Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (více)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

Warhorr

Teen horor s humornými prvky. Tohle není úplně můj šálek kávy ale na druhou stranu jsem se i bavil a nějak extra zklamán z toho nebyl, i když jsem měl dopředu docela obavy. Kompletní trilogie se zdá být kombinací různých slasherů, které známe z minulosti, jako například Pátek třináctého a Vřískot. Zápletka je velmi prostá. Celý příběh je založen na legendě o čarodejnici z Shadyside, kterou kdysi zabili a vždy po několika letech tato legenda opět ožívá v podobě posednutí místních lidí, kteří se rozhodnout zabíjet. Vraždy jsou fajn a krve si tady člověk celkem užije. Od začátku druhé třetiny filmu jsem se bál, že už nikdo nechcípne a bude se zjišťovat jen to, jak čarodejnici sejmout ale scény v sámošce a následný konec to zachránil. Do toho všeho bylo prima poslouchat staré vykopávky alias Prodigy apod. Co mě však neskutečně sere, je opět netflixovskej gender correct, na který si prostě nikdy nezvyknu. Jsem zvědav na další dva díly. Snad se z toho podaří vytřískat co nejvíce a budou se mi i více líbit. ()

bozka10

Nostalgický návrat do doby keď fičal Vreskot, ktorý tam je miestami intenzívne cítiť ma nejak extra neoslovil.Slashery s partou teenagerov ma nejak už neberú ,aj ked linka na čarodejnicu bola fain.V rámci žánru je to však v poriadku a kdo je zalúbený do slasherov si pravdepodobne príde na svoje aj keď absencia napätia je výrazná. ()

Flopik

O tejto trilógii som vôbec nepočul, až pred pár dňami som zbadal, že Netflix nám niečo takéto ponúkne. Tieto dobové horory mám od nich rád, nakoľko väčšinou trafia atmosféru naozaj skvelo a inak to nebolo ani tu. Dostali sme sympatické postavy, rozhodne im fandíte počas filmu. Teda úprimne hlavné 2 ma až tak nebavili... Čo sa hororu týka a vrážd, nakoľko to má byť Slasher, tak to bolo dosť nevýrazné. Nejaké tie pekné zabitia prišli až na konci, boli však len dve. Prišlo mi, že sa film snaží byť aj pre deti a to by som radšej vynechal. Hudba zvolená skvelo, pozeralo sa nato dobre ale na 4* mi tam niečo chýbalo. Som zvedavý na pokračovanie. Ak máte radi takéto žanrovky rozhodne doporučujem. ()

DavidHolub

Na letošní horory tedy nadprůměr. Pěkně natočeno, zajímavé, krvavé a některé lekačky byly docela povedené. Těším se na další dva díly! Příběh: 7/10 Zábava: 8/10 Humor: 5/10 Lekačky: 5,5/10 Atmosféra: 4/10 Gore: 7/10 Celkově: 7/10. ()

husokachna

Přistupoval jsem k tomu jako, kdybych si vzal do ruky po letech Stopy hrůzy. Takže takovej trochu guilty pleasure brak, kterej se dobře čte a dokáže vás za určitých okolností (že moc nepřemýšlíte) vtáhnout. A v podstatě to jsem přesně dostal. Je tam pár zajímavých momentů, super devadesátkový soundtrack (který je ze začátku strašně na sílu tlačený, ale postupem děje se to spraví), docela sympatický obsazení, příjemnou "nezávaznou" :-) atmosféru a pěkně to šlape. Na druhou stranu je to samozřejmě strašně blbý, generický, neuvěřitelně "vanilla" ve všech ohledech (hlavně v definici - horror to určitě není, já jsem posera a tohle mě nevyděsilo snad ani jednou) a bohužel to vůbec nevyužije zajímavou premisu dvou měst, jednoho prokletého a druhého sluncem zalitého, ale to už bych chtěl asi jiný film. Dal bych skoro čtyři useknutý ruky, ale dám tři velmi silný prokletí. PS: Protože moc nejedu Netflix, nikdy jsem nechápal ten humbuk kolem jejich LGBT propagace. Ano, i v tomhle filmu jsou hlavní hrdinky lesbičky. A ano, ze začátku mi to trochu vadilo, ale hlavně proto, že mi to v konceptu "devadesátkový slasher jako tenkrát" vůbec nesedělo. Ale postupem času si mě holky získaly, v rámci příběhu a jejich charakteristiky to bylo na standardy žánru pěkně odůvodněno, a nemám s tím vůbec problém. Jen bych chtěl říct, že je vrchol pokrytectví cpát všude menšiny a LGBT a nemít v hlavních rolích ani jednu hnusnou holku. #uglyfacematters ()

fixaman

Zábavná pocta devadesátkovým hororům v čele s mým milovaným Vřískotem. A k tomu navíc pořádná porce skvěle vybrané dobové muziky. Líbilo se mi i to, jak se snažili držet dobových detailů, i když občas jim to stejně ujelo. V té době ještě Amerika fakt běžně neměla ve školách detektory kovu. A na internetových chatech se rozhodně nepoužíval font Calibri, který je tu s námi od roku 2007 :-P ()

jasanka

I když jde o horor, bylo v něm na můj vkus až moc nelogičností. Neustále jsem si říkala, proč dělají x, když by měli dělat y. Pro mladší publikum ale proč ne. ()

Aurus

Ulice strachu – 1. část: 1994 je docela dost dobrej a zábavnej horor který má docela dost slušný příběh, sympatické postavy, docela fakt dobrou hudbu, skvělou atmosféru a napětí, kamera filmu je fakt super a lokace jsou zájímavé. No za mě si to těch 58% nezaslouží, zaslouží si 60-65%. No za mě docela dost povedený horor. Za mě 6/10. ()

BOURQUE

Priemerný a nikam neponáhľajúci horor, ktorý sa otvorene inšpiruje z podobných filmov daného žánru. Klasický príbeh a priebeh, ktorý možno zbytočne, možno nie, je rozdelený na tri časti. Ďalšie diela ukážu, že či tento krok bol tým správnym. P.S.: Každopádne pesnička Fear of the Dark od Iron Maiden potešila. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Rockerman

Velká slabota. Něco mezi Vřískotem a bohužel někdy i Scary movie. Ikdyž se vraždícím přízrakům povede občas efektní zásah, většinou působí neobratně. Samozřejmě co se týče genderu, barevnosti či sexuální orientace je všechno v pořádku. Skoro se zdá, že o to šlo tvůrcům více, než natočit dobrý horor. Uvidíme co bude dál, zatím jsem zklamán. ()

Lyžař

Vetsina veci pripomina Vriskot. Jen, on byl tehda v tomhle zanru proste prvni. Dost veci je tady pekne zpracovanych, dost jich je zase odflaklych. No, neva, celkem jsem se bavil :) ()

helloween93

Další z řady teen slasherů poslední doby, který se veze na vlně, kterou nastolil IT a Stranger Things. Parta lidí čelí starodávnému prokletí města a musí bojovat o své životy se 3 zabijáky. Film funguje jako první část netflixovské trilogie. Herci byli sympatičtí, killů i gore dost a pojetí příběhu svým způsobem originální. Tvůrci načrtli divácky zajímavou mytologii, ve které mohou v dalších dílech pokračovat. Po prvním díle jsem spoko. 3* ()

helraiser

Luxusní rozjezd trilogie dávající poctu subžánru slasheru. V podstatě luxusní vyvražďovačka s plno odkazy na spousty hororových kousků se slušnou porcí vtipů, akce, solidní krvavostí,některá zabití jsou opravdu labůžo a povedenými zabijáky. Přidání čarodějnický vložky tomu ještě přidává na atraktivnosti a je to opravdu parádní podívaná,které to akorát trošku kazí ten nesmyslnej gender nesmysl, ale vzhledem, že se jedná o Netflix produkci, tak se není ani čemu divit a srážet kvůli tomu body nebudu i když mě to vážně štve. Celkově parádní podívaná, která je teprve začátek pořádné slasheru jízdě, jak dává tušit závěr. ()

pumpkinqueen

Na Fear Street jsem se velmi těšila a možná proto přišlo tak obrovské zklamání po první části. Vizuál sliboval velmi výrazný kousek mezi novodobými slashery inspirovanými těmi klasickými a první scéna nás přesně na takovou podívanou navnadila, ale nakonec se nám dostalo jen nudné party teenagerů a jejich nadpřirozeného problémku, kterému chybělo jakékoli napětí - to vše ovšem v příjemné atmosféře, kterou vytknout nelze. S postavami jsem se ale sžívala delší dobu, než bych chtěla, a k srdci mi upřímně nepřirostly. Poutavá a poctivě slasherová podívaná se konala až posledních pár minut, ale události před tím působily až příliš dětsky. Odkazy na hororové klasiky potěšily, stejně jako gore scény ke konci, které mimo jiné i po té nudné podívané překvapily. Kéž by se v tomto duchu nesl celý film. ()

Vabr

Fakt jsem čekal super slasher. Zvlášť, když lidi psali, že gore je fajn a to mně dost na Netflix nesedělo, tak jsem byl navnaděnej. Navíc, ta čarodějnická tématika. Už jsem byl i rád za výběry let, že tam nebyly žádný trapný osmdesátky, ale konečně devadesátky. Úvodní scéna OK, ale jediná podobnost s Vřískotem je pouze v téhle začáteční scéně a to k tomu jen lehce. Avšak Netflix pak opět nezklamal. Zejména mluvím o oslnivém charizmatu postav. Je vůbec možný udělat tak na ho*no postavy?! Všechny byly do jedný ku*va nesympatický. Zvlášť brácha hlavní postavy. To byl takovej užvaněnej imbe*il s chytráckejma kecama a sebevědomím až na půdu. Nedal se vůbec poslouchat. Měl jsem chuť jak jeho, tak ostatní, čapnout, namlátit je, nejlíp z nich tu de*ilitu vymlátit, a pak v nejhorším hodit do drtiče na větve. Sexy ta vražedkyně opravdu nebyla. Byla podprůměrná a nechápu, co na ní furt ten de*ent viděl. Moc taky nechápu, jak konkrétně se to vlastně Sam podařilo zabořit ruce do země na správné místo a spojit se tak s temnými silami. A bylo mi taky fuk, co se s ní stane. Klidně bych držel ty dveře zavřený, jen aby na tý chodbě zůstala. Chování postav je taky celkem hloupý. Proč to oblečení s její krví měli ke konci filmu na sobě? Mohli ho mít třeba jen v ruce, bylo by to bezpečnější. Ale na druhou stranu dobře jim tak. Vrahové jsou dost upozadnění v tomhle díle a moc se nepředvedli. Vyhodnocení: Už takhle ze začátku mi to zes*ali šíleně nesympatický postavy, to se jen tak nevidí ()

Maximilianus

Niektoré veci mi vadili, ale inak hodnotím tento film celkom kladne, a najmä treba si pozrieť aj zvyšné dva filmy, na ktoré sa celkom teším, aby si človek mohol urobiť celkový názor. Prvý diel bol viac teenegerský ako by som si prial, nebolo to až tak hororové, ale napád a poňatie námetu bolo celkom netradičné. Treba počkať, čo z toho naoniec bude. 6,9/10. ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu