V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

dubinak

Dost podivný film s poměrně malou pravděpodobností, že se nějak zvlášť výrazně zapíše do dějin Netflixu. Na přepálenou stopáž mi to nabídlo sice zbrklý scénář a sondu do života různých jižanských hříšných individuálů, jejichž osudy se tak nějak prolínají, ale na druhou stranu vcelku nuda a naprosto nulové vybudování si sympatií k postavám. I když to byl spíš asi záměr. Co ale uznám je super výběr herců. Obsazení je rozmanité a zajímavé, všichni se do svých rolí dokonale hodí. Je to sice filmařina na vysoké úrovni, ale přesto nějak povrchní a samolibá. ()

Topco

Zmes Farga a Za borovicovým hájom. Ukážkový príklad voice-overu, kde je sporné, či bol vôbec potrebný. ()

Pajky3

Dobře obsazenej a tempem hodně pomalej film, plnej podivných existencí. Trochu mi to připomínalo True Detective, ale nemělo to takový spád, aby mě to vtáhlo a pořádně bavilo. Nejlepší scény má na svědomí Tom Holland a je jedno jestli se zrovna vyrovnává s šikanátory, chlípným knězem nebo ujetým párem. Škoda jen, že to okolo mě už tolik nebavilo a víc než průměrem to hodnotit nemůžu. ()

PavelVanekArt

Atmosférou a vizuálem je to fajn, herecky a hudebně taky, ale jinak je to totálně nudný. Čekal jsem od toho úplně něco jinýho. Herci to potahali, ale je to akorát tak průměr. 3* a.k.a 50% ()

campix

Netflix do toho stále šlape a ve velkém. Další filmovou premiérou byl Ďábel režiséra Antonia Campose s opravdu hvězdným hereckým obsazením, které mě přesvědčilo, abych tuto novinku vyzkoušel. No musím přiznat, že tady jsme se opravdu nepotkali. Nějak jsem nepřišel na chuť redneck taškařici, kde mě každý z charakterů dokázal svojí zvráceností neustále překvapovat. Sled velmi zvláštních situací, který vyvrcholil ve finále, kde se jednotlivé postavy osudově propletli, mě neuspokojil a mohlo za to také přepálené ''herectví'' mnoha hlavních aktérů společně s přepálenou a monumentální stopáží. Korunu tomu dal především Robert Pattinson, který se u mě těší stále zvyšující se oblibě, ale tohle opravdu ne. Ambiciozní projekt a pokus o vážné drama, který se v mých očích tolik nepovedl. Stále se ale vymyká z většinové Netflixovské filmové produkce. ()

Juto

Na mňa to fungovalo, celku je to svižne . Tom Holland zas predviedol, aký je talentovaný herec. Možno, áno je to predvidatelne, ale mne to vôbec nevadí. 7/10 ()

LasT_Olt

Co se týče filmové tvorby Netflixu, tak bych Ďábla určitě zařadil, mezi ty více povedené snímky. Každopádně, je to tak temný a plný smrti, že jsem na samotném konci filmu fakt čekal, že ten hipík co vezl Toma Hollanda vytáhne gun a zastřelí ho. ()

laik_60

na rozdiel od iných komentárov, mi "sprievodny hlas rozprávača " nevadil. Film o fanatizme niektorých ludí, o zlu, ktoré takýto fanatizmus občas sprevádza a o statočnosti chlapca, ktorý s takýmto zlom sa dokázal vyrovnať. ()

rizek2

Kdo vraždí nevinné stopaře? Je americký šerif skutečně ochráncem zákona a nedostudovaný kazatel ctnostným mužem? A jakou roli v životě hraje obyčejná náhoda? Jižanský gotický thriller z pera Donalda Ray Pollocka na tyto otázky odpověděl drsným vhledem do často tragických osudů jednotlivých protagonistů a ve své filmové podobě je stejně strhující, byť životy jednotlivých bizarních figurek nerozplétá tolik do hloubky jako mnohovrstevnatá kniha. Plejádu mladých hvězd (Holland, Pattison a Skarsgård) skvěle doplňuje Jason Clark a snímku neškodí ani pomalejší tempo, neboť ponurý příběh ukazuje odvrácenou stranu amerického středozápadu, kde boj s vírou a morálními dilematy ve svém finále intenzivně vygraduje a vše do sebe zapadne. ()

A.Fish

Nezajímavá a extrémně nudná zívačka. Těžko hledám něco pozitivního protože je to všechno pohřbeno ve vražedné stopáži... ()

majo0007

K nepoznaniu prežratá jak sviňa, o 20kg sádla ťažšia Haley Bennett... Preboha, dífča, spamatuj sa! Pri filme som dva razy zadriemal... ()

StanislachKo

Hlavný plus ako to bolo úžasne, ale fakt že ÚŽASNE zahrané každým jedným. Čo ma trochu mrzí je, že to si to k záveru nedostalo myšlienke, ktorá je podľa mňa geniálna a miesto diabla sa prekoľajilo na ľudské zlo. Keďže zhruba do polovice všetko to nešťastie padalo ako keby z neba. Ale dá sa to tomu vlastne vyčítať? Lebo Devil all the time a formu si nevyberá... Veľmi dobre za mňa. Netflix ma po pár hovadinách veľmi príjemne prekvapil. ()

UhLee

(8/10). Trochu slabší Tarantino s hudbou bratří Coenů, který až moc chce diváka přimět k mindfuckům, takže mu to ještě vysvětluje a drží ho celý příběh za ručičku, aby mu náhodou něco neuniklo... To by nemuselo být úplně na škodu, ale tady to trochu kazí celkový zážitek.. Co vám ho však bezpochyby zlepší je herecký koncert Roberta Pattinsona, který si roli pastora s extrémním přízvukem neskutečně dává. Zatím mě za poslední dva roky v žádném filmu nezklamal a užívám si každou jeho roli. Tom Holland se mi tady zdál trochu nevýrazný. Jeho otec jakožto Bill Skarsgård se mi líbil teda mnohem víc a herec už se odprostil od role Pennywise a může si dál brázdit cestu Holywoodem. ()

vnimatkrasu

Je tu vlastně všechno, co mám rád. Jen tu okatě schází silnější režijní ruka, která by postavám vlepila víc života a příběhu nadělila větší filmovej tah. Skoro bych se vsadil, že předloha od Pollocka bude skvělá knížka. A že Campos neproměnil parádní touchdown. ()

Triple H

Prekvapivo solídne panoptikum crazy vidlakov, s dobrými hercami a atmosférou zapadakova. Nemá to akýsi ucelený rámec, ako Netflixove veci často, ale nie márne. Holland, Pattinson a spol. všetci veľmi dobrí. Z tohto kľudne mohla byť aj miniséria. ()

jedna_vrana

Antonio Campos si otvoril ranné správy s palcovými titulkami, aké hneď od rána útočia aj na nás: "Muž z Púchova v amoku vyvraždil celú rodinu." "Na diaľnici D1 pri Ružomberku žena s 3,5‰ v krvi spôsobila čelnú zrážku." "Muž v Petržalke po zistení závažnej diagnózy vyskočil z okna." A takto nejako poskladal puzzle tohto filmu. Rozprávač: „Pred rokmi Willard na malej čistinke za svojím domom postavil nad spadnutým stromom zvetraný kríž. Každé ráno a večer prichádzal, aby sa porozprával s Bohom. Jeho synovi sa však zdalo, že otec neustále bojuje s diablom.“ Príbeh by sa vám na začiatku mohol zdať dlhý a rozťahaný, ale akonáhle sa mozaika jednotlivých príbehov začne skladať dohromady, budete pravdepodobne prekvapení. Ťažko povedať, či to je len smutný a strašný film, občas sa totiž objaví svetlo nádeje. Oblečené do výborného hereckého šatu, všetci aktéri sa tu „blysli“. Príbeh môže diváka navádzať na rôzne myšlienky ohľadom viery a farizejstva veriacich, ale toto vyhodnotenie by bolo prvoplánové. Možno k tomu vedie aj samotný názov, nenechajte sa ním odradiť. ()

Qitek

Ten druh filmu, kterej bych před deseti rokama proklel, ze se snaží bejt děsně zlej a špinavej. Ta špína mu moc nejde. Ze začátku ještě dokáže zaujmout, ale postupem času vás každej další úchyl, nebo vrah, nebo zmrd jen prostě přestane zajímat, stejně tak i výsledek filmu. Škoda, něco na tom filmu je. ()

Lachtaan

Na první pohled unylý, pro neamerickou společnost nudný, pro ateisty nezáživný film, v jádru ovšem nadupaným výběrem herců a pozoruhodným vyprávěním konečně zase poutavý výplod filmové snahy Netflixu. O životních poměrech na americkém venkově, rovněž o tamní silné víře ve vyšší moc vím naprosto kulový, stejně mě snímek, jež pojednává jen a pouze právě o těchto věcech, dokázal tak vtáhnout, že bych jej i s klidem bral ještě o něco delší. Tom Holland má skvěle našlápnuto! [viděno na Netflixu 16.9.2020] ()

Avathar

Výživná porcia južanskej gotiky, za ktorú by sa nehanbil ani Cormac McCarthy či Nick Cave. Temné, drsné a herecky brilantné. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů