odsunula premiéra. Největší úpravou bylo přidání finálního souboje na meče mezi Bladem (Wesley Snipes) a Frostem (Stephen Dorff), který v původním scénáři vůbec nebyl. (TomikZlesa)
  • Blade byl první úspěšnou filmovou adaptací marvelovského komiksu. Bylo to ještě dlouho před vznikem tzv. Marvel Cinematic Universe. Dost možná i díky komerčnímu úspěchu tohoto filmu mohlo vůbec k MCU dojít. (NIRO)

Související novinky

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (více)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (více)

Reklama

Reklama