Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

InJo

Výborný "paranoidní" thriller se skvělým Jeffem Bridgesem a vynikajícím mrazivým rozuzlením, které však nestaví celý předchozí děj (úplně) vzhůru nohama jako v jiných filmech (např. Klub rváčů, Šestý smysl), ale "pouze" dokazuje, jak je celý film perfektně vymyšlený a zpracovaný. 80 % ()

Anderton

Ak bol Mark Pellington predvídateľný v Proroctve z temnôt, tak to určite neplatí o jeho predchádzajúcom filme podľa scenára Ehrena Krugera, ktorý to so záverečnými zvratmi vie. Jemu potom stačí dodať scenáru atmosféru a presvedčiť producentov, že si takýto projekt zaslúži výborných a hviezdnych hercov. Bridges je už veľmi dlho mojim obľúbeným hercom, takže každý film, v ktorom sa objaví v hlavnej úlohe vo mne vzbudí pozornosť. Tento patrí k jeho najlepším. ()

Kothy

Další z 90kových pecek, o které jsem nikdy neslyšel. Příběh je hezky vystavěný a vy do něj postupně pronikáte. Jeff Bridges hraje otce, který se spolu se svým synem srovnává s tragickou ztrátou ženy. Běžnou rutinu změní jeho nové sousedé. Začne se o ně zajímat a hned mu jsou podezřelí. Sám se konspiracemi zabývá, a tak mu to nedá spát. Čím víc toho ví, tím si je jistý svou teorií. Nikdo mu ale nevěří. Těžko o tom něco prozradit bez spoileru. Jaké tajemství tito sousedé skrývají? Tim Robbins tu má zvláštní roli a hraje to skvěle. Film má vynikající atmosféru. "Můžeš mi někoho proklepnout?" ()

predators

Spojit všechny střípky skládačky dohromady, to dá pořádně zabrat. Až se z toho Jeff Bridges pořádně zapotí. Do té doby(kromě úvodního návratu domů) je to jenom hledání těchto kousků jinak velkého sousta. Natolik velkého, jak se později ukáže, že ani on sám...Konec! Nečekaný, v každém případě logický a vlastně docela podstatný:-) Ale to si určí každý sám...+vynikající hudba v napínavých momentech...75% ()

Slarque

Režisér se docela snažil, ale scénář není žádná sláva a na výsledku je to samozřejmě vidět. Škoda, že Tim Robbins skoro nemá co hrát a herecký výkon Joan Cusack vypadá jak z černé komedie. ()

Chrustyn

Výborný thriller. Nenápadný ale o to lepší. Skvělí herci, perfektní scénář, zajímavé zvraty, přesně padnoucí hudba, vypilované dialogy, překvapivý konec ale hlavně napětí skvěle graduje od začátku do konce. Na začátku film přiková do křesla a na konci z něj dokonale setřese. Nenápadný ale propracovaný thriller. ()

Arsenal83

Z môjho pohľadu nudné, nezaujímavé, nosná linka bez prekvapenia, naopak veľmi dobre vopred čitateľná. Najmä ak v popise filmu sú dve tretiny deja napísané vopred. Teroristické filmy, FBI, CIA, nič z toho ma extra neberie. ()

mcb

Nervydrásající thriller s temným podtónem a znepokojivou atmosférou. Až do závěru jsem ovšem nebyl přesvědčen o jeho vyjímečnosti. Ale pravda, napnul mě doslova jako strunu... ()

jojinecko

Zaujímavá zápletka, keby bol ten film nakrútený po 9/11/01, tak by bol o to viac nástojčivejší. To, čo si z tohto filmu zapämatám najviac je silný posledný dojem. Ten záver sa mi veľmi páčil, všetko ostatné bolo tak akurát na "príjemné zabitie" času. Btw: aj vám sa zdalo, že kameraman je fetišista, čo sa týka detailov očí?:) ()

Dr.film

Vytříbený thriller graduje zejména z pozice scénáře a postupného odkrývání matic příběhu. Mark Perlinkton diváka neustále udržuje v pocitu, že mezi rutinním (zpočátku tak trochu "levným") vyprávěním cosi chystá a připravuje hezky vedle nenápadnou postavu, která zasáhne do děje... Jenže opak jest pravdou, ony důležité prvky, které se ke konci filmu scelí v obrovské překvapivé finále jsou před divákem mistrně maskovány a při sledování nekladou žádný důležitý význam, přitom však jejich důležitost při dokreslování charakterů divákovi dochází až při závěrečných titulkách. ()

