Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

lamps

Mickey Rourke je OK a v pohodě utáhne celý film jen na svých bedrech, vyšetřování je poměrmě zajímavé s atmosférou místy odpovídající těm nejlepším krimithrillerům. Ale přesto nemohu jít s hodnocením výše než jek vidíte. Ten scénář totiž, jak už tu ostatně bylo několikrát uvedeno, mě nedokázal dostatečně oslovit, vtáhnout do děje nebo něčím výrazně šokovat. A to zakončení plné nadpřirozena a mystična sice bylo z režisérského hlediska v pořádku a stejně jako pár jiných scén z tohoto filmu nekompromisně a napínavě servírováno, ale mě se tím celý pohled na snímek spíše pokazil. Každopádně velmi slušný thriller a povinnost pro fanoušky tohoto žánru. ()

Pepinec

Nebudu nikterak originální, když pod tento film napíšu, že disponuje zcela jedinečnou atmosférou, která je základním pilířem úspěchu. Mickey Rourke je maximálně přesvědčivý a slovutný De Niro taktéž. Možná škoda, že nedostal v roli Lucifera více prostoru. Na druhou stranu jen prokázal svou velikost, když přijmul (i přes její zásadnost) vedlejší roli. Soukromá poznámka pro mé osobní účely: jubilejní dvoutisícé hodnocení na ČSFD. ()

JohnnyD

Mohol to byť dobrý film, avšak za dobrý film nemožno pokladať film, pri ktorom je v polovici filmu v podstate jasná záverečná "šokujúca" pointa. DeNiro aj Rourke sú zaujímaví, je tu aj dobré gore a ani tá pointa nebola na sto percent zlá, lenže na plnej čiare to pokafral režisér, keď v polovici filmu jasne naznačil, ako sa skončí, no ďalej hral hru na chytrého. Škoda mohol to byť veľmi zaujímavý film. 5/10, za Rourka a vraždu udusením vlastnými genitáliami 60%. ()

Boogeyman

Parker natočil film s neuvěřitelnou atmosférou, doslova ďábelskou, škoda jen, že to není trochu méně rozvleklé, takhle se nudě chvilkama neubráním. De Niro si ve stejném roce střihl dvě fascinující role charismatických „záporáků“, kdy zde jako Lou Cypher a v Neúplatných jako Al Capone si na malém prostoru strhl většinu pozornosti pro sebe. Mickey Rourke ale taky dobrý!:-) ()

playboxguest

A to je obzvlášť, kór po pročtení zdejších komentářů, jeden z těch případů, kdy mě fakt mrzí, že jsem ani na tři pokusy nedokázala přijít filmu na chuť. Třetí hvězdička je fakt spíš jen ze solidarity, kdy vidím chybu spíš v sobě jako v divákovi, než ve filmu. Kdo ví, třeba dostane s odstupem času i čtvrtou šanci, ale teď jsou pro mě ty necelé dvě hodiny učiněné peklo, kterým se nemůžu prokousat. 50% ()

Silas

Jedna z mála detektivek, která mě díky svému okultismu chytla a táhla až dokonce. Výrazná stylizace se výborně hodí k celé té atmosféře, tajemnu, hledání stop po malinkých kouscích. Tvůrci si pohráli se všemi detaily, zvlášť mě pobavila jména postav (nejen Cyphreovo), pointa jako odhalovací třešnička skutečně sedla, pozorný divák ji MÁ šanci alespoň tušit. Ač tomuto druhu filmů příliš neholduji, Angel Heart má šťávu. ()

Pilda17

SPOILER: Tak trochu jsem od první chvíle tušil, že Harry Angel bude hledaný Johny Favorite. Moment překvapení tedy nebyl tak velký, ale i přesto šlo a temnou detektivku, která měla od začátku zajímavý příběh. Závěr i přes tušení překvapil, protože se ze všeho vyklubal ještě daleko větší masakr. Mickey Rourke zahrál skvěle a v posledních scénách svůj herecký výkon ukázal naplno. A abych byl upřímný, tak jsem Rourka nepoznal, viděl jsem s ním naposled Expendables, před tím sportovní film Wrestler a pětadvacet let je obrovský vzhledový rozdíl.. 7/10 = 76% ()

Cappuccino

Depresívna atmosféra od začiatočných minút aka Alex Proyas (Vrana, Smrtihlav). Detektív s cigaretou v hube, 50te roky, stále pretrvávajúci rasizmus a dusná pachuť Louisianského juhu. Neviem či viac vychvaľovať skvelého Rourka alebo démonického pojedača vajec DeNira.. nech sa o titul kráľa pobijú radšej v P.. v Paname. ()

S.Quentin QUALE

Skvěle obsazený a zahraný snímek ze špinavých ulic Ameriky, ve kterém soukromé očko Mickey Rourke pátrá po tom, co se sám nechce dozvědět. Velice poutavý, promyšlený a temný film, který diváka vtáhne, a posléze překvapí. Výborná zábava, doporučuju! ()

Ruut

Viděno snad 5x. prostě špičková záležitost ve skvělých kulisách a s úchvatnou atmosférou. Jen ten Louis Cypher je takový úsměvný ... ()

misterz

Krásne depresívne ladený film, ponurý, temný a vyšperkovaný perfektným De Nirovým hereckým výkonom.Tie jeho nechty na vajíčku boli naozaj presvedčivé. Záver sa síce dal predpokladať, ale to nevadí, tu predsa išlo o natočenie temného filmu, ale tak, aby si pritom ponechal aj trocha svetla a krásy. Autorom sa tak podarilo zliať všetko dokopy a pripraviť guláš poctivej filmariny. Rourkova životná rola. 85/100 ()

Satan

Zvláštní film plný podivně drásavé atmosféry na hranici mezi drsnou detektivkou a výplodem jakékoliv šílenosti Davida Lynche. Hjortsbergovu novelu jsem nečetl a i když Rourke hraje jako o život (trochu mi připomínal starého dobrého Brullise), De Niro má pekelnou manikúru a čokoládové sedmnáctky se probíhají do všemožných úhlů, pointa mi byla jasná v půlce filmu (telefonní budka) a nadpřirozené vyústění nepotěšilo tolik jako např. u Ďáblova advokáta. Svou originální zapečetěnou formu to však má, jenom já nenašel ty správné klíče. [Přesná stopáž: 108 min] ()

Adam Bernau

Větráky, všude nějaký větráky. A sex a krev a náboženství, čili všechno důležitý tu je. A Mickey Rourke. Tak nevím, co by Niethustra ještě chtěl. ()

Javert

Padesátá léta, Harlem, Luisiana, blues, voodoo, ulice plné bordelu mezi kterým se proplétá charismatický detektiv Mickey Rourke s camelkou v ústech, ďábelský de Niro se svými nehtíky (škoda, že ho bylo tak málo), skvěle gradované na zlepšení nálady... ()

kingik

Soukromé očko Harry Angel už zažil asi leccos, ale případ muže jménem Johny Favorite, kterého dlouhá léta nikdo neviděl a na jehož vypátrání si ho najal Podivný právník Louis Cypher, je vážně něco extra. Zvláště když za podivných okolností umírají svědci, se kterými detektiv promluvil. Režisér Alan Parker si dává zatraceně záležet, aby do každého záběru prosákla ponurá a temná atmosféra, aby divákovi neunikl žádný detail a aby každičký detail vynikl, protože tentokrát na detailech vážně záleží a i bijící srdce v několika scénách působí nepříjemně zlověstným dojmem a představuje jistou symboliku. Stejně tak jako mocnosti pekelné zde ztělesňuje geniální Robert De Niro, který se tu sice objeví jen párkrát, ale jehož výkon je natolik sugestivní, že i prosté pojídání vejce natvrdo, je v jeho podání dokonalým zážitkem. Scény mezi ním a Rourkem patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Jsou zde však i negativa. Film se odehrává v 50.letech, ale jejich vykreslení není zrovna přesvědčivé, respektive jejich atmosféra na mě nedýchla a nějak se neslučovala s daným příběhem, stejně tak mě nenadchl americký Jih. Film má velmi slibný nástup, pátrání je vedeno podrobně a přehledně, ale postupně se začne vkrádat nuda a příběh začne být překombinovaný až nesmyslný (logických nesmyslů a děr je tu až příliš) a to vydrží až do rádoby šokující závěrečné pointy, kterou protřelejší divák odhalí hned po první vraždě. Fakt jsem netušil, že vraždí Rourke (myšleno ironicky). Začátek byl super, herečtí představitelé výborní, prostředek nestál za nic a konec byl přihlouplý. Čekal jsem víc. ()

Snorlax

Největšī chybou toho filmu je obsazení hlavní role, ani Parker nedokázal z Rourka dostat něco mimořádněho. Z Rourkovy práce se sice jedná o nadstandardní výkon, ale ten pán prostě neumí hrát. Takže je to poprvé, kdy nejsem uhranuta hereckým výkonem představitele hlavní role u Parkera. Film je opět vizuálně velice zdařilý, nebála bych se ho v této oblasti zařadit v rámci Parkerovy tvorby hned za Křídla. A Trevor Jones, to je kapitola sama pro sebe. Minimalistická dokonalost připomínající vzorně vybroušený diamant. Chytře a umně budovanou atmosféru filmu, který neúprosně míří k závěrečné pointě, totálně pokazil Rourke svým neblahým přehráváním, při němž se nás snažil přesvědčit, že ví, kdo je. U něj si tak jistá nejsem, ale já vím zcela bezpečně, kdo je, šmírák. ()

Šakal

Tenhle snímek je neskutečně atmosferický, temný až depresivní, ale v dobrém slova smyslu. Jedná se o nejlepší Parkerův film. Vynikající Robert De Niro v miniroli Louise Cyphera ( ač se tu objeví pouze na pár minut , nenechá nikoho na pochybách, že pro tuto roli je jednoduše stvořen ). Se svými dlouhými nehty, plnovousem, culíkem a hůlkou vypadá jako........! Nikdy bych nevěřil, že loupání vajec může být tak zneklidňující :o) Ve zkratce jde v příběhu o to, že soukromé očko Harry Angel ( v podání výtečného M. Rourka ) dostane neobvyklý kšeft od podivínského právníka jménem Louis Cyphre vypátrat jistého Johnyho Favoritea, kterého už 12 let nikdo neviděl. Kdyby Harry pouze tušil, co tímto pátráním nastartuje, nikdy by se do něj nepustil,což by byla opravdu velká škoda a my přišli o parádní zážitek! Když k tomu všemu ještě přidáme tajemné woodo praktiky je zaděláno na opravdu nevšední podívanou! Excelentní kamera ( neskutečná hra stínů ), ten pomalu točící se větrák mě opravdu dostával, výtečný střih, to vše dokresleno parádní hudbou. Tiché jazzové pasáže mě dostávali do extáze :o) Když k tomu připočteme životní výkon Mickeyho Rourka, elektrizující a neskutečně sexy Lisu Bonet, to vše " opepřeno " opravdu lahůdkovým závěrem , nedává mi to jinou možnost ( mile rád to udělám ) než se vytasit s plným hodnocením! Poctivých 5* , Opravdu parádní podíváná! Nezbývá než si přát více takovýchto snímků! ()

Sobis87

Angel Heart je precizním žánrovým spojením klasické detektivky a thrilleru, který občas sklouzává až do hororových vod. Je až k nevíře, jak skvěle tyto rozdílné žánry pracují v symbióze. Klasické znaky detektivek jsou zachovány, hlavní hrdina pálí jednu cigaretu za druhou, nosí dlouhý kabát, sedává v motorestech, dokonce zde nechybí ani postava novinářky, která je zároveň milenkou i zdrojem informací. Dokonce i duo policistů tvoří tvoří pohublý kliďas a obézní „zlý polda“. Nic z toho ale nepůsobí vynuceně. Režisér Alan Parker do filmu vtěsnal velké množství symbolů, přičemž význam některých z nich je odhalen až v závěru filmu. Jsou to různé náboženské či voodoo symboly, ve spoustě záběrů se vyskytující větrák nebo Harryho sestup výtahem do… no hádejte kam. Symbolika zde ale není jen zpestřením, ona je vodítkem, pro diváka i pro hrdinu. Příběh je totiž vystaven tak, že to, co nevidí hrdina, nevidí ani divák. Postava Harryho Angela tedy nesleze ani na minutu z plátna. Co se vizuální stránky týká, je Angel Heart skvostem. Taková hra stínů se jen tak nevidí. Kombinací vybraných kulis, precizní kamery a osvětlení vzniká nezaměnitelná tajemná atmosféra. Vše navíc podbarvuje poněkud netradičně zvolená jazzová hudba. Pokud vydržíte sledovat celý film s ledovým klidem, tak věřte, že závěrečná šokující pointa vás rozloží na kousíčky. Takový překvapivý zvrat, jako je tady, si v ničem nezadá například s tím z Šestého smyslu a změní váš pohled na dosavadní události. ()

Webb

Angel Heart je nadprůměrným filmem hlavně díky režijnímu zpracování s trochou té atmosféry a několika scénami. Velice slabý scénář mu však v mnoha ohledech dost ubližuje. Žádná skvělá pointa se tu nekonala, vtáhnutí a vytvoření vztahu k hlavní postavě se povedlo jen z poloviny. Film ve mně nic nezanechal a tak na něj v blízké době možná zapomenu. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker