Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

plagjoklas

No neviem ci to bolo nakrutene podla skutocnych udalosti ako sa velkohubo pise na zaciatku filmu, ale jedno mu nemozem upriet. Zaujimavy pribeh a velmi dobre spracovanu atmosferu. Ostatne sa nevymyka s priemeru a to robi s filmu lahko zabudnutelnu zalezitost, ktoru si pozriem rad ak tak v TV v sobotu vecer ()

Nšoči

Děj vás nenechá vydechnout od začátku do konce a skutečné události podle kterých byl film natočen, vás donutí uvažovat, že přece jenom mezi nebem a zemí něco existuje, co si nedokážeme vysvětlit. Herecké výkony jsou dobré a závěrečná akce padajícího mostu je provedena velmi realisticky. ()

n3uro

Pro vnímavého diváka, jeden z nejmrazivějších a rozhodně nejzajímavějších filmů co kdy mohl být natočen. Zejména proto že je natočen podle skutečných událostí, jenž se událi v West Virgina v letech 1966 - 1967. Samozřejmně, že příběh je oproti reálné události pozměněný, ale to neubírá na síle tohoto snímku. Herecké výkony v podání R. Gere, L. Linney a W. Patton jsou velmi dobré a atmosféru nekazí. Pokuď vás zajímají záhadné a nevysvětlitelné věci, rozhodně si tenhle skvost jménem The Mothman Prophecies nenechte ujít. ()

dalziel

No horor ktory ma aj vydesil.Po Kruhu 1 horor z ktoreho mi fakt behali zimomriavky po chrbte.Odporucam v noci v kresle pred pocitacom so sluchadlami na hlave a uplnej tme.Funguje na 100%.Budete mat problem prejst po skonceni filmu na zachod :-) ()

desolator6

Skoro za 4*... skoro. Prvá polovica filmu ma zaujala, temná atmosféra, zaujímave veci ohľadom "postavy" (to čo vychádzalo z telefónu nebol ľudský hlas). Časom sa ale film uberal monotónnosťou a tým aj zakončil. Škoda ()

frbulka

Proroctví z temnot má jeden výborný vklad - a to sice, že snímek je natočen podle skutečné události. Jinak se ale dle mého názoru originálním zpracováním chlubit nemůže a řadí se tak k mnoha dalším v řadě. A horor, u kterého mi nestojí chloupky na těle, prostě není ten pravý... ()

Eki

Richard Gere pátrající a vyšetřující. Bohužel jen zlomek z toho vyšetřování je aspoň trochu zajímavý. I samotný Richard už byl ke konci filmu z toho dost vyčerpaný a unavený. Takže jsme zažívali stejné pocity. Když přimhouřím všechny čtyři oči, tak se dostanu ke 3 hvězdám. ()

Jeand´Boa

Bravůrně natočené...kamera a střih...vybudovaná atmosféra...až do samotného závěru, který se až tak nevydařil, výborný film... ()

denisavary

Po celou dobu je to napínavé, čekáte na něco velkého...ale to nepřišlo. A opravdu nevěřím, že je to podle skutečnosti. ()

AngelG

Před shlédnutím jsem znala pouze český název (který opět nejspíš překládal učitel španělštiny), tudíž jsem nečekala, že jakmile se v prvních vteřinách filmu dozvím originální název, takže mi to vlastně zhatí celý film.. jelikož jsem už nějaký ten rok blázen do různých paranormálních jevů, ale také do nevysvětlených tvorů, kteří se občas někde objeví, tak samozřejmě znám Mothmana.. vlastně je jedním z mých opravdu nejoblíbenějších a dokumenty, které jsem o něm viděla a četla, byly až děsivě důvěryhodné.. proto jsem si film nemohla vychutnat tak, jak tady někteří popisují a je to veliká škoda, protože se skutečně jedná o velice slušný thriller, s dobrou atmosférou a s kupodivu dobrým Gerem.. ()

Pacek

Užasná mysteriozní podívaná, která vás uzemní. Užasný thrillerák s atmosférou, která může konkurovat nejednomu hororu. Gere v jedné ze svých životních rolí, Patton s roztomilou rolí, Laura s šikovnou rolí a co největší hvězda plátna pan Ingrid Cold? Co je skryté, je nejzajímavější. Plný počet a místo v mé oblíbené TOP dvacítce. ()

Ondr@932

Velmi povedený horor s kvalitní atmosférou! Richard Gere zde hraje moc dobře. Vzestupný napětí je pomalý a o to víc depresivnější a dokonalejší. Co víc dodat, prostě povedený horor! 75% ()

UniqueNett

Dost předvídatelné a tím pádem i nudné. Až jsem chvílemi pociťovala nutkání film vypnout. Takže pro mě zbytečná ztráta času. ()

Zombo

Jak bylo řečeno ve filmu, proroctví skrze nadpřirozené bytosti jsou ve světové historii běžné. Ať je na tom cokoliv ošemetného, nedá se to zcela vyloučit. A Pellington to natočil (podle pravdivého příběhu) téměř nejlépe, jak mohl. Fantastický střih, konečně vyhovující (naposled jen v Šakalovi a Chicagu) R. Gere, výborně natočená scéna na mostě, telefonáty I. Colda, celková atmosféra a již zmiňovaný tajemný námět. ()

chaturga

Nemám k čemu bych přirovnával tento mrazivý šokující film, který je natočen na základě skutečných událostí. Richard Gere ve své nejlepší roli. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011