Reklama

Reklama

Obklíčeni slony

  • Česko Africká dobrodružství: Slůně Slowly (více)
Komedie / Akční / Dobrodružný / Rodinný
Velká Británie, 1970, 91 min

Obsahy(1)

Nečekaná dobrodužství dvojice cestovatelů mezi divokými africkými zvířaty. (Lucernafilm Video)

Recenze (16)

curunir 

všechny recenze uživatele

Po veľkom úspechu snímky Volanie divočiny sa opäť stretla trojica réžisér Hill a herci Travers/McKenna aby nakrútili Obkľúčení slonami, ktoré je v podstate voľným pokračovaním spomínaného filmu. Treba povedať, že aj keď film nedosahuje kvality Volania divočiny je rozhodne na čo sa pozerať. Do doby kým dvojica cestovaťeľov spolu s ,,pánom Mopadžim" nedorazia do domu ich priatelia, ktorý odišiel na operáciu sa jedná o klasický film, ktorý sa potom mení na prírodopisný film v ktorom sa oboznamujeme so životom na savane. Krásne scenérie Afriky so zvieratami dobrevádzané opäť podmanivou hudbou však môžu začať postupne nudiť. To všetko je však s ľahkostou zastavené a dvojica manželou sa vracia domov, pričom ich cestou sprevádza trojica sloních kamarátov. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Spíš film o filmu Born free a dokument o přírodě než feature projekt. Trochu mě štvalo, že herci z "Elsy" tu hrají někoho jiného a jedou sami sebe v Keni navštívit. Záběry zvířat jsou ale úžasné, a dabing zůstal skvělý (ačkoliv Větrovec se na Billa Traverse hodí víc než Holý) , takže přes chybějící příběh za mě slabší čtyři. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Volné pokračování Elsy (Born Free) tentokráte se slony a opět s Billem Traversem se opět vydařilo. Nebudete tu až tak slzet jako při loučení s Elsou, spíše se budete smát. Já osobně miluji všechny scény se stařičkým Land Roverem ,,panem Mopačim''. :-). Kdybych si Defíka náhodou někdy koupil, jistě bych mu dal toto jméno. * * * * ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Virginia McKenna a Bill Travers se po třech letech zase vrátili do Keni, tentokrát ovšem ne coby Joy a George Adamsonovi, ale jako britští manželé Ginni a Bill, kteří mají příteli ohlídat chatu uprostřed africké divočiny. Během svých toulek po okolí navštíví i George Adamsona, který tady hraje sám sebe, a jeho smečku lvích mazlíčků, z nichž někteří si dříve zahráli i v příběhu o lvice Else. Mrzelo mě, že Joy se ve filmu neobjevila. Film Obklíčení slony, nestojí na příběhu, ten tvoří pár humorných příhod o tom, jak se britští chataři vyrovnávají s nástrahami afrického buše. Je to spíše takový polodokument, protože kromě hraných příhod se zvířaty nabízí množství nádherných záběrů ze skutečného života místní zvířeny.Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií. ()

sharka.68 

všechny recenze uživatele

I sloni s dvojicí,která stvárnila manžele Adamsonovy v příběhu Born free, jsou zábavní....ale nejvíce si z tohoto příběhu pamatuju majitele autopůjčovny, který půjčil Billovi a Ginny landrover...bez nahlas vysloveného zaklínadla "pane Mopadži!" se auto totiž nedalo nastartovat....a že to od Billa znělo jako nejsprostší výraz na světě. :-) ()

Zajímavosti (2)

  • Auto, kterému říkají jménem vykutáleného majitele půjčovny Mr. Mophagee, je Land Rover série 2. (sator)
  • Virginia McKenna a Bill Travers tentokrát nevystupují v roli manželů Joy a George Adamsových, jako tomu bylo ve filmu Volání divočiny (1966), nýbrž hrají sami sebe. Sám sebe ztvárnil také George Adamson. [Zdroj: IMDb] (Komi.xxx)

Reklama

Reklama