V pasti (TV seriál)

• Německo

Trapped - Gefangen in Island

Trapped

Krimi / Drama / Thriller

Island / Německo, 2016 - 2018, 18 h 37 min (Minutáž: 51–54 min)

Ólafur Darri Ólafsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Ingvar Eggert Sigurðsson, Nína Dögg Filippusdóttir, Baltasar Breki Samper, Bjarne Henriksen, Þorsteinn Bachmann, Pálmi Gestsson, Þorsteinn Gunnarsson, Hanna María Karlsdóttir, Steinunn Ólína Þorsteinsdóttir, Sigrún Edda Björnsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Magnús Ragnarsson, Kristján Franklin Magnúss, Björn Hlynur Haraldsson, Lilja Nótt Þórarinsdóttir, Rúnar Freyr Gíslason, Katla Margrét Þorgeirsdóttir, Sigurður Karlsson, Arnar Jónsson, Jóel Sæmundsson, Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Guðrún Gísladóttir, Sigurður Skúlason, Stefán Jónsson, Halldóra Geirharðsdóttir, Ingrid Jónsdóttir, Bjarki Þór Jónsson, Vytautas Narbutas, Jón Pétursson, Elva María Birgisdóttir, Júlia Guðrún Lovisa Henje, Guðjón Pedersen, Eysteinn Sigurðarson, Gunnar Viðar Valdimarsson, Marta Quental, Grace Achieng, Georg Leite de Oliveira Santos, Steve Lorenz, Salka Sól Eyfeld, Jasmín Dúfa Pitt, Hans Tórgarð, Monika Orlowska, Rán Ísold Eysteinsdóttir, Helga Rós Hannam

Měl jsem sentimentální chvilku po návratu z Islandu, tak jsem si hned pustil tuhle věc. Je to taková kombinace severských krimi (super) a českých (slabota). Určitě to není ztráta času, ale úplně mě to nevtahlo. Výhrady: osobní linka hlavní postavy je dost umelohmotna, zlý policajt z Reykjaviku skřípe, temná atmosféra v městě v pasti není zas tak temná, ...(16.9.2017)

Abych byl objektivní, ono to vlastně bylo téměř perfektní - ponurá kriminálka zasazená do depresivního islandského prostředí s ještě depresivnějším počasím uprostřed dlouhé a temné zimy... Nicméně, už dlouho se mi nestalo, že bych u tak kvalitního seriálu každý druhý díl řešil nepříjemnou skutečnost, že jsem prostě usínal:) Hrooozně rozvláčný styl vyprávní tomu sice vlastně sluší, ale u mě se bohužel s nadšením nepotkává... Když k tomu ještě přidám že skoro až do posledního dílu jsem si za boha nemohl zapamatovat kdo je vlastně kdo, protože všechna jména jsou si děsně podobná a pro mě jsou na úrovni názvů islanských sopek, navíc pár ženských postav si je podobných i fyzicky, mám z toho jeden velký pomalý maglajz který mě bavil spíš v detailech než jako celek a *** tak dávám především kvůli několika velmi emotivním scénám z druhé poloviny celkové stopáže...(13.9.2018)

5* po shlédnutí seriálu ho musím ohodnotit plným počtem hvězd. Příběh je uvěřitelný, přirozený a udržuje napětí až do konce. Hraje tu taky velkou roli krásná ale pochmurná islandská krajina, navíc v období kdy bychom tady ani psa nevyhnali ;-) Kriminální zápletka není zbytečně překombinovaná a srovnal bych to atmosférou dánsko-švédského Mostu, jen tady jde víc pod kůži a řeší se tu častěji různá lidská dilemata. Raděj bych už pokračující sérii nechtěl, aby se to nezvrhlo na něco podobné jako Vraždy v Midsomeru a Island by se totálně vylidnil ;-). [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](6.11.2016)

Skvost medzi televíznymi detektívnymi seriálmi - a nielen tými severskými. Doslova mrazivá atmosféra, veľmi sympatický hlavný medveď a skrz-naskrz ľudské postavy. Čím sa však Trapped dostáva na súčasnú špičku, je výstavba zápletky - dokáže neustále prekvapovať a udržiavať napätie, a pritom nemusí vŕšiť jednu mŕtvolu za druhou a hlavne ani na chvíľu neskĺzne k prekombinovaným bizarnostiam napr. takého Broenu. Všetko aj po rozuzlení zostane v celkom ľudskej, v tom najlepšom slova zmysle obyčajnej rovine. Na konci som sa pristihol pri tom, že som dojatý - pretože všetko do seba krásne emocionálne zacvaklo. Okamžite chcem ďalšiu sériu!!!(3.6.2016)

Chytrý, složitý a přitom srozumitelně vyprávěný příběh zasazený do neskutečně drsného islandského povětří. Zápletky kriminální , rodinné i různorodě jinak vztahové jsou vedené překvapivě a přitom přirozeně, zkrátka radost pohledět. Mimo toto všechno je film tažený skvělým a civilně hrajícím Ólafur Darri Ólafssonem.(24.2.2018)

• - Odehrává se přímo v městečku Seyðisfjörður, kam jezdí trajekt z Dánska a Faerských ostrovů (thorax65)

• - Turisté, jenž jsou přepravování zámořskou lodí, jsou skutečeně cizinci žijící na Islandu. Mezi komparzisty jsou i Češi a Slováci. (Klara.M.)

• - V epizodě zpracovává starý Guðmundur (Sigurður Karlsson) ulovenou zvěřinu zavěšenou na československém traktoru ZETOR 7745 (vyráběném od roku 1986). (Michalechal)