poster

Robert the Bruce

 • Velká Británie

  Robert the Bruce

Historický

USA, 2019, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vegetol.mp
  ***

  Za mě vcelku slušnej film, kterej zabíjí přepálená stopáž. Na komorní příběh, ve kterým vystupuje jen několik herců a divák se dočká pár šermířských soubojů, je 120 minut prostě moc. Jinak je dobrý vědět, že to rozhodně není stejnej epickej spektákl jako bylo Statečný srdce a je nesmysl ty dva filmy srovnávat, i když v nich postavu Roberta Bruce hraje stejnej herec. Po řemeslný i herecký stránce je to solidně odvedená profi práce a i když si film vystačí se záběry na zasněženou krajinu a pár chatrčí, nepůsobí podfinancovaně.(1.6.2020)

 • Shaqual
  *

  Nesmyslně dlouhá, ukrutně ukecaná a po všech stránkách nezvládnutá záležitost, kterou, doufám, uvidí co nejmíň lidí. Natočit tak neuvěřitelně neispirativní a nudný epos o jedné z nejzajímavějších postav skotské historie je sice svým způsobem docela umění, ale ve výsledku je to vážně naprostá ztráta času, která vždycky zůstane ve stínu mnohem zdařilejších zpracování. (EIFF)(21.6.2019)

 • Dunadan
  **

  Neprekvapivo nudná a nanajvýš priemerná záležitosť, ktorá príliš neobstojí ani ako samostatný film, nie to ešte ako pokračovanie fantastického Statočného srdca. Robert the Bruce síce má niekoľko fajn momentov, no tých sa divák (ak to dovtedy vydrží) dočká až niekedy v poslednej štvrtine, čo je rozhodne škoda. A aj keď mi tie dve hodiny už nikto nevráti, ako fanúšik historických kúskov nič neľutujem. Nabudúce si už ale radšej znova pustím skvelého a stále možno trochu prehliadaného Outlaw Kinga.(10.6.2020)

 • Charlie84
  ****

  Je dobré dopředu vědět že - celý film se odehrává v jedné chatrči, počet herců odpovídá faktu, že i chlapík, který se v půl sekundovém záběru houpe na šibenici se jmenovitě dostane do závěrečných titulků a v hlavní bitvě bojuje Bruce, po boku dvou žen a čtyř dětí. POUZE po boku dvou žen a čtyř dětí proti asi šesti rytířům. Jeden z rytířů v průběhu souboje nečekaně změní stranu, takže Bruce vyhraje a stane se králem Skotska, což divák ví už od Statečného srdce, takže se to dá těžko považovat za spoiler. Proč čtyři hvězdy? Protože žádná bitva je někdy lepší než další generická řežba v režii Netflixu (The King) a panoramatické záběry na Skotsko podkreslené tou správnou hudbou by utáhly i dokument o sáňkování. Je to minimalistické, leč nikoli laciné, nízké hodnocení je způsobeno spíše nenaplněnými očekáváními, než kvalitou filmu. Za mě dobrý.(8.6.2020)

 • Arsenal83
  ***

  Kto čakal niečo ako pokračovanie Statočného srdca bude oprávnene sklamaný. Ono pár podrezaných krkov v lese, trocha snehu vo Vysočine či hostina v dobovom ráze na dobrý historický príbeh nestačí. Už niektoré dokumenty majú historické scény, boje aj bitky lepšie prepracované. Z môjho pohľadu ide o slabší priemer, film dejovo nevtiahne diváka, ponúka viac dialógov než dejových posunov. Ja sa vždy na takéto diela teším, tu som čakal oveľa viac. Pozitívom je super škótsky prízvuk a deva menom Anna Hutchinson.(8.6.2020)