• Strike
  ***

  Prvních šest dílů není moc co vytknout - atmosféra, příběh, režie, herci - vše velmi dobré. Bohužel pak se to trochu začne kazit. Příběh a finále je logické a civilní. Průšvih je jak se k tomu dokodrcáme a jak je to natočeno. Zvláště v posledním díle je několik scén na hraně parodie. I tak tento seriál stojí za pozornost. Zvláště pokud se chcete ochladit v parném létě...7/10(25.6.2016)

 • Franc1s
  *****

  A opět se potvrdilo, že kriminálky od borců ze severu si jedou svou vlastní ligu a co seriál, to originál. Teď tentokrát přímo z Islandu, neznámé tváře, zajímavý příběh, nádherná a drsná příroda. Kde se po bouři ocitne malé městečko odřízlé od světa a najednou se zde objeví mrtvé tělo a pomalu se začíná odkrývat minulost tohoto místa a lidí, kteří zde žíjí.. Každá postava zajímavá něčím jiným, nejen zachmuřilej ale výborně zahranej velitel tamějších policistů. V žádném dílu se člověk ani chvíli nenudí, stále nějaký zvrat a zajímavý vývoj případu, až do úplného konce... Jen tak dále a klidně i druhou sérii!! 9,5/10(5.9.2016)

 • dr.fish
  *****

  Malé městečko, které se stane uzavřené vánicí rozžhaveným "papiňákem" těsně před výbuchem. Po léta zrající drobná tajemství vyústí v nález těla bez hlavy a končetin, místní detektivové odříznutí od pátračky v hlavním městě začnou pátrat sami. Pomalu ale stále vpřed. Velmi pěkně promotané vztahy činí příběh poměrně neprůhledným a ani v závěru, kdy už to začíná být jasné, tempo nezrychlí. Vychutnáno až do konce. Závěr je natolik severský, že přidávám i hvězdičku pátou. 85%(28.12.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Sice zima jak v mrazáku, ale zbytek skoro perfektní. Další, tentokráte islandská, seriálová bombička, která zahřeje hlavně na duši. Spletitý případ, který se vlastně táhne několik let dozadu, pár mrtvých, možná víc podezřelých, než obyvkle a pak už jen tři stateční policisté, kteří téhle zapeklité záhadě musí přijít na kloub. Nebudou to mít sice vůbec jednoduché, ale pokud budou úplně nestranní, pevně věřím tomu, že to nakonec vyřeší. I kdyby měli dát pár výstřelů do vlastních řad...(9.5.2016)

 • manonfire
  ****

  Islanďané, stejně jako většina skutečně rodilých seveřanů, jsou podle mého elitou lidstva, zatímco za spodinu považuji vše od El Pasa po Patagonii, Afriku pak vůbec nezačleňuji v porovnání. Morální kvalitu národa určuje víc než-li co jiné míra násilných trestných činů, respektive jejich co nejminimálnější zastoupení v životě občanů země. V téhle sérii se charakter severu prokazuje dvojím způsobem. Jednak tím pozitivním ve smyslu citlivého, lidského a seversky uvěřitelného ztvárnění postav příběhu, druhdy pak i maličko negativním ve smyslu, že i ti zlí mají v sobě dost citu a výčitek na to, abyste z nich měli pocit adekvátní vrahům skutečně temného thrilleru, o nějž se tvůrci místy snaží a to ne zcela úspěšně. Pokud jsem ale seriál dosledoval do konce, je to ode mne už samo osobě projevem uznání. Pomohla k tomu určitě i zvláštní pseudoromantika prostředí sněhu a odříznutí od světa, příjemně patetická ve své podstatě a hlavně pak herci, k nimž se poměrně snadno přimknete a to je to nejzásadnější. Pokud jde o scénář, i ten je silnější v dialozích rodinných svárů, nevěr-(bylo jich trochu moc, ne?)-, rozepří či usmíření, než v hlavní kriminální rovinně, která je sice solidní-(až na klasicky debilně vyhrocený závěr)-ale ani neudiví požadovanou kombinací logického překvapení. Klasický mustr, spiknutí, kdy ze všech podezřelých jsou v tom skoro všichni i namočeni, byl očekávatelný. Nicméně pořád je třeba uznat, že Ófærð napětí vlastní a umí jej ve správných dávkách i předat. Výtka míří jen k úplnému závěru s Maggim, mrazákem, který jako by vzalo do ruky hollywoodské hovado a v cestě za vyhroceností ztratilo soudnost. 80%(10.8.2016)

 • - V epizodě zpracovává starý Guðmundur (Sigurður Karlsson) ulovenou zvěřinu zavěšenou na československém traktoru ZETOR 7745 (vyráběném od roku 1986). (Michalechal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace