Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

MickeyStuma

Vánoční komedie, kde svým komediálním talentem exceluje vynikající Will Ferrell. Příběh plný legrácek, vánoční atmosféry, romantismu a i vcelku milých, či dojemných situací. Pro českého diváka je to v jistém slova smyslu utrpení, neboť Santa Claus a skřítkové kolem něj nepatří do české kultury, ale na druhou stranu, proč se nepobavit u jiné tradice. Film je zábavný a neurážející. Takže jen tak na sváteční shlédnutí u vánočního cukroví zcela v pohodě. ()

Vodny

Vánočního skřítka jsem viděl již několikrát a přesto komentář k němu píši až teď. Po posledním shlédnutí mohu říct, že se pro mě stává klasikou. Ferrell je v něm neodolatelný a když zrovna máte tu správnou, vánočně melancholickou náladu jako já teď, tak tuhle rodinnou pohádkovou komedii nemůžete nemilovat. Pohádky obecně mají jedno kouzlo - vítězí v něm dobro nad zlem a člověk si při nich často uvědomí, co je v životě nejdůležitější. Elf je v tomto ohledu nadčasový dvojnásob, protože kombinuje pohádkové prostředí Severního pólu s realitou dnešní doby, která ruku na srdce, by příliš "clausometer" nenaplnila. O to víc je tenhle film cenný a s čistým svědomím aniž bych se styděl, tak můžu říct, že na konci zkrátka ty slzy na krajíčku jsem měl. V českém prostředí má sice Santa Claus stále hodně odpůrců, což není nic divného, ale ty emoce, které film vyvolává jsou důležitější, než to kdo v něm nosí dárky. A dárkem může být i prostý úsměv a na to, abysme jej vykouzlili, nemusíme být ani Santa nebo Ježíšek. Skřítek úsměvů a radosti rozdává do sytosti a o tom by vánoční čas měl být především. ()

Rathalos

Takto si predstavujem vianocnu komediu,vtipna,mila,pohodova zalezitost s atmosferou,ktora vas uplne pohlti a aj napriek tomu,ze nie su prave Vianoce,mate pocit,ze su a Will Ferrell to zahral bozsky...:-) ()

Doomedx

Nečekal jsem nic a byl jsem překvapenej, že jsem se opravdu od srdce v první polovině filmu dost nasmál. Vánoční Ferrellovka, kterou jsem zkouknul celou do konce až po 15 neuvěřitelných letech, holt vánoční komedie je přesně to co člověk někdy potřebuje ke zlepšení nálady. 75% ()

bolf!k

Je to kravina co vas mozna bude chvilema deptat svoji debilnosti, ale nekolikrat sem se tem debilnostem musel silene smat :) ()

chrispe

Děsná chujovina. Jestli tohle u někoho navodí vánoční náladu, tak palec nahoru. Nicméně lhala bych, kdyby tvrdila, že jsem se nezasmála. Hvězdu nahoru za blonďatou Zooey a nerudného otce v podání Jamese Caana. Na ty dva se doopravdy dalo dívat... zkrátka Will není můj šálek čaje. ()

dalziel

Ani Mikelangelo nevymalova sixtínsku kaplnku hneď po maliarskej učňovke..Skôr ako John Favreau začal točiť miliardové trháky musel si prejsť filmárskou výukou.Na vianočnú produkciu je to tak akurát.Will je pošúk ako vždy a Zoey ako inak riadne divná.Bavil som sa nad očakávanie dobre.Keď Willa drží na uzde dobrý režisér je to hneď poznať a je s ním zábava. ()

Kingjiri

Vcelku originální vánoční rodinná podivaná určená spíš pro trochu odrostlejší publikum. Nějaký scénky nebo vtípky se fakt hodně povedly (Peter Dinklage!) a často se dařilo příkladně těžit námět střetu mimózního Elfa s reálnym světem. Nějaký nápady se však mohly vytěžit ještě víc (vedoucí vánočního týmu v obchodním domě, kterej se bojí o prácï / komplikovanej vztah táty a Elfa) a nějaký zase byly možná až zbytečně infantilně pohádkový (závěrečná obnova důvěry v Santu). Přesto jde pořád o jeden z těch dobrejch vánočních bijáků bez většího než nutnýho množství patosu a naopak s velkou porcí zábavy, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

pistik

Celokm príjemná komédia s dobrým W. Farrellom a M. Caanom, ktorej podráža nohy hlavne očakávaný a nalinajkovaný záver, bez ktorého sa nezaobýda žiaden podobný film ()

Chip89

Will Ferrell jsem doufala, že bude záruka kvality a bohužel mě v tomhle snímku zklamal. Asi třikrát jsem se zasmála, jinak nezáživný film o ničem.... ()

kukkik

Vánoční duch na mě letos dýchl až s mojí premiérou tohoto filmu. A je to tak dobře, protože tenhle vánoční příběh překvapivě asi vážně víc osloví dospělého, než dítě. Já nemám co vytknout, je to sranda, je to hezké ale taky ne vyloženě hloupé a obsazení je pohádka sama o sobě. 5* ()

rublik05

Příjemná vánoční oddechovka s jednoduchým příběhem a hromadou primitivního humoru, který patrně nesedne každému, když se však správně naladíte, čeká vás docela fajn podívaná s podmanivou atmosférou, kterou utvrzují roztomilé kulisy a efekty. Will Ferrell klasicky přehrává jak to jen jde, ostatní postavy sice nejsou tak výrazné, přesto mi nikdo nijak zvlášť nevadil. Sympatická hloupost. 6/10. ()

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)