Barva z vesmíru

• USA Color Out of Space (více)

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

kkarx

"Barva z vesmíru" není v podstatě nic jiného než další "Sliz". Jinými slovy béčko s pěknými osmdesátkovými efekty a několika nepříjemnými momenty. Škoda, že konec nebyl ještě drsnější. Cage už snad úplně ztratil soudnost, co se týče expresivnosti. ()

Raziel_cz

Jestli se nepletu, tak od Gordonova Dagona první přímá celovečerní adaptace Lovecrafta, která a) měla rozpočet, b) šla do kin. A která je – oproti Gordonově Dagonovi – opravdu dobrá. Richard Stanley tomu určitě dodal umělečtější prvky, ale především vizuální. Jinak je to na Lovecrafta vlastně až překvapivě přístupný, zábavný a rychle odsýpající horor. Krásně natočený, strhující na pohled, plný groteskních monster (srovnání s Carpenterovou Věcí rozhodně nejsou zcestná) a seriózně napínavých situací. A s dobře vytěženým Cagem. Drobné výtky mám jenom ke scénáři: (Velmi lehké spoilery k prvním pěti minutám) Metaforou, jíž se to snaží být, se to sice snaží být úspěšně, ale nepřijde mi, že by její existence dělala film fundamentálně lepším. Nelogická studna (a nadto nevyužitý setup s brýlemi). Nevytěžený potenciál čarodějnictví jedné z postav. (Konec spoilerů.) Myslím, že ukrutný hype Color Out of Space ve výsledku spíš ublížil... ale ten výsledek je pořád hrozně super. Další na řadě je The Dunwich Horror a po něm ještě jedna neoznámená adaptace (fingers crossed pro The Shadow over Innsmouth). Budu napjatě očekávat oboje. ()

Rockerman

Horor jak od Cronenberga! Rodině Gardnerových se po dopadu meteoritu dějí zvláštní věci a sami se divně chovají. Přes všechnu snahu se nepovedlo dostat do toho více napětí, o atmosféře nemluvě. Hodnocení jsem zvýšil skutečně jen za ty nestvůrky či mutanty, které mi hodně připomněly filmy výše uvedeného kultovního režiséra. ()

totalySICK

Jako fanoušek předlohy jsem byla trochu zklamaná, ale i tak - zasmějete se. Jak už to s Nicolasem bývá. "We are all here. Except for Billy. Billy lives in the well now." ()

FilmWave

Bacha, toto není ani trochu komedie. Občas si je možné tento žánr plést s herectvím Nicka Cagee, ale ten si už několik let jede svou vlastní hereckou ligu. A jsem vlastně rád, že tady je. Protože Barva je velmi zneklidňující cronenbergovská depka. Skvělá hudba. ()

gazogazo

Příšera. Cage je tragédie. Každý rok vidím jeho pár nových filmů a nemůžu říct, že by se jeho talent zvětšoval. Role stárnoucích alkoholiků mu dávají asi proto, že je to ve skutečnosti on sám. Film je dost velká sračka. V jednotlivých obrazech to celkem funguje, ale celek nedrží. Možná je to nejlepší nový Lovecraft, ale to neznamená, že je to dobrý. ()

pumpkinqueen

Líbilo se mi to - na pohled - ale upřímně mě to příliš nebavilo. Je asi jasné, že na tenhle film budou jinak koukat fanoušci Lovecrafta, a jinak ti, kterým jeho tvorba nic moc neříká. Já osobně jeho kombinaci sci-fi, fantasy a hororu nikdy na chuť nepřišla, ač je mezi hororovými fanoušky doslova legendou. Je to rozhodně zajímavý filmový kousek, hodně zvláštní a zkrátka jiný. Atmosféricky poutavý, herecky sympatický, ale asi mně to prostě nesedlo. Zda je to vydařená adaptace nebo ne, to musí posoudit jiní - podle ostatních komentářů ale hádám, že ano. :-) ()

Kingjiri

Ach jo, jak já nemám rád filmy, ve kterejch se aspoň trochu nevysvětlí, co se děje nebo víc nepopíše příchozí "zlo". Za mě je to jenom důkaz lenosti scénáristů svuj nápad víc promyslet, což mě v drtivý většině případů spolehlivě naštve. Koukat na divnou a nesympatickou rodinu, která se po příletu "barvy" mění v šílenou mě fakt moc nebavilo. Občas mě z letargie vytrhla nějaká drsnější scéna nebo trochu napínavej moment, jenže vzápětí většinou následoval výstup šílenýho přehrávajícího Nicolase Cage. Ujetá přebarvičkovaná nudná fantasmagorie, u který se fakt neni čeho chytit, abych dal aspoň s odřenýma ušima průměrný hodnocení. Druhá slabší hvězda za gore a pár zajímavejch momentů. ()

Johny M.

Oceňuju odvahu zfilmovat Lovecrafta; nevim jestli byla odvaha nebo srabáctví zasadit příběh do současnosti a místama 'trochu přitvrdit', ale ono to vůbec nebylo zlý. Teda jako bylo... ale tak jak má. Hromada odkazů na H.P.L. rozhodně taky potěšila a i Nick byl OK. ()

helraiser

V podstatě hodně zábavný a koukatelný film, s několika opravdu drsnýma scénama a Cage to dál až nečekaně dobře. Líbilo i přes pár nelogičností a přehrávání postav. Nečekaně zábavný. ()

papaguy

Anihilace, Věc, Extant, Event Horizont... Kdyby literární předloha nevznikla v roce 1927, divák by mohl nabýt dojmu, že se hodně opisovalo. Nejprve parádní kamera až dokumentárně snímá přírodu. Pak se přidá akce a hororové scény. Mě osobně by sedlo postupnější budování napětí. Tady se postavy rovnou začnou chovat idiotsky, pak zase přestanou, začnou... z hlediska vývoje postav je to taková růžová kaše. Jistá odlehčenost tomu nevadila, ale temnější a konzistenější atmosféra by filmu slušela o něco víc. ()

Maximilianus

Bola to akože celkom blbosť s dosť zlými efektami, nulovou hrôzou, šarmom Nicolasa Cagea za posledných aspoň 10 rokov jeho kariéry a s divným a nelogickým chovaním postáv (čo síce súviselo s prítomnou vesmírnou hmotofarbou, ale rodina bola divná aj predtým, takže išlo skôr o zlý scenár). 5,8/10. ()

Hellierer

Přátelé, kamarádi! Ono to nebylo ale vůbec špatné! Filmové adaptace mého oblíbence H.P. Lovecrafta to rozhodně nemají snadné a ty lepší se povětšinou dílem zakladatele kosmického hororu pouze inspirují. Proto mě opravdu mile překvapilo, že zfilmování Barvy z kosmu se vlastně dost povedlo. Přenesení děje do součastnosti nevadí, přehrávající Nicolas Cage celkově příliš nepřekáží a "Carpenterovské" prakticky slizké efekty jsou vyloženě šmakózní. K tomu hraje perfektní ambientní hudba, která se k celkové atmosféře opravdu hodí. Samozřejmě se zde najde několik problémů, mezi nimiž je třeba tempo (první polovina je takové konejšivá) a opět možná přílišná doslovnost (ovšem jak to taky zrovna ve vizuálním dílu udělat jinak, že?). Režírující Richard Stanley se tedy navrací z propadliště filmových dějin (režisér ohyzdného Ostrova Dr. Moreau) docela příjemně. ()

Likan7 odpad!

Věc je i dnes skvělá hororová, atmosférická, tajemná a i díky skvělému soundtracku mrazivá až na zádech. Barva z vesmíru by taková chtěla taky být, jenže tu je šílený Cage a hodina a půl divnýho příběhu, který mi ve finále byl úplně u prdele a jen čekal, až tahle kravina skončí. Půl roku budu růžovou barvu nenávidět. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu