Když Adela (Ana de la Reguera) s manželem úspěšně ilegálně pronikli z Mexika do Ameriky, mysleli si, že mají vyhráno. Oba si našli práci a začali vést poklidný život. Ten i jim každoročně narušuje Očista, morbidní tradice, která vždy na dvanáct hodin promění Spojené státy v peklo plné bezpráví. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. I tuhle „nepříjemnost“ ale Adela dokázala vyřešit tím, že se s mužem vždy ukrývají ve spřátelené komunitě, která ví, jak se proti případným útočníkům bránit. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, informující o ukončení Očisty, veškeré drama rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodne v řádění pokračovat bez ohledu na následky. A když takový nápad dostane víc lidí najednou, je krvavá lázeň, ve které válčí všichni proti všem, nezastavitelná. Kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům. Život je prostě plný paradoxů. Adela by mohla vyprávět. (CinemArt)

Trailer 1

castor

Fíha, jsem překvapený, že se potkáváme už popáté. Duchovní otec série James DeMonaco se už nějakou chvíli stáhl pouze do role scénáristy, šílené nápady má ale pořád. Očista je tu proto, aby v té kouzelné Americe srazila kriminalitu na minimum (lidé se vybouří, rozsekají několik sousedů, přejedou pár bezdomovců a bude na rok klid). Jenže nově se povolené upouštění páry krapet zvrtlo. V Texasu našel domov mexický pár, který se snaží zapadnout, sledujeme i osudy rodiny bohatých rančerů. Jelikož krvavá řež po dvanácti hodinách nekončí, společně se pokusí pláchnout za hranice: ano (exprezident Trump), paradoxně za ty mexické. Několikrát se tak otřeme o národnostní menšiny, přijde pár „velkých“ myšlenek, každopádně všichni čekáme a doufáme ve stylovou béčkovou zábavu. Přijde, ale už dávno není cool a jen zoufale opakuje to, co možná fungovalo minule. PS: Vždyť ty márnice tohle nemůžou nikdy pojmout. ()

luka4615

I když je premisa tohoto snímku už povážlivě okoukaná, tak i přesto se tvůrcům díky užitým dějovým zákrutám podařilo více než dobře trefit do aktuálních nálad panujících v USA. Je tedy velká škoda, že tento aspekt nedokázali přetavit v nějaký nadprůměrný  zážitek, který by po nějakém čase nezapadl. Tak snad příště! ()

TheEvilTwin

Nebudu lhát - osobně jsem čekal podle mnohých uživatelů daleko lepší zážitek než předchozí díly, ale výsledek mi přijde vlastně o kousek horší než předchůdci. První díly stavěly na dobře budovaném napětí, kvalitní herecké sestavě, výborných maskách, hororové atmosféře ulic či obléhaného domu a šokujících pilířích (vůbec téma očisty, byrokrati kupující chudé jako oběti jejich “lovu”, vytuněné auta a bojové vozy v ulicích…). V tomto díle se trochu obměnil koncept, kdy se vraždí po očistě, ale výsledek je vlastně stejný jako předtím, jen s tím rozdílem, že herci zde nejsou známé tváře, a tudíž k nim divák nemůže lépe citově přilnout, masky jsou odfláklé, postavy nezajímavé, dialogy katastrofální a děj nijak výrazný. Stejně tak scénář, kdy se všechny postavy chovají, jak kdyby byla akce a boj jejich denní chleba a znají bojové taktiky nazpaměť, taky úplně nepřidává na věrohodnosti. Ve výsledku jsem se úplně nenudil, ale i přesto, že se jedná o kino návštěvu po dlouhé době, nejsem úplně spokojen a je to taková nemastná, neslaná trojka s přivřenýma očima… ()

Jara.Cimrman.jr

"Tohle je věčná očista. Ta nikdy nekončí. Děkujeme za účast." Mít možnost jedenkrát v roce si kohokoli beztrestně zastřelit je skvělej nápad a jasná oslava americký svobody. Ovšem mít tuto svobodu každej den, tak to je nekonečná párty. Paráda. Díky Otcové zakladatelé. Jenže mě nebaví střílet lidi ani migranty, takže já bych asi byl na odstřel a to zase taková zábava není. To se radši zamknu, zapnu bezpečnostní systémy a podívám se na Očistu. Mě to totiž na obrazovce celkem spolehlivě vyplachuje mozek a jelikož tohle nemůže začít jinde než v USA, tak se doma cítím poměrně bezpečně. ()

blackkocour

Očistecký speciál na Den nezávislosti, a díkůzbraní, je asi nejpovedenější epizodka ze všech dílů. Máme tu opět "realistickou" lidskou formu, když už se to s hyper-korektností, fakt už přežene, a když 99% bílých, heterosexuálních, nemenšinových, fašistických jižantů, vezme do ruk svůj pohled na věc, a očista neočista, vyhladí se hezky postupně celá ta hnědá cházka. Těch dvě sta let utlačování a potlačování horké páry v kalhotech, a hlavně páry v koltu, už trvaly strašně moc dlouho, a teď ta Očista neskončí. Jo, to nezní úplně špatně, ale vždycky se najde to ale. Minulé díly spíš urážely svou debilitou. Už samotný Očista je tak nerealná a absurdní píčovina, ale vést opět rubriku "proč je Očista spíše látka do Diznyovky", by byla zase na dost dlouho, a stejně bych nebyl ani sám. Hlavně proč jsem i byl pětkou překvapen, že se to jakože, snaží od minulých partů trochu vyhýbat. Udělat si takové hrátky s Očistou, třeba i v Mexiku, by byla taky prča, ale tomu se neříká Očista, ale denní pořádek.. ()

• Dylan (Josh Lucas) a Juan (Tenoch Huerta) v čase 1:22:38 vyndávají lana z bedny a přehodí si je přes ramena. V čase 1:22:46 ale lana u sebe nemají, zatímco v čase 1:22:53 je opět mají. (mary800)
  • Severoamerické tržby byly 44,5 milionu dolarů, celosvětové pak 77 mil. (NIRO)

Související novinky

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (více)