Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

prochyn

Jsem trochu v rozpacích. Na jednu stranu spousta akce, na druhou ty hlášky nejsou moc vtipné. A celý děj by se dal vyjádřit dvěma větami. ()

xxmurphyxx

Ťažká pičovina, ktorú nezachráni ani Hardy s Harrelsonom. Ak si niekto myslel, že nudnejšie a horšie ako Venom jednotka to už byť nemôže, tak ho čaká chrumkavé prekvapenie. Ta abnormálna ukecanosť na úkor akcie by až tak nevadila, keby dialógy mali šťavu, hlavu a pätu a boli zábavné ale sledovať dve tretiny filmu Hardyho ako si mrmle sám pre seba nezmysli je asi taký orgazmus ako si vytierať prdel brúsnym papierom. Tej akcie medzi Carnageom a Venomom na ktorú čakal asi každý je tu úplné minimum a sama o sebe je jalová, nemá gule rovnako ako zvyšok filmu. Film nie je extra dlhý a aj ta trocha času sa venuje totálným kokotinám, romantickej linke Cletusa a nejakej Frances a do toho schyzofrenický vzťah Brocka s Venomom. Toto všetko beriem, mohlo to tam byť ale nie roztiahnuté ako sopeľ na dve tretiny filmu. Celé to pôsobí strašne ustráchane akoby si režisér neveril, že zvládne akčné pasáže a stále sa tomu snažil vyhnúť. Problém je že Serkins nezvládol nič, ani len štruktúru dialógov aby bola podaná zaujímavým spôsobom. Venom aj Carnage sú pojmy, ich strety v komixoch sú epické a krvavé, tu nič také nie je. Toto je úplne zbytočný, nudný a nezvládnutý film. Toto mal dostať do ruky človek so skúsenosťami a nie niekto kto do teraz pobehoval na zelenom plátne ako glum alebo šimpanz. Charaktery sú tu slabo vykreslené, ploché, nerozvité a miestami strádajú logiku v ich chovaní. Najžiarivejší príklad je uškriekaná černoška, ktorá jednu minútu popraví fízla a o minútu na to zajebe hlášku, zlato toto už je moc...akože wtf. Samozrejme taká náhla zmena povahy tam je vyslovene len preto aby dej dostal menší odklon a Venom šancu rozdýchať nakladačku od súpera. Scenáristická barlička, nelogická ale potrebná lebo zjavne sa nevedelo ako ďalej. Film má hodinu dvadsaťpäť a akcie je v ňom okolo dvadsať minúť plus mínus. Takže asi toľko k tomu. Rozhodne spolu s feministickou kundou kapitán marvel dve najslabšie marvelovky a filmy celkovo. Takto zneuctiť kultovú postavu by malo byť trestné. A ako bonus jedna z najzbytočnejších a najbiednejších po-titulkových scén. ()

Marcas

Ryze průměrná popcornovka, která sice asi vydělá, ale díru do světa rozhodně neudělá. Viděl jsem to včera, ale už si pořádně nepamatuju, co se tam vlastně dělo. Co se mi líbilo byla interakce mezi Hardym a Venomem a je vidět, že Hardy je slušný herec. Stejně jako Woody Harrelson. Tihle dva mě bavili. To je ale asi vše. Příběh je klasická, tisíckrát obehraná, šablona. Žádné překvapení. Některá akce je celkem fajn, ale taky nic gigantickýho. Zaujala mě potitulková scéna a docela mě zajímá, kam Venom zamíří příště. ()

Facerr

Nesofistikovanej, nenáročnej, prachsprostej žrout popcornu v poslední řadě kinosálu dává 4 hvězdy. Prostě se mi to líbilo, nenudil jsem se a forky se taky občas vyvedli. Venom je jedno z nejlepších "druhých já" posledních let. ()

DonBraso

To co štvalo na jedničce, ale muselo být, byl jeho začátek. Hodinu se pitvořilo o tom jak toho Venoma nahodit na Eddieho. Ač jsem si z jedničky nic nepamatoval, tak tohle ano a zde už byl jen vítr proto, pokračovat možná zbytečně tam, kde se nejspíš končilo. To,že si celou dobu říkáte, že je to stejně zbytečné jako další filmy z tohohle ranku, který se točí vesměs pořád na stejnou podívanou,tak zde opět trpěla atmosféra a vůně toho překvapující dortu ,kde ta třešinka bude sakra výborná. Vůbec jsem netušil,že Andy Serkis i něco před tímhle režíroval,ale kromě tuny hlášek,je zde stejně vše děláno na zeleným pozadí či na počítači,tak to máte jedno. Bohužel Harrelson je zde absolutně špatnej a role toho psychouše díky prostoru neskutečně drhne. On i Hardy co se sice neustále špičkuje s Venomem, už malinko ztrácí glanc. Jakoby filmu vadila skutečnost, že tu musí hrát i reálný herci. Jakmile jste v kůži a jedete Venom show,tak to vlastně i akčně vypadá dobře a tempem to vlastně díky stopáži uteče parádně,ale utíká spíš občas i smysl. Závěrečný fight v kostele se zvonem je sice osvěžení a dalo by se říci i nápad,pak honička na motorkách,ale k čemu všemu vlastně?Výhodu jsem měl,že jsem si nějak jedničku nepamatoval jak jsem už předeslal a tak jsem tuhle Marvel show bral jako podařenou jednohubku s digitálníma efektema, kde hlášky a někdy fakt i vtipný jsou dobrou volbou pokračovat až do samotného konce. Baví to, ale skákat do stropu z toho jsem tedy neskákal. Rozhodně jsem nečekal,že tohle bude nějaký charakterové pokračování. Spíš jsem klidně čekal i více akčních pasáží a lepší herecký přednes, který jakoby se malinko vytratil. Oba díly něco mají a tak bych to nechal jako remízu.I proto druhému dílu dávám taktéž 65% ()

AndrewNewman

Serkis možno sedel na režisérskej stoličke, no celé to ukorigoval Hardy. Ten uletený štýl akcie a humoru naňho sedí viac. Opäť ide o solídnu komiksovú komédiu s pripečeným dejom, ako tak dobrými hercami a peknou kráskou v problémoch. Inak ale Brockov príbeh takmer nijak neposúva a scenáristom to tak aj vyhovuje. Na tomto priemernom žváste tak môžu zarobiť miliardy, ak covid konečne povolí a oni natočia ďalších 5 dielov, rovnako ako tvorcovia Rýchlo a Zbesilo. ()

blondboss

Druhé pokračovanie Venoma v nudnejšom hábe, ale za to so zaujímavejším scenárom, ktorý žiaľ nebol naplno rozvinutý. Chybu zrejme hľadám u Serkisa, ale aj napriek tomu, že sa mi zdal nevyužitý potenciál tejto dvojky, musím uznať kvalitu vizuálnych efektov aj samotnú atmosféru. Hlášok už trochu pomenej, ale stále fungovali, a na Venoma si jednoducho rýchlo zvyknete a vtiahne vás do deja. Keď ale vychádzam z porovnania jednotky a dvojky, tak tu musím ubrať jednu hviezdu. Michelle Williams opäť za peknú, ale tentokrát aj s dôležitejšou úlohou vo filme. 65 % ()

]V[()Rt

Chápu, že zaháčkovat se u Marvelu znamená hlavně dostat se k setsakra lukrativním smlouvám, ale tohle Hardy fakt těžce neodhad. Nevěřím, že zas a znova nepřemejšlí jestli mu tahle šmíra stála za to. Už jednička byla celkem jalová, ale Hardy tam aspoň dostal trochu prostoru. Tady dostal prostor už jenom ten debilní digibordel. O Woodym ani nemluvě. Mít k dispozici dva takovýhle herce a udělat z nich jenom nudný sidekicky CGI sraček, to už je vyšší dívčí. Sračka je koneckonců ten film celej. Vlastně jediný skutečný plus je tady stopáž, takže minimálně střihač byl příčetnej. Takovýhle generický šablonovitý guláše bude za dvacet let schopná produkovat umělá inteligence. ()

RobinPM100

Tak dokoukáno a jsem nasranej 😄 protože jedničku mám hodně rád a doufal jsem, že tohle bude jen o něco horší a ono bohužel o dost, jednička měla vynikající atmosféru a celkově byla bad ass. Ovšem tady ten kokot Glum se nám utrh ze řetězu a kurevsky to přehnal s komedií a jakože FEST, navíc taková ta trapná, který se snad nemůže zasmát ani dítě ve školce. Další průser, že si to napsal sám Hardy a je to znát, ten děj byl hodně jednoduchej, hezky natočený, akce dobrá, ale prostě nemělo to duši jako jednička, 6/10 a to jsem milostivej, jednička byla pro mě 9/10. Jo a Woody těžce přehrává, nejde z něj absolutně strach, Carnage měl bejt gore fest a temná psycho postava, psychologickej rozbor postavy na levelu vyliž prdel - na styl jo, zabil pár lidí a toť vše. ()

blazma odpad!

