V pasti - Série 1

(série)
Island / Německo, 2016, 8 h 37 min (Minutáž: 51–54 min)

Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Sigurðsson, Ólafur Darri Ólafsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Baltasar Breki Samper, Þorsteinn Bachmann, Bjarne Henriksen (více)

Epizody(10)

mh.mail

60% — POZOR, SPOILER! Ačkoliv mě seriál po celou dobu bavil a byl jsem zvědavý na to, jak to celé dopadne, závěrečný WOW! efekt se nekonal. Pořád jsem čekal, jak se jednotlivé motivy nakonec prolnou, místo toho se ukázalo, že se jednalo o tři samostatné, jenom slabě propojené případy: pojišťovací podvod, při kterém omylem zemřel člověk, dávné znásilnění a zabití v sebeobraně a nakonec pašování lidí. To by snad ani tolik nevadilo, horší byl fakt, že některé naznačené motivy nebyly vůbec dotaženy do konce a vysvětleny. Proč například syn toho bláznivého staříka chtěl utopit torzo těla, kterým to celé vlastně začalo, a proč pak po svém chycení nemluvil a nakonec vyskočil z helikoptéry? Pro koho bylo prováděno pašování těch dvou afrických dívek a jaké s nimi měli dotyční úmysly? Kapitán při výslechu tajemně prohlašoval: „Nevíte, proti komu stojíte,“ také jsem v průběhu seriálu zaslechl větu, že se v jejich městečku otevřela Pandořina skříňka, ale ve výsledku se žádná velká tragédie nekonala. Organizátoři byli vcelku bez větších problémů pochytáni a tím to celé skončilo. Takže aspoň za to, že mě to po celou dobu bavilo, dávám tři hvězdičky. ()

barteca

Výborné ! Islandská produkce mě ještě nikdy nezklamala. Traumatická krajina, traumatické vztahy. Postavy hluboce prokreslené a hluboce zahrané. Jako fakt mají jen 350 tisíc lidu ?! a dělají vše na nejvyšší profi úrovni ?! Jen mě pak udivuje, jak hluboko jsme v naší kotlince klesli.... ()

anatheman

Dle mého názoru silně nadhodnocený seriál, který především sází na lákavé severské prostředí. Prvky originality jsou sice patrné, ale nezdálo se mi, že by náplň měla takovou šťávu, aby vznikla série o deseti dílech. To je nejvíce patrné na prostředních dílech, které svou překombinovaností vytváří kolosální natahování. Což je škoda, neboť úvod dostatečně navnadí. Také mi vadili nevýrazní vyšetřovatelé. Nečekám aby nutně trpěli nějakou poruchou (zdravím Most), ale určitá hloubka jim zcela chybí. Ačkoli nejsem nějaký kriminalistický expert, musím podotknout, že jsem identifikoval několik profesních failů. Především v oblasti převážení osob či obecně jejich zajištění, které je zde prováděno silně amatérsky. Jsem ale povinen pochválit znělku s výbornou hudbou Jóhanna Jóhannssona, dnes již bohužel zesnulého... ()

chrispe

Trapped není vůbec špatný seriál. Ale že bych z něj byla nějak nadšená a doporučovala ho dál... to asi ne. Je rozhodně nad průměrem. Tahákem pro mě bylo prostředí a počasí. Teď v těch teplých dnech jsem se ráda "ochlazovala" u sněhových vánic a zároveň přemýšlela, jak se na takovým místě asi žije a co si proboha oblíkají, že vypadají, že jim není vůbec zima. Hlavní hrdina Andri je celkem sympaťák, kolegyně Hinrika mu celkem zdatně sekundovala (i když ten svůj zmrzlej nevěřícnej pohled používala na můj vkus až moc často) a Ásgeir... no ten se jim tam tak nějak motal pod nohama. Případ je řádně zamotaný, minulost se prolíná s přítomností a věřte mi, že (víc než) pár postav nebudete mít rádi. Osobně jsem od toho čekala něco úplně jinýho, ale i tohle nebylo špatný. Na druhou sérii se nejspíš podívám, jen škoda, že (zatím?) není na Netflixu. Btw: Intro se mi ze začátku moc nezdálo, ale s postupujícími díly jsem ho oceňovala víc a víc. ()

Likan7

Přece jen jsem se trochu té monotónní atmosféry jakoby přejedl. Skvělé prostředí, hutná atmosféra a sympatické postavy policistů tomu hodně pomáhají. Někdy ale od poloviny série mi to už přišlo zbytečně moc překombinované a fantastická temná hudba se také časem ohraje. Finále jsem si tím pádem neužil tak moc, jak bych doufal. Přesto je to ale vynikající detektivka se skvělými postavami v neobyčejném prostředí. ()

nula87

Další velmi dobrý severský seriál, tentokrát až z Islandu, kde je nehostinná a mrazivá zima skvěle přetavena do příběhu, který je stejně mrazivý jako počasí, i když nakonec vyústí v rozuzlení do značné míry prostší než jsem čekal. 80% ()

Víteček

Krásné prostředí, dobře natočené, uvěřitelné postavy, rozpad rodiny hlavní postavy a smysluplná a slušná kriminální zápletka, i když ten masakr mohl být v takovém malém poklidném městečku klidně menší a na dramatičnosti by to příliš neubralo. Co si přát víc? Snad jen snáze vyslovitelnější a zapamatovatelná jména postav. Oceňuji, že oproti třeba Mostu je to takové civilnější a normálnější. Sice je to slabších 5*, hlavně kvůli mírnému natahování a chlápkovi s dalekohledem fungujícím mírně jako deus ex machina, ale pořád 5. 85% ()

Mamutol

Silně nadhodnocený seriál. Ospalé městečko mě nijak neoslovilo, přestože severské kriminálky mám rád. První díl byl parádní, ale pak to zmrzlo a závěrečný díl už to nezvedl nahoru ze závěje sněhu. Navíc byl poslední díl plný chyb a nelogických dějových zvratů a klišé (např. když ty dva zavřel do mrazáku, tak proč si nezavolali mobilem o pomoc a řešilo se to zapálením papíru a aktivací čidla požáru, když už byli skoro zmrzlí?) a tak bych mohl pokračovat. Překvapilo mě, že policie na Islandu u sebe nenosí pistole. Navíc jsem zpočátku měl zmatek v tom, kdo je Ilmur, Ingvar, Ólafur, Filippusdóttir nebo Baltasar pod režií Kormákura. ()

Popinodan

Za mě je to rozhodně nejlepší severská kriminální série. Sice O.D.Olafsson není S.Helin(Saga Norenová z Mostu) ale i tak to byl sympaťák. Vše působylo dost věrohodně-autenticky. Ostatní herci byli také dost věrohodní. Fakt parádní-vše!!! ()

hony23

Přirovnání zima jak v ruském filmu není nic oproti zimě v islandském seriálu. Desetidílná krimi zasazená do prostředí městečka odříznutého vánicí od okolního světa má své kouzlo, byť pomalejší tempo děje nemusí každému vyhovovat. ()

elEStet

extremne ale fakt extremne nadhodotene. KLISE KLISE KLISE...... To uz potom ceska Pustina je lepsia.... Druhu seriu mam naco pozerat?!.... ()

KraLuban

Dobré, hutné...smutné. Případ sám nakonec nebyl nijak složitý, ale důsledky pro rodinu a blízké hlavního hrdiny, to bylo jiné kafe. Island hraje sám za sebe, syrový, drsný. A super muzika. Celkově velmi příjemný zážitek (hodnoceno po sérii 1). ()