3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

sator

Cokoliv tabuizujme, cokoliv se snažíme potlačit, cokoliv se snažíme vytěsnit se vrátí. Je třeba se ptát proč... ()

kjakob

Je to zvláštní, všichni víme co nás čeká a na co budeme tu hodinu a půl koukat. Přesto vás to zhruba v půlce dokumentu sejme. To, co nejvíc šokuje je právě pozorovat, jak se tihle pánové chovají, jaké používají metody aby dívky k něčemu přinutili. Setkání na závěr už jsou spíš pro lepší pocit zúčastněných, že dojdou k nějakému závěru. Ta skutečná šokující část je někde uprostřed, a je veliká škoda že nemáme psychologický profil těchto lidí. Proč se tak chovají? Klusák zkouší jednoho z nich vypátrat a konfrontovat ho s podobnými otázkami, ale je to spíš herecká etuda pro efekt než reálná zpověď. I tak dokument otevírá obrovskou a nechutnou stoku, která byla dlouho zavřená a nikdo jí nevěnoval pozornost. Tím pádem svůj úkol za mě splnil. ()

UhLee

(8/10). Dokument, na který jen tak nezapomenu. Odhaluje děsivou skutečnost, který se odehrává mezi dvěma obrazovkami. Je mi z toho dokumentu vážně smutno. Místo toho, aby tito muži trávili čas se svými blízkými, tak jdou lovit náctileté holky na internet. O tomto tématu se málo mluví. Tak podvědomě o tom každý ví, ale nikdo s tím nic nedělá. Ještě, že Vít Klusák popostrčil všechny lidi k zamyšlení nad tímto tématem. Dokument viděly haldy lidí a pokud by pomohl jen pár lidem, tak těch 390 natočených hodin mělo smysl. ()

fantassia

V síti jsme všichni, i když tady je to myšleno pouze internetové, ale i ta je propojená s reálným životem, který ovlivňuje a naopak .Nebo právě naopak, reálný život ovlivňuje chování v síti, v té menší, obrazně řečeno, všechno je spojeno se vším. Nebudu dokonce vynášet soud nad některými z těch chudáků, protože nevím, co strašného je k tomu dovedlo, ale je to jako s léčením nemocí, nejdřív je potřeba odstranit příčinu a pak se může člověk, potažmo nemocné lidstvo uzdravit. Tohle se děje a ve velkém množství a nejen v síti, v reálném životě je to mnohem brutálnější a obětí nejsou jen nezletilé dívky, ale všeobecně slabší jedinci, to je na tom to ďábelské, že si dovolují jen na slabší Pornografický průmysl vždycky kvetl tam, kde se chtělo potlačit inteligenci, tam kde přestane vládnout rozum a zdravá vůle, vůle rozpoznat, co není dobré a radikálně říct zlu ne. Prozaicky vzato, už Eva v ráji zaváděla hovory s hadem za účelem poznání a tohle prokletí stále žije a není na světě osoba, která se s tím nesetká a pokud nenasměruje rozum a vůli správným směrem, tak z toho nevyjde vítězně. Co ukazuje dokument je jen částečná pravda, ale tato síť zachytila jen malé ubohé ryby, skutečný žralok plave dál a je horší než virus, nakazí všechno čeho se dotkne, pokud to nemá v sobě obrannou látku, pak člověk klesá na úroveň zvířete a ještě níž, už nerozlišuje dobro od zla, přesný opak, co mu bylo slíbeno "budete znát dobré i zlé" Ty, který jsi dostal duši , nalaď svůj rozum, aby vládl pudům, probuď svůj úřad královský a ne aby pudy spolu se zlými myšlenkami nebo chceš-li zlými duchy, ovládaly tebe a svou vůli nalaď na dobro, kterým je chránit své děti, ale stále zůstává, že cesta je dvoukolejná, každý spočine v tom, pro co se rozhodl ()

jedna_vrana

Jedna obrovská absurdita, hnus a zdesenie. Takto hlboko sme klesli? Už nám nič nie je sväté? To, čo sme mohli vidieť, boli číre zvieracie pudy. Vrchol, keď si pár hľadal do „trojky“ dvanásťročné dieťa. A ďalší, keď si jeden z nájdených pánov sám sebe zdôvodňuje, že nepácha nič zvrátené, naopak, útočí: „To vy ste si zle vychovali tie vaše dievčatká!“ Výborný nápad, ako rozpútať verejnú diskusiu, povinne premietať v školách a raz do mesiaca v rodinách s deťmi. 100 bodov za odvahu pustiť sa do takéhoto projektu. ()

filmmovier

12? Tak to je pohoda! Jsem rád, že tohle vzniklo. Holky jsou úžasné a navíc museli mít neskutečnou odvahu, která se rozhodně vyplatila. Poctivý horor, o to děsivější, že je to všechno reálné. Někteří predátoři jsou sice k smíchu, ve filmu se najde prostor i na poctivé slzy radosti, ale většina z těch, co ve filmu jsou, jsou fakt hovada, ze kterých se mi dělalo blbě. ()

