Když se vrací Lucie od dědečka, má o prožití zbytku prázdnin jiné představy. Rozhodně nepočítá s tím, že všechny její kamarádky budou ještě u někde pryč, a ona se bude doma nudit. A tak vezme zavděk partou sousedovic puberťáka Osvalda, pro kterého je ale Lucie jen na obtíž. Aby se jí zbavili, pošlou ji do obchodu "něco seknout", a počítají s tím, že ji chytí. To se taky stane, ale formela, kterou Lucie sekne, ožije a změní se ve dvě postavičky, se kterými se dá zažít spousta legrace, a hlavně připravit Osvaldovi a jeho přátelům pekelná Tantalova muka :) ... Je tu snad někdo, kdo by Lucii neviděl? Dost o tom pochybuji. Ač už film dneska vypadá trochu zastarale (ale zase ne moc, páč se vše natáčelo na tenkrát pro Čechy zakázaném Západě), pořád pobaví - a děcka z něj budou vždycky nadšené (a poženou vás "seknout" nějakou tu plastelínu). V hlavní roli tehdejší velká herecká hvězda Žaneta Fuchsová, v rolích vedlejších snad všichni známí herci, na které si jen vzpomenete (pro příklad třeba mladá Mahulena Bočanová), ale kromě formeláků filmu vévodi hlavně Michael Hofbauer (aká nenáviděný Osvald)...(13.8.2010)

Důvod proč se tento film natočil, byl především zvýšit prodej modelíny --povedlo se, po skončení byla zcela vyprodaná. Lucie , není takovej postrach jak by z názvu vyplívalo a už vůbec ne ulice. Dneska by se taková Lucie bála na ulici vůbec vyjít. Lucie je ale celkem přijatelná zabava pro mě a nejmenší.(17.10.2006)

V hlavní roli formeláci Ferda a Ferda.(18.4.2003)

Bývalá česká detská filmová hviezda Žaneta Fuchsová bombasticky odštartovala svoju krátku hereckú karieru, keď stvárnila postavu šesť ročnej Lucie, ktorá sa za pomoci oživlého modrého a zeleného formeláka, Ferda a Ferda, snaží zapadnúť do partie mladistvých výrastkov. Šesť dielný televízny seriál "Luzie, der Schrecken der Straße" (Lucia, postrach ulice) natočil v roku 1980 v československo-západonemeckej koprodukcii režisér Jindřich Polák. ***(15.10.2018)

Hodnotím z dětských vzpomínek prďácky zaražených do 80.let. Dětský film v koprodukci s NSR, no paráda! Já když viděl, co všechno se dá ukrást v západním supermarketu, že děda jezdí v nablýskamým Fordu, rodiče sviští v jedničkovým VW Golfu (můj táta zrovna opravoval spojku na Wartburgu ze 3.ruky) a na zavolání k Lucii přijeli všichni opraváři, pak nemůžu dát než 80% (hvězdička dolů za nás všechny, jako závistivá vendeta zápaďákům).(14.1.2011)

• - Postavu Lucie si měla zahrát Klára Pollertová-Trojanová. Už měla roli téměř jistou, ale nakonec režisér Jindřich Polák obsadil tehdy začínající Žanetu Fuchsovou. Stejný režisér pak Pollertovou-Trojanovou nakonec obsadil do seriálu Návštěvníci (1983), kde si zahrála postavu Ali. (cariada)

• - Postavu Mahuleny Bočanové, Lídu, namluvila v německém dabingu Irina Wanka jako Friedu. (NinadeL)

• - Seriál byl točen pro něměckou, švýcarskou a francouzskou televizi.  (M.B)