11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. Kriminálník Lehiff (Colin Farrell - S.W.A.T., Telefonní budka ) se připravuje na svou poslední černou prácičku. V jeho stopách neúnavně slídí podivínský detektiv Jerry (Colm Meaney - Blueberry), obdivující neohrožené hrdiny z amerických akčních seriálů a keltskou mytologii. Je tady taky John, který praští s otročinou v supermarketu, aby se přidal k Lehiffovu týmu. Potřebuje totiž získat peníze a tudíž i lásku Deirdre, která toho času žije u jistého Sama, zaměstnance banky, kterou se John a Lehiff chystají přepadnout. Do cesty se jim snad může postavit pouze zhrzená a odkopnutá Samova manželka, místní nemesis, 8 letý klučina, krátící si čas házením šutrů do oken zrovna projížděních vozidel a jedná nepozorná ovce. (oficiální text distributora)

PAVLIS

70% Napoprvé je to hlavně díky drajvu a zábavnosti ala Podfuck (Snatch) jasná čtyřhvězdičková záležitost. Druhou projekci ale nedoporučuju. Začnou při ní akorát vyskakovat vady snímku. O čem že to vlastně bylo? :-) ()

PlysovyMacko

Mozaika osudov svojraznych postaviciek, kazdy riesi svoj zivot a svoje problemy. Od vztahov, beznych ludi robotnickej triedy po kriminalne zivly. Fuckuje sa o zivot. Najviac ma bavil Colin. ()

Bilky

Príbeh, ktorý na začiatku sľubuje skoro brutálne krimi je potom zbytočne odlahčovany a spomaľovaný hlavne epizódnymi príbehmi s miernym socialnym nádyxom. Evidentná snaha o hlbšie charaktery sa síce podarila (aj vďaka dobrým hereckým výkonom) ale niekedy na úkor celistvosti celej snímky. Solídne výkony celého ansámblu (ťažko vôbec definovať hlavné postavy) zveľaďuje premyslená réžia a neokukaní herci (prepáč COLIN, teba som nemyslel :) Body ale uberá priemerný scénar a bohužiaľ aj "moderná" kamera. ()

Tichoza

Zajímavý film, každopádně stojí za shlédnutí. Dublin vypadá krásně přirozeně a i slušně vykreslená irská současná společnost. Na druhou stranu, tento film ve mě nic extra nevyvolává a že bych si ho pustil znova...no nevim. Standardní podívaná. 65% ()

PamelaJJK

Tak tohle dílko ve mě zanechalo rozporuplné pocity a já vlastně nevím jestli to byl odpad nebo geniální film. Takže nakonec jsem se rozhodl pro tři hvězdy a jednu jsem přidal díky tomu, že mě film nutí pořád o něm přemýšlet. Bylo tam dost dobrých hlášek, ale i dost hluchých (až trapných) míst. Chvíli jsem se královsky bavil, chvíli nehorázně nudil. Nejlepší byl policajt Colma Meaneyho a grázl Colina Farrella. Jeho úvodní scéna mě dokonale navnadila (a o to jde), ale pak byl film vlastně jiný, než jsem očekával. A taky hlášky šéfa marketu, které údajně používají v Americe. Ty byly taky super. Asi to zkouknu ještě jednou, abych si ujasnil to dilema z prvního řádku... ()

AnnaW

U mě tak za 70%. Herecké výkony moc dobré, zejména Colin Farrell coby pěkný grázl (s přitroublým výrazem na hony vzdáleným frajírkovi z Telefonní budky) a Colm Meaney coby poněkud umanuty policista milující keltskou muziku stoji í za vidění. Ani hlavní lákadlo Farell tu však nemá více prostoru než ostatní. Škoda, že se příběh, který je dalším z řady filmů o více osudech, trochu tříští, byť atmosféru to má slušnou a Dublin tomu uvěříte. Určitá syrovost a občasná neohrabanost k tomuhle filmu patří. ()

Bragi66

Neotřelá drsná jízda do pekla těch, kteří se rozhodnou pro cestu zloskutků. Připomíná to například film Londýnský gangster (2010). ()

J.o.h.n.ny

Skvělý začátek, ale pak už je film zamořen množstvím postav a jejich osody, až vám jde z toho hlava kolem a nevíte, o co v tom filmu vlastně jde. A když už to má nějaký zaujetí pro diváky, tak už je konec filmu. Ten by mohl být taky trochu lepší. Ale při sledování filmu se nenudíte. ()

Shadow

Rozhodně už začátek, kdy Colin vyloupí obchod je překvapením. Potom ale děj pokračuje jen ve velmi lehkém tempu, které se ztrácí ve víru mnoha postav a jejich problémů. Ačkoli závěr je příjemně stvárněn, tak z tohohle filmu rozhodně nejsem nijak odvařená. Spíš mi to přijde jako nijaký kříženec našich Pelíšků a Jedna ruka netleská. Velký plus je ale hudba. Do situací přesně sedne. Mimochodem, běžný divák pozná maximálně čtyři herce, ostatní nejsou známí. A na závěr bych ještě řekla, že si docela dobře dokážu představit v českém stvárnění do role policisty pana Duška, jako jednu ze starších dam paní Holubovou apod. A musím podotknout, že to není lichotka. ()

bax

Celkom zaujímavý film, ktorý je v podstate o ničom (myslené čo sa týka myšlienky, nie kvality). Je to len výsek zo života pár inak veľmi zaujímavých postáv, ktorých osudy sú navzájom všelijako prepletené a neraz sa skrížia za dosť nečakaných okolností. Mne osobne veľmi vadia rýchle prestrihy a pohyb kamery. Je to síce zaujímavé a dodáva to dynamiku aj inak statickým scénam, ale všetkého veľa škodí a sem tam ma z toho pekne rozboleli oči. Na druhej strane som sa počas firmu skoro vôbec nenudil a dopozeral som ho bez nejakého prekonávania. Ale raz asi stačilo. ()

stuj

Povídková pohodička, sem tam vtip. I o vztazích. A nečekal bych, že song k titulkům bude zpívat sám Collin Farrell. Povedeně. ()

Sejkorka

Krimi komedie jak vyšitá, spousta vtipných situací, na závěr dokonce milostný "double" hepyš dvou sester. Řada známých herců v čele s Colinem Farrelem a Kelly Macdonald. 11 veskrze originálních lidských osudů vzájemně se proplétajících v jedné městské čtvrti irského Dublinu. PODRUHÉ 18-12-23 pořád velmi dobrý (škola 2), i když mi to trochu míň připadalo jako komedie. A mrzí mě, že nepotrestali toho spratka, co házel šutry po autech, včetně autobusů. ()