Po dlouhé době možná snad poprvé dávám komiksovce a ještě k tomu od Marvelu, nejhorší možné hodnocení. Tohle prostě není můj šálek kávy. Už jednička byla pro mě větší průměr než pro většinu. Dvojka mě akorát utvrdila v tom, že tohle mě absolutně nebaví. Nebavil mě humor a vtipy, nebavili mě herci, postavy, celkový příběh, prostě vůbec nic. Celý film jen sledujete jak dva "spolubydlící" mají krizi a do toho se míchá nějaký sériový vrah, kterému nakonec dáte trochu Venomovy krve, čirou náhodou je tam borka co má schopnost Venoma a jemu podobného doslova zabít... Jako fakt nevím... Absolutní nuda a až je mi líto, že se lidé spokojí s takto obyčejným filmem, který Vám nemůže nabídnout zhola nic ()

McMurphy

Naprosto ubohé pokračování Marvel postavy, která má určitě větší potenciál, než se s ní předvádí. Už první díl byl na hraně, ale měli šanci to zde zachránit a posunout - místo toho se stal opak. Tak dobří herci a tak odfláknuté. V průměru to drží pouze Tom Hardy, celkem vtipný samostatně fungující Venom a zajímavý záporák Woody. Film jinak sotva drží pohromadě a nebýt toho obsazení, asi by šlo o jednoznačný propadák. Slabé 3*. ()

jemine

Buranská Marvelovka, postavená opět na neodolatelnosti pestrého kaleidoskopu barevných obrázků pro jednoduššího diváka, pokud možno ve věku kdesi okolo počátku adolescence. Patrně nelze očekávat od společnosti Marvel žádnou hlubší psychologickou studii schizofrenního vztahu pozemského primitiva a rozežraného emzáka, dělících se o hmotu jednoho těla, ale co je moc, to je moc. Chápu, že život lze shrnout do dvojice všezahrnujících slov: „mr.at a guláš“, ale vystavět na tom celý film mi přijde poněkud naivní, zvláště, není-li ani jedno z toho dostatečně znázorněno. Ani dvojice slepic, ani vzorně oděná Michelle Williamsová nejsou pro náročného diváka dostatečnou náhradou k tušenému. Nu, a Tom Hardy i Woody Harrelson, ač herci první kategorie, jsou odsouzeni k tomu, aby se v modrém světě určeném pro pro digitální kouzelníky pitvořili v očekávání, že žádný z diváků neodhalí impotenci režie i scénáře. ()

Vasyl

Tomu říkám jednohubka. Ale ne v dobrým. Seznámení, zvrat, závěrečná bitka, konec. Myslel jsem, že z tohodle jsme už vyrostli, že už víme že se z komiksáků dá udělat opravdu dobrej film. Tohle má tak 20 let zpoždění. Krásně by to zapadlo mezi spajdrmeny s Maguirem. ()

fiasko

Známka: F; „Varování: Chystáte-li se zhlédnout tento film, riskujete předčasnou ztrátu mozkových buněk.“ Chudák Hardy, chudáci všichni… Druhý Venom je v podstatě jednička v over-the-top verzi, čili je zde tomu nechtěně vymaštěnému humoru a stylu vyprávění dáno mnohem více prostoru, aby tvůrci mohli oficiálně ztvrdit směr, kterým bude série nadále směřovat, a poslat celou značku do hajzlu. Čekal jsem, že to bude debilní, ale na toto jsem připraven nebyl. Perfektní ukázka jak zaživa pohřbít jednoho z nejzajímavějších antihrdinů a narvat ho do nejvíce generického patosu složeného z bezduchých postav, neexistujícího děje a naprosto nevyváženého tempa s otřesnou návazností scén. Tom musí každý večer před spaním bezradně civět z okna a v hlavě si pořád opakovat, jaký je idiot, že se smlouvou svázal s tím největším zabijákem tvůrčí invence s názvem Sony. Woody Harrelson a jeho psychopaticky vyšinutý padouch je při nejlepším chodící parodií, jehož backstory a motiv byly zřejmě scénáristou vymyšleny pět minut před oficiálním zahájením natáčení. Michelle Williams hraje stejně hrozně, jako v předešlém díle, díky bohu jí tam moc není. Ne vážně, tohle se opravdu blíží totálnímu dnu. ()

Drozdo57

Ako tupý výplach asi stačí. Najlepšie na filme sú stále dialógy medzi Eddiem a Venomom. Bohužiaľ veľmi slabý scenár, nerozvinuté postavy, nerešpektovanie predlohy a občas dosť slabé efekty ma nedokázali ani pri celkom milosrdnej stopáži v udržať pozornosti po celé trvanie filmu. Chvíľami som radšej čumel do mobilu (nie, nebol som v kine). ()

sabo5

Carnage bez krve je jako polévka bez vody nic . Jinak finální souboj o třídu lepší než v prvním díle. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)