Epizody(6)

Malajsie, 19. století. Britský kolonizátor James Brooke chce vší silou upevnit svoji moc. Ale je tady pirát Sandokan, syn Maháradži a poslední člen bývalé vládnoucí dynastie, který se postaví kolonizaci a bojuje proti nepřátelům, aby osvobodil zemi od kruté nadvlády. V roce 1884 vznikl na základě historické skutečnosti dobrodružný román Tygr z Malajsie od Emilia Salgariho, který měl velký ohlas u čtenářů. Filmová verze přilákala v roce 1976 téměř celou jednu generaci diváků před televizní obrazovky nejen exotickými přírodními scenériemi či charismatickým představitelem Sandokana v podání Kabira Bediho, ale také jeho romantickým vztahem s Mariannou na pozadí anglické nadvlády. (oficiální text distributora)

SarumanKo

Zastaralé, nepekné, ale solídne dobrodružné. A hlavne: kultové. Ako človek už nenarodený v Československu by som nikdy nepochopil kultovosť Sandokana, nebyť rozprávania mojich rodičov. Tričká s podobizňou Kabira Bediho a fakt, že množstvo Rómov a rozličných výstredných indivíduí v osemdesiatych rokoch dalo svojim deťom meno Sandokan, hovoria za všetko. Remeselne naničhodné dielo, jeho kultúrna a "historická" hodnota je však nespochybniteľná. (50%) ()

esopesokeso

v našom meste sa raz deti hrali klasické detinke hry ... a zaznel nový námet: ,,kto prvý skočí do tamtoho suda bude Sandokan !!! ´´ V tom súde bolo nejaké hasené vápno ... no ale jeden chalan tam skočil a odvtedy je široko-známy Sandokan ! :D :D :D ()

Damiel

Předesílám, že dávám 5* z čistě nostalgických důvodů. Bylo mi asi šest a Sandokan byla pro mě totální pecka. Ten souboj s tygrem nebo to, jak si vzal z prstenu dočasně smrtící jed, nechal se pohřbít do moře, pak rozřezal provazy a z hrozné hloubky vyplaval na hladinu, na to si pamatuju dodnes. Od té doby jsem ho už neviděl, škoda... :) ()

Želik

Viac ako dve hviezdičky nemôžem dať. Aj napriek peknej krajine a chytľavej hudbe je to rozťahané a nudné. Možno keby som bola dieťa a pozerala to v 80. rokoch tak aj ja chcem tričko so Sandokanom :) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie prebiehalo na ostrove Gemia v juhočínskom mori, v meste Bhuvanagiri v indickom štáte Telangána,v meste Thuckalay na juhu Indie a v Malajzii v meste Terengganu. (dyfur) ()

ilemas

Z nostalgie tři, byl to můj oblíbený tv seriál a hlavně za krásnou Mariannu, ale z dnešního pohledu už nuda. ()

tomtomtoma

Sladká předramatizovaná romantika v hávu vznešeného dobrodružství v boji proti kruté cizí nadvládě. Pirát z donucení Sandokan (Kabir Bedi), je ocháncem dětí a žen, pomáhá slabým a nevinným. Ženám se při pohledu na něj podlamují kolena, mužům nahání strach. Jeho protivníkem jsou chapadla anglické rozpínavé touhy po moci, prostřednictvím představitele Východoindické společnosti lorda Guillonka (Hans Caninenberg). A pak svobodný uchvatitel ve jménu anglického království James Brooke, rádža ze Sarawaku (Adolfo Celi). Opět vzájemné zamilování kladného hrdiny do neteře lorda Guillonka, Marianny (Carole André). Z dalších rolí: Sandokanův spolubojovník Yanez De Gomera (Philippe Leroy), anglický důstojník William Fitzgerald (Andrea Giordana), který šel proti Sandokanovi z osobních žárlivých pohnutek, a domorodý lovec Tremal Naik (Kumar Ganesh). A tak jsou k vidění bojůvky na souši, i na moři, zajímání a následné útěky hlavního hrdiny, dobrovolné únosy jeho vyvolené, zrazování a úskoky, odhodlání za spravedlivou věc, vzestup dobra a odboje na vrchol, sražení svobody do kolen a pouze závan naděje. Mezitím také velká láska a velká bolest ze ztráty. Opět přeslazený dort plné zdobné kyselé šlehačky. Na druhou stranu to byl můj oblíbený seriál mého dětství. Netrpělivě jsem čekal na další a další pokračování dobrodružství toho charismatického a spravedlivého Sandokana. ()

PROCESOR

Nebudu dělat s odstupem času chytrýho aneb po bitvě je každej generál. Je to mé dětství a a kult a já hodnotím, jak jsem to vnímal tenkrát, i když mi bylo asi 9. Trošku pokory k tomu co se nám tehdy líbilo a už nyní nelíbí, hodnotíme ted, ale emoce jsou z daleké minulosti. ()

Decker

Klasika, kterou jsem nikdy moc neznal, ale nakonec jsem se k ni dostal a dobre se bavil. Italsky serial z Malajsie s hlavnim hrdinou, ktery je Ind. Neni to perfektni? :-) ()

filmmovier

Výborný dobrodružný seriál. Skutečně kvalitní, v nádherných exteriérech indické přírody s dobrým hlavním představitelem, povedenou písní a dobrými příběhy. ()

LeoH

To je v poslední době druhý seriál z dob mého dětství (ale Sandokana jsem na rozdíl od Tajuplného ostrova považoval za ptákovinu už tenkrát), u kterého mě po letech zaujalo, jak mezi vším tím amatérismem ční úroveň hudební složky. Holt to asi bude tím, že seriálové médium bylo tou dobou v plínkách a málokdo pořádně věděl, co s ním, zato muziku už lidstvo přece jenom pár staletí dělalo. A ještě k té ptákovinovitosti – pár životných postav (Yanez, Brooke) i pár působivých momentů (v druhé polovině) se tam najde, ale jako celek to bylo skrz celkovou naivitu a utahanost k neukoukání už tenkrát, natož dnes. ()