V pasti (TV seriál)

Trapped - Gefangen in Island

• angličtina

Trapped

Krimi / Drama / Thriller

Island / Německo, 2016–2018, 18 h 37 min (Minutáž: 51–60 min)

Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Sigurðsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Baltasar Breki Samper, Bjarne Henriksen, Þorsteinn Bachmann, Pálmi Gestsson, Þorsteinn Gunnarsson, Hanna María Karlsdóttir, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Sigrún Edda Björnsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Magnús Ragnarsson, Kristján Franklin Magnúss, Björn Hlynur Haraldsson, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Rúnar Freyr Gíslason, Katla Margrét Þorgeirsdóttir, Sigurður Karlsson, Arnar Jónsson, Jóel Sæmundsson, Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Guðrún Gísladóttir, Sigurður Skúlason, Stefán Jónsson, Halldóra Geirharðsdóttir, Ingrid Jónsdóttir, Bjarki Þór Jónsson, Vytautas Narbutas, Jón Pétursson, Elva María Birgisdóttir, Júlia Guðrún Lovisa Henje, Guðjón Pedersen, Eysteinn Sigurðarson, Gunnar Viðar Valdimarsson, Marta Quental, Grace Achieng, Georg Leite de Oliveira Santos, Steve Lorenz, Salka Sól Eyfeld, Jasmín Dúfa Pitt, Hans Tórgarð, Monika Orlowska, Rán Ísold Eysteinsdóttir, Helga Rós Hannam, Sólveig Arnarsdóttir, Valdimar Örn Flygenring, Guðjón Davíð Karlsson, Steinn Ármann Magnússon, Kingsford Siayor, Unnur Ösp Stefánsdóttir, Dar Salim, Þorsteinn Gunnar Bjarnason, Lára Jóhanna Jónsdóttir, Hinrik Ólafsson, Gunnar Bersi Björnsson, Anna Claessen, Björn Ingi Hilmarsson

Komentáře uživatele Cheeter k tomuto TV seriálu

První sérii jsem si moc užil, viz komentář v ní. Druhá série bohužel úplně odskočila od původního názvu,což považuji za velkou chybu. Jinak byla dobrá, až na rozuzlení. Jen doufám, že se pokračovat dál nebude.(15.4.2018)

Rád bych teď napsal komentář za celý seriál, ale nemůžu. Podle všeho bude brzy druhá řada a já jsem zvědavý, jestli se povede stejně dobře, jako se povedla první, resp. asi původně zamýšlený samostatný seriál. Severské detektivky teď mají žně a tahle se na této vlně veze. Za mě se povedla, přes to městečko jsem na Island přijel a odjel. Díky tomuto malému prostoru dostává děj zcela jiné rozměry. Herci pro role vybráni skvěle. Krom toho konec nebyl jednoznačný, navzdory vyřešení případu zůstalo spousta nezacelených šrámů, co se musí dořešit. Což je podle mě lepší konec, než když hlavní hrdina bere vše.(15.4.2018)

Jako rozjezd série to bylo výborné. Pro mě známé prostředí, byť mi chvíli trvalo, než jsem se úplně přesně chytil a ujistil, že je to opravdu Seyðisfjörður, přes který jsem loni v létě jel. Škoda, že jsem to nevěděl, hned bych si městečko prošel víc, než se stalo.(7.4.2018)

Bezpochyby si udrželo úroveň prvního dílu a krásně zamotalo děj, více jak první část, která spíše rozdávala karty. Navíc se povedl konec, který tak krásně navnadil na další díl.(7.4.2018)

Zatím si série drží celkově stejnou úroveň. Na začátku dílu se rozuzlí otevřený minulý závěr, na který naváže děj a přijde další zajímavé zjištění přesně na konci. Sice jednoduché, za to účinné schéma.(9.4.2018)

Podobné schéma jako v minulé epizodě. Celou situaci s vraždou ale komplikuje dost jiných okolností, které se musí řešit. A díky napínavým koncům se člověk těší na další díl.(9.4.2018)

Je to s podivem, ale seriál si celou dobu udržuje stejnou úroveň. Tenhle díl byl zpočátku takovou odbočkou, ale nakonec pro děj dost významný. A město je uvězněno více něž předtím.(9.4.2018)

Za mě doposud nejnapínavější nejlepší epizoda, nejvíce mě vtáhla do děje. Řada zvratů a skvělých momentů, lehce zamotaný děj a konec se už pomalu blíží.(9.4.2018)

Po minulé epizodě zase trochu útlum, ale bylo jasné, že se situace v tomto díle nevyřeší. Bylo zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet situace v jistém "prázdnu", kdy vyšetřovatelé z Reykjavíku dotahují případ.(10.4.2018)

Na jednu stranu se případ začal docela rozmotávat. Nicméně už jenom podle počtu dílů člověk očekává, že to tak lehké nebude. A konec to rozhodně potvrdí!(13.4.2018)

Zápletka z konce minulého dílu tentokrát vyřešena rychle a nepřekvapilo jak. Průběh epizody byl dobrý, rozhodně nezklamal, a klasický závěr, který připravil pódium pro poslední dějství. A je se podle mě na co těšit.(14.4.2018)

Ačkoliv jsem již na začátku dílu tušil, jakým způsobem se děj bude ubírat a kdo z čeho je vinen, tak závěr jsem si opravdu užil. Dobré zpracování a seriál, který neskončí jasným oddělením toho dobrého od špatného.(15.4.2018)

První série byla skvělou podívanou, proto jsem se té druhé docela obával. A přijde mi, že docela oprávněně. Byť většina dílů seriálu mě bavila, zpětně se příběh ukázal dost přitažený za vlasy. Navíc se úplně vytratil význam seriálu, což mi přišlo škoda. To bylo něco, co mě původně oslovilo.(31.3.2019)

Byť to vypadá na zajímavý případ, tak rozjezd byl poněkud slabší. Rozhodně je se na co těšit. Jen nechápu, proč oproti první sérii bylo změněno město, kde se děj odehrává, ačkoliv se stále všichni tváří, že je to to samé.(3.3.2019)

Případ se akorát víc zamotal, což je dobré. Sám teď nevím, kdo je původcem, ačkoliv se mi už podařilo zorientovat se v nové sérii.(5.3.2019)

S tímto dílem si dramatik musel hodně vyhrát, protože se krásně stupňuje, velká pochvala. Stále jsem čekal, co se stane v příštím okamžiku, tak by to mělo vypadat.(8.3.2019)

Hodně velká spokojenost. V ději došlo k velkému přelomu, a to nejenom, co se případu týče. Hodně se těším, co bude dál. Po slabším prvním díle je tak radost seriál sledovat.(9.3.2019)

Celá epizoda jakoby šedá. Na jednu stranu mi přišlo, že se téměř nic nestalo. Na druhou toho bylo dost. A závěr ukázal, že všechno bude trochu složitější. No těším se na další část.(14.3.2019)

První půlka taková očekávatelná, ta druhá už méně. A teď stojíme před klasickou otázkou, udělal to?(22.3.2019)

Tato část krásně rozvinula a podtrhla tu minulou, ta propojenost mi přijde snad největší za celou dobu.(23.3.2019)

Až se divím, jak si tento seriál dokáže udržet po celou dobu vysokou úroveň, a to bez mrknutí oka. Klobouk dolů. A navíc se blíží velký závěr, na který se moc těším.(24.3.2019)

Člověk je už z GoTu tak zblblý, že čeká změnu o stoosmdesát stupňů na každém rohu, ale to není tento případ. Tohle je Island a tady se na zmrtvýchvstání nehraje.(27.3.2019)

Na závěr se objevilo takové rozuzlení, až mi připadalo zbytečně vyexponované. Až přehnané. Škoda toho, řada si držela celou dobu výbornou úroveň.(31.3.2019)