V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

Tomash58

Film, který v Americe sice vyšel už minulý rok, u nás až na začátku roku 2022. A díky tomu můžu v klidu říct, že se rozhodně jedná o jeden z nejlepších filmů loňska a pevně věřím i špička letošního, filmů očekávaného roku. Prostředí, ve kterém se film odehrává bych popsal jako pohádkové, ovšem ve stylu bratří Grimmů. Nepříjemná, až strašidelná, deštivá atmosféra ze začátku snímku je naprosto fenomenální! Málokterý film mě za poslední dobu upoutal jako právě Ulička přízraků. Chápu, kdyby někdo namítl, že film nepřináší nic nového, neokoukaného. V určitém ohledu by měl možná pravdu, ale to, s jakou elegancí a zároveň ponurostí Guillermo vypráví (lehce fantaskní) psychologické drama, je něco, co se pro mě řadí mezi špičky psycho dramat. Dvě a půl hodiny utečou jako voda, krásně se na to celou dobu dívá a to jak díky kameře a scenériím, tak také díky Cate a Rooney, které (myslím, že nejen pro mě) byly opravdu velkým lákadlem a když bych zvládl jejich větší screentime, s jejich vystoupením jsem nadmíru spokojen.  Pro někoho možná dobrý thriller, pro mě, s úžasnou atmosférou přelomu 30./40. let 20. století Ameriky, jak zapadákova v první třetině, tak přepychového New Yorku ve zbylých dvou, naprosto odzbrojující klenot! P.S.: minimální SPOILER - pokud to člověka napadne, dokáže hned na začátku přijít na to, jak film skončí. Což se mi povedlo a nijak mi to zážitek nezkazilo, právě naopak! ()

Maximilianus

Prvú hodinu som bol úplne pohltený atmosférou. Následne to tajomno trochu vyfučalo,  ale až do konca sa jednalo o kvalitný a vyspelý film, ktorý mi niečím pripomínal Iluzionistu a Dokonalý trik. Navyše tu bolo značné množstvo výborných hercov a ja som rád,  že tu je opäť jeden z tých kvalitnejších kúskov. 7,6/10. ()

ER

Po režijní stránce paráda. Přerod cirkusáka k šarmantnímu hajzlíkovi také, jen k tomu děj kráčí trochu odtažitě. Místo osudové podívané dostaneme dobovou fresku o dryáčnickém podvodu s trochou love story. Jako celek to ale obstojí. ()

rublik05

Po filmařské stránce nelze snímku prakticky nic vyčíst. Vizuál je přímo skvostný, dobová atmosféra funguje na jedničku, kamera i střih jsou na velmi vysoké úrovni, režisérský post netřeba komentovat. Horší to už je po té příběhové stránce. První polovina je každopádně naprosto suprová. Bavilo mě špinavé prostředí cirkusu, příjemně působily všelijaké dobové kostýmy a také výtečná atmosféra, příběh dává smysl a funguje, postavy jsou moc pěkně zahrané, líbili se mi i dobře napsané dialogy. V druhé půlce se snímek promění v temné drama, jdoucí až téměř do noir žánru, tempo se razantně zpomalí, příběh je stále napínavý a zajímavý, avšak už přestane být tak poutavý, pochopitelně se na tom podepsala i hodně přestřelené stopáži a ne zrovna přesvědčivá gradace. Ubrat na stopáži, udělat tu druhou polovinu svižnější a více času věnovat cirkusu, byla by to jasná pětihvězdičková záležitost. Ulička přízraků je velice zajímavý počin, nadstandardně zpracovaný a výborně zahraný, bohužel s lehce nevyužitým, nebo lépe řečeno s lehce zabitým potenciálem. 7/10. ()

bearmeedek

Tady se Toro vyznamenal. Krásné zpracování, vizuál jak blázen, herecky našlapané, prostě lahůdka. A taky z nedostatku citu a chápání podhodnocené. ()

mira.l

Když jsem na to koukal hodinu a čtvrt, pořád jsem absolutně nevěděl, o co tam jde. Jediná věc, kterou jsem tak nějak postřeh, byl přechod ze špinavého cirkusového prostředí do prostředí lepší společnosti, k elegantně oblečeným dámám a pánům. A ani po dvou a půl hodinách jsem z toho o moc moudřejší nebyl, nějak nevím, co to mělo světu říct. ()

tlesk

V Uličce přízraků vítězí forma nad obsahem. Občas se stane, že sledujete film, u něhož si strašně moc přejete, aby se vám líbil. Film, který má všechno. Vtahující atmosféru, barvitý soundtrack, hvězdné a výborně zvolené herecké obsazení, naprosto podmanivý retro vizuál a na oko i velice zajímavý příběh. To vše snímek poskytuje spolu se jménem režiséra za ním stojícím a já vážně chtěl, aby mě to bavilo. Jenomže to nějak nedopadlo. Protože jsem se celou víc než úctyhodnou stopáž, trvající dvě a půl hodiny, kdy od poloviny přinejmenším tušíte, jak to celé dopadne, nudil. Z nádherně zahraného a natočeného snímku, dýchajícího noirovou atmosférou s krásnými lokacemi a výjevy vystupuje do popředí v zásadě banální příběh o muži, kterého doženou vlastní ambice, podvody a zločiny. Příběh, jehož pozvolné tempo vás buď pohltí a budete si jej vychutnávat, nebo vás bude úmorně nudit... ()

DavidWebb

Guillermova režisérska práca s obrazom sa časom vôbec nemení, každý jeho film sa dá rozoznať akoby ho mal podpísaný watermarkom po celú dobu projekcie, čo ale ani náhodou nemyslím pozitívne. Opäť celý snímok cez hnedastý filter, všetko je hnedé jak to hovno o ktorom ten flik je, atmosféru do priemeru ťahá iba aká-taká hudba, niektorí herci sa snažia, niektorí vôbec. Viem si predstaviť, že námet na papieri vyzeral pre mnohých asi zaujímavo, ale výsledok je pocukrované a navoňané hovno. Nemá to nič, kvôli čomu by som si flik nechal na harddisku, ale aby som iba nehanil... 2,5 hodiny sa dá na sychravú nedeľu zabiť aj takto a hoci tam divácky nikomu nefandíte ani nikoho nenávidíte, predsa si na koniec počkáte. ()

Niflheim

90 %. Suverénně nejlepší del Toro od Faunova labyrintu a pro mě osobně jeho nejlepší a nejkomplexnější počin vůbec. Samotný námět sliboval mnohé a napovídal, že by zpracovávaná látka mohla režisérovi sednout. Magický realismus s patřičně mysteriózními a snovými aspekty konfrontovaný s deltorovsky typickým naturalismem a přiměřeně exponovanou explicitou – to vše v krásném vizuálním ztvárnění. Niterný příběh (nikterak patetický na způsob Tváře vody) s latentní ironickou linií, která s ubývajícími minutami nabývala reálnějších obrysů. Skvělé obsazení, kdy nikdo extrémně nevyčníval a jakkoliv by si některé dílčí linie zasloužily více prostoru, potenciál postav byl využit do správné míry – přirozeně nejvíce prostoru dostal velmi přesvědčivý a neustálé kouřící Bradley Cooper, potěšila mě pohádkovost Rooney Mara a celkově přítomnost Perlmana a Dafoea. Atmosféru vkusně doplňuje velmi dobře zvolená hudba, ať už dokomponovaná nebo dobová. K dokonalosti chybí stažení délky snímku o pár (desítek) minut, ale spokojenost i tak panuje až překvapivě velká. ()

RAFT

Režisér natočil zase  film do sbírky ale, to je tak,vše.Psychologický příběh,postavy tu a tam.Začátek filmu mě bavil nevím do kolikáté minuty.A co se týče druhé půlky tak,to už byla spací nuda u které ,jsem málem usínal.Film nezachrání ani velké herecké esa.Natahovaná stopáž filmu je dosti zdlouhavá,trochu prostříhat a bylo by.Za mě 50% ()

Čiban

Ulička přízraků je skvělá podívaná. Asi nejvíc se mi líbil začátek a konec, které jsou opravdu vynikající. Prostřední část pro mne není tak působivá, ale i tak je sama o sobě výborná. Líbí se mi temná atmosféra, kterou film nastoluje od samého začátku, kde mám pocit, jako kdybych koukal na Zrůdy (1932). Není to však typický drsný noir film, jde zde o zkoumání temných stránek lidského ducha, který pomalu sklouzává hlouběji do temnoty, chamtivosti a touhy, což graduje skvělým závěrem . Bradley Cooper v hlavní roli byl vynikající a jeho výkon byl tak temný, jako Londýn v roce 1888. Zaujala mne zde snad každá z vedlejších rolí jako W. DafoeC. BlanchettR. Mara nebo občas zahlédnutelný Perlman. Režie Guillerma Del Tora je úžasná a vizuálně ohromující, vše je na mimořádné úrovni, scénografie, barvy a kostýmy jsou dokonalé. Hudba Nathana Johnsona je znamenitá, adekvátně krásná a současně zlověstná (a stejně jako ve filmu Knives Out se mi líbila). ()

speedy7929

Od tak hviezdneho obsadenia som očakával aj hviezdny film. Bohužial prišlo hviezdne sklamanie. Produkcia, kamera a dej sú pozitívom na tomto snímku. Ale rozhovory, dĺžka filmu boli len slabším priemerom. /40% ()

oldy

Je to člověk nebo zvíře ?  Skvěle obsazený i zahrany psychologický thriller. Jen to nemuselo být až tak dlouhé. Protože to občas ztrácelo dech. Za mě to mohlo být i vice drsnější,temnější. Ale i tak dám slabší 4* nebo 7/10 ()

papadoce

Vymazlené farebné obrázky pošahaného Gilerma o fungovaní cirkusu. Bolo to natočené až neuveriteľne detailne, niekedy až nepríjemne, ale všetko skvele zahrané skutočnými hercami kočírovanými skutočným režisérom, ktorý tomu čo točí sám verí. Neviem sa rozhodnúť či Gilermo je posadnutý cirkusom a žerie tento druh zábavy ešte od detstva, alebo iba považoval tému za dostatočne plnotučnú, aby vyplnil film bizarnými postavičkami ako to má vo zvyku. Cirkusový život sledujeme prvú hodinu a v podstate to je na prvé zamyslenie zaujímavé, lebo stále čakáte, že o čo ide. A ešte jedna nepodstatná informácia, mňa osobne prekvapili autodrómové autíčka v roku 1939. To fakt už v Ame mali? Od druhej hodiny už sledujeme kariéru božského Bradleyho a Rooney mimo bizarného prostredia cirkusu. Je to akoby iný film. Tentokrát sledujeme detailnejšie prácu podvodníka mentalistu a do hry nám vstupuje babička Cate. Film naberá nový smer. Babka Kejt začína vyškoľovať podvodníka Bredlyho z manipulácie s ľudmi, ale baví to ešte diváka? Už zďaleka nie ako cirkus. Stráca to šťavu každou ďalšou scénou a potvrdzuje, že del Toro nie je môj šialok režisérskej kávy a že Hellboyovia zostanú jeho majsterštychom navždy. Tu som pochopil, že cirkus bol len prechodná stanica a že film nemá byť o tom, ale výlučne o “kariére” Bredlyho postavy. Záverečná scéna ma držala celkom v napätí. Osobne som nebol schopný tipnúť si ako to dopadne a bolo to teda zaujímavé. A páčilo sa mi ako to dopadlo. No ten úplný úplný záver so zrůdou bol už moc. Asi by som sa priklonil skôr ku tomu, že ma to celé bavilo než, že nie, ale rozhodne to nemá spád na 150 minút a vlečie sa to ako hlien. Dávam klasické del Torovské tri. ()

LdaVinci

Vlastně jsem o tom nic nevěděl a nic jsem od toho nečekal, ale ve finále jsem tomu propadl a absolutně jsem si to užíval. Sledujeme chlapíka, který se dá dočasně k cirkusu a poté se rozhodne začít nový život. Film ke konci vygraduje do drsných a mrazivých situací, které už jsem předem tušil, ale přesto mě emočně zasáhly. Je to film k zamyšlení. Perfektní atmosféra, kamera a herci. Bradley Cooper je fakt dobrý herec. ()

Anianna

Film o kostlivcích ve skříni, o běsech, kterých se člověk nezbaví, i když má to, co si myslí, že ho zachrání. Film, kde peníze hrají neúměrně větší roli než svědomí a kde láska ztrácí obsah. A abyste z toho kolotoče hnusu mohli vystoupit, dává del Toro divákovi v závěrečné scéně pocit spravedlivého naplnění. Po vizuální stránce nelze nic vytknout, dokonale podtrhla atmosféru jednotlivých prostředí, Stejně tak hudba. Výborné herecké výkony. Chválím výběr Rooney do role prakticky jediné morálkou poznamenané postavy. Ona má tak čistý pohled, že jí jdou tyto postavy samy. Mám výhrady ke stopáži, zkrácením by film získal na napětí. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)