Príbeh natočený podľa literárnej predlohy Johna Knittela, odohrávajuci v zabudnutej dedine vo švajčiarskych Alpách. Dominantnou postavou je Jonas Lauretz - despota a bezcitný otec rodiny. Ten svojim konaním dovedie syna Niklausa, ktorého ako malého zmrzačil, k otcovražde. To celú rodinu spojí. Ich citlivé povahy a charaktery však nie sú schopné odolať výčitkám svedomia a pod tlakom vyšetrovania údajného zmiznutia starého Lauretza sa čím ďalej, tým viac zamotávajú do svojich lží. (oficiální text distributora)

Kamil111

Kedysi ešte za totality videné na viedenskej televízii. Keďže si doteraz presne vybavujem niektoré scény (a osobne Mario Adorfa s Dominique Pignonom), a taktiež ten rozruch, ktorý seriál vyvolal po Bratislave (popravde, skôr kvôli vtedy zakázanému Kukurovi :-), je jasné, že menej než 4 hviezdy to byť nemôžu. ()

Ej Hlemýžď

Mario Adorf je obsazován často do záporných rolí, ale tato je skutečně naprostý koncentrát arogance, sobeckosti, nenávisti a zrůdnosti ()

tron

Veľmi, veľmi ťažký seriál, ktorý som videl už ako malé dieťa a doteraz som naň nezabudol, hoci som si ho odvtedy nezpreprízoval (a vlastne sa reprízy kvôli "hroznej" atmosfére bojím). Kvalitatívne bez väčších problémov zrovnateľné s päťstostranovou knižnou predlohou Johna Knittla (tá ma pravdupovediac miestami troška nudila, televízne spracovanie nie). Robustný Švajčiar Mario Adorf je totálne presným zosobnením sadistického, dominantného surovca Jonasa Laurentza, ale celý kasting dopadol na výbornú (predovšetkým zmrzačený Dominique Pinon ako Niklas a Juraj Kukura). ()

Radyo

Velmi zajímavý seriál, odehrávající se v Alpách, v němž se mj. vyskytli také někteří čeští a slovenští herci, pobývající v té době v emigraci. Bravurní výkony předvedli hlavně Mario Adorf a Dominique Pinon, ale také holandská herečka Maruschka Detmers okouzlila nejen svými půvaby. Děj by se dal stručně shrnout slovy "Každá akce vyvolává reakci". ()

tahit

Přemýšlel jsem jak zhodnotit tento seriál, který líčí trpký osud rodiny Laurentzových. Abych řekl správný pocit z filmu, myslím si, že tento televizní film rozložený do tří částí je zpracován precizně a způsobem opravdu napínavým. Nemá zde smysl popisovat otce Jonase Laurentze, bestii v lidské podobě, ale brilantní herecký koncert Mario Adorfa, který bravurně vystihl temnou tvář lidské povahy, kterou budete nenávidět. Přestože tento žánr nevyhledávám, musím napsat, že se mi to opravdu líbilo, až mi z toho běhal mráz po zádech. ()