Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

fashion

Je a bude pre mňa nezabudnuteľným zážitkom. Nielenže som sa bála, ale dokázala som ten film vnímať do špiku kostí až do konca. ()

papaJA21

Já Richarda nijak zvlášť nemusím, ale musím přiznat, že tenhle mysteriozní thriller se mu povedl. Patří mezi mé oblíbené spolu s výborným Andělem smrti. ()

dr.fish

Myslím, že to nebyl úplně zahozený čas. Možná je to trochu nemastný neslaný film, ale nakonec se na něj koukalo docela fajn. Laura Linney byla za mlada vcelku pěkná ženská...70% ()

tomeek

Velice temná atmosféra po celý (!) film, skvělá práce s hudbou a Richard Gere konečně v něčem jiném, než v romantické blbině. Ke konci už to bylo trochu moc jasné a ztratilo to kouzlo neznámého nadpřirozena, ale i tak solidní nadprůměr v žánru, řekl bych. Perfektní hudba. ()

Radiq

Zas až tak temné to proroctví není, ale určitě mě to nadchlo svou atmosférou a párkrát se po mě povozil děda mráz. Gereho většinou moc nežeru, ale tady se mi celkem libil, protože člověk čekal, co z něho vyleze. Na štěstí to nevylezlo z něho (to bych snad ani vidět nepotřeboval), ale uplně odněkud jinud a stejně furt nevim odkud. Pointa mě maličko zklamala, páč mi nedocházely některé souvislosti, ale už to, že jsem se rozhod skouknout to po letech po druhé, to už je co říct. Ale stačilo... ()

URBAN

Dlouho mě takto nezaujal hororový film. Není zcela čistě žánrově hororový a objevují se tu spíše mysteriozní prvky, ale je to tak dokonale propojené že to má svůj účel. A Richard Gere v hororu? Nedávalo mi to ze začátku smysl, ale překvapivě se sem hodí. ( 5.2.17/PC ) ()

CinemaRanger

Parádní, hodně temný atmoférický mysteriózní thriller, místy až horor, jehož síla tkví v tom, že je podle skutečné události. Napětí až do konce. Výborný Richard Gere, spolu s Prvotním strachem jeho nejlepší role. ()

Triple H

Celkom slušný thriller. Miestami má veľmi dobrú atmosféru a je správne napínavý. Akurát tvorcovia trochu zbytočne dávali do filmu celé hrste rôznych náhod a záhad, aby ich potom absolútne nevysvetlili a ony tak zostali len samoúčelnými vsuvkami. ()

matezzz

Tento film mě moc příjemně překvapil, čekal jsem něco o dost horšího. Atmosféra je fajn, občas Vás opravdu i zamrazí..navíc dodatek, že je film založen na skutečné události Vám na klidu moc nepřidá. Rozhodně zajímavý námět, bohužel s trošku pokaženým, nebo spíše nevyhovujícím závěrem, který není dostatečným uspokojením po nastolené kvalitě v prvních dvou třetinách filmu. Navíc R. Gere překvapil dobře zahranou rolí. ()

filmmovier

Parádní film s vynikající mrazivou atmosférou. Případ zjevení můřího muže jsem měl kdysi dost v oblibě a jeho prorocká zjevení mě vlastně fascinují i dnes. Tenhle film ty události, které vyvrcholily pádem mostu v Point Pleasant zachycuje skvěle a celkem i věrně, k dispozici má samozřejmě skvělého Richarda Gera a napětí vysoce funguje, bát se sice nebudete, ale nepříjemné pocity z toho, co bude dál vás nejspíš neopustí. Je sice pravda, že to finále už není tak silné, jako zbytek filmu, jinak ale nemám co vytknout, protože se mi to líbilo a lituji jedině toho, že jsem se k Proroctví z temnot nedostal dřív, obzvlášť když jde o mé oblíbené téma. Rozhodně doporučuji, v žánru mrazivých thrillerů rozhodně jeden z nejlepších počinů, nicméně za horor bych to nepovažoval. 90%. ()

Cedr

Po těžkopádném úvodu film začne velezkušeně budovat mysteriózní atmosféru, která by se svou hustotou dala krájet. Plíživost a ponurost filmu nemá přes občasné logické přešlapy chybu. I přes vyloženě typicky-Hollywoodsko-thrillerová klišé je příběh prezentován velmi poutavě. Nečekaně solidní Gere a sympatická Laura Linney tvoří fajnové duo, resp. trio s Will Pattonem, jehož charakter obzvlášť příjemně překvapí. I přes lehce vypuštěný závěr jde definitivně o jeden z nej horor/thrillerů 21. století. A to zejména díky důrazu na pozvolné budování atmosféry místo laciných lekaček. ()

Magneto

Zaujímavo budovaná atmosféra a bizarné okolnosti v americkom zapadákove...Idea že existuje niečo mimo našej reality,že niečo ovláda naše životy a zahráva sa s nimi je hrozivá a tento film vo mne zanechal presne tento nepríjemný pocit...Má to ťažku atmosféru a srší z toho depresia,neodporúčam na spríjemnenie večera ;-) ()

plechulka

Film má chvílemi sugestivní atmosféru a i finále je povedené, bohužel celý scénář je jak na lochnesce - působivé scény se střídají s bezvýraznými a tak celý příběh jakoby klopýtal a nepůsobil celistvě. Český překlad zas dělal někdo, kdo nejenže netuší, že "můří muž" je fenomén popsaný nejen v tomto filmu - a proto překládat ho jako "motýlí muž" je blábol! - ale i líný si najít ve slovníku slovo MOTH! ()

Sfinkter

Richardův provařený obličej mám rád a tady opravdu dokazuje svoje kvalitní herectví. Režie je zajímavá a slušně dotváří temný obsah snímku. Téma zajímavé, skutečné události bych nechtěl zažít. Povedené. ()

JimmyII

Vůbec nevím, co si o tomhle filmu myslet. Strašně mě zaujalo téma, na film jsem se těšil, jeho zpracování se mi líbilo, Richard Gere byl skvělý... ale pak to skončilo a nic. Film nezanechal jediný dozvuk, jak začal, tak nezajímavě skončil... Škoda. ()

Karush

Spočiatku je príbeh ešte zaujímavý, neskôr sa dej spomalí a už akoby aj nápady došli. Herecké obsadenie bolo veľmi dobré, pochváliť sa musí aj skutočnosť, že tvorcovia vynechali tradičnú americkú a niekedy tak zbytočnú romantickú líniu.Keby to nebolo tak dlhé a bez tej úplne zbytočne vyrieknutej záverečnej pointy, by to bol celkom mrazivý film s depresívnou atmosférou. Pre fanúšikov nadprirodzených javov a mysterióznych thrillerov určite pozoruhodný film, pre iného zas vcelku stráviteľný film na jedno pozretie. Podobný film: Dragonfly. ()

RonaMidu

napětí tu bylo,ano....ale co mě dostalo,bylo ke konci filmu uvolňování šroubů,praskání lan,postupné borcení mostu a nakonec pohled z výšky na jeho torzo s ještě svítícími auty v hlubině,brrr....jak já jsem byla šťastná,že čučím na televizi a sedím na posteli a ne v některém z těch aut,to si nedovede nikdo představit ()

Bobik9

Film, jehož atmosféra vás musí dostat. Dějově to není úplná špička, protože se bohužel nejedná o opravdový originál, ale Mark Pellington (od něhož jsem nikdy nic neviděl a teď toho velice lituji) tomu dodal neskutečné prostředí. Polovinu filmu jsem seděl s pusou dokonář a hltal každou další scénu, potom přišla slabá dvacetiminitovka a potom konec, kdy jsem znovu soustředil všechny smysly. Nejsem rozhodně fanouškem Richarda Gera ani Laury Linney, ale tohle se jim rozhodně povedlo. Výborná podívaná a skvělý filmový zážitek, který bych si rozhodně někdy rád ještě zopakoval. ()

skrblik007

Scénář je sice velmi šablonovitý, ale natočené je to působivě a Richard Gere to vytahuje do první ligy mysteriózních thrillerů. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011