Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Paxxx.cz

Koukám že film má docela rozdílné hodnocení - někomu se docela libí, jiným zase vůbec nesedl. Jim Carrey v roli zase tradičně řádil, výběr dětských herců se taky vydařil. Mě zde bavilo postupné odkrývání příběhu a líbila se mi celkově až Burtonovská atmosféra i způsob vyprávění. Nevím jestli se budu k filmu vracet, ale na jedno podívání dobré...7/10. ()

havLord

Kostýmy, interiéry, exteriéry a propriety (Carrey drandí v Tatře) jsou zajímavý, ten podstatnější zbytek už tolik ne. ()

katasta

Nemůžu si pomoct, ale nenašla jsem zde patu, ani hlavu, natož nějaké tělo mezitím. Rozhodně nepopírám, že masky a kostýmy jsou nápadité a propracované, na všechny kulisy se krásně dívá a Jim Carrey předvedl parádní exhibici, na které je Řada nešťastných příhod ve filmové podobě hodně postavená. Nicméně k tomu, abych se bavila, to zdaleka nestačilo, a stejně jako mě nebaví chodit po galeriích s obrazy, nebavil mě ani tento snímek, který bohužel nic moc jiného, než jen spoustu pěkných obrázků, nenabízí. ()

JJ.Gibson

Lepší než drátem do voka... Tohle je asi první film, na který si nedokážu vytvořit názor pevný v základech. Je to poloviční pohádka, poloviční drama. Každopádně mě tehne žánr nenadchnul. Jima Carreyho mám rád, ale vidět s ním tenhle film první, tak už si asi žádný jiný film s ním nepustim, pač se mi tady hnusil! Né že by hrál špatně, byl výbornej, ale postava hraběte Olafa byla dost nechutná.... ()

Davson odpad!

Řada idiotských příhod a hlavně k uzoufání nudný film. Jediné, čemu se dalo trochu pousmát, byly "glosy" malé Sunny a možná ani to si nezaslouží zmínku. Jinak na filmu nebylo vtipné vůbec nic, hlavní dějová linie je slušně řečeno kravina poskládáná z nefungujících rádoby vtipných scének. K tomu do očí bily antiherecké výkony dětských představitelů, jejichž topornost se místama vydžet nedala. Dospělým hercům (Jim Carrey a Meryl Streep) nelze upřít snaha, ale díky scénáří to vyjde na prázdno. Vizuální stránka je možná hezká, ale u filmu takového žánru to je jedno. Nejlépe to vystihl asi Columbus :) ()

SonGokussj

Jim Carrey v nádherném snímku. Dokonce tady tak moc nepřehání a určitě si získal moji oblibu. Je hrozná škoda, že se Emily Browning nevyskytuje i v jiných lépe hodnocených filmech, protože zde působí naprosto fantasticky. Šaty, pohled, styl vystupování, ta dívka prostě boduje. Styl vyprávění je opravdu černý humor, kdy se po celý film neděje nic hezkého a probíhá opravdu "řada nešťastných příhod". Být jedním z dětí, tak ke konci propuknu v histerický smích. Přes to všechno se ale děti drží a překonávají strasti, které na ně strýček Olaf na každém kroku přichystal. Nejvíc se mi líbila ke konci filmu hláška.. cituji "You're the monster... These children tried to tell you but you wouldn't listen. No one ever listens to the children..." Pro úžasný smysl humoru a naprosto excelentní herecké obsazení: 85% ()

Lum3n

Skvělou vyzuální stilizaci, talentované děti (především Emily Browning) a řadu hereckých hvězd sráží zoufale stereotipní a sterilní scénář, který se po celý film opakuje jako kolovrátek. Na první zkouknutí to tak nevadí, ale po druhý by to už asi byla nuda. ()

Macejko

Nejde iba o to, že kompletné obsadenie je skvelé (a Carrey absolútne geniálny), že réžia je suverénna, atmosféra skvostná a hudba lahodí uchu. Ono je to navyše v podstate aj dokonalá adaptácia. Vymyslel sa poriadny dramatický oblúk, spájajúci tri separátne príbehy, geniálne sa upravilo finále, a voilá! Z troch kníh, ktoré sú iba časťou oveľa rozsiahlejšej série, je odrazu svojbytné filmové dielo, nezávislé od znalosti predlohy alebo od prípadných sequelov (ktoré samozrejme nikdy nevznikli). Vskutku, takto by sa to malo robiť. Netradičný a čarovný film, ktorý som plne docenil až teraz. Na konci som slzil. ()

slord

Ďalšia z tých zapamätateľných roli Jima Carreyho, ktorý je tu diabolský. Film dosť pripomína štýl Tima Burtona a fakt som si chvíľu myslel, že to je od neho. Pozeralo sa na to veľmi fajn, malo to sympatických hrdinov a prvky fantasy tam boli zakomponované celkom dobre. 7,5/10 ()

blackrain

Vykutálený strýček Olaf byl zloduch k pohledání. Jim Carrey si svou roli musel moc pěkně užívat a je to na něm i vidět. Dlouho jsem si k Lemonymu hledala cestu, ale přece jenom jsem ji našla. ()

ABLABLABLA

Film by se měl spíše jmenovat "Řada neuvěřitelných příhod". Snímek jsem si hned zamilovala. Svou vizáží, zpracováním, kamerou, herci, příhodami. Role Olafa byla pro Jima Carreyho jak stvořená, respektive si tu zahrál několik rolí, jedna bláznivější než druhá. Emily Browning byla pro mě novým objevem a přišla mi jako nadějná herečka, ovšem jak jsem potom zjistila, tak už jsem ji viděla v novějším snímku Sucker punch, ze kterého jsem teda zrovna dvakrát odvařená nebyla. Takže nevím nevím. Nicméně musím si postěžovat proč skoro do každého filmu producenti a scénaristé cpou hady? Proč? Já s mojí fóbii, kdy nemůžu vidět ani blbý kreslený obrázek hada aniž bych dostala málem infarkt. Jediná výhoda tohoto filmu byla v tom, že tady byli ti hadi aspoň jen barevné druhy a když jsem neviděla jejich hlavy, tak mi ani nepřišli jak hadi. Jinak přiznám, že knížky jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale film mi přišel opravdu velmi dobrý a určitě se na něj někdy ještě ráda podívám. ()

kaylin

Kdyby ten příběh byl celkově trochu dotaženější a neměl závěr, který se zbytečně snaží o emoce, které tam prostě nejsou, tak je to nesmírně povedený film. Má svou poetiku, má svoje kouzlo a je nesmírně zábavný i díky Carreymu, který se představuje jako skvělý chameleon, ale to je o něm dobře známé. Příjemné, ale chybí tomu ještě trochu něco navíc, aby to bylo dokonalé. ()

jajinka

Vzhledem k tomu, pro jakou kategorii populace je film určen, není až tak špatný... Jen zbytečně zdlouhavý a téměř do posledního okamžiku dělá ze všech dospělých nechápavce a zabedněnce, že postavy Jima Carreyho nejsou zlým hrabětem Olafem... Tohohle herce nějak zvláště nemusím, což možná zkresluje i celý můj pohled na filmy s ním... ()

René.girl

Kouzelný film, ale musím říct, že jsem čekala mnohem víc. Jim Carrey mi nepřišel zas tak vtipný, Meryl Streep také nepředvedla žádný převratný herecký výkon a ta malá "okusovačka" mi hrozně lezla na nervy. Lepší průměr - 70% ()

movieband

Dost velká a dost bizardní podivnost, které kraluje originální vizualizace filmu a podivínský Jim Carrey, kterého divák nenávídí od prvního vyšinutého okamžiku na obrazovce. Když se to veme kolem a kolem, děj má čím zaujmout, bohužel zajímavé linky ohledně tajemství rodiny Baudelairových není za mě dost rozpitvané a divák jen sleduje jednu absurdní postavu za druhou. Dospělí mě v tomhle filmu vyloženě vytáčeli do ruda. Zas na druhou stranu u některých scén jsem si rád zavzpomínal na Addamsovu rodinku a možná proto mě film dokázal pobavit celou svou délku. Možná zas někdy. ()

Desperado

Je to dobré, len ten Carrey mi tam veľmi nesedel. Niežeby bol v tej postave zlý, ale svojími hyperexcentrickými výstupmi si kradol celý film pre seba a tým zabíjal ostatné klady filmu. Keď bol na scéne, akoby som sledoval iný film. Skôr mi to pripomínalo jeho veľmi zábavnú show. A stále si nie som istý, či to bolo na škodu alebo na úžitok. Takých 70%. ()

Aiax

V podstatě souhlas s Tsunamim. Vizuálně nádherné, Carrey jako vždy k sežrání, ale jinak kde nic tu nic. Technicolorová nuda. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)