sharky

Výborní herci. Pokuď jde o scénář, tak absolutní bomba. sice nechápu, jak pro to mohli v hollywoodu sehnat producenta, který by to zaplatil, ale u žádného jiného filmu mě pointa nepřekvapila tak jako zde. většinu point prohlídnu předem, odhalím vrahy v detektivkách, ale tohle jsem opravdu nečekal. ()

anais

Snímku dominují kvalitní výkony Jeffa Bridgese a Tima Robbise. to ostatní mě nechalo poněkud v rozpacích... nebylo mi jasné, zda se tvůrci snaží upřednostnit jakousi výkladovou stránku děje - tedy povídání o tom, že žijeme v době terorismu atp. nebo zda jim jde o akční, thrillerovou stránku, která rozhodně převládne na konci. Ta filmová, ve které se naplno mohou projevit výkony obou představitelů, je skoro nadprůměrná. Bohužel ji ředí chvíle nudy, kdy posloucháme hrdinovi výklady studentům. Taky těch náhod tu na mě bylo trochu moc - hrdinové se různě potkávají - asi nejdivnější mi připadalo jak bridgesova milá zahlédne a nějakém podzemním parkoviště Robbinse, jak předává někomu podezřelý kufřík... No, celkový rozpačitý dojem určitě zachránilo finále, o němž se nemá cenu rozepisovat, protože se musí vidět... ....Jeff Bridges tu hraje totálně zmateného člověka a stejně tak zmateni budete i vy.... i když s mnohem větším zadostiučiněním :-) , protože vidět to rozhodně stojí za to. ()

eraserhead666

Je to tady napasné už několikrát, ale ono to bez toho prostě napsat nejde, protože ten film dělá dobrým (mimo jiné), ba takřka výjimečným, právě to. Zezačátku to vypadá jako známějšími herci slušně zahraný průměrný thriller o divném sousedovi, který jste viděli už několikrát a tak nějak jste přesvědčeni, že víte, jak to nakonec skončí a zajímá vás už jen to, jak dobře bude zpracována ta cesta k očekávanému konci. Jenže chyba lávky, konec tohohle filmu vás posadí na prdel a vyvede z omylu. Jsem rád, že mi bylo umožněno takovýto konec vidět. Ono jinak není o tom filmu ani co více napsat, natočené to je dobře, jak Bridges tak i Robbins se svého úkolu zhostili dobře a Joan Cusack jako teroristka? Nikdy by mě ani na okamžik nenapadlo, že ji uvidím v podobné roli. Je to naprosto vynikající herečka, která by si už konečně zasloužila vlastní a výraznou hlavní roli!!!!!!!! Že ji zvládne, nás přesvědčila již nesčetněkrát. ()

Morholt

Zkrácení tak o dvacet minut by filmu prospělo a stejně tak bych se obešel bezblábolení dotýkajícího se amerických hodnot. Ale to je asi u podobných záležitostí nutnost a je fakt, že pokud by se točilo po 9/11, bylo by to ještě horší. Problém jsem měl i s tím, jak hlavní hrdina získal podezření. Ze zběžného mrknutí do plánů mi to přišlo zcela nedostatečné a spíš to vypadalo, že se tu jedná o paranoika. A tomu i odpovídaly občasné hysterické výlevy, které mi byly z duše protivné, což nemohl zachránit i jinak velmi dobrý Bridges. Ovšem tím, jak příběh nabíral tempo, se dalo ledacos odpustit a hlavně jsem se bavil pokaždé, když se v záběru objevi lRobbins užívající si záporáckou roli. Ze všeho nejvíc mě ale potěšil konec, který jsem vůbec nečekal a který mě nakonec přesvědčil k přehoupnutí se do lepšího průměru. 60% ()

Richie666

Ano, na konci se sice ukáže, že to přece jen má hlavu a patu, ale jinak se to nevymyká běžným průměrným standardům. Klasický námět - maminka mrtvá (případně rozvedená), otec + syn - a teď se zachraňte před jednou z mnoha hrozeb života. Plusem je, že tatínkovi tady solidně hrabe a divák zprvu neví, komu věřit, ale co naplat, závěr film nedělá a takové množství zatmívaček a různých "náhod" jako se vyskytují zde, to jsem snad ještě nikde neviděl. A zád po mrázech z toho rozhodně neběhá. ()

BoPo

Pomaly a isto sa pred Vami odkrýva sieť pochybností, špekulácií a domnienok. Komu a čomu uveríte? Je to fakt, alebo len pocit. Čoraz viac ste do toho vťahovaný a na koniec... No áno. Ten mnohokrát spomínaný koniec. Kto videl chápe, kto nevidel pochopí. Bridges a Robbins tu medzi sebou rozohrali hru mačky s myšou, ktorá stojí za pozretie. ()