Barva z vesmíru

• USA Color Out of Space (více)

Rodina Gardnerovcov žije na odľahlej farme. Jednej noci zasiahne ich pozemok meteorit, ale okrem zápachu, ktorý z neho vychádza, a miestnych televíznych novín, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, tomuto úkazu nevenujú pozornosť. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa začne meniť správanie všetkých členov rodiny a postupne upadajú do zvláštneho stavu. Začína byť jasné, že objekt na ich pozemku nie je z tohto sveta a jeho dopad bude mať pre rodinu katastrofálne následky. (Marceloo)

Tereszka33

Scifi filmů s tímto tématem je bohužel jako šafránu, když už tedy nějaký vyjde, snažím se na něm hledat co nejvíce pozitiv. Dominantní je tady určitě barva. Ta jedovatě sytá fialová mi naprosto uhranula. Provází vás 80% filmu a skrývá se i v nepatrných detailech. Řekla bych, že jsem jí byla natolik unešená a vypustila jakékoliv nedostatky. Postupná transformace místa společně s hlavními aktéry je sžírající. Efekty společně s mírně kakofonním podkresem umocňují nebezpečné tajemství z Vesmíru. ()

noriaki

Režisérova vize se od předlohy v mnohém liší, nedá se však jednoznačně říci, že je horší. Je jiná v atmosféře, ději, postavách a v celkovém vyznění. Zachovává si tajemnost a depresivnost Lovecraftovy povídky a její účinek je prakticky totožný, i když ho dosahuje jiným postupem. Lovecraft házel na čtenáře jednu tragédii za druhou, až ho pohřbil pod tlustou vrstvou dusivé rezignace. Stanley naopak táhne diváka do barevného pekla z něhož není úniku. Každá cesta vedle k ještě větší zkáze a na konci čeká ta samá rezignace. ()

creeper

Hodně fajn. Béčkový pojetí tomu sedí. Vždyť i Lovecraft byl geniálním tvůrcem vtahujícího braku. Netřeba si nic nalhávat. Atmosféra slušně vytěžená. Audiovizál místama opojnej. A Kejdž je pro mě nositelem zajímavýho hollywoodskýho příběhu. Jde vidět, že má odžito a je zábavný ho sledovat. ()

VanTom

Pěkný barevný vizuál jednoznačně zastínil vše ostatní; přestože zpočátku se příběh tvářil jako něco sofistikovaného a "významového", postupně se propadal do rostoucího šílení ze záhadného šmejdu (barvy?) z vesmíru, měnícího prostředí kolem sebe. A jelikož samozřejmě poznamenával i lidi, mohl si Nicolas Cage připsat další přepjatý výkon na pomezí příčetnosti. Podobně jako v Anihilaci mělo zůstat jen u příznaků a hrůzu nezhmotňovat v trapné zmutované "příšeráky", kvůli kterým se lidé chovají jako voli, resp. alpaky (studna). ()

bizz_mjc

Mohla to být bomba, ale takhle je to jen fajný snímek. Psychedelické neonové ladění je cool a nebál bych se mu přidat, taky přeměna flóry i fauny si zasloužilo svůj prostor a víc detailů než jedna kobylko-vážka a mžik na G-bod, alpaky a mamku (energii vysavací thingování nevadilo). Kdyby tomuhle tvůrci věnovali víc času, který se v první hodině ne vleče, ale plyne pozvolna, mohli tak diváka souběžně s dějem postupně metamorfózovat a namotat si ho na prstík, protože prostor na to určitě byl. Rovněž postavy mohly být vyrovnanější, ale jasně, sveďme to na "die farbe". ()

Tft

Color out of Space je psychedelicky opojný, bizarní zmatek, který se za svoje nedostatky nestydí, naopak je umí prodat jako svoje přednosti. Je to esence béčkovitosti a potenciál nabytí kultovního statusu je tady opravdu vysoký. Richard Stanley se po dlouhých letech vrací k režii, to aby tenhle film dostal na plátna ho stálo léta úsilí a naštěstí mu Nicolas Cage kývl na hlavní roli, což byl nejspíš hlavní popud pro studio, aby Stanleymu dalo zelenou. O Cageovi si může říkat kdo chce co chce, ale ať mi někdo ukáže herce, díky kterému dostalo víc režiséru šanci natočit svoje vysněné projekty. Adaptovat Lovecrafta není sranda, vylámali si na tom zuby už daleko větší režisérská jména. Stanley se netají tím, že je fanouškem jeho díla už od dětství a na Color out of Space je ta jeho láska k předloze znát, i díky tomu nejspíš tenhle pestrobarevný guláš funguje. Color out of Space sice provází zmatenost, je tady hromada přešlapů, scénáristických nesmyslů a sestříhané je to taky dost punkově, ale pořád Stanley dokáže okolo filmu vytvořit to správné Lovecraftovské kouzlo, které vás donutí všechny nedostatky přehlédnout a prostě si užít tu šílenou jízdu s Cageovým macho hereckým výkonem v čele. Na druhou stranu je fakt, že jestli si film užijete, bude dost záležet na tom, jestli přistoupíte na jeho hru. S klidem chápu lidi, co tomu napálí jednu hvězdu, je to film pro fanoušky obskurních hororů, specifické publikum. Pokud patříte k tomuhle specifickému publiku, Color out of Space vás musí stoprocentně nadchnout, pokud ne, bude to dost možná jeden z nejhorších filmů, které jste za poslední dobu mohli vidět. ()

blackkocour odpad!

