Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Sweat55

Asi bych měl napsat, že týden po projekci si nic nepamatuju, nicméně to bych kecal. Ono si totiž není moc co pamatovat. Příběh je neskutečně přímočarý a předvídatelný, bez jakéhokoliv překvapení či nějakého vývoje postav. Stejně nezáživná je i akce, která vůbec ničím nepřekvapí. Doslovný digibordel. Tak proč ty tři hvězdy? Hádky mezi Hardym a Venomem jsem si docela dost užil, jejich dynamika je to nejlepší na celém filmu. Navíc to moc dlouho netrvá, takže při vypnutém mozku se nebudete nudit. ()

Hashirama

Na prvního Venoma jsem byl svého času až přehnaně mírný, protože ačkoliv už během své premiéry působil jak komiksovka stará patnáct let, měl prostě ten nosný cast a příběh, byť na hovno, ctil nějaká nepsaná pravidla dramaturgie - byl tam nějaký osobní oblouk, vývoj postav a finále (všechno se sice pohybovalo v rozpětí sračka - průměr, ale pořád to Ruben Fleischer nějak držel po kopě, než mu to studio rozkopalo). Ale dvojka je naprostá fraška, kde se vše děje zcela nahodile, mezi scénami nejsou žádné přechody, jejich ladění a výstavba jsou absolutně zmatené a člověk neví, na jakou nesoudržnou žánrovou čalamádu to kouká. Akce stojí za vyližprdel, což je ale to nejvíc snesitelné, protože tu téměř žádná není. Zápletka je dvacátý odvar z té nejohranější béčkové šmíry, ještě slepený do kopy absolutními nesmysly. Postavy nefungují, jsou to jen prázdné schránky nebo přehrocené karikatury, které se mají zalíbit dětem, a celková rozklíženost mezi “točíme trapnou levnou sračku pro děcka” a “chceme být cool a drsní, ale stojíme za hovno” je patrná z každé scény. Scenáristická bezradnost a režijní impotence (Andy Serkis by měl zůstat u motion capture a nehrát si na režiséra) jsou nechtěnou ozdobou každé vteřiny tohohle bizáru, který dá každému divákovi opět vzpomenout tu bolestivou éru Fantastických čtyřek a Ghost Riderů. Sony je banda neschopných tragédů a Hardyho je škoda pro takový hovno. Jeden bod za něj, jeden za Michelle. 2/10 ()

Maximilianus

Veľmi zle natočený film. Bolo cítiť,  že ide o pokračovanie,  takže sa dej nezdržiaval predstavovaním postáv. No napriek tomu mohol byť čas využitý omnoho lepšie. 2/3 filmu slúžili iba ako príprava na záverečnú bitku, ktorá aj tak nebola nijak extra,  a celú dobu si Eddie a Venom riešili svoj vzťah. Carnage vyzeral ešte dobre,  ale Venom podľa mňa veľmi amatérsky a umelo. Vtipný bol iba Venom, zvyšok bolo nudné alebo trápne. Všetky postavy boli plané,  slabé,  nevýrazné a nudné a pôsobili veľmi lacno. Akcie bolo málo a tiež neohúrila. dobré bola titulková scéna ktorá nabudila  Venomove hlášky. 6,2/10. ()

ER

Venom a Hardy jsou opět good,ale jejich protivníci stylizovaní jako Bonnie And Clyde? A navíc zbytečně dementní. K tomu požírání slepičích mozků (to snad nemůže bavit ani děti). Ve finále dostáváme opět souboj dvou Venomů (otec a syn). To si nemohli víc namáhat hlavičky? ()

Likan7

Je mi vlastně Toma Haryho líto. V časech, kdy komiksy vládnou světu by si zasloužil filmy minimálně o level lepší než jsou oba Venomové. Upřímně si z jedničky skoro nic nepamatuju. Byla generická, nudná, tmavá, bez nápadu. Víc se k tomu asi nedá říct. A dvojka? Je generická, tmavá, bez nápadu, krátká a občas vtipná. Skoro hodinu se dívám na komedii o útrapách žití s mimozemským symbiontem. Jenže právě tahle "komedie" je na tom filmu to lepší. Je to furt pitomý, humor je hloupej, ale Venom jako postava mě svým způsobem bavil. Komiksy neznám, takže jak moc je krotkej říct nemůžu. Hardy se sice snaží, ale je tu skoro jako vedlejší postava, protože fakt všechno se soustřeďuje na Venoma samotnýho. Harrelson přehrává jak kráva a protože jeho i Naomie Harris považuju za dobrý herce, problém je prostě ve scénáři a zoufale malým prostoru, který všichni dostali. Ten film má 100 minut, takže když si přičteme první komediální polovinu, ve druhý se to musí honem rychle sejít, seřezat a vyřešit. Druhý Venom je prostě blbej a nudnej film, který kdyby vznikl někde kolem roku 2005, bylo by mu líp. ()

Nix

I když tu byl konečně Carnage a Woody se mi líbil, tak zbytek filmu byl absolutně zbytečný. Nevadí mi, že se snažili udělat více zábavnější a vtipnější díl, ale vadí mi, co z toho vzniklo. Ono Venom je postava, která dokáže utáhnout film, ale muselo by se s ní lépe pracovat, trochu jsem nepochopil, proč tvůrci půlku filmu věnovali vztahu mezi Tomem a Venomem, kdyby vůbec něco vymysleli, určitě by to bylo lepší, takhle mi přišlo, že vůbec nevěděli co si počít. Je to škoda. Závěrečná bitka je ale celkem koukatelná. ()

samkko

Rozhodně bych v tom neviděl takovou tragédii jakou vidí ostatní. Sice je pravda, že zde není vidět to zapálení a snaha ze strany tvůrců, jde vidět, že to celé pohořelo na tom že to není Rkové, jde vidět, že máme málo času vytvořit si vztah ke Carnagovi, potažmo si dotvořit ten k Venomovi. Je to klasická marvelovka, takže dobrý vizuál, herecké výkony (až na jednu černošku, jak jinak), hudba taky ujde.... No prostě to známe. Na druhou stranu musím určitě vyzdvihnout, oproti jedničce, více akce. Akce je zde velkolepější a lepší, a scéna před final fightem, jak tam jdou do katedrály se velice povedla (hodně ji pomohla hudba). Na závěr bych si troufl říct, že i když to není Rkové, tak se 2 procenta těchhle drsných scén povedlo. Ovšem scény byly jen dvě, a s Carnagem neměly co dělat. Což je škoda. A vztah a dialogy mezi Eddim a Venomem docela ujdou (samozdřejmě jsou plné rádoby cringe vtípků), ale ujdou. 6.9/10 ()

E lan

Docela dobré pokračování. Dobré triky, neskutečně mladý Woody, Tom Hardy jako vždy válí a sem tam se člověk i zasměje. Problém je trochu ve scénáři, který je dost slabý a nedomyšlený. ()

LordMysti

Jestli jsem se u jedničky nudil a bral jí jako hodně přihlouplej film, dvojka vše ještě znásobila. Jak nudu, tak hodně trapné pokusy o hláškování, tak i vlastní digitální bordel. Za mě úplně zbytečný film. ()

Patrik200s

Priveľa ´´vtipných scén´´ ktoré však vo väčšine tak vtipné neboli. Sústredenie na málo atraktívne prvky filmu a pán herec Woody Harrelson s parochňou bol tiež fail. Z filmu kde hradú Hardy a Harrelson by som očakával oveľa viac. ()

rublik05

Na Venom 2 jsem se upřímně těšil, jednička sice nebyla nic moc, Tom Hardy však celý film neskutečně táhl a jeho postava, resp. postava Venoma mi byla strašně sympatická. Měl jsem však obavy skrze zdejší hodnocení, ale také aby se opět nejednalo v podstatě o to samé, jen hozené do jiných kulis. Bohužel se mé obavy do puntíku naplnily. Nejenom že se všechno nese v obdobném duchu, znatelně ubylo i hlášek a humoru celkově, záporák Woody Harrelson je zcela nevyužitý a na můj vkus zbytečně moc přehrává, Tom Hardy je tentokrát trochu nevýrazný, malou záchranou je snad jen Michelle Williams. Scénář je děravý jak ementál, neobsahuje žádnou zapamatovatelnou scénu, tedy vyjma jedné humorné, hodně věcí zde vůbec nedává smysl. Tradičně mi chyběla krev a brutalita, akční scény působí nudně a sterilně, neužil jsem si ani umělý vizuál a průměrné triky. Shrnul bych to asi jako zbytečně promarněný potenciál, kdybych pro ústřední postavu neměl slabost, hodnotil bych ještě níž. 4/10. ()

Durgas

Venom stále vtipný, Woody zahral celkom slušného romantického psychouša, akurát ten Carnage bol až príliš neuveriteľne epicky silný a bojové scény potom pôsobili zbytočne premrštene. Škoda. ()

bearmeedek

No, viděl jsem v poslední době daleko horší současné marvelovky. Úvodní část byla opět nudná - divadlo jednoho herce. Pak přišla obvyklá moderní pohádka pro prasení vědomí dětí. Ale dalo se to. ()

Armin82

Musím říct, že dvojka je malinko lepší. Je tu daleko větší prostor soužití Tom/Venom a trochu koření přišlo i s Harrelsonem, kterej ty záporáky prostě umí. Nicméně bych čekal víc, ten potenciál je stále nevyužit. Nezvládl to Fleischer u jedničky, ani Serkis u dvojky. ---70% ()

Ceberus

Průměrná komiksovka s mírně nadprůměrnou porcí obstojného humoru. (Eddie: "Fakta jsou nepřáteli pravdy" - Venom: "Co je to za p**ovinu?") Harrelson si u mě připisuje další malé plus. ()

Klajondr

Hrozně moc slabý pokračování suprového minulého dílu. Pamatuju si jak jsem v roce 2019 nadšeně seděl v kině a obdivoval Venoma. Teď ale žádný takový pocit nepřišel. Jediné co přišlo byla vcelku nezajímavá zápletka se záporákem, který neměl žádný příběh a objevil se tam tak na 5 minut. Hrozně mě to mrzí, od tohohle jsem hodně očekával. ()

waska

Ani Tom Hardy to nezachrání. Nuda od začátku do konce, naprosto předvídatelné a už ani nevím o čem to vlastně bylo. ()

DD

Filmovy McDonald's, kompilace skecu a comics jak z let 2003-2005. Na druhou stranu to ale narozdil od jednicky vi cim chce byt. 3/10 ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)