Volání divočiny

• Velká Británie Born Free (více)

Šelma patří do divočiny, i když je od mala vychovávána jako domácí mazlíček. Ani přítulné, lidi milující stvoření, svou podstatu a přirozenost zapřít nemůže. Lvice Elsa, kterou manželé Adamsonovi, žijící a pracující v Keni, nalezli jako bezbranné mládě, nebyla žádnou výjimkou. Byla mírná, přítulná, oddaná a poslušná. Neztratila však svou hravost a právě na její následky měla doplatit. Ortel byl jasný: lvice musí do zoologické zahrady. Joy Adamsonová si však neuměla představit, že by Elsa měla strávit zbytek života v kleci... Film, natočený podle autobiografického románu Joy Adamsonové, vypráví skutečný příběh lvice Elsy, tak jak se počátkem šedesátých let udál. Snímek, který obletěl celý svět, získal dva Oscary (za původní hudbu a za píseň Born Free). Virginia McKennaová a Bill Travers, představující manžele Adamsonovy, byli v době natáčení Volání divočiny rovněž manželé. Společně se pak objevili i v dalších snímcích podobného typu, např. Obklíčeni slony. (Česká televize)

bull!nka

...je to příběh, který bere za srdce určitě milovníky přírody a lvice Elsy do dnešní doby, za slzy se fakt v tomto případě nestydím ;o) ()

ER

Tohle je srdcovka.Sám mám doma "pokojovou lvici" a tak mne tento film neomrzel ani po několikerém zhlédnutí. Zvlášť,když jde o pravdivý příběh, z kterého by si mnozí lidé měli vzít ponaučení.Příběh,který nikdy nezestárne. ()

FireTight

Velice rád bych si k Volání divočiny napsal i nějaký ten komentář, ale bohužel to nejde. Musel bych se totiž na tenhle nádherný snímek podívat znovu a i kdybych to udělal, stejně bych ho zase neviděl. No co, nebojím se to přiznat, já totiž na konci vždycky tak šíleně brečím... :') ()

Chip89

Nádherné, nádherné a ještě jednou nádherné. Starší film, který stojí za to vidět. Jako dítě, když jsem byla nemocná, jsem si ho pouštěla pořád a pořád. Teď, když na něj koukám v dospělosti, vím proč. Nádherný příběh lvice Elsy, v krásném prostředí... Tady snad není co vytknout:-) ()

roses_Andy

Tento film dokáže chytit za srdce- i dvojnásobně, když si člověk uvědomí, že je to skutečný příběh Joy, která mimochodem žila nějaké to léto v české Opavě. Melodická hudba podtrhuje africkou atmosféru a kamera vystihuje emotivní okamžiky tak, že nejedno oko nezůstane suché. Pro mě velký zážitek, doporučuji ***** ()

Amonasr

Romanticky natočený film, díky němuž jsme se ve své době dozvěděli, jakou také měla Opava slavnou rodačku. Když šel poprvé v České televizi, byl tento film nesmírně populární a všude se o něm mluvilo. Rád jsem si ho po desítkách let znovu připomenul a sledoval jsem ho s chutí i teď, i když leccos je v něm asi hodně zidealizované. Nicméně klobouk dolů, že se něco takového vůbec podařilo nejen s lidskými, ale hlavně lvími herci tak přesvědčivě uprostřed africké přírody vůbec natočit. ()

Leksland

Snímek vyprávějící o vychování malého lvíčete jako domácí mazel a po té pokus o její navrácení do divočiny. Opravdu krásně natočený film pro celou rodinu ()

hackstolle

Ještě dodnes si pamatuji, kolikátý recept s mlékem byl ten pravý pro malé lvíče při hledání potravy ke kojení ... v člověku ten film něco zanechá, těžko popsat přesně co, ale jednoznačně to je velmi hezký film . . . ()

LukKon

Je vôbec v ľudských silách spočítať koľkokrát som tento film videl v škole počas hodín prírodovedy? Asi nie. ()

A_san

Tohle je i po svých desetiletích tak krásný film, že snad neexistuje nikdo, kdo by skoro nebečel u scéy, kdy se Elsa "začleňovala" do smečky. No, a když už skoro nebrečel u téhle rvačky, tak pak už rozhodně brečel na konci při bornfree. Krásný a úžasný příběh a český dabing se mi taky moc líbil. Vlastně ten film u mě lásku k těmto velkým šelmám jen prohloubil. A dlouho jsem chtěla mít takovou Elsu doma, i když jsem věděla, že patří do přírody :D ()

PlayEasy

Okouzlující a nádherný film podle knihy i podle skutečného příběhu Joy Adamsové, která se narodila u nás v Opavě, ale s manželem žila v Africe, kde také vychovali legendární lvici Elsu. Dokonce jsme tak pojmenovali jako malí jednoho velkého plyšáka, který byl taktéž lvice. Krásný film. 80% ()

ostravak30

Pravdou je, že lvici Elsu zná mnoho lidí a je z ní tak nejznámnější lvice a jedno z nejznámnějších zvířat všech dob. Měli jsme doma i knihu, ale přiznám se, že jsem se do ní nepustil. Přesto dojemný příběh o spojení člověka a zvířete, který byl už mnohokrát sepsán a natočen v různých podobách, nepřestane bavit. Je to film, který je natočený citlivým způsobem. Lvici si milovník zvířat prostě nemůže nezamilovat. A se skvělou hudbou v zádech pak nezůstává jedno oko suché. ()

route60

Nádherný film o ženě jenž zasvětila život ochraně zvířat a která ve své době dokázala mnohem více než si kdo připustil, pro mně osobně je to srdeční záležitost už proto že přírodu zbožňuji, jsem tež z Opavy a jsem patřičně hrdý na slavnou slavnou rodačku ()

sharka.68

Tohle zpracování miluju. Pokaždé se vžiju do Joy a Elsa je taky mým dítětem. Nádherné záběry přírody, které už dávno neplatí....Už není ani Elsa ani Joy, Georg a žije jen příběh....a v něm žijí i oni.... ()