thanos splách své hovno do mléčné toalety, které spadlo na zahradu sídla Nicolky Cage. Posílá na nich smradlavý odér velkého hovnožlaba, přenos rádiových vln s reklamou na Alzáka, a slepuje jich dohromady s Herkulesem jako Lidskou stonožku. Ať jsou Láskominecraftovi cestopisy jak dobré, tohle byl silný průjem. ()

Soweek

3,5*. Nica Cage jsem v hlavní roli neviděl už dobrých 9 let a důvod je jednoduchý. Místo aby svou kariéru pověsil na hřebík se rozhodl dovydělávat si peníze v céčkových produkcích, o které nezakopne ani pes. Jak ale vtipně píše xxmartinxx, Cagovi se jakýmsi záhadným způsobem povedlo uzavřít svůj kruh šílenství a zpět se dostat z odpadních produkcí do alespoň béčkových záležitostí, hlavně díky kriticky pochvalované Mandy, kterou jsem zatím neměl tu čest vidět. Color out of Space je určitě zajímavý počin. Film jsem si vybral, protože s povídkou od Lovecrafta jsem byl obeznámen a zajímalo mě, jak si tvůrci povedli s tím překlopením děje do 21. století. A musím říct, že se jim to částečně opravdu povedlo. Jedná se o svěží vítr na poli hororu, kdy diváka straší něco uplně jiného, než na co je zvyklý ( nebudu spoilerovat ). Bohužel mi ale přijde, že tvůrci si očividně nevěděli rady s tím, jestli film mají brát vážně či ne. Chvílemi totiž herci zcela očividně přehrávají a snaží se působit skoro až sarkasticky, jakoby se mělo jednat v určitých momentech o komedii, ale bohužel to filmu vůbec nesluší. ()

sedm.1

Nicolas Cage se poslední roky objevuje už jen buď v mizerných, laciných béčkách, anebo ve vážně ulítlých šílenostech, kam právě patří i tato podívaná, a já si zrovna v jeho případě už jen říkám, kam je tenhle chlapík se svojí kariérou ještě schopen až zajít. Každopádně, já jsem z Barvy z vesmíru upřímně zklamán, neboť i když jsem tuto podívanou zařadil mezi úlety, tak ono to není zas až tak žhavé, jak se to tváří, a v podstatě se jedná vlastně jen o takový podivnější horůrek, kde toho spíš více nefunguje, než funguje. Co se tedy povedlo, byla vizuální podoba filmu a atmosféra, které dokázali zaujmout, a potěšily i nějaké ty hororové efekty, naopak co film ale táhlo ke dnu, byla samozřejmě zápletka, která byla sice ulítlá, nicméně ani trochu v tom správném, zábavném směru, prostě mi to přišlo, že tvůrci měli v úmyslu něco víc, než co se jim nakonec ve výsledku povedlo, a tak jde vlastně jen o takový neoriginální mix, čerpající z několika jiných filmů, jako celek to je ale fakt bída, bez tempa, bez napětí, bez jakýchkoliv výrazných momentů, navíc veškeré postavy se chovaly hned od začátku vážně nepřirozeně a divně, ještě tedy bez vlivu Barvy z vesmíru :-), nehledě na to, že casting, co se týče výběru sympatičnosti herců, se též zatraceně nepovedl, hlavně tedy představitelé dětských rolí působili na přesdržku. Co mě každopádně zamrzelo ale nejvíce, byl po většinu času Cageův umírněný herecký výkon, jelikož všichni víme, že to umí svými maniakálními, nesoudnými, excentrickými výstupy rozbalit sakra více a zrovna sem by se to i hodilo, takže alespoň že si tu něco z toho nechal do závěru, nicméně opakuji, mohl to tu tou svou výstředností oživit daleko více. Já jsem zkrátka od Barvy z vesmíru čekal ale asi o dost více, než nezáživnou podivnost, která se především v závěru zvrhla ve vážně nesoudný paskvil, takže za mě palec dolu. ()

Devadesát Dva

Unikum spíš jen v motivu Lovecraftova originálu, na který už se jen plácají laciné žánrové fígle. Ta asimilace syna s matkou ale bylo humus. Element Cage zase odlehčoval tísnivou atmosféru, těžko říct jestli ku prospěchu filmu. Stejná produkce jako u Mandy, podobný vizuál, ale kvalitou a celkovým uchopením jinde, režijně o dost slabší. Pořád se to snaží někam jít a ne a ne tam nikdy nějak dojít. ()

KoRner

Film temný, ale je vidieť, že to je iba poviedka a natiahnuť to na normálnu dlžku dalo scenáristom zabrať. Cage do toho skvelo zapadá pekne naťahuje čas svojimi psycho výstupmi, ale bez zívania sa film dopozerať nedá. ()

Kienast

Podobnou bezvýchodnou atmosféru jsem naposledy cítil u The Void. Efekty jsou solidní, pan Cage je úžasně přehrávající tatík, ostatní herci jsou fajn a nevadí. Vzhledem k tvůrčímu týmu jsem se bál průseru a zprznění díla H.P. Lovecrafta, to se naštěští nevyplnilo a v celku šlo o fajn podívanou, která má skvělé momenty, ale také v sobě skrývá nudu a zvláštní chování postav. Zasloužených 6/10 pokud ulítáváš na šíleném výrazu Nicolase Cage přidej +1 ()

Silwer

Hvezda za Nikču😂jeho fuckovani a ksichteni me u toho udrzelo..Jinak je to vec pro chude a pustte si audioknihu nebo si to prectete... ()

Han22

SPOILERY! Ježíš to zase byla pičovina, to se slušně napsat snad ani nedá. První půlka je jen tradiční rodinná nuda, Rodinka na farmě, kde spadne fialový meteorit, nic se neděje, jen se všichni chovají čím dál více jako magoři. Nesympatičtí jsou už tady - dcera čaruje, syn hulí, druhý syn blbě čumí, matka dělá telemarketing a otec je Nicolas Cage... Druhá půlka je ovšem zážitek. Fialová barva mění prostředí, lidské chování i fyziologii a film se z mysteriozní nudy mění na psychedelický fantasmagorický blábol, kdy jsem absolutně nechápal na co se koukám a proč? V USA to bylo relativně úspěšný, jinak bych to nestahoval ani omylem. Ke konci se to trošku rozjede, je tu pár vizuálních i monster efektů... leč rozpočet podráží nohy a efekty jsou laciné a ukryté ve tmě. A Nicolas Cage? Toho jsem kdysi miloval, ale tady jako v posledních 10-15 letech nesnesitelně přehrává (rajčata, auto). Hvězdička za těch pár nápadů (matka/syn), že je tu aspoň vysvětlení a náznak postapo konce. Jen proboha žádný druhý díl! ()

MatejNosal

Nebolo to zlé ale bohužiaľ to nebolo také ako som očakával. Keby sa toho ujal Robert Eggers a natočil to podobne ako the VVitch to by bol poriadny atmosférický dobový horor po Lovecraftovsku! Takto iba lepší priemer. Hudba dobrá, casting mohol byť lepší a ten poster radšej nekomentujem. (65%) ()

Corpsegrinder

Těšil jsem se a hodně mě to překvapilo. Nejedná se totiž o klasickou šílenost s Cagem, ten tu neni ani tak šílenej a dokonce ani tak zajímavej, skoro bych řekl že tu ani bejt nemusel neboť to nejlepší ve scénáři se obejde bez něj. Film je až překvapivě dusnej a v některejch momentech, obzvlášt cca po první hodince se to stočí do velmi drsný a ne moc příjemný podívaný ve který se mísí From Beyond a The Thing. To co se stalo s mámou a tim dítětem, a ty zvuky k tomu... ufff, na to asi dlouho nezapomenu. Zvuk celkově zde hraje velkou roli a myslim že tim jak kvalitně a někdy i zvláštně nazvučený to je to dostává celkem originální tvář. Hudba tu odvádí půlku práce podobně jako v Mandy a myslim že bez toho soundtracku by to prostě nebylo ono, ty hlasitý synťáky a zvukovej chaos dobře odrážely ten bordel co se děl kolem baráku. Efekty mi nepřišly špatný, jasný neni to žádnej Marvel ale sedí to do tý béčkovosti prostě. V porovnání s ostatníma filmama podle Lovecrafta je tohle trochu jiný, ale je to jedna z mála adaptací která si myslim dobře vystihla ten tón. Kdyby to vyšlo v 80. letech na VHSce tak je to dnes kult. ()

kery-

Nic divnějšího jsem snad ani nikdy neviděl, a to jsem viděl i sestřenici Mandy. Chvilkama jsem měl hroznou chuť poslat celý tenhle cirkus do prdele, stejně jako jsem udělal v případě prvního jmenovaného. Ty dlouhé záběry jsou tak sakra obtěžující, že jsem na sebe pyšný, že jsem ani jednou nemáčknul šipku doprava. I z těchto záběrů jde díky skvělé práci s hudbou a zvukem celkově vytěžit požadované pocity. Z většiny filmu mám velmi (ne)příjemné pocity něčeho hodně osobního a sakra zajímavě udělaného po všech stránkách. Od divnobéčka to přes nevyzpytatelný gore psychoteror eskaluje až v pořádně absurdní něco, co se vám totálně dostane pod kůži. ()

SpaceOdyseus

Tohle mel byt psychedelicky horor na tripu ve stylu The Thing se stale silenejsim Cagem. Misto toho jsme dostali nudnou a tahlou bachorku, ktera se rozjede v poslednich patnacti minutach. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu