Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

sadsammy

Docela povedená práce. Sice jenom na jedno zhlédnutí, ale i tak je to celkem zajímavej příběh o rodině šílenců a hezké nevěstě, která sotva tuší co na ně čeká po svatbě. Hra herců byla velmi dobrá, natočený to taky bezvadně, konec mi tak trochu připomněl "Uteč". Nezařadila bych tento film do "must watch", ale mne to nějak drželo v napětí a některé momenty přišly dost zvláštní. Jinak dala jsem tomu 4 hvězdičky, protože takovej žánr nabírá popularitu a zatím to jde poměrně dobře. ()

gospy

Každý režisér by mal natočiť aspoň jeden horor. Narábanie so strachom u diváka vôbec nie je jednoduché. Hlavne, prísť s niečím novým. Krvavá nevesta má nový nápad- čo je výborné. Hlavnej predstaviteľke sa to podarilo už druhý krát (film Babbysitter). Vo filme je niekoľko ozaj vydarených scén (zbavovanie sa služobníctva, ako sa súčasný človek vyrovnáva s rodinnými tradíciami). Je však škoda, že od polovici filmu skočí film do módu- toto som už videl. Hlavná predstaviteľka má bez udania nejakého dôvodu príliš veľké šťastie v tejto hre (neuplatnilo sa ani pravidlo- trikrát a dosť :) a divák tak prestáva "veriť", že sa to mohlo takto odohrať (filmová logika nevšednosti Tarrantinovských situácií). Je to aj málo sexi- Samare Weaving to v bielom rozhodne sedí, nebol dôvod to v každej situácií nezvýrazniť. Je škoda keď sa divák od polovice filmu prestáva báť o hlavného hrdinu ale skôr o scenár- aby sa to nezmrvilo ešte viac- čo sa nakoniec stalo. Škoda potenciálu- škoda celuloidu (myslené obrazne). ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Říkals, že tvoje rodina je příšerná. Ne, že to jsou vraždící psychopati! Přivedls mě sem. Nevarovals mě." - "Chtěla ses vdávat..." Samara Weavingová ve svatebních šatech a žlutých teniskách hraje hru na schovávanou. Zápletka, která se točí kolem rituálu s hraním her, z nichž jedna je i vražedná. Na někoho vyjdou šachy, na jiné dáma. Na naší hlavní hrdinku schovávaná, což je to nejhorší. Z obyčejné hry na schovku se tak stává boj o přežití. Pokud ji do úsvitu najdou, bude v rámci starého rituálu zabita. Pokud ji nenajdou, tak si nějaký démon/ďábel/čert ( jak chcete:D ) vezme celou rodinu Le Domasových. To je rodinka zhýralých charakterů schopných těch nejodpornějších činů. Kombinace humoru a strachu. Ve Finále, které je skutečně výborným završením celého filmu naše hrdinka přežije a rodina Le Domasových exploduje. To je myšleno doslova. Jednoznačně nejlepší hrorový film roku 2 0 1 9. - 100%. ()

martin2702

Docela dobrý Horor ale viděl jsem lepší hlavní hrdinka moc hezká herečka docela to uteklo konec byl takový podivný ale na ty tři hvězdičky to jde. ()

majlaan

Odhlédnu-li od toho, že je to chujovina a zkusim si to prostě užít, tak je to ok tak do dvou třetin. Pak už je to nuda a boj o konec a odchod do postele. ()

SandroCZ

S hororem to nemá nic společného, postavy se chovají jak zrovna padne kostka a hlavní hrdinka by asi přežila i jadernej výbuch. Jedna hvězda za pěkný interiéry a nápad asi bohatě stačí. ()

Majo.evans

Priemer.Celkom pekne natočené,zábavné ale tuctové.Zabíjačka,dej priemerný.Samara Weaving(môj ročník)krásna,podobá sa na Margot Robbie. ()

Andrew88cz

Brutální krvavá akční jízda s nádechem komedie, která mě sakra bavila a nutno říct, že i hezky natočená včetně vkusných herců. (8/10) ()

starr64

Po dlouhé době pořádný horor. Bavilo mě to... Film bych mohla analyzovat dle toho co je možné..co se týče magie a co ne, ale myslim, že je to zbytečné... Prostě je to film a dobrý horor... ()

McGuffin

Krvavá nevěsta, Ready or Not, je filmem o přežití. Hlavní bloňdaté a zanedlouho i krvavé hrdince uložili scénáristé Guy Busick a Ryan Murphy nejprve klamavý úkol si po vdavkách s novou rodinou zahrát nějakou deskovou či jakou hru, který se záhy změnil v hlavní úkol. Přežít ozbrojený hon, který na ni s všelijakými sečnými i střelnými zbraněmi uspořádají všichni přítomní příbuzní, které vyvdala. Ano, včetně manžela. Překážek, které scénáristé oběma stranám bizarního konfliktu do cesty nastavili, je docela dost a tak tato hra, divákům představená coby vlastní životy spasící lpění na tradicích, občas dramaticky a občas zvesela ubíhá ke svému konci. Se znalostí pár filmů o přežití si nicméně na jeho vyústění lze poměrně bezrizikově vsadit. https://www.macguffin.cz/2020/01/krvava-nevesta.html ()

brondy

škoda tej prílišnej priamočiarosti a predvídateľnosti.. ale nikoho neodrádzam, pozerať sa to dalo :-) dal by som 7/10.. ale to tu nejde.. takže 3/5 ()

Jirkacek

Snímek Krvavá nevěsta z roku 2019 jsem shlédl na doporučení uživatele CommanderCZ, který u něj předpokládal dobrou zábavu. Tento 96 minutový snímek totiž kombinoval dva protipóly filmového žánru, kterými byla komedie a horor, což ve mne vzbudilo zájem. Nicméně ne vždy s CammanderCZ souhlasím, takže jsem od filmu raději mnoho neočekával. A dobře jsem udělal, neboť bych byl asi zklamaný, zatímco takhle jsem se dobře bavil celkem průhlednou zápletkou, trapně komediálními situacemi a cynickými vraždami. Vše začalo scénou v jakémsi starém domě, po jehož chodbách běhali dva mladí bratři Alex a Daniel Le Domasovi, přičemž starší Daniel schoval toho mladšího do skříně a sám zůstal stát venku. Vzápětí k němu přiběhl vyděšený muž ve svatebním oblečení a prosil Daniela, aby mu pomohl. Ten se na něj chvilku zíral a pak zařval : „Je tady!“ Muž se opět rozběhl, ale ihned byl zastaven členy rodiny Le Domasů, kteří měli děsivé masky a různé zbraně. Jeden z nich trefil muže do hrudi dvěma šípy a zraněný svatebčan pak prosil svou nevěstu, aby s tím přestali. Vzápětí byl muž zvednut ze země a odvlečen do místnosti, přičemž se za nimi ihned zavřeli dveře. Pak jsme se přesunuli v čase o třicet let dál do doby, kde se Alex (Mark O'Brien) vrátil domů, aby se oženil se svou snoubenkou Grace (Samara Weavingová), která byla sirotek a toužila po vlastní rodině. Když nastala jejich svatební noc, Alex své milé řekl, že v rámci rodinné tradice musí každý člen Le Domasových hrát hru. Rodina zahrnovala Alexe, jeho bratra alkoholika Daniela (Adam Brody), jejich sestru závislou na drogách Emilii (Melanie Scrofano), jejich otce Tonyho (Henry Czerny) a matku Becky (Andie MacDowell), Danielova snobskou manželku Charity (Elyse Levesque), Emiliina manžela Fitche (Kristian Bruun) a pochmurnou tetu Helen (Nicky Guadagni). O půlnoci se tak všichni shromáždili v jedné místnosti, posadili se ke stolu a vzápětí jsme se dozvěděli důvody ke hře. Bylo vysvětleno, že jejich předek Victor Le Domas uzavřel dohodu s mužem jménem Le Bail, který vybudoval jmění Le Domasů výměnou za hraní her. Bylo to na Grace, aby pomocí karty vybrala hru, přičemž ona karta byla schována v tajemné malé skříňce. Grace si vylosovala kartu s nějhoší možnou variantou, což byla na hru na schovávanou. Pravidla byla jednoduchá, nevěsta se musela schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Grace ale netušila, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledala vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytáhli různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co doznělo tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazili na lov nevěsty, který měl skončit velmi krvavým způsobem. Grace se schovala v jídelním výtahu, ale po pár minutách z něj zase vylezla, protože ji hra na schovávanou už nebavila. Za pár vteřin se musela ukrýt na chodbě za rohem, kde ji vyhledal Alex a zatáhl ji do ložnice, kde jí chtěl vysvětlit pravidla hry. Jenže do ložnice vstoupila Emilie se zbraní v ruce a ta omylem zastřelil jednu ze služebných, která tam taky vešla. Grace byla v šoku, ale měla štěstí, že si jich ostatní členové rodiny nevšimli a odešli z ložnice pryč ji hledat. Pak konečně Alex šokované novomanželce vysvětlil pravidla hry, která byla o tom, zabít nevěstu proto, aby nezemřeli za úsvitu ostatní členové rodiny, jak pravila legenda podle dohody s Le Bail. Naposledy někdo vytáhl tuto kartu před třiceti lety, když byl zabit Helenin manžel, což byla ta scéna na začátku filmu. Potom Alex odvedl Grace do sklepních prostor, aby se šokovaná, vyděšená a naštvaná žena dala dohromady a mohla přežít. Alex se pak vydal zničit sledovací kamery do jedné místnosti, což se mu sice povedlo, ale pak ho tam načapali Daniel a Tony a přivázali ho k posteli, aby manželce už nepomáhal. Když Grace potkala v herně Daniela, měli spolu krátký rozhovor a její švagr, rozčarovaný z krvavé rodinné tradice ji dal náskok, aby mohla utéci a pak zavolal ostatní. Grace utekla do kuchyně a sebou si vzala pušku s náboji, kterou našla na chodbě. Jenže když chtěl odejít dveřmi na zahradu, bylo zamčeno a následně do kuchyně přišel Stevens (John Ralston), komorník rodiny Le Domasů. Během napínavých okamžiků se dívka schovávala pod linkou a když se pak zvedla a chtěla komorníka zastřelit, ten se jí vysmál a řekl jí, že náboje jsou slepé. Nastala krátká bitka, během níž Grace komorníka opařila vařící vodou na půlce obličeje a utekla pryč oknem z panského sídla. Běžela zahradou a pak se schovala ve stodole s kozami, kde se setkala s Emiliiným mladým synem Georgiem, který ji střelil do ruky a udělal ji tam pořádnou díru. Zraněná Grace kluka uspala dobře mířenou ranou do tváře a pak bohužel spadla do jámy plné rozpadajících se mrtvol předchozích obětí. Po chvilce špinavá a zakrvácená vylezla po žebříku ven, opustila stodolu a běžel k plotu, kterým se krkolomně i za cenu dalšího zranění protáhla na ulici. Jenže ji brzy začal v autě pronásledovat komorník odhodlaný ji najít a tak Grace utekla do lesa. Po chvilce ji ale dohnal a po krátké bitce ho přemohla, zmocnila se auta a ujížděla v něm do města. Jenže když chtěla telefonem v autě zavolat policii, bezpečností technik auto zablokoval jako kradené a tak ji komorník zase dohnal a omamnou látkou ji uspal. Během jízdy zpět do zámku se Grace probudila a zaútočila na Stevense, takže havarovali a auto spadlo do příkopy. Komorník při tom zahynul, jenže Grace byla ihned nalezena Danielem, který ji střelil uspávací šipkou a pak ji společně s Tonym, který se v lese také objevil, odnesli do zámku. Zbytek rodiny pak přichystal slavnostní ceremoniál, při němž chtěli Grace obětovat. Každý vypil z číše trochu vína a brzy po něm začali zvracet krev, protože Daniel nápoj lehce otrávil tak, aby jim bylo špatně, ale neumřeli. Vzápětí švagr osvobodil Grace a dali se na útěk, jenže se na chodbě objevila jeho manželka Charity a střelila chotě do krku, takže Daniel spadl na zem a začal silně krvácet. Potom Grace švagrovou praštila pistolí a sklonila s k Danielovi, aby mu poděkovala za pomoc. Pak utekla a hledala východ z domu, přičemž potkala Tonyho, na něhož hodila olejovou lampu a tak neúmyslně zažehla v domě oheň. Potom na ubohou dívku zaútočila její tchyně Becky, kterou umlátila onou tajemnou krabičkou, ze které si před několika hodinami vytáhla špatnou kartu. V tom se u mrtvoly své mámy objevil Alex, který se konečně osvobodil z pout u postele a při pohledu na ztrápenou manželku si uvědomil, že mu už nevěří a asi s ním potom nezůstane a požádá o rozvod. Sám tedy svou ženu chytil a společně ji opět odvlekli do místnosti s obětním stolem, na němž ji Alex chtěl probodnout, ale Grace se na poslední chvíli otočila, bodla ho do ramene a chtěla zase utéci. V tom se za okny objevilo sluníčko a hra tedy skončila přežitím nevěsty, což melo znamenat smrt všech ostatních. Chvíli se nic nedělo a členové rodiny už začínali věřit, že kletba byla lež, když v tom Helen náhle vybuchla a pak začali explodovat jeden po druhém i ostatní. Alex prosil o Grace o odpuštění, ale ona sundala prsten a hodila ho po něm, V tom okamžiku vybuchl i Alex a když se pak Grace rozhlédla kolem sebe a uviděla hořící zámek, uvědomila si, že smlouva s Le Bailem byla skutečná. Když přijel k domu policie a hasiči, našli vyčerpanou Grace sedět na schodech na terase ve zkrvavených svatebních šatech jak spokojeně kouří cigaretu. Když se zeptali co se stalo, jednoduše odpověděla Inu příbuzní a byl konec. Film Krvavá nevěsta se mi docela líbil, měl velice svižné tempo, pořád se něco dělo, na nudu nebyl čas a oněch 96 minut rychle uteklo. Potěšily mne také komediální prvky z pěkně morbidního černého humoru, zato jsem byl zklamán těžko uvěřitelnou dějovou linkou, která byla opravdu z říše fantasy. Také otázka, že když se členové rodiny tak vyvražďovali po celá desetiletí, tak jak to, že jich bylo tolik naživu, zůstala prostě nezodpovězena. Pokud se na film ale podívám jednoduchým okem a nic víc než zábavu v něm hledat nebudu, tak potom dokonale splnil svůj účel. Suma sumárum, snímek Krvavá nevěsta ode mne získal tři novomanželské hvězdy ***. () (méně) (více)

Pennywise168

Hra na schovávanou, ve které se hraje o život, je postavená jak na svižném tempu, zábavných zvratech, hlavní hrdince, ale i na tom, že její protivníci nejsou unifikovaná masa, ale každý k tomu má jiný přístup, někteří váhají a pochybují a některé to spíš otravuje. Navíc to můžete brát i jako symboliku o fungování a důležitosti rodin. Příbuzenstvo je prostě peklo. A to ani nemusí uzavírat smlouvu s ďáblem. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)