Série(6) / Epizody(78)

V mýtickém světě Vikingů se snaží vikinský mladík Škyťák se svým dračím kamarádem Bezzubkou nastolit rovnováhu a porozumění v soužití lidí a draků. (Česká televize)

novoten

Přechod na Netflix znamená skok o třídu výš snad ve všech ohledech. Humor je kupodivu ještě střelenější, logicky tak nějak "pubertálnější", ale napětí už není jen zpola falešnou vábničkou. Dlouhodobí protivníci umí být patřičně zlověstní, souhra celého týmu důležitá a třeba vývoj Dagura, mého zbožňovaného maniaka, mě donutil si přát jeho vlastní spin-off. Je to právě čím dál se rozšiřující galerie záporáků, spojenců, nových tváří a při troše štěstí i dračích podob, co mě donutilo přejít z občasného sledování až téměř k maratonu, kdy mě okolnosti nových dobrodružství bavily natolik, že se jsem za víkend sjel klidně celou sezónu. Samozřejmě nemá cenu tvrdit, že se i v pozdních obdobích seriál nedrží jasného rozvržení propriet, které se pokaždé musí objevit. Každá sezóna tak nabídne jednu epizodu, kdy se Snotlout musí vykoupit z extrémní tvrdohlavosti, jednu, kdy Fishlegs ukáže, že není jen chytrá hlava, jednu, která zdůrazní pouto Škyťáka s Astrid a (minimálně) jednu, ve které to dvojčata se svými skopičinami přeženou. Někdy ale nevadí mít v něčem pevnou jistotu. Těžko říct, kdy k tomu přesně došlo, ale přibližně ve třetí sezóně přešli milí Dračí jezdci od relaxu pro celou rodinu definitivně na hranici odlehčené fantasy. A za to si tu (v součtu s původními řadami z Cartoon Network) velkou porci více než stovky epizod rozhodně zasloužili. ()

MIchael90

Po zhlédnutí všech 6. sérii seriálu "Jak vycvičit draky: Závod na hřeben" jsme se podívali ještě zpětně na všechny tři hlavní filmy. Jsou velmi velmi dobré, ale (což jsem ani náhodou nečekal) seriál, ač s menším rozpočtem a horší grafikou,mne bavil více. Smekám před tvůrci! ()

Filip.Kazi

V podstatě platí to samé,co u prvního seriálu.Přechod na Netflix tomu rozhodně pomohl...Hlavní hrdinové jsou dospělejší,padouší jsou chytřejší a samotné příběhy jsou vyspělejší.A hlavně draci jsou ještě roztomilejší...především ty jejich výrazy.Jediné,co se změnilo,tak jsou hlasy hlavních postav...ale člověk si na to časem zvykne.Máme tu nějaké nové draky,nové členy v dračím společenstvu a mnoho dalšího.Ale je to pořád stejně zábavné a o to jde.*S01/S06-80% ()

blondboss

Tento seriál je v podstate len voľným pokračovaním pôvodného seriálu z roku 2012, ktorý ale zásadnejšie ukazuje boj obyvateľov Berku s lovcami drakov a v zásade udáva tón a vytvorí akýsi podklad pre veľkolepé finále na filmovom plátne. Určite o niečo lepšie ako pôvodný seriál, ale stále je to len tieňom pôvodného filmu, hlavne čo sa týka kvality animácií. 60 % ()