Pobřežní hlídka: Havajská noc (TV film)

Baywatch: Hawaiian Wedding

Pobrežná hliadka: Havajská noc

Akční / Drama / Dobrodružný

USA, 2003, 100 min

Toto je etalon pro definici "guilty pleasure", v podstatě (nezáměrná) parodie sebe sama. Tragické herecké výkony uvadajících silikonových, kolagenových, botoxových a jinak vylepšených krasavic jsou vhodně doplněny ochabujícími svaly mužských hvězd náhodně posbíraných z minulých sérií nejspíše podle toho, kdo potřeboval prachy. Oživlý Mitch a celý plán hlavního padoucha na Mitchovo zničení je snad nejpřekombinovanější plán pomsty v dějinách filmu. K Baywatch jako takové mám nicméně velmi, velmi speciální vztah, takže prostě pět. Ale pokud jste neviděli všech 11 sezón seriálu, nepamatujete si klíčové postavy a nemáte aspoň rámcový přehled kdo, kdy a s kým, tak je to (samo)zřejmě odpad k nepřežití.(1.6.2014)

• BarVo

Z filmu si po včerajšku pamätám: zadky vo vode, silikóny vo vode i na súši (zrejme vďaka nim sa tie dievky nikdy neutopia), veľa vody, dôchodca Mitch a meditujúca Pamela. A keďže nie som chlap, ani len ten bod za Pamelu nedám. Á, ešte vlastne jedna perla mi hlboko utkvela v pamäti: "Keď som sa s ňou bila, jasne som cítila za ušami jazvy po plastickej operácii." No, nedopozerajte to!(27.7.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Prostředí 5/10/// +pár známých tváří se tu najde, o postavách ani nemluvě, potěší Cary-Hiroyuki Tagawa, někdo by mohl říct, že se na to hezky kouká -zhruba první polovina je přehlídka silikonu, nudných dialogů a nicotného děje/// Jaj, natočit film, který po několika letech dějově navazuje na seriál, na kterém jsme jako malí vyrůstali (někdo by řekl, protože nebylo na co jiného koukat), nacpat do něj co nejvíce známých (pro ty co seriál neznají tak neznámých) postav a snažit se vytvořit ještě nějakou zápletku. Ehm, no dlouho jsem se rozhodoval mezi odpadem a jednou hvězdičkou, protože úroveň byla někde mezi mexickou telenovelou a tím co zbylo ze seriálu. Což vypadalo hodně špatně. Celé to zachraňuje zhruba poslední půlhodinka a v ní záchranná akce, která byla ještě na úrovni a dala připomenout dřívější atmosféře seriálu. Takže ještě se to dalo zkouknout, ale napodruhé bych tohle nechtěl a ani nic podobného a vlastně jsem si uvědomil, že z Pobřežní hlídky už jsem vyrostl./// Celkem 35%///(6.12.2010)

• bax

Dúfal som, že to bude niečo príjemné a oddychové, kde sa budem môcť vynadívať na všetkých 0,1% pekných báb v americkej populácii pozvláčaných na jedno miesto zo všetkých kútov USA len kvôli tomuto filmu, ale ostal som nemilo prekvapený. Ak sa niekto pýta čo je to vlastne odpad tak toto by mohol byť jeden z pekných príkladov. Dej to absolútne nemá a hlavnú časť stopáže tvoria zábery na sexi ženy a prípadne na páriky, ktoré sa práve vášnivo objímajú a bozkávajú. Ale keby to bol aspoň erotický film. Ono presne tak to pôsobilo. Úplne nudný príbeh, totálne absurdný dej a zápletka presne ako v porno filme. Akurát samotný akt bol vystrihnutý a ostal len ten odpad, ktorý drží podobné filmy, ktoré sa však honosia hviezdičkou, dejovo ako tak súdržne. Preto aj celý film pôsobil strašne o ničom a nezachránili to ani pekné baby a ani David Hasselhoff. Skutočne tak absurdný, pokazený, nudný a nič nehovoriaci film som už dlho nevidel.(15.6.2009)

Ale ano, bylo to příjemné setkání s plavčíky a plavčicemi, které místo záchranných plováků používaly svoje silikonové kozy. Pánové, přiznejte se bez mučení a bez hrozby Mitchova péra máchajícího před vaším obličejem, kdo z vás nechtěl ošukat Pamelu, později Carmen a v krizi leštil svícen i nad vyfouknutou pneumatikou Alexandrou Paul. A že těch holek v tomhle seriálu bylo pro inspiraci víc než dost. V téhle celovečerní slezině po letech hlásí návrat ty hlavní stars, žádná se nevymluvila a přišla. A to seriálové vztahy nebyly zrovna mezi všemi ideální. Pokárat by však zasloužil scénář, který přišel s vlažným příběhem, i když těla na pláži byla poněkud hot. Spoléhat se na auru hvězdných tváří seriálu bylo poměrně troufalé a tomuhle dostaveníčku pod horkým havajským sluncem v podstatě nic jiného nezbývalo. Scenárista tak trochu pod sluníčkem usnul, po procitnutí do sebe naházel pár tequil a sepsal scénář, který sice nemá silné momenty, ale sází na návrat Pobřežní hlídky v plné sestavě. A to se počítá. Než se všichni úplně rozhádali, stihli pohodový televizní film, ve kterém se tak trochu vzpomínalo, bilancovalo a následně se užilo nějaké to napětí, když zde byl jistý zákeřný asijský element, který chtěl zhatit svatební plány. Zrežírované je to na jistotu, scenáristicky nevypilované, ale nebylo mně proti srsti smažit se s Pamelou a spol. v krásném prostředí. Ano, pěkně malebné exteriéry sehrály svůj prim, na těch si dali tvůrci záležet a hodně to filmu prospělo. Co kamera nestíhala v akčních sekvencích, to se plně vynahradilo při statických scénách, které přece jen režisérovi šly mnohem lépe. Samozřejmě, kouzlo série je nenávratně pryč. Nicméně, vidět hlavní protagonisty zase po letech spolu, není vůbec špatný zážitek. Film má u mě plus také v tom, že se zbytečně neponořil do nostalgie. Raději se ponořil do silikonového poprsí, které částečně kompenzovalo scenáristickou unylost. Kdo nemusí plytké návraty seriálových legend, měl by raději volit předpověď počasí s Jančaříkem. Kdo však v pubertě poměřoval pyj s nedostižným Mitchem Buchananem, měl by setkání po letech brát jako povinnost. 50%(21.4.2015)