Důvod proč se tento film natočil, byl především zvýšit prodej modelíny --povedlo se, po skončení byla zcela vyprodaná. Lucie , není takovej postrach jak by z názvu vyplívalo a už vůbec ne ulice. Dneska by se taková Lucie bála na ulici vůbec vyjít. Lucie je ale celkem přijatelná zabava pro mě a nejmenší.(17.10.2006)

Hodnotím z dětských vzpomínek prďácky zaražených do 80.let. Dětský film v koprodukci s NSR, no paráda! Já když viděl, co všechno se dá ukrást v západním supermarketu, že děda jezdí v nablýskamým Fordu, rodiče sviští v jedničkovým VW Golfu (můj táta zrovna opravoval spojku na Wartburgu ze 3.ruky) a na zavolání k Lucii přijeli všichni opraváři, pak nemůžu dát než 80% (hvězdička dolů za nás všechny, jako závistivá vendeta zápaďákům).(14.1.2011)

V hlavní roli formeláci Ferda a Ferda.(18.4.2003)

Když se vrací Lucie od dědečka, má o prožití zbytku prázdnin jiné představy. Rozhodně nepočítá s tím, že všechny její kamarádky budou ještě u někde pryč, a ona se bude doma nudit. A tak vezme zavděk partou sousedovic puberťáka Osvalda, pro kterého je ale Lucie jen na obtíž. Aby se jí zbavili, pošlou ji do obchodu "něco seknout", a počítají s tím, že ji chytí. To se taky stane, ale formela, kterou Lucie sekne, ožije a změní se ve dvě postavičky, se kterými se dá zažít spousta legrace, a hlavně připravit Osvaldovi a jeho přátelům pekelná Tantalova muka :) ... Je tu snad někdo, kdo by Lucii neviděl? Dost o tom pochybuji. Ač už film dneska vypadá trochu zastarale (ale zase ne moc, páč se vše natáčelo na tenkrát pro Čechy zakázaném Západě), pořád pobaví - a děcka z něj budou vždycky nadšené (a poženou vás "seknout" nějakou tu plastelínu). V hlavní roli tehdejší velká herecká hvězda Žaneta Fuchsová, v rolích vedlejších snad všichni známí herci, na které si jen vzpomenete (pro příklad třeba mladá Mahulena Bočanová), ale kromě formeláků filmu vévodi hlavně Michael Hofbauer (aká nenáviděný Osvald)...(13.8.2010)

Formeláci forever :)(29.9.2004)

• - V obchodnom dome Kotva sa točilo iba v noci, keď odišli aj poslední zákazníci. (Raccoon.city)

• - Seriál byl točen pro něměckou, švýcarskou a francouzskou televizi.  (M.B)

• - Lucie sleduje v televizi Vládkyni všech moří a formeláci jí kouzlem udělají moře v obýváku. Když se zanedlouho vrátí rodiče, doma je sice vše uklizeno, ale zůstala tam rybka z moře. Rodiče se diví, kde se tam vzala, a dají ji do sladké vody do sklenice (kde by taky vzali mořkou vodu) - rybka plave dál, jako by jí nevadilo, že není ve slané vodě. (cariada)