Ďalší seriál, ktorý sledovala v nedeľu večer celá republika. Výborne vystihnutá atmosféra predmníchovskej a protektorátnej Prahy. Moc sa mi páčili ( Menšík, Sovák, Somr, Hlaváčová, Hanzlík). Ja mám najradšej postavu boxéra, vyhadzovača J.Vinklářa. Nepáči sa mi záverečná scéna na barikáde, dosť to tam "zavoňalo víťazným februárom" Ale aj tak dávam 80%.(26.9.2005)

Za bolševika natočený, přesto poměrně kvalitní a koukatelný "televizní román", který ovšem trochu sráží snaha třicátníků hrát děti (no dobře, tak teenagery) - takovej Hanzlík v tříčtvrtečních gatích s prakem v ruce to je něco.... Ovšem jinak casting bez chyby a to je i největší devizou seriálu. Moje nejoblíbenější postava je samozřejmě nerudný radní Alexandr Nerudný v podání Miloše Nedbala, který v roli dokonalého despoty opět nezklamal. ;-) 3,5*(13.4.2010)

Seriál,který se povedl hlavně díky plejádě známých českých herců.Osudy obyvatel domu v Bagounově ulici mě dokázaly přitáhnout k televizi po sedm večerů.I když atmosféru Protektorátu znám pouze z vyprávění a z knih,myslím,že je tady velmi zdařile vykreslena.Jediné,co mi nesedí je postava ilegálního pracovníka ( hraje Řehoř ),který byl zřejmě napsán,aby byl seriál připuštěn na obrazovky.Nechybí tady napětí,humor i strach a odvaha.Hodnotím ho jako jeden z nejlepších seriálů,který byl u nás natočen.(27.8.2009)

Výborný český seriál. A stačí jen jedna pavlač, špička nej herců a výborné dialogy. Jen bzch rád viděl konec tohohle seriálu, jak si to přála strana - tj. jak dají na závěr jak to dopadlo s hrdiny, že Čepek byl zastřelen, Postránecký v nemocnici v Británii apd. Tuto verzi už asui nikdy neuvidím. Přec bych ji rád jednou viděl.(2.5.2012)

Asi nejzdařilejší seriál, který byl u nás natočen v době normalizace. Vynikající herecké výkony našich předních herců a že Filip si herce vybírat uměl! Vynikající Adamíra, Nedbal, Menšík a Sovák. Naši herci ukázali, že i malé role se dají zahrát nezapomenutelně. Například Medřická, Budínová, Kovářík, Libíček. Mám na mysli např. scénu, kdy Vala sděluje Medřické, že její manžel zahynul. A scéna na barikádách? To patří k té době. Bez ní by seriál cenzoři nepustili.(25.12.2003)

• - Natáčeno v Opatovické ulici na Starém Městě (filmový dům v Bagounově ulici), Na Můstku (Bar BOCCACCIO), na Petřínské rozhledně, Petřínském bludišti, pod Strahovským klášterem, Botanické zahradě přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Praze hlavním nádraží, Letenských sadech, Politických vězňů. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Jiří Sovák odehrál celý seriál v jednom saku. (M.B)

• - Natáčení probíhalo od září roku 1973 do února 1974. (M.B)