Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V lednu 1945 se Easy Company přesunula k lesům okolo Němci obsazeného města Foy. Před útokem na město musí příslušníci jednotky společně s ostatními přežít permanentní palebnou smršť. K rotě se vrací Joe Toye, který je však během ostřelování zraněn. Když palba na chvíli ustane, Guarenere se ho snaží odvléci do zákopu, avšak v tu chvíli začnou kulky opět létat vzduchem a neminou ani jednoho z nich. Buck Compton je svědkem tohoto krveprolití a zhroutí se. Během dalšího útoku jsou před Luzovýma očima zabiti Muck s Penkalou, jejichž úkryt dostane přímý zásah. Když nastane ta pravá chvíle, aby Easy Company vyvinula na své protivníky nátlak, její nový velitel Dike v bitvě naprosto selže a jednotka je zmasakrována. Winters přikáže poručíku Speirsovi, aby zbavil Dikea velení. Spears velení převezme a poté se vydává přes německé linie, aby kontaktoval jinou jednotku. Vrátí se a Easy Company tak konečně získá pořádného velitele. (HBO Europe)

(více)

Recenze (22)

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pár mesiacov pred skončením vojny v belgických lesoch Easy Company čelí nie len delostrelectvu nemcov a ich húževnatosti, ktorý bránia mestečko Foy, ale predovšetkým mrazivej zime, neschopnému veliteľovi a aj veľkým stratám vo vlastných radách. Diel, v ktorom je stredobodom pozornosti sympaťák Lipton, ale vynikne aj cigaretový poručík Speirs a samozrejme brilantná akcia. 100% - 5* ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět epizoda, které bych si nedovolil nic vytknout, ani kdybych chtěl. A já jsem navíc nechtěl. O druhou světovou válku jsem se vždycky intenzívně zajímal, proč to tak bylo a stále je, netuším, nikdy jsem ale po žádné válce netoužil a tento díl naplno ukazuje tu ošklivou tvář války, na kterou někteří lidé ve svých projevech o hrdinství často zapomínají.// Tvůrcům obsahu bych doporučil intenzivní práci se slovníkem, aby chápali význam slov permanentní a zmasakrovat. Ani nějaký odborný poradce by nebyl špatný, možná by jim dokázal vysvětlit, že se děla nenabíjí kulkami. ()

Reklama

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"After Bastogne Easy Company was called to push the Germans through the Bulge. I was glad to be out of my foxhole and moving, even if only to get warm. E Company was sent to clear the woods near the town of Foy in preparation for what we knew would be the assault on Foy itself. During that 1 000-yard attack, we encountered sporadic machine-gun fire and had a couple casualties, but overall met little resistance. Hoobler's run-in with the German was the most dramatic moment of the day." ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Suveréně nejdrsnější epizoda seriálu. Vidíme odchod mnoha postav, které to s námi táhnout už od začátku, a také to, jaké to má dopady na přeživší. Buck už definitivně dospěje ke svému nervovému zhroucení, které je načrtnuto již pár epizod zpět. Chudák Malarkey se musí dívat, jak mu všichni jeho kamarádi během pár dnů umírají, nebo jsou zraněni. Toy a jeho zranění nohy (V minulém díle chtěl boty, a řešil omrzliny na prstech = díky tomu se dá zpětně jeho linka zapamtovat) je asi to nejdrsnější zranění z celého seriálu, a ta bezmoc je tam úplně zničující. V tomhle díle jinak vidíme zase trochu jiný pohled, skrze vypravěče, kterého se ujal seržant Lipton (Wahlberg), docela dobře zapamatovatelný díky svému zranění ze třetího dílu, kdy mu málem ustřelili koule (Na což je i v tomhle díle upomínáno). Větší prostor dostává také nezničitelný Kapitán Amerika poručík Spiears, jehož nástup na scénu, a uvedení jako legendy, je naprosto pecková filmová záležitost. Pravý tvrďák a hrdina. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama