Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Winters vede kontingent na riskantní misi přes holandskou hráz, což vyústí v přestřelku s německým nepřítelem. Sink následně povýší Winterse na velitele praporu a Easy předává do rukou poručíka "Moose" Heyligera. Zatímco Winters sepisuje report o misi na hrázi, Heyliger velí akci na záchranu britských vojáků, kteří prchají z obleženého města Arnhem. Úzkostlivý Winters si dělá o Easy (nyní jednu z jeho tří rot, kterým pomáhá velet) starosti, zvláště poté, co byl Heyliger postřelen nervózní hlídkou. Po přesunu do Francie trvá Nixon na tom, aby si vzal Winters volno a porozhlédl se po Paříži. Winterse zde však pronásleduje vzpomínka na mladého Němce, kterého zabil na hrázi z bezprostřední blízkosti. V Mourmelonu se po svém návratu k rotě dozvídá o masivním německém protiútoku v ardenském lese. Winters se snaží zajistit pro Easy lepší podmínky, jeho muži totiž nejsou vybaveni na zimu a mají nedostatek munice. (HBO Europe)

(více)

Recenze (21)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poprvé od úvodní epizody vidíme o něco umírněnější díl. Válečnou vřahu tentokráte vystřídá spíše pohled do hlouby vybraných charakterů. Opět dostává hlavní prostor Winters, v podání výborného Damiana Lewise, a jelikož už je to třetí epizoda, kde má v podstatě hlavní roli, tak se dá považovat i za určitou hlavní roli celé série. Vidíme taky různé protipólné charaktery, například právě Winterse a Nixe, velcí kamarádi, ale odlišní v celkovém přístupu k armádě, a k alkoholu...Každý se musí se strastí války potýkat po svém. Vidíme Winterse, jak se těžce aklimatizuje v již osvobozené Paříži, a také důležitou scénu s Buckem, u kterého začínáme vidět postupné psychické zhroucení. Na rotu E však to nejtěžší ještě nejspíš teprve čeká... ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

17. říjen 1944 a jsme stále v Nizozemí = za 5 dní začíná Operace Pegasus. Takže řekněme, že o nudu bude postaráno (teoreticky). Hned od začátku se ale věnujeme (pomocí flashbacků) poslední akci, které Winters velel v poli. No a samotný Pegasus se odbude během minuty. Pak se hodně skáče v čase (i mezi lokacemi) a sledujeme Winterse a jeho srovnávání se změnou svého postu. Dost se do toho tahá umění a drama (a nuda). Prostě Hanks jako režisér musel předvést něco extra a natočil hodinovou předehru Bastoni. ()

Reklama

Foltest 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato epizoda mě příliš nenadchla a působila na mě možná až příliš melancholicky. Kromě boje z první poloviny v ní válečné scény naprosto chybí. Je zajímavé sledovat realisticky ztvárněný život vojáků, bohužel to je vše, co díl nabídl. Jako jedinou lepší část tak můžu hodnotit pouze nahlédnutí do mysli Winterse a jeho myšlenky a pocity ohledně zabití německého vojáka a také jeho odtržení od polního života své roty. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tom Hanks okrem toho, že celý seriál produkoval, na prvom diely sa podieľal ako scenárista, tak tento piaty, si natočil. Dokonca si tam strihol aj malililinku roličku v dave ako britský vojak. Čo sa týka tohto dielu, tak tu už akcia nemá také silné slovo, napriek tomu je to veľmi dobre natočené a zostrihané a celý diel stojí predovšetkým na Wintersovi, ktorého čaká povýšenie. 100% - 5* ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Keď sa vojaci vyloďujú, jeden z nich pádluje s prázdnymi rukami. (Fugito)
  • Při oslavách ve stodole se v levém horním rohu objeví asi na 3 vteřiny Tom Hanks jako jeden z anglických vojáků. (Kenny12.5)

Reklama

Reklama