Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

Threepwood

Překrásně vánoční rodině pohodový a vtipný filmeček.Will Farrell je samozřejmě to nejlepší na tomto filmu,kdyby jeho roli hrál někdo zmíň schopných komiků(třeba Rob Schneider nebo Martin Lawrenc)neměl by takové kouzlo co má.Ikdyž ke konci mi trochu připomínal filmy Santa Claus1,2 ale to nic nemění na tom,že tenhle vánoční filmeček je fakt dobrý a měli by ho dávat každý rok na vánoce. ()

tony_2

Musim sa priznat ze tento film ma trosku sklamal.Od filmu v hlavnej ulohe s Willom Farrelom som cakal viac.Ale dockal som sa len klasickej vianocnej rozpravky s nie prilis originalnym napadom zobrazujucim hladanie otca synom.A to vsetko na pozadi vianocnej atmosfery.Videl som viacero filmov s Willom Farrelom a musim sa priznat ze sa mi velmi pacil a dost som sa na nom aj zasmial,ale tentokrat mu to velmi nevyslo.Neviem,ale mne sa Will Farrel hodi viac do filmov s dospelejsou tematikou,kde je aj viacej takeho toho dospelackejsieho a cierneho humoru.Vid: Vybijana,Ako ulovit druzicku.V konecnom dosledku by som filmu dal tak 2 a pol hviezdicky ()

filip289

Milá Vianočná zábavka, nasmial som sa dosť. Ferrell je magor, nikdy nesklame. I keď Zooey som teda vôbec nespoznával, prišiel som na to že to bola ona až pri záverečných titulkách. ()

ANTYCHRYST

Vánoční uchylarnicka v čele s Ferrellem v leginach :) primitivní humor.. jednoduchý děj ale naprosto dostačující navozující vánoční veselou atmosféru :) Sváteční New York jako vždy pro mě neodolatelny.. 55% ()

Godhaj

„Oh, I am a human raised by humans.“ Elf je vynikající ferrellovská komedie. Dokáže být jak specificky vtipná, tak jak to má Ferrell rád (trochu do trapna), tak dokáže být i vážná. Velmi mě potěšilo, nakolik dokáže tento film skloubit žánr ztřeštěné komedie, s romantikou i rodinnými hodnotami, a to se část oskáče od jednoho ke druhému v rámci minut. Ferrell je výborný, James Caan v roli jeho otce zahrál solidní vážnou roli a Zooey Deschanel mě mile překvapila, co dokázala vytřískat ze své malinkaté role. Upřímně řečeno si myslím, že Elf je zatím nejlepší komedie s Willem Ferrellem, co jsem kdy viděl. ()

Renie42

Jakmile jsem zahlédla, že tam bude hrát Will Ferrel, tak jsem se na to musela podívat. Bylo to vtipné, malí skřítkové, velký Buddy, který je tak šťastný a chce šířit vánoční náladu. Někdy jsem opravdu smíchy až řvala. Ač Santu nemusím a neuznávám, v tomto filmu mě nevadil. ()

Boudyy

Jedna hvězdička za prolog a druhá za nejlepší scénu ve filmu - koulovačku, kdy Buddy ve výskoku "sundá" jednoho teenagera. Ferrel je víc trapný než vtipný a finále je plné patosu (ostatně jako v každé "pořádné" americké rodinné nebo vánoční komedie). Navíc ta animace...obzvlášt´, když jsou v záběru člověk a ona animovaná postava spolu... ()

Pitryx odpad!

Blbina, ani pohádka ani fantasy, nikdo se nezdržuje vysvětlováním nesmyslů, logika je totálně v loji. Neviděl jsem to do konce, protože jakmile se ten podivín, tedy skřítek seznámil s tou mladou kočkou, bylo mi jasné, kam to pospěje. U upoutávky jsem se i zasmál, tak jsem si myslel že... No, myslel jsem si to špatně, nepřišlo mi tam k smíchu za půl hodiny vůbec nic. 201312210000/0000 ()

LukeKiller

Asi dobré ako rodinná komédia, kedy sa deti prebavia a rodičia neobesia. Ale samostatne pre niekoho, kto má toho hodne napozerané toto neobstojí. ()

jayman

Snažiť sa hodnotiť filmy, ktoré človek pozeral pred dvoma týždňami má rozhodne niečo do seba: v pamäti ostane len to podstatné. Moje útržky sú: naivita, klišé, hranie na city, americkosť, rozkošný Will, slabá Zooey, podivné CGI, typický béčkový netflixový matroš. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84% (?!), Audience Score - 79% | FDb.cz - 61,8% | Příjemná sváteční pohodička, která v zámoří zaznamenala nepochopitelný úspěch, ale co už :) ... Nějaké scénky jsou sice over the top, ale máme pocit, že Favreau si je toho tak nějak vědom a dělá si z diváků trochu šoufky :D Nicméně z námětu Elf v NY scenárista vytěžil solidní množství nedorozumění (nasraný Dinklage rulez!) a vtipných sekvencí. Dále nám několikrát vykouzlil úsměv na tváři - a přesně o tom jsou Vánoce... 60% ()

Blazkowicz

Další štědrodenní klasika. Samotný skřítek není nic moc, ale celý film zachraňuje James Caan s perfektním dabingem. 4-* ()

adamix

Dá sa na tom zasmiať a má to srdce, ktoré dnešným komédiam chýba a môžu o ňom iba snívať. Ferrell sa do tejto role strateného elfského Forresta Gumpa hodí a James Caan mu hrá výborne do karát. Čo na tom, že to už tak zostarlo a dnešné generácie to až tak nerozosmeje. Za mňa 60%. ()

sirrgulo

Až na okamžiky kdy Buddy žvýká žvýkačky odlepené od zábradlí a moment kdy lidé chtějí šírit vánoční veselý a zpívají tak, aby je všichni slyšeli. Ona ta písničky možná v originále není špatná, ale na překládené zpívání jsem alergický. Jinak docela zábavná a pohodová komedie o (ne)skřítkovi Buddym. ()

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)