Ryuuhei

V první řadě musím říct - všechna čest aktérkám, že do něčeho takového šly a byť se jednalo o dospělé ženy, zažily si (a některé znova) naprosté hrůzy a nechutnosti. Jsem zase o něco víc znechucen ze svého „druhu“ a toho, jak se jsou někteří chlapi schopni nechat unést chtíčem bez jediné výčitky, že tím negativně ovlivňují vývoj nezletilých. Samozřejmě vím, že tohle se děje dnes a denně a takové prasáky ani upozornění na problematiku nezastaví, ale dokument mi o to víc otevřel oči. V druhé řadě ale trochu píchnu do zpracování, které ukázalo až příliš a film mi seděl spíš nálepce 18+, než 15+. Nejde o to, že by skoro každý nebyl v 15 už internetem otrkaný, ale i já měl problém koukat na některé scénky s jen lehce zakostičkovanými údy pachatelů oněch nechutných činů. Jinak ve mně snímek zůstane ještě dlouho, tohle je možná to nejkontroverznější, co se mohlo dostat do veřejných kin. Ne, žádné Nabarvené ptáče, ale dokument V síti. ()

Samuel7

Řemeslně skvěle natočené, nicméně chybí tomu nějaké hlubší reflexe této problematiky a doby. Komentáře expertů se tam objevily zcela minimálně a nepřinesly vůbec nic objevného, jen velmi povrchní zhodnocení. Neustále se opakující záběry starých, tlustých úchylů při masturbaci by rozhodně nevadilo skrouhnout. Snad poprvé jsem v kině od něčeho odvracel zrak, protože tímto si opravdu nepotřebuji zahlcovat podvědomí. Nehledě na to, že časem to už nudilo. Naštěstí dokument měl jasně vymezený začátek, střed a konec, takže působil uceleně. Sonda do myšlení těchto lidí také zajímavá, obzvlášť mě zaujalo, když jeden z nich sám přiznal, že s sebou spokojený není a šťastný také ne. Nejlepším momentem ale pro mě zůstává náhodně příchozí pejsek, který si v obchoďáku označkoval židli jednoho z úchylů. ()

Lachtaan

Česká televize dokumentů nespáchá během roku úplně málo, ale valná většina těch, kterým dám šanci, se mine tím šokujícím účinkem, díky němuž bych po zhlédnutí okamžitě hlásal, jak povedenou zprávu, převedenou do formy filmu, jsem právě viděl. V síti se této šabloně ovšem hrdě vymyká a servíruje skutečně ostříží vhled do jednoho z nejrozšířenějších negativ moci internetu. Palce nahoru za nápad přiblížit toto choulostivé téma skrze neherečky, jež se psychicky vrátily o 10 let nazpět, aby byly svědky něčeho, co je odzbrojí i nyní jako dospělé ženy. [viděno v Autokino Nejdl Klatovy 30.4.2020] ()

Tosi

Dokument o tom, kolik je na netu pedofilů, není zrovna divácky příjemným zážitkem, ale chápu a kvituji, že se o tom musí mluvit. Ono teda na netu nejsou jen uchylové, to mohl dokument aspoň zmínit. Silné téma si zasluhuje silný čtyři pecky, jen mám pocit, že dokument chtěl za každou cenu šokovat, ale že jsou na netu divný lidi, to asi většina lidí ví tak jako tak. ()

viperDavid

Viděl jsem verzi 15 a stačilo mi to. Už od prvních záběrů jsem si říkal, že to není možný. Jako ano jako chlap, máme svý chuťe a touhy, bez rozdílu pohlaví, ale tohle ? šukání se psem a ještě, že se jim to jako líbí jinak by se jim to nedělali ? Že je ti 12 je tvůj problém ? Tohle prostě nedávám. ()

A.L.E.S.

Je blbé to přiznávat... Vlastně... Ani se mi nechce věřit, že tohle je prostě tvrdá realita. A to si myslím, že to není všechno. Máloco mě dostane. Dokumenty zrovna nevyhledávám, ale jakmile se na tom podílí Klusák, bude to stát za to. Sledoval jsem verzi pro 18+ bedlivě už od začátku a nedýchal jsem až do konce závěrečných titulků. Tvářil jsem se při některých záběrech znechuceně ještě více než samotné aktérky. Myslím si, že tvůrci byli v šoku už při castingu, když se jim holky svěřovaly se svými zkušenostmi s takovými zvrhlíky. Názor té specialistky na sexualitu mě utvrdil v tom, že to nejsou pedofilové, resp. že se tohoto jednání dopouští ze 3 a 5 % pedofilové a zbytek nelze určit. Šokovalo mě ale už na začátku odhalení jednoho z nich. A dost jsem sledoval reakce těch tvůrců. Myslím si, že s něčím tak odporným sice počítali, ale když čelili tváří v tvář realitě, stejně je to muselo šokovat. A to všechno byly pocity před fází vydírání a setkání. Je vidět, že internet má i svoje stinné stránky. Tohle je jedna z nich. Umožnil lidem na dálku činit takové prasárny a při tom množství jsou téměř nepostižitelní. Jediná potěšující věc byla, že odhalili identitu toho kluka, kterého já jsem považoval za ochránce. V každém případě budu rád, pokud tohle bude mít nějakou dohru. Nemůžu čekat, že se tento problém odstraní úplně, ale když se utlumí díky tomuto dokumentu, bude to jedině dobře. ()

Sfinkter

Dvojsmyslný název je výstižný a dokument je potřebný, ale hlavní problém vidím v systému kontroly sociálních sítí od samotných provozovatelů, tak jak o tom mluví právník - není přeci možné, abyste šli k soudu za výrok o cikánech nebo Ukrajincích, ale beztrestně zneužívali děti na internetu bez jakékoliv kontroly. Zde jsou vidět priority našich elit. ()

oveckaoa

Zatím pět , ale půjdu asi o hvězdu níže čekal, že ta závěrečná konfrontace bude větší ne , že si odchytnou jednoho chlápka a poučují ho. Pobavil mě ten 20 letý kluk ten měl dobré hlášky a plusové body, že tam nezazní ta Klusova sračka. Jinak verze od 15+ let nahoru žádná terno není jediné co je tam asi nevhodné jsou fotky penisů a ještě rozmazané což v dnešní době u náctiletých, kteří už někteří souloží první ligu není nic pobuřujícího. ()

Pavlínka9

Doporučuji tento film všem, jelikož je to ukázka toho, co se hlavně posledních 20let může odehrávat díky technologiím čímdáltímvíc na internetu. Vzpomeňte si sami, co jste dělali ve svých 10-15ti letech, kdy jste byli v té hlavní době puberty. Dokument od začátku do konce poukazuje na to, co v dnešní době dělají mladiství nejvíce - "koukají" do mobilu, počítače a jiné elektroniky, kde mají možnost téměř být nonstop v kontaktu s "kýmkoliv". Dokument si nebere servítky, to je dobře, jsou tam i úsměvné chvíle - ano, scéna s králíkem u okna a prohlášením "Mě nikdo nechce" - ok. Ale zbylé chvíle - jako když poprvé ukážou, i tak rozmazanou fotku pánského přirození, vydírání dívky, která poslala svoje odhalené fotografie a vrcholem pro mě bylo, že na domluvenou schůzku přišli 2 lidi místo u ostatních - pouze 1. Dokument je úderný, jasný, čistý, svižný. Tleskám celému týmu a jsem ráda, či nejsem? že jsem nepoznala ani jednoho z predátorů... ()

venison

To, co se dokumentu "V síti" nedá upřít je rozhodn vypiplanost.. Skvěle zinscenováno, skvěle obsazeno, skvěle natočeno, skvěle zpromováno, skvěle prodáno.. Pečlivě odlehčeno a vizuálně domazleno.. Klusák si diváka brilantně vodí jako zkušený loutkoherec svou loutku.. Směje se přesně tam, kde Klusák chce, aby se smál.. Je zděšen přesně tam, kde má být.. Objektivní vypovídající hodnotu to nemá asi žádnou.. Ukázal nám průměrné? Ukázal nám nejhorší kauzy? Nevíme.. Nevíme vlastně ani co k tomu říká právník.. Nezazněl tu žádný názor protistrany (teď nemyslím samotné predátory, ale provozovatele zmíněných sociálních sítí).. Svým způsobem to celé pojetí na mě působilo jako hodně kvalitní reality show.. Prohoba, nechci tohle téma zlehčovat.. Chvilku jsem si pobyla na Tinderu, takže mě sbírka penisů na plátně nepřekvapí.. Nemělo by to být normální.. Neměly by s něčím podobným míz zkušenost dospělé ženy, natož pak děti.. Skvělý ukazováček na problematiku.. Výborný materiál pro osvětu do škol.. Ale myslím, že nejde o investigativní práci, která by lámala současné zákony.. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán