Lokomotiva Tomáš

• Česko Mašinka Tomáš (více)

LOKOMOTÍVA TOMÁŠ je nadčasový televízny seriál, natočený podľa knižnej predlohy známeho autora reverenda W. Awdryho, ktorý písal príbehy o mašinkách pre svojho syna ako rozprávky na dobrú noc. Jednotlivé príbehy sledujú dobrodružstvá trúfalej parnej lokomotívy menom Tomáš a jeho priateľov na vymyslenom ostrove Sodor, kde všetky veci majú svoju vlastnú osobnosť a život. Tomášov svet je krásne idylické miesto a jeho obyvatelia poctiví a dobrí ľudia alebo mašinky, ktoré sa neboja žiadnej práce. Vďaka seriálu LOKOMOTÍVA TOMÁŠ sa deti môžu naučiť ako riešiť rôzne životné situácie ktoré ich môžu niekedy stretnúť. (oficiální text distributora)

Piri

Pôvodné real nahrávky boli dobré, poctivá robota. U nás to nikdy nechodilo. Veľká škoda, že to stále nemá slovenský dabing. Je to jedna z mála animovaných klasík, kde prerobenie do 3D nedopadlo najhoršie. ()

adriane9

Kdyby moje milé drahé děti viděly tu snůšku těch odpadů tady, asi by vám mašinku dost ostře obhájily :-).. Je to milý animák přesně dělaný pro ty nejmenší, ne pro dospělé že.. ()

Colour

Táto rozprávka je tak infantilná preto, lebo jej cieľovou zložkou je 1 - 8 rokov. Pre deti neškodné, pre dospelých vražedné. Kto to tu hodnotí, že je prekvapený, že ho to nebaví, zrejme zaspal svoj vek. Ako malé 6 - ročné dieťa som to mala v celku rada (chvalabohu v tom čase som to pozerávala bez zvuku :-)) ()

Petike

Absolútne nechápem tunajšie hodnotenie. Je pravda, že série z posledného desaťročia sú už o ničom a idú len zo zotrvačnosti, ale na série z 80. rokov mi nesiahajte ! To bola echtovná a šarmantná kvalitka, plná milých a prívetivých postáv a veľmi poctivej filmárskej práce s modelčekmi. Lepší železničný večerníček si neviem predstaviť. ()

megan017

Lokomotivy, co se neustále uražejí, pomlouvají a hlavní hrdina je věčně náladový a protivný? Skvělý vzor pro děti!! ()

topi80

Vzhledem k tomu, že každý úkol, který tato lokomotiva dostane, skončí nějakou nezodpovědností a průšvihem, tak bych ji nechal nanejvýš odstavenou na nádraží jako vábničku na sprejery. V dobách, kdy to dávali jednou za týden, to člověku tak nepřišlo, ale v dnešní době, kdy to má každý v souborech, tato skutečnost vyplave nekompromisně na povrch. Ale celkově vzato je to docela dobré a v tomto směru i poučné. ()

Stejšn

Tak ono předně je třeba rozlišovat. Je Mašinka Tomáš - původní, modýlková, animovaná, z roku 84 a pak jsou pokračování, která jsou už animovaná výhradně na počítači (seriál se točil do roku 2003). Staré příběhy se mi docela líbily a obdivoval jsem jejich technické provedení (koukal jsem na ně v roce 2001 v Anglii). Ty počítačové, co jdou teď u nás už tak dobré nejsou, ale mému dvouletému synkovi se líbí a to je pro mě důležité. A zároveň si myslím, že Thomas the tank engine patří ke slušnému průměru. Když vidím seriály, co jdou ve stejném bloku (Angelina balerína a Potápěj se Olly), tak Thomas je převyšuje o třídu a kluka na něj klidně nechám koukat, aniž bych se bál o jeho psychické zdraví. ()

Sagisia

Kdyby moje dítě mělo účet na csfd, hodnotilo by jedině pěti hvězdičkama :) Věková kategorie tak 4 roky a víc. ()

yazik

Až nečekaně velkou popularitu má tento pořad (naštěstí ne dle csfd), ve srovnání s jinými spíše slabší průměr. ()

MP17

Žádná sláva, příběhy plytké, ztvárnění nezajímavé, titulní písnička otravná. V porovnání s českými mašinkami je to slabý odvar, navíc pár dní starý. ()

mai

Sice příběhy nic moc, ale když si vezmete Doru objevitelku a Tomáše lokomotivu...100% Tomáš ;) ()

Londi

Mašinka Tomáš je oblíbený seriál mých dětí. Kladně hodnotím, že je to vážně pro děti - žádné násilí, žádná nevhodná slova, poučné, jednoduché. To se u současných pohádek hledá jen velmi těžce! ()

Mejdzula

Teď mi úplně došlo, jak jsem to vždycky hrozně miloval a chtěl mít doma všechny modely od všech výrobců a jak jsem pořád sjížděl nějaké katalogy a jak jsem fakt jeden model dostal k Vánocům a jak se mi o tom zdály sny a jak mám doma od toho úplně nejvíc knížek a jak je to prostě naprosto boží točit mašinky, zkuste to někdo ještě! ()

Libb

Pro mě naprosto úžasný seriál s jemným humorem, který nepotřebuje násilí, aby byl zajímavý, prostě bez výhrad. Mašinky se chovají jako lidé, hrají si, občas trochu zlobí, jsou ješitné, hodné, prostě pohádky se šťastnými konci :-) Díváme se na to s dcerou doma všichni :-) ()