• MM_Ramone
  ***

  Bývalá česká detská filmová hviezda Žaneta Fuchsová bombasticky odštartovala svoju krátku hereckú karieru, keď stvárnila postavu šesť ročnej Lucie, ktorá sa za pomoci oživlého modrého a zeleného formeláka, Ferda a Ferda, snaží zapadnúť do partie mladistvých výrastkov. Šesť dielný televízny seriál "Luzie, der Schrecken der Straße" (Lucia, postrach ulice) natočil v roku 1980 v československo-západonemeckej koprodukcii režisér Jindřich Polák. ***(15.10.2018)

 • lennyd
  ****

  Když se vrací Lucie od dědečka, má o prožití zbytku prázdnin jiné představy. Rozhodně nepočítá s tím, že všechny její kamarádky budou ještě u někde pryč, a ona se bude doma nudit. A tak vezme zavděk partou sousedovic puberťáka Osvalda, pro kterého je ale Lucie jen na obtíž. Aby se jí zbavili, pošlou ji do obchodu "něco seknout", a počítají s tím, že ji chytí. To se taky stane, ale formela, kterou Lucie sekne, ožije a změní se ve dvě postavičky, se kterými se dá zažít spousta legrace, a hlavně připravit Osvaldovi a jeho přátelům pekelná Tantalova muka :) ... Je tu snad někdo, kdo by Lucii neviděl? Dost o tom pochybuji. Ač už film dneska vypadá trochu zastarale (ale zase ne moc, páč se vše natáčelo na tenkrát pro Čechy zakázaném Západě), pořád pobaví - a děcka z něj budou vždycky nadšené (a poženou vás "seknout" nějakou tu plastelínu). V hlavní roli tehdejší velká herecká hvězda Žaneta Fuchsová, v rolích vedlejších snad všichni známí herci, na které si jen vzpomenete (pro příklad třeba mladá Mahulena Bočanová), ale kromě formeláků filmu vévodi hlavně Michael Hofbauer (aká nenáviděný Osvald)...(13.8.2010)

 • Houdini
  *****

  V hlavní roli formeláci Ferda a Ferda.(18.4.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Důvod proč se tento film natočil, byl především zvýšit prodej modelíny --povedlo se, po skončení byla zcela vyprodaná. Lucie , není takovej postrach jak by z názvu vyplívalo a už vůbec ne ulice. Dneska by se taková Lucie bála na ulici vůbec vyjít. Lucie je ale celkem přijatelná zabava pro mě a nejmenší.(17.10.2006)

 • sbinda
  ****

  Hodnotím z dětských vzpomínek prďácky zaražených do 80.let. Dětský film v koprodukci s NSR, no paráda! Já když viděl, co všechno se dá ukrást v západním supermarketu, že děda jezdí v nablýskamým Fordu, rodiče sviští v jedničkovým VW Golfu (můj táta zrovna opravoval spojku na Wartburgu ze 3.ruky) a na zavolání k Lucii přijeli všichni opraváři, pak nemůžu dát než 80% (hvězdička dolů za nás všechny, jako závistivá vendeta zápaďákům).(14.1.2011)

 • - Oblečenie pre hercov sa kupovalo v Nemecku, aby divák na západe neutrpel šok zo šialenej socialistickej módy, a v záberoch sa objavovali len vypožičané značky zahraničných aut. (Raccoon.city)

 • - V Československu nebyl příběh nikdy uveden v seriálové podobě, ale ve formě dvou filmů s premiérou o čtyři roky později. Lucie, postrach ulice (1983) vznikl sloučením dílů 1–3. (sator)

 • - Postavu Lucie si měla zahrát Klára Pollertová-Trojanová. Už měla roli téměř jistou, ale nakonec režisér Jindřich Polák obsadil tehdy začínající Žanetu Fuchsovou. Stejný režisér pak Pollertovou-Trojanovou nakonec obsadil do seriálu Návštěvníci (1983), kde si zahrála postavu Ali. (cariada)