Obyvatelé vesničky Třešňová se rozhodli vyrazit za kulturou. Zorganizovali zájezd autobusem přímo do Prahy do Národního divadla, který pochopitelně spojili s nákupy a návštěvou slavné hospody U Fleků. Bohouš s Evženem cestou sledují, jak řidič autobusu Čihák, známý sukničkář, svádí dámu, která má v Třešňové chatu a požádala o svezení do pražského bytu. Po rozchodu v Praze zanechá záletník manželku napospas osudu a doufá, že se mu podaří dámu „zlomit". Nešťastné Aničky se rytířsky ujímají Evžen s Bohoušem a vymyslí účinnou strategii. Ukážou manželovi, zač je toho loket! Mezitím se Tonda Čihák vrátí do bytu paní Míly. Jeho touhu po milostném dobrodružství zmaří milenec paní Míly, doktor Motl, který se neočekávaně vynoří z koupelny... (Česká televize)

TV spot

tron

Sovák s Kemrom sú zatlačení do úzadia a naopak do popredia, na ich miesto, je uprednostnený Vladimír Menšík. Čo nie je na škodu veci, nakoľko si tento diel svojím obrovsky žoviálnym stvárnením autobusára Čiháka kradne sám pre seba a všetko ostatné sú len nedôležité etudy. Dosť to pripomína (v zlom) rôzne filmy a seriály, v ktorých sa známi hrdinovia dostanú zo svojho typického prostredia do "veľkého sveta" a zo všetkého najviac to pripomína reklamu na dané miesto/mesto. Ale inak fajn oddychovka. ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl to u mě vede. Jsou to vlastně takový Účasníci zájezdu, s tím rozdílem, že se zde jede za "kulturou" do Prahy, a místy se stane velké množství komických příhod. Dost prostoru také dostanou Vránová s Menšíkem, kdy pro tento díl je jejich díl ten nejdůležitější. Některé scény už dnes působí až bizarně, ale to už je prostě rozdílem v době natáčení, a v době sledování. ()

NinonL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Můj nejoblíbenější díl ze skvělého seriálu Chalupáři. Nejlepší jsou scénky V. Menšíka, jak balí krásnou Alenu Vránovou. A taky zážitky vesnických "buranů" z Prahy. "Sakra dyť je to sejra!" ()

• Evžen (Jiří Sovák) říká v bufetu v Paláci Lucerna, že bydlí za rohem, akorát že ten roh je ve skutečnosti vzdálen jeden a půl kilometru od bytu v Dlouhé. (sator)
  • Evžen (Jiří Sovák) ironicky komentuje dobu výstavby hotelu InterContinental, který se nachází na Starém Městě v ulici Pařížská 43/30. Říká, že ho stavěli celých pět let, ve skutečnosti to bylo sedm. Hotel InterContinental byl vystavěn v letech 1968–1974 podle projektu ateliéru Epsilon. Projekt vznikl na základě dohody československé vlády se společností PanAm, které síť hotelů Intercontinental patřila. (sator)