Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Jello Biafra

Geniálne vyrozprávaný príbeh mladých ľudí a ich vzájomných poprepletaných vzťahov. Jeden z vôbec najlepších českých porevolučných filmov. ()

venca163

"Bude to poslední věc, co vám tady pustim. Myslim, že je to moc krásnej kašel..." Vidět tenhle v patnácti a pak když ti táhne na třicet - to je fakt jinej zážitek, půlka scén najednou přibyde - třeba japonská večeře (a sranda jako Co to je za muziku? - Vy mě chcete dostat do nějaký schízy?! - Jak chce řídit venku, když volant má tady? - Já přece nemám mobil. - Podívej jak je tady zvláštně zaháknutej? pořád zůstává). + Super soundtrack. (85%) ()

Anet21

⚪No, tieto absurdné, skoro bezpointové filmy s niečím a lá reťazová kompozícia naozaj nie sú moja preferovaná šálka kávy. Áno, aj Pelíšky pracujú s podobnými postupmi, ale tam sa stretli dobre napísané postavy s dobrými hercami a hláškami s potenciálom zľudovieť.⚪Tu nie je očividné ani jedno, herci sa snažia, ale čo je vtipné na postave feťáka bez schopnosti vnímať realitu či stalkera neviem. Áno, postavy sú exponované až ku krajnosti, ale nie je to všetko až priveľmi samoúčelné? Aká je vlastne pointa toho, čo divák sleduje? Scény zo života? Zo života koho? Ak je to celé paródia, prečo sa to zase v niektorých momentoch berie vážne?⚪Film s túžbou ísť až za hranicu ad absurdum, ktorý vraj chce byť v druhom významom pláne akási kritika spoločnosti či typov ľudí, no pôsobí skôr bezpointovo, samoúčelne.⚪ ()

Hortenzia

jiřího macháčka nemožno nemilovať...aspoň po zhliadnutí samotárov celkom určite...dokonale bizarný film, ktorý vo vás neomylne vyvolá dokonale bizarný pocit =) ()

Maynard.

Perfektní komedie o zajímavých lidech. Nejvíce mě asi dostává Ivan Trojan. Snad pokaždé, když je na obrazovce mě rozesměje.Např. jeho příchod v závěru filmu na snídani : Vy už jíte? :o) Jeden z mála nových českých filmů, který je opravdu hodně povedený. ()

Heraldika

U samotářů je to tak, že nějakou dobu po jeho shlédnutí vlastně ani nebudete vědět, o čem přesně byli, nicméně geniální hlášky vám zůstanou napořád :-) Každopádně film pro všechny, kteří v životě hledají a ještě nenašli. ()

FeatherBoy

Jo když byl tenhle film novej, na něm jsme s kámošem ulítávali. Super scény, super hlášky. Klenot mezi českými filmy (samozřejmě Pelíšky jsou ještě lepší) ()

G.W.Bush

Je mi třicet, trochu kouřím trávu (zlepšuje dlouhodobou paměť), občas potkam někoho zaháknutýho (nebo někoho hořícího), někdy si lehnu k rybníku a čekám na UFO, často jezdím taxíkem do Dubrovníku, umím péct zelené koláčky (kdyby měl někdo žízeň) a hlavně na nikoho nešahám, když s ním nechodím. ()

ranp

Jeden z filmů, které se staly českou porevoluční klasikou. Spousta nezapomenutelných hlášek a situací, ať už se vezme scéna s hymnou nebo tradiční koláčky :-) ()

mohamedsfinger

Tenhle film můžu opravdu kdykoliv. A to nejen díky parfektnímu, hláškami nabitému scénáři a hereckým výkonům všech zůčastněných (hlavně pak trojice Trojan, Mitevska, Macháček), ale hlavně kvůli atmosféře a jistému "anarchistickému" pohledu na svět a přístupu k životu. A pak je tady samozřejmě skvělá Muchowova hudba, jejíž prvek je opravdu citelný (slyšitelný). Jednoduše řečeno, jde (a asi ne jen pro mně) o jeden z nejzásadnějších českých filmů přelomu století. ()

fruitbueno

Zvyšuji na nejvyšší hodnocení na základě toho, jak zlidověly (doslova) všechny hlášky tohoto filmu a proto, že objevil herecké talenty poslední doby. A za bodyshot, který je pekelně vtipný:-D ()

Sdoom

Film ze života a o životě, plný výborných hlášek, bizarních a skvěle zahraných postav, s originálním propletencem vztahů mezi nimi. Rozhodně bych neřekl, že je to čistě komedie, spíš takový mix romantického dramatu s hořkou komedií. A to se mi na tom líbí. Edit 10.9.2019: Čím starší, tím lepší. Samotáři zrajou jako víno a časem z toho bude podle mě zlatý fond české kinematografie. Skvělí herci, super hlášky. Ani jsem nevěděl, že jde o první výraznější filmovou roli Ivana Trojana. Spolu s Macháčkem zde fakt exceluje. (Blu-ray) ()

Cejny

Samotáři jsou hodně povedenou českou komedií. Macháček je naprosto bombastickej, hlášky typu: Co to je za město? Ty jo, to je Dubrovník?...Pět hvězdiček je zasloužených, bavil jsem se od začátku do konce, ikdyž měl příběh trochu dramatičtější nádech. 90 % ()

OughJay

Čekal jsem víc komedii, ale to, že šel film trochu víc do hloubky, mu jedině prospělo... O tu komediální stránku se pak bravurně postaral Jirka Macháček, díky kterýmu mám další skvělej filmovej zážitek. Opravdu, kdyby kuli ničemu jinýmu, tak kuli němu stojí za to Samotáře vidět... :) Ono je ale dobrý je vidět i kuli tomu ostatnímu. Melancholická atmosféra filmu se mi vlila do žil a vydržel bych se na něj dívat i kdyby byl o pár hodin delší. Chvílema mi to přišlo trochu na způsob Pulp Fiction, samo sebou že ne tak drsný. Hudba (soundtrack) i obraz perfektně splynuly a s přimhouřenejma očima to mohlo bejt i 5 hvězd. Příběhová linka Ivana Trojana mi ale zase až tolik nesedla a i když zahrál výborně, mezi moje oblíbence prostě nepatří a to se pak musí i někde odrazit. Jinak ale film nejde než doporučit, o samotě vyprávěj Samotáři naprosto bezkonkurenčně a nad některejma filozofickejma monologama se člověk i zamyslí... ()

dita.krizova

Samotáři jsou tak napěchovaní dnes již kultovními hláškami, že lze jen těžko věřit, že jsou dílem českých scénáristů. Nebudu popírat, že děj o dost pokulhává, ale pokud je proložen nějakou krutopřísnou hláškou, lze přihmouřit oči. A Jirka Macháček spolu s Ivanem Trojanem - to už je jen třešinka na dortu. Super! ()

Rebbit

Obávám se, že tento film nemá v česku konkurenci, Macháček je prostě borec, na kterého nikdy nezapomenu a když se k němu přidá ještě pan Trojan. tak nemohu hodnotit jinak než 5 hvězd. Tyto hlášky plno lidí používá i v reálném životě a myslím, že v tomto filmu si najde oblibu snad každý... ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová