Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska. (CinemArt)

Dzonysek

V hlavní roli blondýnka spíš jak z filmů pro dospělé, než z pohádky. Stupidní dialogy (jak z filmů pro dospělé). Natočeno zřejmě přes instagramový filter, jinak si ty rozjuchané slunečné záběry neumím vysvětlit. Vlastně nejmíň mi asi vadil herecký výkon Lukáše Pavláska v roli vodníka (tady si pro jistotu film pro dospělé radši nepředstavuju). Ano, až tak hrozný to bylo. Svrbí mě ruka dát odpad, ale co bych pak dával perlám typu Kameňák?! ()

mira007

Troška se vytasil s pohádkou o sestrami utlačované Anince, která jde zachraňovat prince zakletého do ptáka. Podobnost s Princeznou ze mlejna je čistě náhodná, ale Zdenda zkusil recyklovat to úspěšné, tak proč ne. Co na to napsat? Pozitiva jsou v kostýmech, obsazení ( Sandeva jako mrcha jediná prvotřídní - aspoň po stránce vizuálu ) kameře, exteriérech a sluníčkové pohodě, jenže ... normálně se na to nedá koukat. Nevím pro jaké publikum to je točené, ale já už ve třech letech hledal v pohádkách něco akčního, ale tohle sterilní, bezemoční, táhnoucí se nula nula nic bylo ubíjející - už po pěti minutách jsem věděl, že to bude vysilující to dokoukat. Už ve třech letech jsem poptával daleko inteligentnější věci - provedení,zápletka a dialogy bylo nejen ukrutně hloupé, ale výsledkem to bylo permanentně irirtující zážitek. Překvapuje mne celkem vysoké hodnocení, protože tohle je asi pro skalní fanoušky a já ikdyž nejsem žádný zarytý antitroškovec a je mi svým způsobem sympatické, že ten borec si jede to svoje proti proudu většiny, ale já tuto pohádku nepobral. Jestli to má úspěch, tak ať si tyhle věci točí, ale já to fakt nedávám.í ()

holga

Je to fakt zlé. Od Zdeňka Trošky jsem naposledy viděla Princeznu ze mlejna 1 a tak jsem netušila, jak moc může být pohádka nepovedená. Pitvořící se postavy a hromadu klišé jsem očekávala, ale nejhorší ze všeho je ta NUDA. Je to nudné. Většinu filmu hlavní dvě postavy pořád někam jdou. Neodcípá to, není to vtipné a nedává to smysl. Řada zbytečných věcí- scéna, kdy se Aninka s vodníkem loučí, aby se za 10 sekund zase dali dohromady. Bizarní scéna s kachnou na dně jakési díry, se kterou si vodník porozpráví a následně si povykládá sovím jazykem se sovou- proč?! Přehnaně zlé Aninčiny sestry, jež jsou na svou sestru fakt kruté- proč si to Aninka nechá líbit? Proč tam sestry vůbec jsou tak moc, když děj posunou jen v jednom jediném okamžiku zničení pírka? A hlavní hrdinka kromě útěku z domova neudělá skoro nic, vše za ni vždy vyřeší deus ex machina vodník. Jediné, co se mi na snímku líbilo, je znázornění idylické tradiční české krajiny, ty lány obilí zalité sluncem. Vše ostatní bohužel vede k naprosté ztrátě času a otravě nudou, v našem případě dospělých i dětí. ()

cupito

Dějově se to jindy skvělému panu Troškovi zase tolik nepovedlo, ale kdyby se měly ocenit krásy a barvy obrazu, výběr míst natáčení, byl by bezkonkurenčně nejlepší. Lukáš Pavlásek v roli vodníka byl také sympatický. Něco tomu zkrátka chybělo k tomu, abych mohla hodnotit výše… ()

Bozvav

Pokud se těšíte na klasickou pohádku, tak vězte, že budete zklamáni. Zděněk Troška spolu s Markem Kališem upekli pohádkový dort pejska a kočičky. Což by ani tak nevadilo, konec konců ten "pytel" klasických pohádek také není bezedný. Průšvih vidím v tom, že si tak nějak neujasnili (alespoň na mne a moje děti to tak působilo) koncept, základní směr, kterým se bude příběh ubírat. Nevadí mi vykradení Bílého hada, Popelky, Hastrmanských pohádek atd., ale to, že ani jena věc kterou herci dělali, nedávala moc smysl. Princ se zčista jasna ukázal Anince a ona div mu neskočila do postele, sestrám dělala vola, přitom nemusela, neb nad ní nestála žádná autorita zlé macechy. Prince šla hledat, aniž by se poradila s někým kde. Pak zcela zbytečná záchrana knížecího syna, která děj nikam neposouvá, lupežníci, kteří kde se vzali, tu se vzali. Nejvíce mne iritovala ta strašně nudná a ubíjející dlouhá cesta, kdy se toho moc nedělo - po hodině mě z toho bolely nohy a to jsem se na to jen koukala. (Tomu se říká umět ušetřit za kompars a herce) A finále, kde se vše v dobré obrátilo během pár minut, bez nějaké gradace napětí či smysluplněho počínání. Herci, vyjma Lukáše Pavláska se také moc nevytáhli, nicméně neměli moc co hrát. Např. herecký potenciál Dany Syslové byl nevyužit opravdu trestuhodně, což je obrovská škoda. Anastasia Chocholatá v roli Aninky byla v pohodě, je to moc hezká slečna, zato Sandeva přehrávala, až to bolelo. Sestry v podání Vaculíkové a Polišenské, byly s tím neustálým pitvořením spíše protivné a princ toho více zahrál jako havran, než jako princ. Ale abych jen nehaněla. Co bylo moc fajn, byla nádherná hudba, krásné přírodní scenérie, vodník Pavlásek s jeho skvělými hláškami, či zvířecí mluvou a vynikající herecký výkon sovy, jenž nelze neocenit hvězdičkou (jednoznačně hrála nejlépe). Jako celek za mne zklamání, protože pana Trošku považuji za českého pohádkového guru, jehož pohádky byly vždy parádní. Tohle bych o dvacet mminut zkrátila a frkla v neděli odpol, jako televizní pohádku, pak by hodnocení mohlo být výrazně vyšší. Takto za mne dvě hvězdy, ale dcery byly shovívavější a daly tři a půl. a protože jejich hodnocení je v tomto případě daleko důležitější, dávám 60% tak, tak. ()

Silencia90

Stále se dá do pohádky vložit originální nápad. To bych nečekala. :) Čekala jsem však lepší herecké výkony. Zejména u hlavních představitelů. 3,5* ()

pipapa

U Troškových na-jedno-kopyto-pohádek se mění a zdokonaluje pouze jejich obal, který je s každou novou pohádkou více a více luxusnější, ale na úkor obsahu. Pokud se  k tomu ještě nepovede herecký ansámbl, je z toho jen nafouklá bublina, zboží nevalné hodnoty, plytký byznys. ()

zdeny99

Troškovy pohádky mají neustále klesající kvalitu, jakoby už sám režisér neměl nápady. Došlu mu náměty, scénáře a především dobří herci. Kde jsou ty časy Jasněnky, Elišky ze mlejna... Zakleté pírko je směsicí nejrůzdnějších Troškových pohádek. Zakletý princ mi připomíná Davida Gránského z Čertovin, Aninka zdánlivě se podobá Elišce ze mlejna, ale opravdu jen znánlivě. A ty dvě protivné sestry mi zase připomínají Popelčinu nevlastní sestru. Opět tu nechybí šišlavej vodník, který je už úplný retard. Děj je tedy takový zmatlaný, nezajímavý, no prostě o ničem. Jediné, co si Troška stále drží na vysoké úrovni, jsou barvy. Ta pohádka je fakt dosyta barevná, má nádherné exteriéry i interiéry, ale to je bohužel tak vše. [1423. hodnocení, 105. komentář, 44%] ()

Chundys

Za ty ségry, kde byl ještě nějaký humor. Jinak to bylo naprosto infantilní a trapný a to jsem Trošku jako jeho pohádky měl rád, kde jsou ty časy, kdy Jířa a Jasněnka byla opravdová pohádka! ()

Tequila

Velmi chatrně vystavěná pohádka, jejíž "příběh" by v knižní podobě zabral cca 2 stránky, a proto ho museli tvůrci vycpat spoustou nepotřebné vaty, aby dosáhli na celovečerní stopáž. Děj nemá absolutně žádný drive, většinu času se především hlavní postavy pouze motají po lese (a občas si u toho falešně zpívají písničky), což byla i pro naše nejmenší až terminální nuda. Ze spánku občas vytrhe nějaká bizarní scénka, jako třeba když hrdinové po cestě narazí na inteligentní kachnu, která náhodou sedí opodál a poradí jim správnou cestu. Vůbec všechno se ve filmu děje tak nějak náhodně, nepřirozeně, bez jakékoli daramatické výstavby - hrdinka neprojde žádným vývojem, nemá žádné zvláštní schopnosti, nic v podstatě neumí, všechny překážky překoná tak, že jí poradí vodník. Ten je v podání Lukáše Pavláska poměrně trapným generátorem lacinného humoru, ale aspoň neječí, nepiští a nešišlá, což je na Zdeňka Trošku překvapivě civilní pojetí postavy. Projev všech herců je na úrovni ochotnické divadelní besídky, ale aspoň ty panoramatické záběry rozkvetlých luk jsou nasnímané hezky; proto tu jednu hvězdičku dám. ()

Gaia.M

Já mám Trošku ráda. I když většina jeho filmů má status odpad. Tahle pohádka není špatná. Hodně lidí si stěžuje na Pavláska, mně to naopak díky němu přišlo zábavnější. Jako asi to nebude pohádka, kterou bych si pouštěla častěji, ale na jedno podívání se mi to líbilo. Takže za mě ano. ()

anitae

Zapomenutelná klasická Troškova pohádka, překombinované, s uřvaným vodníkem Pavláskem, Pod našimi okny... ()

Trixinka

Troška umí lepší pohádky, to je pravda. Bohužel v této pohádce mi doslova lezl na nervy vodník v podání Lukáše Pavláska. Tento pán není rozhodně herec (ani hlavních, ani malých rolí), ať se raději věnuje svým stand-up komickým číslům. Na ostatní herce si stěžovat nemůžu, výběr se povedl. Příběhově to není nic převratného, krásná krajina a písničky jsou již klasikou u Troškových pohádek. Pohádku si klidně pustím ještě jednou (třebas na vánoční svátky, to mě snad i ten Pavlásek nebude tak štvát :) ). ()

Wyrdas

Je to pohádka pro děti a dětem se to fakt líbilo. V kině i z doslechu. Někteří potrati tu na to asi zapomněli a čekaj s dobrým hodnocením na dalšího Avatara (tam nevadí, že je to 100% vykradený příběh - Bitva o planetu Terra aj. -, tam nevadí, že to nedává nejmenší smysl... tam jsou totiž efekty). Ale u české, potažmo dětské pohádky s drtinkovým rozpočtem nutně musí být efekty a krev, ne? Mě osobně okouzlilo už jen to, že se to prakticky celé odehrává v přírodě. V naší krásné přírodě. Líbilo se mi obsazení, stylové efekty, originální příběh... ačkoli jsem se nemohl ubránit tomu, že je to Eliška ze mlejna 3. :D Anastasie Ch. by si mohla procvičit pláč, ale vzhledem k její čarovné kráse odpuštěno. Za mě ubírám hvězdu za nedotažené příběhy postav "po cestě" a trošku uspěchaný konec. Nicméně pochybuji, že všechna ta děcka nad tímhle zrovna přemýšlí. Stále je to uvěřitelnější, než většina popcornu z "jůesej". Klobouk dolů před Pavláskem, dal do toho vše co ho dělá kým je a často na sebe strhl většinu pozornosti - hlavně u těch dětí. Doporučuji a doufám, že to nahradí některou z multikulti pohádek, které se nám začali srát do sváteční doby. ()

E lan

No jo, je to Troška, troška humoru, troška pohádky, trochu více trapnosti a špatných hereckých výkonů a slabý scénář. Ale je to pohádka, dobře to dopadne a je česká. Tak proto tak přívětivé hodnocení... ()

Psycho.R

Ale jo, Troška pohádky vždycky uměl. Dřív teda líp, ale myslím, že je to lepší, než např. Nejkrásnější hádanka. Jen ty sestry jsou opět uřvaný karikatury. Pavlásek mi nevadil, dost jsem se ho obával, ale naštěstí hraje umírněně. ()

ER

Troška přistupuje k příběhu barevně a melancholicky, dojem z pohádky je solidní. Bohužel taky trochu sterilně, což se projevuje i na hlavních postavách. Jeho neochota trochu přidat na dramatičnosti tady vysloveně škodí (např. střet s čarodějnicemi) a tak i finále je neslané, nemastné. Nejvíce se podařily nevlastní sestry. Kdyby v příběhu využil více "Popelku", tak to mohlo být lepší. ()

Oonika

Jako je fakt, že to byla vykrádačka jako prase, ale já jsem trochu uvítala, že to je pohádka, kterou si můžu pustit i s tříletým dítětem, protože tam není žádný násilí a nic moc extra strašidelného. ()

rublik05

V podstatě jsem si dodnes nebyl jistý, zda jsem neudělal chybu, že jsem tenkrát před uzavřením kin na Zakleté pírko nešel. Po shlédnutí na Netlixu už vím, jak moc bych byl z pohádky zklamán a patrně bych i odešel předčasně. Zkřížit Popelku s Princeznou ze mlejna, tomu říkám naprosto originální námět a scénář. Do toho ty neuvěřitelně stupidní dialogy, triky na úrovni televizních pohádek minulého století, no hrůza. Jednoduchý příběh je plný nelogičností všeho druhu, děj nezachraňuje ani zajímavé herecké obsazení. Zde kraluje především zlá čarodějnice Sara Sandeva, vodník Lukáš Pavlásek a v neposlední řadě zlá sestra, kterou si s vervou sobě vlastní střihla excelentní Lucie Polišenská. Ústřední duo Anastasia Chocholatá a Petr Urban jsou spíše takový nevýrazní, nicméně Anastasii role Aninky docela sedla. Nejde nepochválit krásné exteriéry a s tím související nádherné kamerové záběry, na tom si tvůrci dali docela záležet. Chválím také kostýmy, modrý princ sice působil jak pěst na oko, ale jinak v pohodě. Hudební složka je spíše průměrná, písničky mi přišly zbytečné a otravné. Nemohu se však zbavit dojmu, že zde Zdeněk Troška vykrádá sám sebe, mizerný scénář s naprosto tristními nápady, který z pohádky udělal spíše parodii sebe sama. 3/10. ()