Reklama

Reklama

Studentka módního návrhářství Eloise (Thomasin McKenzie) se právě přestěhovala z ospalé anglické vesničky do životem pulzujícího Londýna. Už to může s psychikou mladé holky solidně zacloumat. Mnohem víc ji ale ovlivňují „noční dobrodružství“, které zažívá po usnutí v pronajatém pokojíku vlídné paní domácí (Diana Rigg). Ve snu se vrací časem do šedesátých let, do proslulé londýnské čtvrti Soho a nočního klubu Café De Paris. Tady potkává talentovanou zpěvačku a tanečnici Sandie (Anya Taylor-Joy), které chybí už jen krůček k tomu, aby se stala opravdovou hvězdou. Sandie má silné kouzlo osobnosti, kterému Eloise podléhá čím dál víc, stejně jako stylu, tónu a divokosti zlatých šedesátých. Podléhá jim tak, že si nevšímá, jak mezi všemi těmi barvami začínají převládat temné tóny, a že její noční pouto s minulostí začíná pronikat i do její každodenní existence. Eloise si uvědomuje, že Sandie nemusí být jen výplodem její fantazie, ale skutečnou lidskou bytostí, která ji z minulosti zoufale volá o pomoc. Eloise se jí rozhodne zachránit. Je to šílené? Možná. A nebezpečné? Zcela určitě. (CinemArt)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (414)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Já jsem s Wrightovou novinkou poměrně dost spokojený, ačkoli v průběhu jízdy do finále ten film nějak divně vykolejí a v závěru má co dělat, aby se úplně nerozpadl. Rozehráno je Soho přitom výborně - skvostná výprava, nápaditá režie, vymazlený soundtrack a super herci, zvlášť Thomasin McKenzie je tu pro mě za jednu z nejroztomilejších a nejsympatičtějcíh hrdinek v hororech za hodně dlouhou dobu. Scénář nadhazuje řadu motivů a člověk čeká, co z nich nakonec vyplyne ... aby se ukázalo, že z mnoha z nich nevyplyne nic. Ta samotná koncovka pak působí, jako kdyby před ní bylo XY minut vystříháno, anebo jako kdyby to režiséra a všechny na place najednou přestalo bavit. Ale nechci znít moc negativně, protože negativní pocit z filmu rozhodně nemám. Naopak - většinu stopáže jsem byl spokojenější, než jsem čekal, a jen mě trochu mrzí, že to ve finále nedolětelo tak daleko, jak v určitou chvíli vypadalo, že by mohlo. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Na to, že ten anglickej styl vůbec nemusím, tak tohle se sledovalo celkem dobře. Musím pochválit výbornou hudbu, tu jsem si užil, McKenzie a Taylor-Joy, dobrý duo, pěkně zahráno, nevadila mi ani jedna z nich. Čekal jsem ale o něco komplikovanější děj, bylo to ve výsledku strašně moc jednoduchý i nudný. První polovina byla excelentní, ta druhá, kde to byla už jen samá halucinace, mě už moc nebavila a finální rozuzlení bylo na můj vkus předhozeno právě jako tupounovi, chtěl jsem si možná vytvořit svůj vlastní konec. Každopádně, jedná se o lehčí Hororové drama, se skvělou atmosférou a řekl bych, že spíše pro ženské publikum. Kdybych to sledoval s buchtou, při sklence vína, tu čtvrtou hvězdu bych možná i dal. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Tohle je Londýn. Zde někdo zemřel v každém pokoji každé budovy a na každém rohu ulice města.Edgar Wright mi velmi sedí a to v každé poloze. Baby Driver, Hot Fuzz, Scott Pilgrim nebyla náhoda a tenhle retro mystery hororový výlet se povedl velmi dobře, vlastně jsem až překvapen jak moc jsem spokojen.V průběhu filmu se míchá vícero žánrů, ale naštěstí vše drží pohromadě a ani jednou se to režisérovi nerozpadne pod rukama. Míchá se zde Drama, Retro-Krimi, Coming-of age, snové Fantasy, Horor i Mysteriózní Psycho Thriller. Celé to stojí na výborných mladých herečkách Thomasin McKenzie a Anya Taylor-Joy- mé zlato a zde opět exceluje. Hororové prvky jsou působivé- jsou zde docela nepříjemné lekačky i pár brutálních scén, takže v tomhle ohledu spokojenost. Povedl se i retro soundtrack, atmosféra, poutavý děj s překvapivým vyvrcholením, výrazná stylizace i velmi dobře napsané dialogy. Rozhodně se nejedná o čistokrevný horor, ale je to dost dobrý film téměř v každém ohledu, takže si nemám nač stěžovat. Společně s Malignantem nejvýraznější letošní mainstream žánrovka.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 5/5. 8.5/10. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Nechýbalo veľa, aby som dal plný počet. Nebyť jednej malej veci. A tým je fakt, že som to finálne tajomstvo odhalil pomerne rýchlo. Nemyslím si, že film je vysoko predvídateľný, ale to odhalenie som cítil dosť skoro. A možno by som ešte mohol povedať, že jedna postava mohla možno dostať trošku viac priestoru. Ale inak je pre mňa "Last Night In Soho" jeden z najlepších hororov, ktoré som videl za celkom dlhú dobu. Veľmi kvalitná je vizuálna stránka filmu. Obohatená o skvelú hudbu a eleganciu 60-tych rokov Londýna. To dodáva filmu slušnú dávku atmosféry. Okrem toho Thomasin McKenzie tu podľa mňa absolútne exceluje. Perfektný herecký výkon, ktorý som jej uveril všetkými desiatimi. Viac som bol asi zvedavý na Anyu Taylor-Joy, no McKenzie ju podľa mňa svojim výkonom prekonala. Práca so zrkadlami je excelentná a okrem toho tie strašidelné momentky fakt fungujú. No ten pocit, že tie temné postavy sa snažia niečo povedať bolo fakt super. Istým spôsobom mi film pripomenul v mnohom "The Sixth Sensehoci tento film je oveľa temnejší a ten výsledok skutočne niečo ponúkol. Neviem čo reálne viac povedať. Prote dve hodiny trvajúci vizuálny zážitok, ktorý ukrýva veľkú dávku tajomstiev, ktoré (pre mňa) stálo za to odhaliť. Jeden z tohtoročných hororových highlightov. A už sa teším na ďalší projekt Edgara Wrighta. Skvelá práca. Hodnotenie: A ()

Claw 

všechny recenze uživatele

Na film „Poslední noc v Soho“ jsem se podíval na kamarádovo doporučení a musím říct, že se mi opravdu líbil. Za mě je to největší překvapení roku 2021. Nejsem velký fanoušek Edgara Wrighta, ale uznávám, že tohle se mu povedlo. Film má sice hororové prvky, kterými prochází tajemno, ale nemyslím si, že většině fanoušků žánru bude připadat děsivý nebo dokonce znepokojivý. To, co má, je poměrně originální příběh, skvostnou výpravu, nápaditou režii, chytlavý soundtrack, spoustu stylu a skvělé herecké výkony. Tvůrci odvedli neuvěřitelnou práci při ztvárnění minulé éry, kdy byla odborně využita móda, barvy a hudba. Thomasin McKenzie je ideální hlavní hrdinkou, která nás provede temnou cestou do minulosti, jež kontrastuje s jejími představami o tom, jak to tehdy vypadalo. A Anya Taylor-Joy nezůstává vůbec pozadu. Doposud předvedla několik skvělých výkonů, ale tento ji posouvá na vyšší úroveň. Velké body dávám filmu i za to, že se na něj mohu s chutí podívat znovu. Na druhou stranu mi přišlo, že v průběhu jízdy do finále ten film nějak divně vykolejí a v závěru má co dělat, aby se úplně nerozpadl. Dokážu pochopit, že nemám úplně dobrý pocit z toho, jak vše skončilo, ale já osobně nekritizuji příběh za to, že nedělá přesně to, co bych chtěl. Zkrátka mě to baví takové, jaké to je. /80%/ ()

Galerie (43)

Zajímavosti (17)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

Anya Taylor-Joy v dalším hororu

25.08.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) si velmi oblíbila spolupráci s režisérem Robertem Eggersem. Do Hollywoodu ostatně prorazila díky filmu Čarodějnice, teď se ale objeví i v jeho vikingské… (více)

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (více)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)

Reklama

Reklama