Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Lucie je šestiletá dívka, která se nemůže dočkat až pujde poprvé do školy. Jenže prázdniny jako by nechtěly vůbec skončit, její kamarádky ještě nejsou doma a tak se Lucie nudí. Ve své fantazii se sice stává Vládkyní všech moří jenže si nemá s kým hrát a parta puberťáků které velí sousedovic Oskar, jí mezi sebe nechce. Aby se jí zbavili pošlou jí něco šlohnout do místního obchoďáku, Lucii se povede sebrat formelu, jenže je chycená bdělým detektivem. Prodavačky i detektivové Lucii marně prohledávají, nic nemá, formela totiž ožila a stali se z ní dva potměšilí skřítkové Malej a Velkej. Jejich tajné jméno je Fridrich a Fridrich, ale Lucie jim říká Ferda a Ferda. Konečně má Lucie kamarády, kteří dovedou zatopit nejen Oskarovi, ale řádně zamotat hlavu i rodičům...

Proslavený seriál je u nás známý v celovečerním sestřihu. Ovšem v Západním Německu, Francii a Rakousku slaví dodnes úspěchy. (wardenika)

(více)

Recenze (53)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Bývalá česká detská filmová hviezda Žaneta Fuchsová bombasticky odštartovala svoju krátku hereckú karieru, keď stvárnila postavu šesť ročnej Lucie, ktorá sa za pomoci oživlého modrého a zeleného formeláka, Ferda a Ferda, snaží zapadnúť do partie mladistvých výrastkov. Šesť dielný televízny seriál "Luzie, der Schrecken der Straße" (Lucia, postrach ulice) natočil v roku 1980 v československo-západonemeckej koprodukcii režisér Jindřich Polák. *** ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Když se vrací Lucie od dědečka, má o prožití zbytku prázdnin jiné představy. Rozhodně nepočítá s tím, že všechny její kamarádky budou ještě u někde pryč, a ona se bude doma nudit. A tak vezme zavděk partou sousedovic puberťáka Osvalda, pro kterého je ale Lucie jen na obtíž. Aby se jí zbavili, pošlou ji do obchodu "něco seknout", a počítají s tím, že ji chytí. To se taky stane, ale formela, kterou Lucie sekne, ožije a změní se ve dvě postavičky, se kterými se dá zažít spousta legrace, a hlavně připravit Osvaldovi a jeho přátelům pekelná Tantalova muka :) ... Je tu snad někdo, kdo by Lucii neviděl? Dost o tom pochybuji. Ač už film dneska vypadá trochu zastarale (ale zase ne moc, páč se vše natáčelo na tenkrát pro Čechy zakázaném Západě), pořád pobaví - a děcka z něj budou vždycky nadšené (a poženou vás "seknout" nějakou tu plastelínu). V hlavní roli tehdejší velká herecká hvězda Žaneta Fuchsová, v rolích vedlejších snad všichni známí herci, na které si jen vzpomenete (pro příklad třeba mladá Mahulena Bočanová), ale kromě formeláků filmu vévodi hlavně Michael Hofbauer (aká nenáviděný Osvald)... ()

Reklama

sbinda 

všechny recenze uživatele

Hodnotím z dětských vzpomínek prďácky zaražených do 80.let. Dětský film v koprodukci s NSR, no paráda! Já když viděl, co všechno se dá ukrást v západním supermarketu, že děda jezdí v nablýskamým Fordu, rodiče sviští v jedničkovým VW Golfu (můj táta zrovna opravoval spojku na Wartburgu ze 3.ruky) a na zavolání k Lucii přijeli všichni opraváři, pak nemůžu dát než 80% (hvězdička dolů za nás všechny, jako závistivá vendeta zápaďákům). ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Důvod proč se tento film natočil, byl především zvýšit prodej modelíny --povedlo se, po skončení byla zcela vyprodaná. Lucie , není takovej postrach jak by z názvu vyplívalo a už vůbec ne ulice. Dneska by se taková Lucie bála na ulici vůbec vyjít. Lucie je ale celkem přijatelná zabava pro mě a nejmenší. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické 5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu našemu socialistickému a při to tam hráli čeští herci ;-). Herecké obsazení je velmi slušné a Žanetu Fuchsovou jsem si oblíbil. Lucie a její bláznivé příběhy se tady pouštěly v televizi jako dvoudílný film, ale v německy mluvících zemí ji znají spíš jako seriál. Teď bych z toho asi nebyl tak unešený, ale je to přece pořad pro děti, tak není důvod a bylo by ode mě pokrytecké, kdybych teď v dospělosti tomu dal slabší než plnou známku, i když tu tak vysoké hodnocení od druhých nemá. Dnešní děti žijí v jiném světě, tak nevím jestli by je to bavilo, kdo ví ... [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (23)

Zajímavosti (11)

  • Oblečenie pre hercov sa kupovalo v Nemecku, aby divák na západe neutrpel šok zo šialenej socialistickej módy, a v záberoch sa objavovali len vypožičané značky zahraničných aut. (Raccoon.city)
  • Lucie sleduje v televizi Vládkyni všech moří a formeláci jí kouzlem udělají moře v obýváku. Když se zanedlouho vrátí rodiče, doma je sice vše uklizeno, ale zůstala tam rybka z moře. Rodiče se diví, kde se tam vzala, a dají ji do sladké vody do sklenice (kde by taky vzali mořkou vodu) - rybka plave dál, jako by jí nevadilo, že není ve slané vodě. (cariada)
  • Figúrky z plastelíny Ferda a Ferda mali kostru z drôtu. Filmári ich mali k dispozícii vyše dvetisíc. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama