Můj nejoblíbenější díl ze skvělého seriálu Chalupáři. Nejlepší jsou scénky V. Menšíka, jak balí krásnou Alenu Vránovou. A taky zážitky vesnických "buranů" z Prahy. "Sakra dyť je to sejra!"(18.8.2019)

Tenhle díl to u mě vede. Jsou to vlastně takový Účasníci zájezdu, s tím rozdílem, že se zde jede za "kulturou" do Prahy, a místy se stane velké množství komických příhod. Dost prostoru také dostanou Vránová s Menšíkem, kdy pro tento díl je jejich díl ten nejdůležitější. Některé scény už dnes působí až bizarně, ale to už je prostě rozdílem v době natáčení, a v době sledování.(1.7.2020)

...moja najobľúbenejšia časť...výlet...mliečny bar...U fleku...scenéria centra Prahy....vtipná zápletka....Super :)(10.6.2020)

Sovák s Kemrom sú zatlačení do úzadia a naopak do popredia, na ich miesto, je uprednostnený Vladimír Menšík. Čo nie je na škodu veci, nakoľko si tento diel svojím obrovsky žoviálnym stvárnením autobusára Čiháka kradne sám pre seba a všetko ostatné sú len nedôležité etudy. Dosť to pripomína (v zlom) rôzne filmy a seriály, v ktorých sa známi hrdinovia dostanú zo svojho typického prostredia do "veľkého sveta" a zo všetkého najviac to pripomína reklamu na dané miesto/mesto. Ale inak fajn oddychovka.(17.7.2017)

Gabriela Vránonová v modrých šatičkách na stole, to bylo pokoukání. [432. hodnocení, 9. komentář, 93%](9.7.2020)

• - Ihned poté, co Čihák (Vladimír Menšík) zaplatí v metru pokutu a společně s dámami odchází, je v pozadí slyšet, když už je otočen ke kameře zády, „Pí*o jedna!“, což je adresováno na jednu z přihlížejících žen. (DexMASTER094)

• - Když Evžen (Jiří Sovák) a jeho vnuk (Jiří Schmitzer) čekají v koupelně, než se Anička Čiháková (Gabriela Vránová) převlékne ve druhé místnosti, slyšíme písničku „Ach, ta láska nebeská“ od Evy Pilarové & Waldemara Matušky. (SONY_)

• - Otto Lackovič (Fero) ve scéně v prodejně hudebních nástrojů zkouší nové housle. Při tom zazní tóny „Písně sebevrahů“ - skladby „Szomorú vasárnap“, kterou složil maďarský skladatel Rezsô Seress. (single)