Jsem ráda, že tento seriál Františka FILIPA má tak vysoké hodnocení. Ten seriál si to zasloužil. Tak to opravdu za 2.svět.války u nás vypadalo. Strach a hrůza šla ruku v ruce s obavami o holý život. Nebylo vyjímkou, že se bál soused souseda, ba co dím - otec syna a syn otce. Byla to strašná doba a už to opravdu mladé generaci nepřeji, aby něco takového zažila. Všichni herci, kteří v tomto seriálu hráli, byli proto tak dobří, protože tuto dobu 95 % z nich, zažilo na vlastní kůži.(12.11.2007)

Som presvedčený, že z nápadu uzavrieť vzorku národa do jedného baráku a ilustrovať na nej jeho povahu, šlo vyťažiť ďaleko, ďaleko viac. Postavy sú iba načrtnuté, vybavené ledva dvoma-troma základnými vlastnosťami. Žiadne skutočné dilemy, aký-taký vývoj som zaznamenal iba pri bývalom boxerovi Josefa Vinklářa. Časovo pritom tento seriál zaberá bezmála dekádu! Tu nič nezmôžu ani špičkoví a obľúbení herci, i keď sú to práve oni, kto napriek spomínaným nedostatkom, robí tento seriál stráviteľným. Po prvej epizóde som ale čakal ďaleko viac, posledná potom sklamala úplne; akoby bola useknutá, ani sa v nej vlastne všetky osudy neuzavreli. Riedke, nedotiahnuté, od istého momentu preľaknuté samé zo seba.(23.1.2014)

Vynikající seriál. Využití celého hereckého potencilálu, který byl k dispozici a dobrý scénář jsou veledůležité věci, ale myslím, že v dnešní době by ani toto už nepomohlo k tak zdařilému výsledku, protože dnes všem chybí to nejdůležitější a to je DUŠE která se v konečném výsledku, vždy projeví !!! Nevím z jakého důvodu se dnešní CENZŮRA stále bojí uvedení dalšího dílu, (Byl jednou jeden dům-Barikáda ve vedlejší ulici) ve kterém jsou zobrazeny konečné životní osudy některých seriálových postav. Bylo natočeno, tak proč to nezveřejnit ??? když je ta "demokracie" !!!(30.4.2013)

Ďalší seriál, ktorý sledovala v nedeľu večer celá republika. Výborne vystihnutá atmosféra predmníchovskej a protektorátnej Prahy. Moc sa mi páčili ( Menšík, Sovák, Somr, Hlaváčová, Hanzlík). Ja mám najradšej postavu boxéra, vyhadzovača J.Vinklářa. Nepáči sa mi záverečná scéna na barikáde, dosť to tam "zavoňalo víťazným februárom" Ale aj tak dávam 80%.(26.9.2005)

Tohle by už žádná televize neměla nikdy vysílat. Protože každým zopakováním tohoto skvostně napsaného, obsazeného, zrežírovaného i zahraného seriálu ještě více vynikne bezradnost současných scenáristů, neschopnost režisérů a totální netaletovanost všech herců, kteří se na páchání současných seriálů podílejí. Mimochodem, asi hned tak nezapomenu na scénu, kdy Dlask (Jiří Vala) oznamuje Hrachové (Jana Hlaváčová), že Hrach zemřel. Kde jinde by víc vynikla laskavost pana režiséra?(1.1.2013)

• - Když strážníci začínají stěhovat trafiku, tak je denní světlo, v dalším záběru je však venku tma. (M.B)

• - Jiří Sovák odehrál celý seriál v jednom saku. (M.B)

• - Natáčeno v Opatovické ulici na Starém Městě (filmový dům v Bagounově ulici), Karlově náměstí, kostele Svatého Prokopa na Sladkovském náměstí v Praze na Žižkově, náměstí Jana Palacha, Novotného lávka, Letenských sadech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)